Moby Dick (Dinafem seeds) x3 HPS 400W x2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2015
74
23
8
47
Kako to nisu savrseni kad su profesionalna firma sta pricas.
Ko kad bi ti prodavali jaja u prodavnici od 10 komada 3 pokvarena. i tako da pakuju namerno pokvarena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danchyblazenko
16.07.2011
197
180
43
nikad nisam poručio... a i znam an forumima da su pričali da su se žalili i da su uglavnom žalbe bile uvažene, tako da ti pošalju to što hoćeš i još nekoliko u znak izvinjenja
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Kako to nisu savrseni kad su profesionalna firma sta pricas.
Ko kad bi ti prodavali jaja u prodavnici od 10 komada 3 pokvarena. i tako da pakuju namerno pokvarena.

pa tako frend da je to igra sa genima i ako ti od 10 ispadne 8 ok to je super...uvijek se mozes zalit ali njemu je proklijala samo je slabija...
ja sam imao shemu gdje je od 6 femica 3 su bile super 1dna je bila jaje a 2vije se nisu rodile,LADYBURN 1974 od GHS...
TAKO DA sa genima nemozes bit perfekcionista,uvijek se nesto cudno rodi.....
cak sam o tome otvorio temu na sta mi je power odgovorio skoro sto ja i tebi....
A STO SE TICE JAJA od 10 xl uvijek su 2 L....ako me razumijes
SRETNO
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danchyblazenko
05.02.2015
16
2
3
37
Ma to kuce namerno salju genetski lose biljke 2 dobre 1 losa to se desava uvek uvaljuju lose namerno.
pa daj razmisljaj malo logicno , pa zar njima nije u interesu da musterije budu zadovoljne jer konkurencija medju bankama sjemena je ionako prevelika svaka od tih banaka zeli da zadrzi svoje musterije zar ne ? a to nece postic kako ti kazes uvaljivanjem losih menki , jednostavno biljka je genetski sjebana i tu nemas sta , desava se ...
inace dinafem je moja omiljena marka menki tako da ja nisam imao vecih problema
 

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
26. DAN
Temperatura: noću od 19-22 stupnjeva
danju od 27 - 31 stupanj
Režim svjetla: 18/6
Vlaga: noću 60%, danju 40%-50%
Zaljevanje: zaljevane još jednom nakon zadnjeg update-a sa po 1,5l odstajale (sat vremena) vode
Dodatno: solim površinu zemlje neem prahom jer su počele dolazit pljesnive mušice a on se pokazao kao učinkovito prirodno sredstvo za nametnike.
LST: prije 5 dana počeo sam sa rastezanjem. Trenutno podnose to jako dobro. Plan je jednu od prve dvije stavit na mrežu (SCROG) a sve ostale samo rastegnut.

Najmanji mobi je presađen u veliku teglu. Osim toga, dobili smo prinovu. Nepoznatu sjemenku za koju se nadamo da ćemo u rangu s moby-em. Boks sada izgleda ovako:
update3_box.jpeg

PROBLEM/ PITANJE

Unazad par dana počeo sam primječivati da su neki vrhovi lišća (posebno mlađi) počeli lagano žutit. Osobno smatram da je možda problem ph vode jer nemam ph metar pa ne mogu biti 100% siguran koji joj je ph a do sada sam zajeva sa vodom koja je ostajala samo sat vremena. U planu je sljedeće zaljevanje sa vodom odstajalom 24 sata.
U nastavku ću stavit slike da vidite kako to izgleda pa mi molim vas recite sto vi mislite od čega se to počelo dešavat.

1. Moby
update3_md1_2.jpeg
update3_md1_1.jpeg
2. Moby

update3_md2_1.jpeg
ovako kako se vidi na ovom vrhu lista tako je i na manjim listovima, u nastavku je još nekoliko slika na kojima se malo bolje vidi (zadnjih par slika)
update3_md2_2.jpeg update3_md2_3.jpeg update3_md2_4.jpeg
update3_md2_5.jpeg update3_md2_6.jpeg update3_md2_7.jpeg update3_md2_8.jpeg

3. Moby
konačno je počeo ličit na vutru :banana_rasta::bocni:::banana123::let:
update3_md3_1.jpeg update3_md3_2.jpeg

Toliko od mene u ovom update-u. Čujemo se ekipa. :spliff::mario:::vozdra:
 
Poslednja izmena:
05.02.2015
16
2
3
37
ja nevidim nigdje zute listove , pazi se sa vodom ostajalom 24h nemas ph metar a voda sto duze stoji ph joj drasticno skace tako da razmisli malo , ja bi na tvom mjestu kupio ph metar vjeruj mi cure ce ti bit zahvalne
 

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
UPDATE - 31. DAN

Pozdrav groweri :wave:
Iako je proslo samo 7 dana kod mene se svašta izdogađalo. Što se tiče temperature i vlage, uvjeti u box-u su i dalje isti kao prije tjedan dana. Novosti je da je nepoznata biljka presađena u veliku teglu od 20L te sam dodao reflektirajuću navlaku za vjetrobranska stakla auta da se svjetlost bolje odbija (nije puno ali bolje išta nego ništa). Osim ovakvih malih dobrih novosti ima i par loših.
Drugi dan od presađivanja na nepoznatu je došao pauk a zatim sam dan nakon toga i na moby-u br.1. primjetio jednog. Pauci su za sada rješeni, biljke su dobro posipane neem-om a preko noći sam ih počeo špricati maglicom te se nadam da s tom gamadi više neću imati problema. Osim toga na nepoznatoj biljci su se dva lističa na vrhovima osušila. Ne znam od čega :bocni:: ali za sada bez obzira na to dobro napraduje. :D

