Moguća kazna

Hesi Prodavnica Hempatia Organics Nutrients
16.11.2020
5
5
3
20
Pozdrav drugari, pao sam prije mjesec dana u Federaciji BiH s 3 paketica marihuane (1.0 grama po paketicu) zanima me moguća kazna pošto mi je to prvi put da imam bilo kakvih problema s zakonom, kao i da li su mi napravili policijski dosije jer mi nisu uzimali otiske niti me slikali....Inspektori su bili normalni stavili su mi u izjavi da sam dobrovoljno predao i da se jako kajem...Uhapsen sam od strane obicne policije i zadrzan u pritvoru 12 h...Zanima me da li su me oni negdje evidentirali u nekim kartotekama koje mi mogu napraviti poteškoća u životu, ako je neko imao slicnu situaciju volio bih da podjeli s mnom iskustvoo

Slavol Žižek

univerzalni lončani poklopac
28.11.2018
1.132
3.442
188
Postoji šansa, ako su bili ok murci, da neće ni poslati tužitelju, znam za dva slučaja u zadnjih par godina gdje su likovi bez dosjea pali s dvajspeticama i nikad nisu dobili sudski poziv. A ti za svaki slučaj stoju u džep i pravac kod advokata koji ima iskustva s vutromanima.

• Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
703
2.317
163
pa nemojte odmah napadat čovjeka :) pa ko pakira na 3g, il 1 , 5 , 10, 25 kako gdje, eto čovjek uzeo sebi za osobne potrebe 3g i dobio 3 paketića od 1.
Inače šta će im otisci prstiju ako su te identificirali preko osobne iskaznice, koju da si napravio si ostavio svoje otiske prstiju. Ili nemaš još osobnu iskaznicu? :)

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
205
845
93
95
pa nemojte odmah napadat čovjeka :) pa ko pakira na 3g, il 1 , 5 , 10, 25 kako gdje, eto čovjek uzeo sebi za osobne potrebe 3g i dobio 3 paketića od 1.
Inače šta će im otisci prstiju ako su te identificirali preko osobne iskaznice, koju da si napravio si ostavio svoje otiske prstiju. Ili nemaš još osobnu iskaznicu? :)
Lol, ne napadam ga pitao sam ga samo

16.11.2020
5
5
3
20
A reci ti meni zašto si imao 3 keta od 1 gram a ne jedan od 3?
Tako mi je dao diler i po maleru jos me pocaostio taj put hahahah
Najvise mi je zbog dosije jer mi je prvi put da imam posla s policijom pa ne znam sta upisuju u taj dosije...Jedan od inspektora mi je rekao da sam mlad pa da mi zbog toga nece praviti dosije i upropastiti zivot sad koliko im je vjerovati zbog toga pitam...

08.11.2020
32
163
33
Imam kolegu koji je pao sa 25g i dobio 5000kn u Hrvatskoj, nakon par tjedana pao je opet i dobio istu novčanu kaznu kao prvi puta i rečeno mu je da ako napravi još jedan takav ili sličan prekršaj u istoj godini da ide odmah u zatvor.
Ugl poplaćao je te kazne i vodi normalan život.
A ti kažeš da nisi u tom fazonu da često imaš problema sa zakonom pa onda ne vidim u čemu je problem.. Nemoj više da te uhvate s travom i nemoj kršiti ostale zakone i nećeš imat nikakvih problema nakon ovoga. :cool23:

• Sviđa mi se
Reactions: stardust
08.11.2020
32
163
33
De dobro je pa nije pao sa plantažom pao je sa 3 kom nek se pripremi na rad, rad i samo rad jer će ga oplest po džepu i taj novac će se trebat zaraditi. Sretan ishod i neka je svo zlo u tome. Živio :joint:

• Sviđa mi se
Reactions: stardust
16.11.2020
5
5
3
20
Novčana kazna bi bila odlicna, mada ovde svi govore o godini uslova za ovo KZ...
Nije ni to tolika frka jer se brise iz evidencije poslije godinu dana od isteka uslova, ali sam ja student 2 godine i planiram se zaposliti pa se nadam da mi nece to praviti probleme. Najgore mi je za policijski dosije jer on ostaje trajno a ne bih volio bas da me peglaju na granicama itdd... Zna li neko nacin kako provjeriti taj dosije osim da imam nekog u policiji ili makar mi navesti sta sve ulazi u njega i dobija li se neka sifra jer sam gore vec naglasio da mi nisu uzimali nikakve fotografije niti otiske prstiju?

De dobro je pa nije pao sa plantažom pao je sa 3 kom nek se pripremi na rad, rad i samo rad jer će ga oplest po džepu i taj novac će se trebat zaraditi. Sretan ishod i neka je svo zlo u tome. Živio :joint:
Hvala bracki :D

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
405
1.366
143
27
Hrvatska
Ideš na sud i tražiš potvrdu o nekaznjavanju i ako ti je daju nisi kaznjavan. To ce te poslodavac trazit kad se budes zaposljavao