Moguća kazna i saveti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.07.2019
3
2
3
24
Zdravo, imam 18 godina, učenica sam srednje škole i do sada sam imala neke ne u potpunosti definisane probleme sa policijom (jedan dečko se pre dve godine posekao mojim nožem kada nisam bila tu i pre dva meseca kao pokušaj suicida sam se nagutala 20 tableta xanaxa uz enormne količine alkohola, saplela se i prošla licem kroz staklena vrata). Ne znam koliko je to relevantno i da li se to uvodi u dosije jer nisam uopšte bila obaveštena oko situacije sa policijom, čak nisam bila prisutna ni prvog ni drugog puta kada je dolazila policija). Prošlog petka, druga i mene je startovala policija i imala sam kod sebe 2.75g. Ovo mi je bilo prvo privođenje pa sam se dosta uspaničila. Sarađivala sam koliko mi je moj moralni kodeks dozvoljavao. Znam da će kazna biti malo teža, ali ako neko ima uskistva ili ako ima neki savet za ublažavanje kazne (prvenstveno mi je bitno da ne budem izbačena iz škole).
Naše izjave su trenutno kod javnog tužioca i vrše analize na mojoj ''robi'' i poziv za sud bi trebalo da stigne za nekih mesec/dva.
Koje će biti najgore/najbolje posledice i šta je najpametnije raditi u ovoj situaciji?
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Gleda se dal imas krivicna dela iza sebe, tu si cista...ako imaju zabelezeno da si htela da se roknes jer uz hitnu ide obicno i policija...onda reci da si travu koristila za smirenje.Neces biti izbacena iz skole, vrv ce ti dati uslovnu kaznu ili da platis neku svotu novca.Mladji si punoletnik i to se isto gleda na sudu.Sa srecom :thumb:
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
bitno da nema prodaje, mlada, prvi put, ne kažnjavana, učenica, neće ti ni je dan sudac upropastiti život.
u zatvor nećeš. neki uvjet ovo ono, ja sam mator konj, i kažnjavan i sav istetkan, ćelav, tipični stereotip uličara. pao sa 6 stabljika pa dobio uvjet.
sudac mi je otvoreno reko, "samo nemojte prodavati,sve se drugo da srediti". (stvarno nisam nikada dilao,ništa :) )
Nijedan sudac ne voli da ga se mulja puno, reci da si imala problema zdravstvenih, sa tim tabletama, da si htjela zamjeniti sa marihuanom, ali sad kao vidiš da je i to loše.
kaješ se, život ti je već uništen od kako se to desilo, roditelji te drže pod kontrolom, ne smiješ ništa,
posipaj se pepelom, kukaj...
 
15.07.2019
3
2
3
24
pa sad, mene su nahvatali kada sam bila sa drugom i trebalo je zajedno da pušimo, ne znam da li se to uključuje u proces jer nisam samo ja koristila....
 
Poslednja izmena od urednika:

