Moj 1st growBox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Nije bas blato nego sam malo manje stavio :S ... Stavio sam malo obicne zemlje malo Humusa i jedinicu pesak sa malo stiropora,samo sto sam trebao jos skoro toliko svega toga da stavim!!!
Sada idem da kupim sijalice nemam dovoljno para za HSP ili cak CFL tako da moram da uzmem neke manje od po 25w 1480lumena,
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
I box je zavrsen!!!Ugradio sam 3 philipsove stedne sijalice od po 23w 1360lumena...napravio reflektor od kartona isavijao na sredini sam sam stavio parce tankog lima cisto da pricvrsim tu lampe i sve to oblozio aluminijumskom foliom(napravio sam ustvari krov ispod kojeg se nalaze lampe)dodao zice pomocu njih podesavam visinu lampi,trenutno mi je na 10-tak cm od vrha biljki...
Ostavicu ih par dana na 24-0h jer previse su stresa pretepele tokom presadjivanja ali se oporavljaju ,i kolika bi trebala da bude pogodna temperatura u boxu za njih i dali je pametno da ih stavim na par dana 24-0...dali cu upropastiti vegetaciju s tim da im je ovo sigurno sredina 2 nedelje vegetacije,sta da radim???:vb_whip:
 
20.01.2009
25
1
0
34
nek ti orjentacija bude 28 stupnjeva za temperaturu, s tim da stupanj gore dole nije bed, dok god ne ide preko 30... barem je tako meni sve sljakalo.

koliko vidim ovdje obe biljke su ti u jednom pitaru, zasto?! sto prije ih odvoji jer ce im se zapetljat korijen i onda ce biti kasno.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
sutra cu presaditi ostavio sam ih obe jer jedna mi je jako sumljiva,lose je veoma,pa ako sutra bude bolja presadjujem i da napunim saksije sa zemljom.A kada da pocnem sa gnojenjem i sa cime sta da kupim...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Danas sam izbacio one dve biljcice jer jedna je skroz propala druga nije bila zenska cini mi se...
Uzeo sam dve nove zenke,visoke 20-tak cm,kupio sam dve vrste neke zemlje 5L i to pomesao i stavio u saksiju od 10L,i kupio sam neko djubrivo sa pospeshujuci razvoj biljke u vegetaciji i cvetanju.Jednu biljku sam stavio sa desne jednu sa leve,jer obe su zenke tako da mi nece praviti problem!!!
Dok sam ih vadio iz zemlje maximalno sam gledao da budem pazljiv ali kada sam ih izvukao izgledale su zdravo i drzale listove pravo,sada su se svi listovi obesili a i ona je pocela da se krivi po malo.Cim sam ih posadio u saksiju stavio sam ih u box odma i sada ne znam na koliko svetlosti i mraka da je drzim,one su vec rasle napolju nekih mozda mesec dana,moze li mi neko reci na koj rezim vremena da drzim dan-noc??????
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ne mozes biljke vuci iz zemlje moras ih sa zemljom izvadisti lol kakav si ti mucis bilje... :)
aj ja i ti se dogovorimo :)
uzmes asov zakopas od stabla biljke nekih 40cm u krug ( samo zabodes pa izvadis pa tako u krug dok nesastavis liniju, a dubina asova da bude..) onda kad zabodes asov tamo gde spajas liniju iskopas tako sve sa zemljom i korenom celu biljku...
i takvu je sa tom zemljom preneses u neku saksiju...
nemozes samo biljku uzeti i iscupati iz zemlje....