Evo par slikica od nepoznate biljke.
update4_lucky_4.jpg update4_lucky_1.jpg

Moby br.1 i br.2 su zaljevani prekjucer. U vodu sam dodao i dozu listala i već danas primjećujem kako im dodatna hrana paše i dobro napreduju. :banana_rasta:
Prekjučer nakon zaljevanja, opet peh. Zbog prejakog rastezanja na moby-u br.1 se urezala zica i pukao je :upiii:. Sreća u nesreći je što sam u tom trenutku :watch:i odmah reagirao te ju učvrstio žicama i selotejpom. Bojao sam se da će završiti katastrofa jer je par minuta kasnije jedan list naglo uvenuo ali na sreću danas se taj list oporavio i uspravio te mislim da će sve biti u redu i s njom. :mario::

Evo par slikica od moby-a br.1
update4_md1_8.jpg update4_md1_6.jpg update4_md1_5.jpg

Sa moby-om br.2 i br.3 za sada nema problema. Krenuo sam lagano sa lst-om i na broju 3 te za sad sve ide dobro. U planu je br.2 staviti na mrežu da probam i tu metodu.
Par slikica od moby-a br.2
update4_md2_2.jpg update4_md2_8.jpg update4_md2_3.jpg update4_md2_10.jpg

I još par od moby-a br.3
update4_md3_1.jpg update4_md3_4.jpeg update4_md3_5.jpeg

I dalje me malo zabrinjavaju žuti rubovi listova. Uzeo sam u obzir mogućnost da se to dešava jer je svjetlo preblizu te sam maloprije podigao svjetlo. Sada je svjetlo 80 cm od biljke, prije je bilo cca 45 cm.
Box od danas izgleda ovako:
update4_box.jpg

I za kraj još jedna super novost je da u box uskoro stižu 2 autosa red poison. Danas će biti zapiknuti u zemlju. :gled::banana_rasta:
update4_redpoison.jpg

Eto, to je to za ovaj update. Javim se kad red poison krene :vozdra::spliff:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Dobro to izgleda. :thumb:

Evo pušio taj dinafemov moby 5-6 puta i mogu reći da je vrhunska vutra. Miris ja jedan od najjačih i limunski sa primjesama slatkog. Vrhunski... sativičan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danchyblazenko

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Da,obavezno spusti lampu
I daj se malo pozabavi s tom zemljom na povrisini,malo je prekopaj da bude onako rahla i prozracna jer ti ovako moze napraviti probleme
Biljke su :thumb:
 

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
UPDATE: 43. DAN
4. DAN U CVATU

Pozdrav vutrašice i vutraši :joint2:


Prošlo je 12 dana od zadnjeg update-a pa da vas ukratko obavijetim o promijenama.
Uvijeti u box-u su bez promijene.
Novosti su: 1. da su nam došle prinove, 2 red poisona. Jedan je već 8 dana vani dok je drugi 2 jer je jedna sjemenka istrunula (a kao jedna je bila gratis u paketu):grrr:
2. konačno dolazi više svjetla - prigušnica mi je stigla, sutra lampa i grlo a u ponedjeljak kompletiram sa starterom :let:
3. nabavio sam biljku mesoždreku koja je box očistila od mušica - zaštitnica od nemani :banana_rasta:

mesožderka.jpg

Što se tiče moby-a on je od zadnjeg puta zaljevan 3 puta:
1. put sa 2.5l vode
2. put sa Mg++ Mivelom po 1l svaka i po 1lvode
3. put jučer sa 1,5l vode i punom dozom cvetala
U cvat sam ih pustio prije 4 dana i zanimljivo je to da su se odmah nakon prve duge noći pojavile prve pistilice na md1 i md2 a na md3 jučer. Da ne pretjerujem puno sa pisanjem evo vam slike da vidite kako im je :watch:

Moby br. 1
update5_md1_9.jpg update5_md1_4.jpg update5_md1_3.jpg

Moby br. 2

update5_md2_4.jpg update5_md2_3.jpg update5_md2_5.jpg

Moby br. 3

update5_md3_1.jpg update5_md3_6.jpg update5_md3_7.jpg

Nepoznata Lucky

update5_lucky_1.jpg update5_lucky_2.jpg

I za kraj cijela vesela družina na sunčanju (zvučnici na ulazu u box se ne vide):mario::

update5_box.jpg

To je to od ovog update-a.. stej haj :rasta::vozdra:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Makni te prigusnice negdije na visoko.
Zamisli da ih prolijes pri zaljevanju slucajno!?!?
Elektricne instalacije u nasem sportu se stavljaju visoko da nebi dosli u kontakt sa vodom.Isto tako preporucljivo je da su izvan boxa posto u samom boxu ima dosta vlage.
Eto dobronamjeran savijet. :p
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: danchyblazenko

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
Bi ih zavidao da imam soldi za knauf tiple( tesko se u 'rvackoj zivi).
Imam to u vidu. A zato ih i vani zaljevam da ne dode do kratkog spoja vode i struje;)
hvala na brizi i savjetima:thumb::puuuh::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri