MoŽdana glad

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Pitanje je sljedece: koliko uživamo na misaonom putu zelenila?



]Da,imamo neke opcenite smjernice zavisne o pojedinom zelenom pupoljku ali svaki pojedinac i dalje odvrti svoj vlastiti put u njemu.



Put na pocetku nije isti kao onaj neko vrijeme poslje i onaj duže vrijeme iza,rekao bih da put ima u svom genu evoluciju na prvom mjestu.



Određeni dio ljudi nakon kratkog izleta odustaju jer je put na individualnoj razini bio pre jak za tijelo koje ga nosi,uplašeno bice vrati se u realnost koju smatra sigurnom.


Vjerovatno misao bude pre jaka pa sistem po genericnom obrascu doživi šok od spoznaje,uplašen pocme vrištati-nismo spremni primiti navalu novih emocija i slika..doživjeti novi svijet koji je u nama,za kojeg znamo al se ne usudimo dirati,ono je kao smješak kroz zatamjeni zastor,kao stisak ruke u pokori.



Probiti barijeru nelagode neznanog i krociti sa smješkom u svaku novu spoznaju je krivudav no jednom kad dođemo na stazu ugode želimo tu ostati zauvijek.[/FONT]

Nije uzalud dvojna svijesnost prožeta u jednu,tijelo koje ga nosi nije doraslo i ima stadij zamora,odmarajuci se u spoznatom punimo baterije za život u drugom.


No koje je stvarno i ispravno?[/FONT]

Odgovor je ni jedno ni drugo![/FONT]

]Ispravno je jedino u cjelini kojom cemo ovladati kada fizicko/biološko bude spremno živjeti u njemu,do tada lutamo i kupimo puzle za cjeloviti mozaik.


Svjesnost sebe sama uvjetuje spoznaju o svijetu oko tebe.



Pozdrav iz svemira :vb_wave:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ok sve to stoji ali ja ne kuzim prvo pitanje. A u daljnjem tekstu ima drugih pitanja koja nemaju veze s prvim tak da ono... ak mozes malo pojasnit jer ne vidim temu teme.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Jednostavno tema teme ustvari ne postoji,roknuo se i napisao sta mu na duši,eto mogao je pod offtopic ili naduvane postove....ovako...:eek:hno:....najrađe bi mu rep - dao majke mi....ne zbog teme.....nego zbog toga sto je na forumu vec neko vrijeme,skupio i repa i postova...i onda ovo....al dobro možda se još objasni malo pa tema i dobije smisao
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
kuzim ja tebe..pitas se koje je stvarno i ispravno..duhovno ili tjelesno bla bla..
da bi se moglo rechi kako je zhivot kvalitetan..mora postojati sklad izmedju te dvoje sfere
ali.... chinjenica je da..tijelo mozhe opstati i bez duhovnog elementa..

a sa druge strane,,,kazhesh da odmaramo u poznatom i punimo baterije bla bla...
shto ne mora biti..jer..neki svoje baterije pune u toj duhovnoj dimenziji.shto im omoguchava da prezhive to shto nazhivash fizichkim/bioloshkim/realnoshchu(???) itd..
..i onda kazhesh da je sve stvar ravnotezhe...uskladjivanja jednog sa drugim bla bla..
ali..daj malo razmisli o ovome..velika vechina ljudi koji se mogu nazvati genijalcima...ljudi koji su , na neki nachin promjenili svijet, utjecali na ljudski rod svojim otkrichima i slichno....velika vechina takvih pojedinaca je zhivjela zhivote koji su bili u prilichnom disbalansu kada su u pitanju duhovno i fizichko/bioloshko..kod vechine takvih pojedinaca bi jedno od toga prevladalo..
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Pitam se i odgovaram znaci da ne pitam u stvari ništa.

Kada bi duh izbacio iz tjelesnog postao bi biljka tako da teza o 100% tjelesnom bicu ne stoji,tijelo je automobil i sam po sebi nema nikakvu svrhu ako negdje ne vozi a o tome gdje ko vozi ne odlucuje tijelo,ono samo obavlja I materijalizira zadatak.

ono što ti misliš ocituje se univerzalno prije svega a dijelom na tvom fizickom tijelu,zato si poletan i bolestan,te ceš zato na kraju fizicki umrijeti.