sad o sijalicama....
kupi cetiri crvenog spekra drzi 18sati dan 6h noc tako nedelju dana .. pa oma baci na 12 sati noc 12 sati dan.. :)

e sad me saslusaj sve sto sam ti rekao :)
nemozes sa jednom sijalicom odraditi grov kupi cetiri :) i iskopaj biljku tako kao sto je napisano :)
ne mors cak ni zemlju koupovati al ako imas veliku saksiju, al po boxu bi rekao da ti nestane velika saksija, bice dovljno samo biljku sa svom tom zemljom presaditi u sksiju...
nek je saksija min. 3l
evo ja te molim da me saslusas jer do sad si sve pogresno uradio..
mogu ljudi sa foruma slobodno da potvrde./.. pozdrav, veruj mi jako sam se trudio da ti sve ovo objasnim iako sve imas na forumu....
saslusaj me :) neces pogresiti...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
heheh u svakom slucaju hvala ti!!!Ali pazi sada biljka raste skoro pa iz betona :D...morao sam da skidam betonske ploce ali male razmere,pa sam onda okopavao oko njih,pa nisam toliki ludak da samo uzmem biljku i izvucem iz zemlje a to sto ce vise od pola korena ostati dole!kazem ti okopavao sam oko njih pa polako do neke dubine ali je nastao problem tanki deo korena je bio u betonu,pa sam morao malo povuci!!Imam tri sijalice ne znam odakle ti to da me pravis tolikim debilom od coveka,ko jos gaji biljku na JEDNOJ stednoj sijalici od 23W??????TI mene nisi saslusao odnosno procitao!!
Stavio ja biljke u saksiju od 10L i gore sam naveo da sam kupio saksiju od 10L...Uzeo sam 3 biljoze jednu sam stavio kao pelcer u vodu i ona je ceo dan a evo i sada ostala jaka i dobra dok ove dve koje sam stavio u zemlju i zalio(nisam prezalivao)propale skroz sve dok i njih nisam stavio u vodu i sada su se ispravile,samo sto su se neki listovi malo na krajevima presusili :(...
I za rezim svetla hvala ti bar si mi nesto rekao.A sto se tice velicine boxa visok je 1.20m sirok 70cm iii debljina mi je veoma mala tako da sam stavio izduzenu saksiju kaoja je knap stala,u nju mogu valjda gajiti 2 bilje.Jer rekao si mi da saksija bude minimum 3L :)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Hvala ti sto si me ponizio maximalno,ili ja nisam sve to lepo shvatio...A i naravno da ne znam nista kad se nisam RODIO UCEN ZA TE STVARI!!!!!I tebe je nek ucio svemu tome tako da ne znam u cemu je problem da izdvojis par minuta i da mi odgovoris na pitanje,kad vece imam volju da pokusam da uzgajam...ako je prblem da izdvojite po par min da mi lepo kazete sta i kako trebam uradit a ne da se ja mlatim po forumu i kopam za neke stvari koje vecina zna a nece reci nego mi kaze listaj dnevnike pa nemam ja zivce da listam po ceo dan i da citam raznorazna iskustva togom gajenja...ja bi mogao do sutra pisat razne nebuloze sada sam dosao sa zurke i nisam bas nesto lepo raspolozen..Tako da sry ako sam ikoga sada uvredio ovim tekstom!!!!
I to sto se vidi na slici BOX kao da ima pola metra,to sam napravio reflektor koji dizem i spustam,pa sam morao spustiti sve to dosta nisko i box izgleda kao prcvarnica :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma opusteno samo..
mozes dve biljke al treba ti jos bar tri stedne..crvenog spektra.. kupis sijalic obavezno vise ti to necu pisati :)
i obavezno lst da radis: onako savijas biljku u krug po rubu saksije...
udaljenost sijalica od vrha biljke 5cm.. do kraja cvetanja
jedan vent da duva po vrhovima biljke tj. izmedju sijalica i biljaka tj. tih 5cm.
sad reflektor ti treba reflektor tako isto od sijalica 5cm jer nadaljinu gubiss mnoggo.. za to koristi neki lim moze i nesto belo.. ili refleksnu foliju.. ( ne alu foliju)
ako nemas gde da nabavis tu reflektujucu foliju, skontao sam da imas to u cipsu tj. kesica od cipsa..
vlaga u boxu min 40% nebi trebao ispod da ides i ako idealna je u vegetacijii 60%
a u cvetanju 40% :)

