Moguća kazna

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.11.2020
5
5
3
24
Pozdrav drugari, pao sam prije mjesec dana u Federaciji BiH s 3 paketica marihuane (1.0 grama po paketicu) zanima me moguća kazna pošto mi je to prvi put da imam bilo kakvih problema s zakonom, kao i da li su mi napravili policijski dosije jer mi nisu uzimali otiske niti me slikali....Inspektori su bili normalni stavili su mi u izjavi da sam dobrovoljno predao i da se jako kajem...Uhapsen sam od strane obicne policije i zadrzan u pritvoru 12 h...Zanima me da li su me oni negdje evidentirali u nekim kartotekama koje mi mogu napraviti poteškoća u životu, ako je neko imao slicnu situaciju volio bih da podjeli s mnom iskustvoo
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Postoji šansa, ako su bili ok murci, da neće ni poslati tužitelju, znam za dva slučaja u zadnjih par godina gdje su likovi bez dosjea pali s dvajspeticama i nikad nisu dobili sudski poziv. A ti za svaki slučaj stoju u džep i pravac kod advokata koji ima iskustva s vutromanima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
pa nemojte odmah napadat čovjeka :) pa ko pakira na 3g, il 1 , 5 , 10, 25 kako gdje, eto čovjek uzeo sebi za osobne potrebe 3g i dobio 3 paketića od 1.
Inače šta će im otisci prstiju ako su te identificirali preko osobne iskaznice, koju da si napravio si ostavio svoje otiske prstiju. Ili nemaš još osobnu iskaznicu? :)
 

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
pa nemojte odmah napadat čovjeka :) pa ko pakira na 3g, il 1 , 5 , 10, 25 kako gdje, eto čovjek uzeo sebi za osobne potrebe 3g i dobio 3 paketića od 1.
Inače šta će im otisci prstiju ako su te identificirali preko osobne iskaznice, koju da si napravio si ostavio svoje otiske prstiju. Ili nemaš još osobnu iskaznicu? :)
Lol, ne napadam ga pitao sam ga samo
 
16.11.2020
5
5
3
24
A reci ti meni zašto si imao 3 keta od 1 gram a ne jedan od 3?
Tako mi je dao diler i po maleru jos me pocaostio taj put hahahah
Najvise mi je zbog dosije jer mi je prvi put da imam posla s policijom pa ne znam sta upisuju u taj dosije...Jedan od inspektora mi je rekao da sam mlad pa da mi zbog toga nece praviti dosije i upropastiti zivot sad koliko im je vjerovati zbog toga pitam...
 

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
Imam kolegu koji je pao sa 25g i dobio 5000kn u Hrvatskoj, nakon par tjedana pao je opet i dobio istu novčanu kaznu kao prvi puta i rečeno mu je da ako napravi još jedan takav ili sličan prekršaj u istoj godini da ide odmah u zatvor.
Ugl poplaćao je te kazne i vodi normalan život.
A ti kažeš da nisi u tom fazonu da često imaš problema sa zakonom pa onda ne vidim u čemu je problem.. Nemoj više da te uhvate s travom i nemoj kršiti ostale zakone i nećeš imat nikakvih problema nakon ovoga. :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
De dobro je pa nije pao sa plantažom pao je sa 3 kom nek se pripremi na rad, rad i samo rad jer će ga oplest po džepu i taj novac će se trebat zaraditi. Sretan ishod i neka je svo zlo u tome. Živio :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust
16.11.2020
5
5
3
24
Novčana kazna bi bila odlicna, mada ovde svi govore o godini uslova za ovo KZ...
Nije ni to tolika frka jer se brise iz evidencije poslije godinu dana od isteka uslova, ali sam ja student 2 godine i planiram se zaposliti pa se nadam da mi nece to praviti probleme. Najgore mi je za policijski dosije jer on ostaje trajno a ne bih volio bas da me peglaju na granicama itdd... Zna li neko nacin kako provjeriti taj dosije osim da imam nekog u policiji ili makar mi navesti sta sve ulazi u njega i dobija li se neka sifra jer sam gore vec naglasio da mi nisu uzimali nikakve fotografije niti otiske prstiju?

De dobro je pa nije pao sa plantažom pao je sa 3 kom nek se pripremi na rad, rad i samo rad jer će ga oplest po džepu i taj novac će se trebat zaraditi. Sretan ishod i neka je svo zlo u tome. Živio :joint:
Hvala bracki :D
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Ideš na sud i tražiš potvrdu o nekaznjavanju i ako ti je daju nisi kaznjavan. To ce te poslodavac trazit kad se budes zaposljavao