Mishljene o Gro-Lux reflektorske žarulje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Previse greju i previse struje trose. Kupi obicne stedne od 6500K ili Cool White neonke. Na ovo ces samo baciti pare.
 
05.02.2007
41
0
6
Inq je napisao(la):
Previse greju i previse struje trose. Kupi obicne stedne od 6500K ili Cool White neonke. Na ovo ces samo baciti pare.

Pa i grijanje je problem jer je box vani tj. u garazhi :sick: pa bi sa time zagrijavao.
Znachi bolje da bacim coolwhite ok, thnx !
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
mozes uspravno na svaku stranu stavit po jednu neonku od 120cm coolwhite, svaka ti je 2350lm i spustis sa vrha 4 stedne 6500K od 2000lm
biljke stavis na neki stalak da im krosnja bude po sredini neonka a njih stavis da ti dodirnuju gornju stranicu boxa
imat ces dole neosvjetljenih 30cm koji ti ionako ne trebaju jer ti je toliko visoka saksija
znaci krosnju, dok mozes, po sredini neonka, stedne spustis na nekih 10cm od vrha biljaka i paralelno s rastom to polako pomjeras
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
a za grijanje mozes na vrh boxa stavit jedan halogeni reflektor od 150W
neces od njega imat korisne svjetlosti u vegetaciji ali hebeno grije i dode sa sijelicom 20-30 kn
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
mozes uspravno na svaku stranu stavit po jednu neonku od 120cm coolwhite, svaka ti je 2350lm i spustis sa vrha 4 stedne 6500K od 2000lm
biljke stavis na neki stalak da im krosnja bude po sredini neonka a njih stavis da ti dodirnuju gornju stranicu boxa
imat ces dole neosvjetljenih 30cm koji ti ionako ne trebaju jer ti je toliko visoka saksija
znaci krosnju, dok mozes, po sredini neonka, stedne spustis na nekih 10cm od vrha biljaka i paralelno s rastom to polako pomjeras

Ovo je dobra ideja... Jos da dodam da biljke ne rezes nego forsiras rast u visinu i moze cak i lepo to da ispadne.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
samo iskreni savjet odustani od trenutnih dimenzija jer ukoliko želiš da to liči na nešto malo proširi jer 25 ti je definitivno premalo a što se tiče onih sijalica složio bi se sa inq-om.drž se ti radje neonka no ako želiš nešto pokušat probaj sa envirolite sijalicama.
 
05.02.2007
41
0
6
Stoner je napisao(la):
samo iskreni savjet odustani od trenutnih dimenzija jer ukoliko želiš da to liči na nešto malo proširi jer 25 ti je definitivno premalo a što se tiče onih sijalica složio bi se sa inq-om.drž se ti radje neonka no ako želiš nešto pokušat probaj sa envirolite sijalicama.

Mislim da che ich neonke ipak :)
Envirolite , da vidio sam po forumu al nisu dobavljive u HR ili se varam ?

Hvala svima na odgovorima,
Športski pozdrav :)
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Gro-Lux imaju dobar spektar za uzgoj biljaka i predstavljaju neki kompromis za fluo cev koja može da ide i za veg. i za cvetanje, pošto ima vrhove u plavom i crvenom delu spektra, dok zeleni i žuti ne postoje ili gotovo da ne postoje. E, ali ima jedan problem s njima, a to je da daju slabiji svetlosni flux. To je zbog toga što je zeleni i žuti deo spektra oduzet ali nije kompenzovan povećanjem u plavom i crvenom (zapravo, postoji povećanje, ali ne veliko), tako da količina plave svetlosti dođe na isto, samo su ti Gro-Lux skuplje.
Konkretno, za fluo cevi od 39cm (18W) Sylvania Gro-Lux (kod Osram-a se zove ta verzija Fluora) ima samo 550lm, dok iste te, ali u Daylight i Cool White verziji imaju 1050 i 1200lm, redom. Osram-ove Lumilux u tim verzijama su još efikasnije i imaju 1300 (Daylight na 5000K ima 1325) i 1350lm.
Ukoliko se odlučiš na ovu varijantu koju ti je predložio BossGrow sa dužim cevima od 120cm uspravno, Lumilux Cool White imaju 3350lm. Ako bi čak nekako mogao da uguraš one od 150cm, onda bi imao čak 5200lm.
Sva ova priča je vezana za linearne T8 cevi (sa promerom od 26mm). Najjače (ali ne i najefikasnije po odnosu W/lm) su nove, T5 linerane fluo cevi (promer 16mm), a Osram ima T5 Cool White dužine 144,9cm na 80W od 6150lm. Nevolja sa T5 je da su još uvek prilično retke (a nosači i prigušnice za njih još ređi) i da malo više greju (toliko da mogu da oštete biljke).
Naravno, najjače fluo cevi uopšte su Envirolite CFL od 200W (možda postoje i neke jače, ali ja ne znam za njih). To su čudovišta dimenzija 8,7 x 41cm, težine 1170g i potrebno im je posebno grlo. Ne znam tačnu lumenažu, ali cenim da je negde oko 14000-15000lm. Cena je 47EUR+6EUR za grlo ili 16EUR za grlo obezbeđeno od vlage sa kablom. Preporučeno je korišćenje sa reflektorom, a cena za reflektor sa jednim grlom je oko 40EUR (ne znam tačno), a sa 2 grla 66EUR. Cene su sa interneta.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
@ vnzemljc

HAHAHAHAHA Smejao sam se ko lud kad sam video poruku, sliku, post... sta vec... HAha

Da nema korisnih informacija obrisao bih sve... ostavio prvi i tvoj post i zakljucao temu.
Ubo si sustinu...