sad da ja tebe pitam sta mislis da je meni neko ovako napisao i da se ja nisam lomio po forumu :)
svi bi hteli sve na gotovo za uzgoj treba trud i strpljnje nemoj se ljutiti al videcemo kako ce sve proci pa onda mozes da bude ljut kad sve odradis kako treba..
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
aha sada malo bolje kapiram svezije glave :D....Kada sam kupovao sijalice trazio sam stedne crvenog i plavog spektra,a jos kad ljudima kazem NATRIJUMSKE sijalice imate li???A oni se pogube,kao nikad culi.Sto se tice ventilatora to je jedino onako malo bolje odradjeno mada mi se cini da ih imam mozda malo previshe i da smanjuju dosta vlagu :S da imam ih 5.Tri sa jedne strane dve sa druge(tri ubacuju dva izbacuju) precnik ne znam koji im je,sve sam povadio iz sto starih napajanja,procesora...
Pa mislim bas to sto si rekao mada o5 ja da sve to znam gledao bi max da pomognem nekom ko ne zna,lose se snalazim po forumu :S
Naci na ove moje 3 sijalice trebam da dodam jos 3 crvenog spektra od koliko W???I temperatura mi je u boxu 27C.I moram da skinem svu alu foliju iz kutije i da nalepim novu?Ima u *********** one reflektujuce folije koja je jeftina pa cu videti to da kupim da se nebi mlatio sa kesicama od cipsa :D
A i lepo pise u pravilniku ne ponavljati teme,samo jos nesto da te pitam :)
Dali ce skoditi biljci sto su joj se neki listovi osusili i sto ce mozda otpasti dali ce joj to dosta smetati za naredni period rasta,moze li da zakrzlja?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ne nznam ja kojeg ti spektra imas sada.. al ja bi isao 4 crveni + 2 plavi od pocetka do kraja.. na dve biljke..
da bolje sa reflektujucim folijom nego sa alu.

a ovo za biljku sa tim suvim listovima, ne znam dal ce skoditi ili nece ljudi prave klonove pa nesmeta mozda ce joj malo duze treba ti da krene al bice to ok... kad krene .. :) mislimda je to zbog presadjivanja i ostecenja korena.

za ventove dovljno ti je cak i dva jedan upuh jedan ispuh... ispu gore upuh je kod menae taj vent sto duva po vrhu biljke .. al ako ti je temperatura velika onda dodas jos.. evo orientisi se na nekih tih tvojih 27c ili od 25 do 27 n eznam kolka je optimalna..

ima tu jos dosta ajde vec kad sam krenuo objasnicu sta znam kad zapne ako budem mogao pomoci pitaj al citaj i forum..
i baci slike kako to izgleda kad sklopis box i sve ( milim kako to izgleda sa 6 sijalica i sa tim biljkama)

