Mislite da znate sto je stvarnost?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Mislite da znate sto je stvarnost?
Kako ovo objasnjavate:?

- Ako se hipnotizira covjeka i ako mu se kaze u hipnotiziranom stanju da kada otvori oci nece vidjeti neki predmet (na primjer neka vaza, knjiga..) u prostoriji, on ga stvarno nece vidjeti, kao da ga nema, ali naravno on je tu. Pazite sad; ako stavite neki tekst na papiru iza tog predmeta koji ne vidi (koji za njega ne postoji) i recete mu da cita, on ce citati tekst i vidjeti opcenito sve sto je iza tog predmeta bez problema, kao da ga nema, jer u njegovoj percepciji on sada ne postoji. Naravno kada ga se probudi sve je po starom.

- Ako se hipnotizira shizofrenicara (covjeka koji ima poremecaj svijesti i ako ga se namjerno ili slucajno jako uzruja, moguce je da se na njegovom tijelu pocinju pojavljivati anomalije, tj. neki dijelovi tijela mogu postati prozirni pa cak i nevidljivi!

- Hipnozom se danas lijece razlicite psihicke pa cak i fizicke bolesti poput alergije. Dobar hipnotizer moze totalno iskorijeniti razlicite alergije kod ljudi.

- Psihicka bolest "poremecaj licnosti" je jedna od najmisticnijih bolesti (pojava). Poremecaj licnosti se najcesce razvije u tinegerskoj dobi ako roditelji ili bliznji svakodnevno muce i maltretiraju djete fizicki i psihicki. Tada psiha (svijest) covjeka u jednom trenutku to vise nemoze izdrzati pa stvori jos jednu licnost koja je najcesce potpuno drugacija od primarne (kao da su dva, pa i vise covjeka u jednom tijelu). E sad ono sto je najzanimljivije; svaka pojedina licnost koja se razvila u takvom covjeku ima svoje karakteristike kako psihicke tako i FIZICKE, jedna licnost moze biti alergicna na nesto, npr. ambroziju i pocne se gusiti kada udahne pelud ambrozije, dok ambrozija na drugu licnost nema nikakvog utjecaja. Ili isto je zanimljivo kada se covjek s poremecajem licnosti napije dok je u jednoj licnosti, a kada u tako pijanom stanju prijedje u drugu licnost ne pokazuje nikakve simptome opijanja, isto teko jedna licnost ima svoj rukopis, a druga svoj, koji su potpuno drugaciji.

- Materijalizacija je isto jedna od misticnih pojava koju ljudi nemogu shvatiti ali doista postoji. Na slovenskoj televiziji gledao sam jednu (ozbiljnu) emisiju gdje je covjek objasnjavao o materijalizaciji, i za demonstraciju materijalizacije je u jednom trenutku sklopio ruke i na stol studija sipao pune sake zemlje (imao je kratke rukave tako da nije rijec o nekom triku iz rukava). Objasnjavao je da to moze svatko ako istinski zeli i vjeruje u svakom trenutku u moc da to moze.
Citao sam da u Indiji postoje ljudi koji mogu materijalizirati razne stvari, npr. jedan starac svako malo u svojim rukama materijalizira slatkise i dijeli djeci. Zabiljezeno je da je jedna majka pri porodu izgubila vise krivi nego covjek moze imati u sebi, a kada su je pregledali ustanovili su da joj krv u tijelu ne nedostaje, znaci materijalizirala je krv u sebi svijesno ili nesvijesno.

- Fenomen molitve je jedna od danas poznatijih misticnih pojava, makar znanost nemoze objasniti njezinu djelotvornost. Ako skupine ljudi moli ili meditira za neki cilj (znaci nisu bitne rijeci vec misli) to ima vrlo jak utjecaj. Npr. provodili su istrazivanje u Washingtonu, tako da su se skupine ljudi rasporedili po tom gradu i molili/meditirali za mir/ljubav oko njih, u tom danu je postotak kriminala bio naglo smanjen, a da nije rijec o slucajnosti dokazali su s vise slicnih testova i dobili su rezultate koji se mjere u postocima sa vise nula da je taj nacin djelotvoran. O ovome mozete pogledati video ciji je link na dnu posta.

- Jos jedan fenomen je gledanje na daljinu kroz oci drugog covjeka. Neki covjek moze nacrtati ili reci sto vidi odredjeni covjek koji moze biti vise tisuca kilometara udaljen od njega. Ova metoda ima vrlo mnogo uspjeha i zato (mozda ste culi vec) americka vojska istrazuje to.

