Mjesto za Sadnju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Senka je napisao(la):
preporucujem i ostalima da koprivaci su najbolja mesta po meni.

Vidim da je post star ali da se neko ne zajebe pa u koprive da zasadi. Kopriva je biljka koja voli kisela tla, a takvo tlo nije pogodno za naše biljke. Kopriva može rasti i na tlu s normalnim PH ali za svaki slučaj nemojte u koprive sadit.
 
19.09.2011
19
0
1
Samo imajte u vidu da je robija debela ako vas izvale(sto se tice i sadnje i prodaje). Kad to sagledate opsirno, verujem da ce te naci mesto!!! sam polako....
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Senka je napisao(la):
Meni je trrebalo dosta vremena....ali ko trazi taj i nadje ne mora uopste da sajt bude mesto daleko od prolaznika ako znas da tu niko ne prolazi a i zavisi sta ce sadis...ja sam naso stekic 10 min peske od moje zgrade a reka je 40 m odatle a i sunca ima preko 6 h sasvim zadovoljavajuce....i ukoliko se ne varam najbolja mesta su gde raste korov znaci sajt mi je preplavljen koprivama ....ali zemlja je crna i rastresita bas ono sto mi je potrebno zato preporucujem i ostalima da koprivaci su najbolja mesta po meni a svi znamo da o nne uglavnom rastu po nekim glupim uvalama i coskovima gde niko ne obraca paznju ,,barem ja tako mislim..

Meni koprivnjak isto najjači za grow...
 
16.05.2015
17
5
3
28
E,ja sam nasao sajt u sumi,bagremac gust ko nista,ni lud se ne bi provlacio kuda sam ja,skriven je od svih pogleda,ima sigurno 5-6sati sunca a mozda i vise,samo me interesuje jer je to suma industrijske topole i cou sam da ona lose utice na vegetaciju biljaka oko nje,ali oko nje je sve zeleno,plaza je na nekih 1-2 km odatle pa mogu da vucem vodu kao fol idem na plazu,planiram veliki grow i zeleo bih vase mislenje hvala :D
 
16.05.2015
17
5
3
28
nije 5-6,ima vise sigurno,bolje od ovog necu naci,moj kraj je prepun sumara sem tih gustisa gde ni lud nece krociti,opet kazem ima vise odprilike 7-8 sati,samo me brine da li topola steti
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
u potrazi sam za novim sajtom,tj mjestom za sadnju.s ovim starim nisam bas bio zadovoljan zbog nedostatka sunca i vode u blizini.mislim da probam negdje kraj vode u nekom siprazju.raskrcit jedno desetak kvadratnih metara i na posao.naravno da postoji bojazan od lovaca divljaci itd,ali to je rizik naseg sporta.neznam da li da krenem sada na ciscenje ili na proljece.nekako mi se cini da bi sad bilo lakse,jer u proljece krece bujanje vegetacije.sta mislite vi drage kolege.
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
evo ti moje misljenje iako sam jako malo iskusan u outgrowu, samo jednu sezonu sam bio aktivan..Mislim da što ranije pocnes trazit i radit da ce ti to biti lakse a i bit ces spremniji..Znas da ces i u proljece morat si uredit sajt al preporucio bi ti da ga ranije pronades i malo uredujes i razmislis o svemu..sigurnosti najvise! Pazit na ribiče ako si negdje pored vode, što dalje od puteva itd..Ja sam mislio da sam nasao dobar site i postavio sam zamke da vidim jel tko hoda tamo i sve zamke su mi pokazale da nisam jedini koji se muva tamo, pa sam odustao od sajta...Pazit da ne zavrsit ovako http://www.avaz.ba/clanak/255711/do.../doboj-u-siprazju-otkrivena-indijska-konoplja ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lukas

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ako planiras sa kupovnom zemljom radit,onda mos s proleca krenut u pripreme... a ako planiras nesto drugo,tipa stajska gnojiva sa tom zemljom sa spota ... onda mos sad iskopat rupe,pomesat sa stajskim i slobodan do februara,pa ponovi postupak... :) i to je to... a sto se tices samog spota,sto dalje od naseljenih mesta,vece sanse za uspeh... stej haj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lukas and Jamrock
18.12.2016
34
11
8
33
imam super mjesto na proplanku u sumi i jos moram malo raskrciti i bice super za moje bebice. sunce otprilike oko 10-12 sati direktno e sad zemlja je super,sumski humus pa neznam jeli potrebno gnojiti nekakvim prirodnim gnojivom jer ipak mi je sajt daleko. sta vi mislite oce li ici i ovako bez gnojenja.Hvala unaprijed!!! P.S. nov sam na forumu.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Tesko da ce ti netko odgovorit kad ne znamo kakva je to zemlja na sajtu. Humus moze biti svakakav.
Ako ti je ph zemlje krivi, imat ces vecih problema od "da li gnojiti ili ne".
Takodjer, zaljevanje je bitnije od gnojenja ako je susa a tebe nema ;)
Imas dovoljno vremena da se pripremis. Iskopas sto vece rupe, natrpas provjerenu kupovnu zemlju. Da li ces i koliko ces gnojit ces vidjet po biljkama.
Ako mislis samo popikat menke/biljke u nepripremljeni sajt i ne pojavit se vise..... to moze biti problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: travar12
18.12.2016
34
11
8
33
Imam vremena,ali sajt je preudaljen,a teren je uzas tako da necu uspjeti napuniti rupe kupovnom zemljom iako bih volio,ali eto planiram gnojiti nekim umjetnim gnojivom i mogu zalijevati jednom tjedno sa vodom iz potoka.Zemlja je na izgled kao kupovna i jako je plodna sto vidim po kupinama koprivama itd.P:S:pplaniram otvoriti dnevnik pa me zanima koliko je to sigurno da mi neudju u trag i sory sto sam malo skrenuo s teme.:idea:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Koprive su dobar znak. Ako nista, mozes vec sada pripremit rupe. Usitni zemlju, dodaj neki kompost ili nesto da bude prozracno.
Jednom tjedno je super. Svako drugo zalijevanje poneses nekog gnojiva, tipa Plantella i zamijesas u boci i zalijes.
Imas hrpu zavrsenih vanjskih dnevnika pa pogledaj kako se to radi, biti ce ti sve puno jasnije ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: travar12
07.06.2015
3
1
3
43
Pozdrav svima, zanima me imali neko iskustva sa sadjenjem na tavanu? Naime, u kuci u kojoj zivimo zena i ja, nase vlasnistvo, nalazi se prostran tavan sa 2 prozora, jednim malim na krovu a drugi je dosta veci (nije krov!) i okrenut je ka severu. Dakle, ono sto bih ja uradio je sledece: sadio bih 'outdoor varijantu', ali u zatvorenom prostoru, tj. tavanu. Ukratko, nakon sto biljka proklija, presadim je u veliku platnenu saksiju i stavim je ispred prozora (prozor je velicine 3 x 1m) i odrzavam je. Da li je vama ovo izvodljivo i u praksi? Unapred se zahvaljujem na odgovoru i izvinjavam ako sam ostavio post na pogresnoj temi!