preporucio bi sada da kad se svetlo ugasi malo poprskas listove vodom.. da dobiju malo vlage i preko listova..
aj pozdrav nadam se da ce biti nesto od ovoga..
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
ma ako bude bice mada o5 prvi box dosta tu gresaka ima :)...moram da sacekam par dana jer ostao sam bez kinte tako da slika nece biti 3-4 dana drzacu ih van kutije jer tamo mi nesto nije u redu moram da kupim merac vlage jer mi se cini da je i ispod 40%!!
A znam i ja zasto su listovi propali i oronula biljka,bas kao sto si rekao koren sam zeznuo malo ali nadam se da ce se oporaviti,isto kao kad bi meni neko isekao prst sa noge i meni nebi bilo tada dobro :D heheheh
Imaju li obicne stedne sijalice crvenog i plavog spektra,kada sam trazio u radnji stedne sijalice oni nemaju ljudi pojma ni koji su spektar ni koliko lumena daju ma ne znaju nista a prodaju rasvetu ali ne za uzgajanje biljaka nego kucnu rasvetu.Da nisu to one CFL ako su te necu imati para moram uzeti reflektor,tube i prigusnice,upaljac :( to bi me izaslo mnogo,a bez tube-a cini mi se da bi mi se kutija zapalila :D...mada bi voleo da uzmem sve ono gore navedeno ali sve to je sada meni trenutno malo vise kesa za pocetak malo cu vako experimentisati pa kad prodje malo vreme i poboljsa iskustvo kupicu sve ostalo sto je potrebno =)
Prskao sam ih prskalicom po listovima i stablu,moguce da su mi i svetla losa pa joj ne oggovaraju ne znam stvrano sta je u pitanju,ali potrudicu se da saznam :) p0z
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
dobre su ti to sijalice...sto ims samo neznam kojeg su spektra al cini mi se da su crvenog.. :)
ja neznam oznake al zznaju ljudi na forumu necu da lupam gluposti zamoli nekog da ti napise oznake dve su jedna za plavi jedan za crveni..
kako sam skontao ti si sijalica stavio skroz gore ne?
treba da ih spistis dole do biljaka na 5cm :):):)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ne prika napravio sam kao reflektor ustvari krov i prikacio sam po 2 zice sa obe strane na krajeve i odozgo napravio jos jedan poklopac,za njega pricvrstio krov(refektor) i samo spustam i dizem zice da bi namestio odgovarajucu visinu krova ispod kojeg su lampe...Stavio sam ih o5 u box ali nesto ne valja uopste dok su bile u vodi sve je bilo ok kad sam ih stavio u saksiju kako si mi rekao,pocinju posle nekog vremena listovi da vise i da se vrh krivi ka nekoj strani,cini mi se kao da jacaju u mraku i cim ih bacim pod svetlost one slabe neverovatno brzo.Mislio sam da je problem u losoj zemlji pa sam zamenio zemlju ali o5 isti djavo...to je sigurno zbog promene uslova nije navikla na takve uslove.Mislim da cu da nadjem seme i da proklijam pa da krenem sve izpocetka jer ovako samo gubim zivce kad ih vidim onako obesene :S
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
da i ventove stelujem pomocu adaptera,kada smanjujem voltazu oni se vrte sporije i kontra kada povecam,adapter od 12V sa podesavanjem voltaze :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
probaj jedno 7 dana samo sa jedno sijalicom onda...

nerazumem kako si drzao biljke u vodi?
ako si odvojio zemlju od korena onda jbg. to je normalno i moze se desiti da ti biljke cak i neuspu..

nisi trebao odvajati zemlju od korena to nije dobro ako je tako onda si malo sjebao :)

a ako ima jos biljaka trkni jos po pa sa zemljom lepo presadi.. :)

imas u poljoprivrednoj apoteci slavol mislim da se tako zove otidi to kupiti pa sa time zalivaj razredi to u vodu ... nije skupo mozda do 100din
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
hehe pa drzao sam ih u presecenoj flasi od 2L i stvarno ne mogu da verujem bolje se ponasaju dok su u toj flasi nego u saksiji!!!!Predhodne 2 sto sam imao izbacio sam ih izlomio sakiju i sve sa malo zemlje stavio u vodu i biljka je preko veceri o5 zivnula :D....ali sada me ona ne zanima meni trebaju da uspeju ove 2 velike,a tamo ne mogu o5 da idem jer rece ti da rastu iz betona :S to sto sam mogao sam nekako iscupao.(nisam iscupao vec vadio zemlju malo po malo oko nje pa dosao do neke dubine od 15cm i morao da povucem malo koren :S)
Sacu da umzmem da uslikam pa da vidis sta se tu desava,oke...
sam da jedem nesto :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.