- I za kraj jedan praktican primjer telekineze koji moze svatko od nas kod kuce isprobati;
Ako bacate novcic u zrak (onako kako to sudac radi prije utakmice) i kada vam padne natrag u dlan, gornja strana mora biti ili slika ili broj (pismo ili glava), i ako bacate tako novcic jedno 1000 puta, logicno je da na kraju mora jednako puta ispasti broj i jednako puta slika, znaci 50:50%. Ali ako se pri svakom bacanju novcica koncetrirate na jednu stranu novcica, i recete sami sebi da ce na dlan pasti bas ta strana novcica koju hocete, i ako tako bacate novcic 1000 puta, vasa zamisljena strana ce na kraju kad se sve zbroji sigurno prevagnuti u postotku barem za 10%, znaci omjer ce biti barem 60:40% u vasu korist. Time ste utjecali telekinezom. Vjezbom mozete razviti telekinezu da ima sto veci utjecaj na stvari.

Ima jos mnogo takvih primjera, i sve ovo moze se objesniti teorijom Holograma kojoj prilazi sve vise znanstvenika i obicnih ljudi.
[Ako ste se zainteresirali procitajte ovu knjigu: Michael Talbot: Holografski svemir]

Kolektivna svijest: http://rapidshare.de/files/30444639/kolektivna_svijest.zip.html
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ma ta hipnoza to je najveæa glupost. Si gledao možda koj put emisiju penn & teller? Tamo su objasnili da je to s hipnozom sve sranje...
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
Weedran je napisao(la):
Mislite da znate sto je stvarnost?
Kako ovo objasnjavate:?

- Ako se hipnotizira covjeka i ako mu se kaze u hipnotiziranom stanju da kada otvori oci nece vidjeti neki predmet (na primjer neka vaza, knjiga..) u prostoriji, on ga stvarno nece vidjeti, kao da ga nema, ali naravno on je tu. Pazite sad; ako stavite neki tekst na papiru iza tog predmeta koji ne vidi (koji za njega ne postoji) i recete mu da cita, on ce citati tekst i vidjeti opcenito sve sto je iza tog predmeta bez problema, kao da ga nema, jer u njegovoj percepciji on sada ne postoji. Naravno kada ga se probudi sve je po starom.

ko te ovo slagao? :lol:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Citao sam u knjizi, ima hiljade primjera neshatljivog, sumnjam da je sve izmisljeno (pogotovo zato jer pokraj svakog primjera pise ime i prezime onoga koji tvrdi, a i nabrojani su ocevici).
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
- Psihicka bolest "poremecaj licnosti" je jedna od najmisticnijih bolesti (pojava). Poremecaj licnosti se najcesce razvije u tinegerskoj dobi ako roditelji ili bliznji svakodnevno muce i maltretiraju djete fizicki i psihicki. Tada psiha (svijest) covjeka u jednom trenutku to vise nemoze izdrzati pa stvori jos jednu licnost koja je najcesce potpuno drugacija od primarne (kao da su dva, pa i vise covjeka u jednom tijelu). E sad ono sto je najzanimljivije; svaka pojedina licnost koja se razvila u takvom covjeku ima svoje karakteristike kako psihicke tako i FIZICKE, jedna licnost moze biti alergicna na nesto, npr. ambroziju i pocne se gusiti kada udahne pelud ambrozije, dok ambrozija na drugu licnost nema nikakvog utjecaja. Ili isto je zanimljivo kada se covjek s poremecajem licnosti napije dok je u jednoj licnosti, a kada u tako pijanom stanju prijedje u drugu licnost ne pokazuje nikakve simptome opijanja, isto teko jedna licnost ima svoj rukopis, a druga svoj, koji su potpuno drugaciji.

Ovo je jedino sto u tvom postu ima smisla... Cuo sam za to i koliko se ja secam ima naucno objasnjenje, mislim da je povezano sa ubrzanim lucenjem hormona i adrenalina prilikom prelaska iz jedne licnosti u drugu. Na taj nacin jedna licnost ima jedan krvni pritisak a druga drugi. I na taj nacin dolazi do otreznjenja itd... Guglaj "split personality" ili tako nesto za vise info-a.