Ako je misao vreca kumpira i ako napišeš matematicku formulu za nju javi,no ja sam svjestan da to ne može biti jer svoj automobil vozam i bez da sjednem u njega.

a o tema ne tema,napušen ili trezven te pogotovo - rep+ ja tebi samo mogu reci WTF JE TO????
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
DIO DRUGI: THC TUPILOST

Upravo takav naziv zna se reci za osobu koja je "zatupila" ....što se mene tice nije problem dok se ne preimenuje u zaglupila što se laiku cini srodno.
Eh,taj trenutak ili ti trenuci su vrhunac svakog filma,svake sekvence-biti prisutan a ne razmišljati o nicemu
Kako jebeno fin je taj odmor,prazna glava sa upaljenom žaruljom u mraku.
Ni ovo ne spada nigdje pa ipak posjeduje trenutak....neka ostane zapisan pa može odmah i u zaborav.

pozdrav iz svemira
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Samo peglaj.Tvoja glava, tvoja vutra, tvoja tema...
Svi su totalno razvaljeni na forumu zadnjih dana.
Mašala.:pilot
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Moja zelja je rjesit financijske probleme i mjesto boravka,te bi se onda posvetio dusevnoj strani,iako sam vec dosta toga iskusio i znam o cem govoris.Ja razmisljam na ovaj nacin,imam ovaj zivot koji mi je dan da zivim na ovom planetu,imam ruke noge i ostale dijelove dijela koje smatram djelom prirode evolucije i samih nas koji zivimo na ovoj planeti.A duboko u sebi znam da je to samo alat kojim se ja sluzim na zemlji a ja sam zapravo ono sto mislim da jesam.Imao sam svakakve susrete koje sam potaknio dobrim dimom zeljom i vjerom uz pomoc ljudi koji su mi otvorili oci tko smo zapravo mi i koja je nasa svrha.Mnoge vizije predvidanja i susreti sa meni nepoznatim su me ostavili bez daha,i zanam i siguran sam da svi koji pobjegnu u realnost su zeljni balansa da ne izlude u svijetu koji si sami stvaraju a to je tako lako.Takoder zavisi o kojoj religiji je rijec i scime si povezan religiozno,te koja je tvoja vjera i cilj mentalnog puta koji ce te dovest do onog sta ti zelis neometano.Ja sam izludio i sve mi je gore zadnje vrijeme jer ja vise nisam uopce realan a paranoje me peru ko konja,sav se tresem i znojim i samo bi zapalio da me prode a kad zapalim bude mi bolje samo sto onda me privlaci sto mi je svijest izmjenjena i znam da mogu ostvarit ono sto zelim,samom reakcijom kojom moj mozak to stvara vec si sam napravim high i kako ce mi izgledat.Ali kad dodem u odredeno stanje i zalutam zbog paranoja koje me sibaju preostaje mi samo vjera u dim i ono u sta vjerujem i nadam se da ce me to cuvat i dat mi bit svega sto se dogada u tim trenutcima jer cesti izvucem zanimljivu pouku.To mi se dogada toliko cesto da i bez dima me opali dok setam gradom da me rija ne uhiti ili da me neko rokne,jer previse sam se nagledo i nazivio sranja pa sam iskompleksiran a samo mi dim pomaze.I strah me je zatvorenog prostora a da nemam heda,onda bi se ubijo.Toliko mi je privlacno to sto sam dobijo,smatram to darom koji je zabranjen,ali uz velike moci dolazi velika odgovornost,ja jos nisam spreman da budem odgovoran za djela koja radim i koja sam napravio,pa sve zavrsi nekim posljedicama ali ja shvacam koliko je to mocno,i sta ljudiski um je u stanju napravit.Sve je moguce ali kad ti je sve moguce zamislite koliko se onda sranja dogada!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Naletih na ovu temu i mnogo mi se dopala. Ne zbog naslova, jer ne opisuje ispravno ono sto je Maki postirao, ali su postovi sami po sebi odlicni "produhovljeni", pa da nabacim jedno vidjenje sa strane :)

Maki je pronasao sebe, spoznao druge i postao nesto sto posmatra i sebe i druge iz vise perspektive.
Ventilator treba da izbalansira vizije buducnosti sa sjecanjima iz proslosti, dovede ih u ravnotezu i nastavi dalje. U suprotnom ce sizofrenija uzeti maha i napraviti jos veci jaz izmedju sadasnjosti i buducnosti, a samim tim i uklapanje u opste prihvacenu stvarnost ce biti teze.

Prepustiti se moci da svakim novim udisajem nadjes odgonetku na novu zagonetku zna covjeka iscrpiti, pa valja malo stati na loptu i uzivati u drustvu kojem pripadamo.
Ovozemaljski zivot je film u kojem sami biramo uloge za sebe, ali u okvirima drustvenih normi, u suprotnom osudjeni smo na patnju. Tesko je breme otkriti mogucnost da si, da malo hrabrije kazemo, svemocan, izgraditi citav jedan uspjesan i idealan svijet u dusi, a ne ciniti nista po pitanju realizacije istog u ovozemaljskom obliku, jer covjekova "dusa" je dio mnogo sireg sistema od ovog ogranicenog ljudskim oblikom i zato sebi moramo zadati tempo koji mozemo "fizicki" pratiti i koji je uskladjen sa ovozemaljskim vremenom.
Covjekovo zadovoljstvo zivotom je proporcionalno dinamici realizovanja planova na putu do konacnog cilja. Ukoliko mnogo hocemo, moramo mnogo da cinimo. Ukoliko se zadovoljavamo skromnoscu, manje cemo ciniti, odnosno, raditi.
Ukoliko se, bas, nikako ne uklapamo u norme il bivamo pustinjacima il narkomanima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310