Moj 1st growBox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Pozdrav ljudi,poceo sam da pravim box i treba mi mala pomoc!!!:sun2:
Box pravim od kartonske kutije u kojoj su bili upakovani zvucnici,kutija je visoka 1.20m..siroka 1m...sirina strane 30cm.U nju sam ugradio 5 kulera od napajanja i procesora,3 za ubacivanje i dva za izbacivanje,oblozio sam je sa alu folijom napravio postolje ispod kojeg stoje kablovi i produzni kabal za struju.Sto se tice rasvete trebace mi vasa pomoc,moram da kupim sve sto je potrebno!!Za ventilatore koristim adapter od 12V koji ima na sebi regulator za smanjivanje i povecanje napona,sto je dobro mogu da podesavam brzinu ventilatora.Sutra cu da slikam i da bacim slike da mi kazete dali to moze da prodje za 2 biljoze....
Nasao sam dosta biljki iza jedne napustene kuce,prosle godine nisu dobro prosle jer su bile oprasene od strane muzijaka a i drugari su ih isekli mnogo rano...hteo bi da presadim kod mene u 2 saksije i da ih bacim u box...Ili da pocnem sve iz pocetka da stavim seme na klijanje i da teram polako,ove sto bi uzeo su stare negde oko mesec ipo dana!!!
Dali bi mi to sve bilo pametno da odradim i treba mi vasa pomoc oko svega po malo,naravno ako neko ima malo volje da se smara samnom oko toga :icon_lol:...
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
ako su to tuđe biljke, ne diraj ih!
ako nisu ničije, tko zna koja je to sorta... možda su industrijska konoplja koja ne proizvodi dovoljno THC-a za naše potrebe
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ako ni pod koju cijenu neznaš čije su,radije pripazi:violent018:
A nečije je...
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
samo ti njih capni i presadi kod sebe...haha...hebes ove moraliste sta govore....nego ja bi rade ostavija neka taj netko ko i je zasadija do kraja uzgoji pa ga preduhitri i pocupaj mu ih kad budu na kraju cjetanja...hahahaha....a ti lipo sad satvi novo sjeme za box i uzgajaj iz pocetka i ako ij pocupas nemoj se hvaliti okolo, mi materi ni babi ni najboljem frendu ni rijeci ......jer moga bi ostati bez pokojeg uda ak ose procuje da si ih bas ti pocupa
hahahahahahaha
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Jao bre pa jer vi mislite da sam toliki mentol :sick:...Biljke tamo rastu 3 god drugari su tamo ziveli i bacali stalno semenke kroz prozor iza kuce...Nije industriska konoplja :S!!!!!I biljke nisu nicije,umesto da mi pomognete vi mi odmazete :D.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Slikacu ih bas da vidite,niko ih tamo ne gaji jer naveo sam malo pre,ODSELILI SU SE,a i nisu imali blage veze sto se tice cuvanja biljki imali su i muske i zenske,i sve se to poebalo i ispale semenkare...Od njih 20-tak mogu da capnem dve :icon_lol:.Ne hvalim se nikome niti sam to hteo sa drugarom sam napravio kao neki box,a ovaj Forum pratim dugo vremena jos od kad je napravljen site...sadio biljke bez boxa!!!
Mogu da stavim nove semenke da proklijaju ali ko zna dali ce mi ispasti zenska,jer nemam ja semenke koje su dobre,a i ne mogu da ih narucim jer ne shalju za srbiju.
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
ma samo ti stavi sjemenke koje imas, nema veze jesu li sad neka genetika ako ih dobr ouzgojis biti ce i dobrog dima...
hahahaahahha moram se nasmijati na ono INDUSTRIJSKA konoplja....ahahhahahaha.....
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
hehe tamo ce ih neko poseci pre mene necu da ih zalivam i obilazim tamo jer neko ce me videti kad tad i prijaviti verovatno.Karton od kutije je debljine sper ploce,nije obican tanak i los karton..
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
CaNnabisCole je napisao(la):
hehe tamo ce ih neko poseci pre mene necu da ih zalivam i obilazim tamo jer neko ce me videti kad tad i prijaviti verovatno.Karton od kutije je debljine sper ploce,nije obican tanak i los karton..

Imas debljine sper ploce od 0.8-4o mm tako da je to sirok pojam hhe....ali gle ako je karton zbilja debel i cvrst slobodno ga koristi ali iznutra bi bilo jako pametno da box oblozis auto folijom(ona folija sta sluzi kao zastita za vjetrobrasno staklo)....ja je imam i niti malo m ise box ne grije.....gdje is nabavija tako debeli karton===??
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
moracu nekako da spravim postolje za lampe imam neku ideju samo nemam vremena(novca) :p trenutno kad budem sakupio,kupicu u *********** 2
CFL Sijalica 125W - Plava - 6400K

iiiii ne znam koje jos da uzmem crvenu cu tek kad krene da cveta....
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Imaju li neke druge sijalice osim CFL koje su malo jeftinije a koje mogu da koriste????
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
vjerojatno. možda si im i oštetio korjen.
sačekaj, trebale bi se oporaviti
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Jedna se oporavlja veoma dobro a druga je oronula jos vise :S....sutra uzimam 3 sijalice 30W 1480lumena,ukupno 4400.dali je to dovoljno za sledecih mesec dva dana?? :D
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ma bacaj to sve u škovace
proklijaj novo seme pa sadi ponovo
od ovog nema ba nita,sve posebno i ne štedi na zemlji
i malo više izgubi vremena na čitanju dnevnika,pa vid kako ljudi rade.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
bi ja da imam seme niko ne pusi semenkare,i tesko da cu u skunku da nadjem sem...to jedino i valja.
One su se oporavile mada ona koja je juce bila losija i dalje je ali nije vise onako opala,s tim da su se zadnja dva lista skroz osusila ali vrh je zdrav...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.