Mjesto za Sadnju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
jbte ti si stvarno dosadan,pa nije ovo chat da ti neko dežura.Odi na početnu na shout pa pitaj nekoga ako je tamo.Zar ti nisan objasnija na pm jučer?
I pitaj više ane stalno jesi tu,ima li koga,oče mi neko pomoći...
Omg...
 
16.02.2009
12
0
0
35
e i ja imam neki pitanje a to je dali je itko kupio vreču zemlje u trgovini i posadio bilke direktno u nju ja bih to napravio sljedeče sezone jer sam našao super plejs ali je zemlja nikakva pa bih samo kupio vreču dobre zemlje, umješao je sa hydrogelom i još možda kojim gnojivom, izbušio par rupa u vreču i sve skupa zakopao u zemlju...
Šta mislite o tome i ako je neko to več pokušao neka mi molim malo objasni kako je sve to izgledalo

ljep pozdrav
 

punoglavac

Aktivan Član
04.08.2009
51
0
0
41
dobro je to.iskopaj veliku rupu da se vreca ne vidi i napravi rupe za korijen ako mu padne na pamet da se prosiri.mislim da ti gnojivo ne treba da ne bude to prejako za malu biljku.kad malo poraste gnoji.citaj po forumu ima sve od rizle do lokomotive.do sledece god.ima da budes agronom.
 
16.02.2009
12
0
0
35
e vidio ja jedan filmič na youtubu gde je frajer sadio na sličan način tako da ču ja probat taj njegov način samo što ču odkinut dno od vreče za smeče i onda u nju staviti jedno 100 litara najbolje zemlje koje mogu nabavit malo ču umješati hydrogela i onda samo pali!!! hehe

evo vam i taj filmič ako si želite pogledati.. http://www.youtube.com/watch?v=BXHfkXds0E0
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
aha kad sam to gledo,taj je lik pao uhvatili ga u zadnjoj epizodi.Imaš svih 12 pa pogledaj ak nisi,preodlično
 
16.02.2009
12
0
0
35
i ja sam več pogledo svih 12 djelova al šteta što jih nema više svih na youtubu-valda su jih skinli il šta? sve u svemu odlični filmiči...
 
30.09.2009
1
0
0
33
Treba mi strucni savjet. Da li je iko sadio u zatvorenom prostoru, u podrumu ili tako nesto slicno!? Molim da mi kaze sta je potrebno da uspije sve kako treba, molim da pomogne neko??!!
 
14.10.2009
4
1
0
33
jako dobra mjesta su kanjoni rijeka....imas vode,vlagu,zemlja je zagnojena ...jedino moras nać dobar plejs zbog sunca i ribiča:vb_whip: i rekreativaca:dog_walk2:....
 
05.02.2009
42
1
0
34
imam za razmislit preko zime gdje saditi.....
još mi fali samo mjesto sadnje...:icon_lol:
zajeb je to što bi ja htio posaditi u kukuruzu....a kukuruz raste tek u 5,6 mj....
tak da moram dobro razmisliti gde i kako saditi....a dobro....vidjet ću...makar....šta kažete da posadim recimo u polovici četvrtog mjeseca u čašici pa je vežem do polovice 5 mj kad se poćinje saditi kukuriz.....pa je samo ubacim u susjedov kukuruz...:icon_lol:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
u kuruzu samo indice
još prije mjesec dana je kuruz bio žut, a biljoze zelene do bola
tak da nešto visine 1.80, 2m maximalno, i da brzo zrije

kukuruz ti se šprica negdje oko 1. 5. - 1. 6., to je tretiranje herbicidom
sadi poslje toga

inače, mišljenja sam da je bolje imati sajt nego u kukuruz
previše možebitnih komplikacija leži u kuruzi ;)
 