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
nema ti to puno veze, i bolje da vas nema puno u djelu. (troje ljudi u djelu smatraju organizacijom)
Ti ćeš odgovarati za svoje on za svoje ako on ima za što, to što je bio sa tobom.
nije nelegalno. neće ti sud "podijeliti kaznu".
Ja bi uvijek rađe sam na sud. Tako imaš prostora za manevar i teško te uhvatiti u laži. :)
bolje da ne znaš kako "drugovi" okrenu priču.
u hr. imamo stranicu legalis.hr. gdje su mladi pravnici i policajci. koji daju savjete.
(ebg, sad vidim po dijalektu da si iz srbije,ili sl. al možda ima i kod tebe takvo nešto)
Mada iako ti mogu reći proceduru, i neke primjere , sitne cake i finese.
Ipak nitko ti nemože 100% točno reći kako ćeš proći.
sve zavisi od sudca a i javnog (tužioca).
Za isti slučaj netko dobije ovoliko netko onoliko.
ali ti imaš brdo olakšavajućih okolnosti. I ja se na tvom mjestu nebih previše uznemiravao zbog suda.
Meni je veći problem bio okolina, to me ubilo.
Mogu misliti kako je tebi.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Kod tebe su našli tih par grama, tebi će doći poziv za sud...
Ako ti frend nije imao ništa kod sebe, u tom slučaju on nema za šta odgovarati...neće njega zvati na sud nego samo tebe.
Kada sam ja prvi put ljosnuo samo sam smišljao priče, šta da im kažem kad me pitaju "od kuda mi" i sl. Srećom, moja izmišljena priča je tad prošla ;)...u muriji te svakakvim pričama pokušavaju natjerati da priznaš i znam da to nije nimalo ugodno :murija:...mnogi se isprepadnu i izlaju na kraju, a zapravo ti njima uopće nisi dužan/na ništa odgovarati niti potpisivati. ::nono::
Samo kada te pitaju ti kažeš; "branim se šutnjom" ili "hoću odvjetnika" i tu priča u stanici staje.
Prije suda sam također bio u strahu i samo sam smišljao šta da sad njima kažem...došao sam tamo, sutkinja mi je pročitala šta su ovi napisali da su našli kod mene, pitala me; "je li to točno?"...potvrdio sam da je naravno, sve pita onako opušteno sa smješkom (tko zna možda i ona duva smiley9934), zatim mi je pročitala kako glasi zakon itd...prvi put mi je, olakotne okolnosti, bla bla...
Na kraju mi je dala novčanu kaznu, nešto više od 1000 kn. :D
Na sudu te neće ispitivati kao na muriji, ja sam bio gotov za 15 - 20 min.
Iz Hr sam, al mislim da nije puno drukčije u Srbiji.
Samo opušteno i pristojno i sve će to bit ok...
Nekakvu minimalnu novčanu kaznu ćeš nekako otplatiti već, a onda dalje pametnije i bacaj taj alkohol i tablete.:joint2: ;)
 
Poslednja izmena:

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
Sarađivala sam koliko mi je moj moralni kodeks dozvoljavao.
u kom smislu si 'saradjivala'?? ne bih da te plasim ali ako si odala od koga si kupila ne nedaj se u mnogo dobroga da ti se dogodi. i karmicki, zbog drukanja a i policija jako cesto ima saradnju sa dilerima koji valjaju njihovu robu, i bez trunke obzira proslede info traj i taj je pao sa time i time kaze da je od tebe kupuio, resi ga. pamet u glavu

EDIT Ljudi ako vam se vec dogodi da ne daj boze padnete sa gram dva marihuane nemojte biti sline i namestati ljude, lome se kicme za takve stvari a i gore stvari se dogadjaju. niko vas nece odrati od kazne za gram dva a nece vam ni oprostiti kaznu ako odate od koga ste kupili.
npr pitaju te odakle ti, bila sam u Bigzu pre 15 dana na zuraji nekoj likovi u wc motaju buksnu ja prisla pitala dal imaju da mi prodaju pazarila gram dva tri ovo mi ostalo duvam ponekad.. ne znam ko su prvi put ih tada videla.... i cao. platis 50 soma kazne, za nauk da budes opreznija i gg
 
Poslednja izmena:
15.07.2019
3
2
3
24
sarađivala sam u smislu da sam odmah rekla istinu, to jest rekla sam šta je moje i koliko sam uzela i platila. priča ide da sam kupila rendom od dečka iz bga neke moje poznanice iz kg-a (izmenila sam imena, ne znam koliko je to bilo pametno i koliko će piti vode, ali nisam želela nikoga da uvaljujem u nezgodnu situaciju zbog moje nemarnosti), a ja sam pala u skroz drugoj opštini tako da se nadam da ovi moji lokalni panduri neće hvatati beogradske ''lerdije''. inspektori koji su me priveli su me zapravo ucenjivali time da moram da odrukam nekog ili će biti gori prema meni 10 puta i da će mi zagorčati proceduru, verujem da samo blefiraju jer u tom smislu ne planiram da sarađujem i stvarno smatram da je to najljigavija stvar koju neko može da uradi.
sada, nisam sigurna koliko je potrebno dovođenje advokata ili makar odlazak na savetovanje?
ako neko ima iskustva i sa tim bila bih jako zahvalna :)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and likfrik

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
prvo delo cist dosije verovatno novcana kazna. tj mozda cak mozes i da se nagodis sa tuziocem na oportunitet. trazi da ti da drustveno koristan rad, odradis 200 sati u crvenom krstu ili tako nesto... uglavnom ti garantujem da robiju neces dobiti, znaci, pamet u glavu za ubuduce, stegni cuku i otrpi kaznicu, Bogu hvala nije opasno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik and Badi