E sad... sve sto si napisao vodi ka knjizi Michael Talbot: Holografski svemir. Nisam citao ali probacu da je nabavim... A za to vreme bi ti mogao da nam objasnis nesto o tome...
Da li to znaci da su oko nas hologrami???
Da li smo mi hologrami???
Da li smo mi u matriksu ili necemu slicnom???
Da li je to povezano sa budizmom i duhovnim i materijalnim svetom???
Da li ima mesta religiji uopste ???
Da li mi zivimo u lopti percepcije ???
Da li moja majka pravi bolje kolace od tvoje? :D

Odgovori bar na nesto i pojasni malo glavnu teoriju te knjige ?????
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Po knjizi vam je to ovako:

- svemir je hologram, prostor i vrijeme su iluzija jer sve oko nas je spojeno, nista nije zasebno,
- nasa tijela su medij svijesti, svijest je izvan holograma svemira i ona nikad ne umire/nestaje nego prelazi u drugu stvarnost (koju opisuju ljudi s iskustvom na rubu smrti)
-moglo bi se usporedit s matrixom, ali nije isto
- povezano je s duhovnim i materijalnim svijetom, a budizam to najbolje razumije
- nema mesta religiji, nema veze s religijom, iza svega toga stoji Bog, ali on je toliko velik da o njemu nasa svijest nemoze ni razmisljati, takvom necemu nemoze se dati ni ime, a kamoli da ga se trazi nesto molitvom ili sta ja znam, Bog nema nikakve interakcije s ljudima, niti moze imati, niti je shvatljivo da ima, religija je spustanje boga na ljudsku razinu...
- nasa percepcija ravna se prema fizikalnim zakonima, a oni su, mogli bismo reci nesto kao program u matrixu
# u kjnizi se sve to objasnjava vrlo konkretnim primjerima i potvrdjuje pokusima.

Kao svaki tineger razmisljao sam o smislu zivota i sl. Nisam mogao shvatiti (kao i svi ostali) velicinu svemira, prostor, vrijeme, boga. Trazio sam odgovore u znanosti i religiji, ali sve teorije u mojoj glavi nisu imale smisla. Onda sam poceo citati knjige o nadnaravnom, alternativnom ljecenju, duhovnosti, znanosti na rubu normalnog - i poceo sam polako shvacati neke stvari, a onda je dosla ova knjiga od Talbota kao tocka na i. Vidite ja sada shvacam, moglo bi se reci sve, shvacam nadnaravno, shvacam vrijeme, prostor, energiju, psihu, imam odgovore na sva svoja pitanja koje prije nisam imao. Imate li ih i vi?

I za kraj par pouka:
- sve ono sta znate, sve sto ste naucili do sada je ono sto vlada zeli da znate. Tko radi programe po kojima se uci u skolama? - Vlada. Tko odredjuje koje ce knjige ljudi moci naci u lokalnim knjiznicama? - Vlada, ali to se sad mijenja.
- *INTERNET* Internet je medij, on je REVOLUCIJA, on je medij na kojem nitko nemoze kontrolirati informacije. Putem njega cijeli svijet je spojen po pitanju dostupnih informacija sto je u povijesti bilo nezamislivo. Internet je medij putem kojeg ce svi ljudi doci do istine, a istina je ono na sto vas intelekt (neovisno o vasim vjerovanjima) nema pitanja sumnje. Nitko vama nemoze reci sto je istina, nju svaki covjek mora zasebno pronaci, a kada ju nadjete znat ce te.

[Ing kad procitas knjigu budemo pricali :wink: ]
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Ovo ništa nema smisla,ali nemora zato znaèiti da nepostoji ili je nemoguæe.Tko smo mi da govorimo šta je moguæe a šta nije moguæe?
Pa neznamo još ni svoj mozak kako radi a kamoli nešto drugo da shvatimo.Ima puno neobjašnjenih stvari koje se èine nemoguæim,a dali su nemoguæe,e to je veæ druga prièa.Ono što nevidimo nemora znaèiti da nepostoji,a da potvrdim svoju teoriju:Nevidite zrak ali znate da je tu,jer bez njega nebi mogla goriti žiža :D :lol:

Puno stvari je neobjašnjeno i neshvaæeno ali nemora znaèiti da je i nemoguæe.Isto kao i svemir.Nerazumijem kako se netko usudi uopæe pisati o svemiru da je beskonaèan i slièno kada smo jedva došli do mjeseca a kamoli negdje više.Tko zna šta je sve u njemu,ali jedno je sigurno.Prevelik je da bi mi bili sami.

eto toliko od mene,odo sada zaklati jednu :bong:
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
kod mene toèke na I nema,i u ovom obliku Osobnog Postojanja neæe je ni biti :wink: hvala Bogu :lol:

možda onih nekih malih toèkica taèkastih...