29.11.2009
1
1
0
33
Meni je trrebalo dosta vremena....ali ko trazi taj i nadje ne mora uopste da sajt bude mesto daleko od prolaznika ako znas da tu niko ne prolazi a i zavisi sta ce sadis...ja sam naso stekic 10 min peske od moje zgrade a reka je 40 m odatle a i sunca ima preko 6 h sasvim zadovoljavajuce....i ukoliko se ne varam najbolja mesta su gde raste korov znaci sajt mi je preplavljen koprivama ....ali zemlja je crna i rastresita bas ono sto mi je potrebno zato preporucujem i ostalima da koprivaci su najbolja mesta po meni a svi znamo da o nne uglavnom rastu po nekim glupim uvalama i coskovima gde niko ne obraca paznju ,,barem ja tako mislim..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mega monk
23.12.2009
21
2
0
41
pozz ljudi blizi se vreme outdoor setve pa me zanima da prokomentarisete moju zamisao. ja mislim da je dobra ali bolje je kad vise ljudi razmisli o tome.
planiram da krajem februara stavim 10 15 semenki best off dokmacice na klijanje, nakon toga cu da iz posadim u saksijice 1l, koje cu napuniti mesavinom kupovne zemlje za cvece ( imam par vrsta, razmisljam se koju da kupim) stiropora i perlita. u basti cu napraviti mali plastenik od pruca i najlona i staviti ih u njega, da budu npr 15 20 dana +- par dana, kako vec budu napredovale. nakon toga planiram da ih presadim u kante od poludisperzije za krecenje, 25l je svaka. imam u selu njivu koja se ne koristi, odmaram zemlju da sadim voce. oko nje je vrznina sa ostrugama visine najmanje 3m, nista zivo ne moze ni da prodje ni da preskoci, niti da vidi preko, + ima u krugu 5 km 3 kuce, zive starci, samo 1 prilazni put. na ulazu imam dobru kapiju na koju cu staviti katanac i nema prolaza bez ozbiljnog preskakanja. mislim da je solidno bezbedno od kako nezeljenih ociju tako i od zivotinja. e sada zanima me kakva je mogucnost da npr policija nadleti tuda helikopterom i da uoci moju lokaciju? imam zamisao da obojim kante u npr zeleno kako bi ih ucinio manje vidljivim posto ce biti na travi pored stare zgrade. molio bih da prolomentarisete zamisao, jer jos malo treba da otpocnem pripreme.
 

grasso

Banned
Banovan
02.02.2010
13
0
1
33
ja imam jedno pitanje za vas, posadio sam 8 biljčica u case i sad su narasle oko 6-7cm, ovo mi je 1. grow...
ja sam nasao jedno mjesto gdje mi niko nece dolazit i sad sam probao kopati rupe da vidim kako ce ic, to je inace krš, ali je zemlja plodna...sad sam poceo kopat jednu rupu i dosao do 30-ak cm dubine i naiaso na velik akmen sa strane, mozda je cak i stijena to jer jeu je nemoguce izvadit...sad meni ta stijena pokriva 2 strane rupe, pa me zanima oce li to sta smetati biljci ili ce ona svoje korijenje pustiti prema ove ostale 2 strane...
e da jos nesto da vas pitam...postao namjeravam posadit tih 8 biljčica, oce se to primjetiti iz helihoptera ili kanadera, inace to je prostor sa puno grmlja i trave pa neznam...mislio sam to rašitit oko 1 m razmaka ali ih nebi stavio u neki pravilni oblika da izgleda kao polje neg malo raštrkano
 
06.04.2011
16
17
3
Neznam koliko je krš dobar za sadnju jer je prepun kamenja,a i zemlja nije dobra,pa ako ćeš tamo sadit nabolje pripremi u kante il neke velike posude zemlju(naravno pripremljenu zemlju ne iskopanu s mjesta) i to nekako zakamufliraj.Ako već misliš sadit u kršu direktno u tlo, probaj iskopat rupu od 40 cm dubine tako i širine,dobro ju očisti od kamenja(pogotovo velikog) i isto je napuni dobrom zemljom.Što se tiče vidljivosti tvog mjesta ti to najbolje možeš znati,ali se trudi što više razbacat biljke po lokaciji i probaj ih nekako uklopiti s ostalom šikarom/granjem na sajtu.
 

grasso

Banned
Banovan
02.02.2010
13
0
1
33
aha, hvala
neg jel dobra ona poljska zemlja svijetlije boje...ja sam inace iz hrv iz dalmacije i koliko sam cuo ovo crvenica je ko bogom dana za travu valjda po tom PH-u i to...pa neznam jel ima smisla donosit tu zemlju iz polja