Mix, Grow Box!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gedža

Aktivan Član
Box je krenuo sa gradnom danas u popodnevnim casovima ali su se radovi odlozili zbog ljudskog faktora (popio sam neko pivo zbog limenki za reflektor i odlomilo mi se parce daske koje sam posle zalepio, pa se radovi nastavljaju sutra, dok se osusi) Box ce imati na vrhu tri stedljive sijalice od 25w, 1350lm, i sa strane dve fluo-cevi 20w, 1000lm. nadam se da je dovoljno. Spektar je 6400K jer ce taj box samo sluziti za pripremu biljaka dok napolje ne otopli malo a onda se sele. Juce je kupljena teramagma i ubzo mozemo ocekivati da se ovaj objekat od izuzetnog znacaja pusti u rad. Izvinjavam se zbog tehnicke greske. Dimenzije su: sirina:40, Duzina:30, visina62;

scaled.php


Ocekujem analizu, i komentar ekpertskog tima sa Vutra.org. :hippy:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Koje su dimenzije gedza? Inače dobro izgleda i poslužit će svrsi :)

Edit: vidim da si dodao prvom postu
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
A ventilacija? Vidim da si ucrtao dva venta, ali kakvi su nisi napisao :)
Kakve prigušnice imaš za ove fluo cijevi? Elektro magnetne griju kao blesave. Gledaj da ih smjestiš van boxa.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ja bi ti preporučio još 2 flo cjevi.Tako da u svaki čošak staviš po jednu.
Tako češ imat oko 8000 lumena što bi ti bio neki minimum.
I da trebalo bi da odrade posao ventovi od 12 centimetra.Stime da prigušnice staviš izvan boxa.
 

Gedža

Aktivan Član
Uzeo sam jos dve fluo cevi danas. Prigusnice ne znam kako da pogledam da li su elektromagnetne. Ukljucio sam ih nekoliko minuta cisto da vidim da li rade i izgledalo mi je da se nisu mnogo zagrejale, pogledacu ponovo ali svakako ce ici van. Ventilatore naj verovatnije da cu uzeti sutra, jer sam danas morao i da idem na fakultet a radnja za komp. opremu je malo dalje od moje kuce. Kada sve zavrsim izbacujem sliku.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
U svakom slucaju ces morati da poradis na ventilaciji malo vise. Pogledaj slicne compove kao sto ti imas pa se odluci sta da stavis, pojma vise nemam sta bih ti napisao kao savjet :)