mmm: hitno pogledati

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Slazem se u potpunosti,ali mora se naci nacin da se u celu pricu ukljuce ljudi iz javnog zivota.Znaci politika,kultura,estrada, itd.Koga je u krajnjem slucaju briga sta recimo ja mislim i kazem.I da se pojavin na TV-u rekli bi evo neka budala hoce da se droga legalizuje.Treba misliti i raditi u tom pravcu.Meni se cini da sam na snimku video Marka Vidojkovica e sad da li je podrzavao legalizaciju ili je bio povodom onog drugog skupa protiv nasilja to ne znam ali znam da u njegovoj knjizi glavni lik non-stop duva.Recimo eto on bi mozda mogao da pomogne.Ili Ceda koji je gostovao sa Markom kod Timofejeva na B92 i otprilike je na pitanje o legalizaciji rekao da ne vidi sto je duvanje strasnije od alkohola(spomenuo je lozovacu konkretno),a imam informacije iz njegovog bliskog okruzenja da su vrlo liberalni po tom pitanju i da bi verovatno podrzali legalizaciju.Takodje znam i da je Bajaga svojevremeno (negde krajem 80.-ih) hapsen zbog nekog plakata koji su on i neka ekipa okacili(kod SKC-a ako se ne varam) na kojem su trazili legalizaciju vutre.Pisac David Albahari je kao sto ste mogli da procitate i na sajtu B92 kad je bila vest o protestu bio pionir u borbi za legalizaciju jos pocetkom 80.-ih.Ajs Nigrutin koliko sam video i cuo u svakoj stvari spominje vutru.Zvanican stav GSS-a je bio da treba biti liberalan i imao je ideju koja nazalost nikad nije usla u skupstinsku proceduru ali verujem da su i dalje otprilike na istoj liniji.
Moje je misljenje da treba raditi na animiranju takvih ljudi i organizacija,a istovremeno na omasovljavanju pokreta.
 
08.11.2004
15
1
0
39
trebate nam javiti kad bude bila takva emisija na B:92. ja ne gledam Tv pa sam vam tih tokova (mislim na fensere u tv emisijama) ~)
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Eto dobrih ideja... :) Kontaktirajte koga mozete.. Probajte preko neta.. preko nekih ljudi.. zasto se ne bismo aktivirali i poceli ozbiljnije da radimo na nekom kanabis e-zinu? zanimljivi tekstovi, vesti.. intervjui.. kritike... ja bih eto recimo mogao da kontaktiram neke ljude sa reggae scene... i sve to da izlazi jednom mesecno.. ako budemo mogli i da odstampamo koji primerak... ali lagano... potrebno je definitivno vise raditi... i vise animirati ljudi... forumi su sranje... kada realno pogledas.. tu su da informisu, ali se mora raditi jos bolje... btw.. pogledajte www.irie-people.com/mmm/index.php?go=main za fotografije sa protesta... uskoro ce ih biti jos.. :)
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
pa ja ovde jedino mogu lokalne televizije da kontaktiram, mada ne poznajem nikog iz tih televizija... a i ovde nas je malo... hm, hm... videcu prvo da okupim ekipu, pa onda idemo dalje ;)

eh da... (e-)zine bi bilo ql odraditi...
 
08.11.2004
15
1
0
39
dread irie je napisao(la):
potrebno je definitivno vise raditi... i vise animirati ljudi
to je tacno. pogledajte kako funkcionise trzisna privreda (kapitalizam).
svako nudi neke najrazlicitije proizvode i usluge (ekonomija) i ideje (politicari). i ko je od mase njih najuspesniji? onaj ko ima najbolji proizvod (uslugu, ili u nasem slucaju ideju). ali to nije dovoljno. moramo imati vise nego odlican marketing. danas nema nista bez marketinga. skoro da ne mozes ni na wc da odes bez marketinga.
ideja legalizacije je specifican slucaj. ona nije nesto sto svi (ili vecina) zeli, tako da mu se mora prici sa jos vise proucavanja i paznje; i mora se uloziti dodatni napor.
to je kao kad neka kompanija ima los, nekvalitetan, a skup proizvod; ali oni zele da on uspe, pa ulazu dodatno u marketing i PR. evo primer: Coca-Cola; toliko nas bombarduju reklamama da je ona super, da cemo biti vecno srecni, da cemo osetiti blazenstvo ako je pijemo, da mi nesvesno zanemarujemo cinjenice da ona i nije tako zdrava.
zakljucak: treba nam dobar marketing. a ako ocete da puno radite (da se valjte po podu, ::histerija ) onda vam treba i menadzer za ljudske resurse. on ce vas bogami terati da radite. a sto se tice PR-a, on je tehnicki mnogo razlcit od marketinga, ali ima skoro isti efekat.
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Kaze mi brat(nisam gledao)da je bila emisija na RTS-u pre neki dan gde su vutru i Bob Marley-ja prikazali u skroz pozitivnom smislu.Naime,iznosili su cinjenice da ne postoji registrovan podatak u svetu da se neko navukao na marihuanu kao ni da je tragicno zavrsio od iste.Dok su u istoj skroz napljuvali heroin i alkohol. :pivo