moj drugi grow indoor (bagseeds)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.10.2008
45
0
0
42
Pozdrav ekipi sa vutra.org i svim aktivnim clanovima ,moram da kazem da sam vidio prelijepih izdanja od nekoliko vas ovde i ostao sam odusevljen.
Inace ja sam novi clan, od juce :p ali mi je jako drago da sam nasao ovaj forum gdje mogu razmjenjivati iskustva sa ljudima naseg govornog podrucja.

Juce sam proveo citav dan na forumu gledajuci dnevnike i ljepotice koje ste mnogi od vas napravili.

Evo kao sto naslov kaze ,ovo je moj drugi indoor grow koji je krenuo prije 14 dana.
Sjemenke su izvadjene iz paketica vutre
(posto nisam imao love za nesto kvalitetno) proklijalo ih je 9 i one su sada sve posadjene i polako rastu.

prvi grow je bio kc brains brazil skunk ,koji je uspjesno zavrsio prije 2 godine

Moj grow box je ormar koji je sirok 90cm dubok 55cm visok 1,60m
i citav je obljepljen alu folijom.

Svjetlo je 4x 100wat i 1x75wat stedne philips plavi spektar
za cvjetajuci period imam isto to samo crveni spektar.

Sto se tice ventilacije moj veliki problem je sto zivim sa roditeljima i nemogu da pravim neki previse pro prostor sa svim nekim cooler-ima i ostalim stvarima.

Medjutim moj ormar je dosta visok a stedne sijalice ne daju puno topline pa mi je to veliki plus.Pored toga ormar je star i zadnja strana ormara je malo odvaljena (da tako kazem) po 2-3 centa na nekim mjestima tako da tu luftira zrak dovoljno.
Pored toga stalno sam kuci i otvaram vrata od ormara jako cesto da se malo zrak izmjeni (nije mi mrsko).
Jos jedna dobra stvar je sto je ormar odma uz prozor tako da mogu otvorit ormar i prozor i direkt svjez zrak ulazi u ormar.

Eh sada vec postaje hladno pa je to vjerovatno problem da njih obilazi hladan zrak
posto sam prvi grow imao proljetni pa ne znam ,jel moze neko mozda da mi kaze ?

Zemlja je pola kupovna za cvijece pola iz moje baste.
dosta puta sam vidio staru da radi isto tako kad sadi nesto pa sam pokupio to :p

Nisam imao para ni za neke saksije solidne ,a nisam ni htjeo da ih kupujem sada zato sto su nepoznate sjemenke pa su neke u malim saksijama a neke u bocama od 2 litra prepolovljene i izbusene odozdo. moze li mi neko rec hoce li to uticati na rast i koliko bi ih trebao pustit da rastu u tako malim saksijama ?

poslje ovog planiram u februaru kupit 10 feminiziranih white widow

evo i neke slike sada kako to sve izgleda kod mene poslje 14 dana





sve su oko 7-8 cm visoke



Volio bi da cujem vasa misljenja kako bi mogao poboljstat neke stvari mada opet napominjem vec sam jednom radio ovako (uspjesno) ,jedina razlika sto je bilo 6 vecih saksija koje su popunjavale citav prostor ,sada sam isao vise na SOG varijantu ali samo mi je 9 sjemenki proklijalo od 30-ak ,neke od njih su stare sjemenke pa je vjerovatno to bio razlog.
 
18.10.2008
45
0
0
42
zaboravio sam da kazem ,na slici se moze viditi jedna znatno manja biljcica :) ona je proklijala 5-6 dana poslje ostalih ,znaci kasni nije nista poremeceno u samom razvoju.

primjetio sam da se kod nekih prvi (nareckani) listovi malo uvrcu to nisam prije vidjao
pa sam pomislio da to bas nije zbog hladnog zraka koji udje kad otvorim prozor.

sad je sve ok sa novim listovim koji rastu to je znaci bilo samo kod prvih listova.

nadam se da nece biti puno mudonja ,mada ovako gledajuci ih po konstrukciji samo 2 mi bacaju
na gustu zensku gradju ostale imaju nekako sitnije listove pa izgledaju rijedje i odma me asocira na mudonje ,mada to nije 100% nikad se ne zna. ipak su razlicita sjemena.

nemojte mi zamjerit na sitnoj neurednosti neravno iskidana folija itd :p
ipak sam ovo sve na brzinu napravio ,alternativnije nemoze biti :)
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
:signs046:
!rijetka je pojawa owako normalan post kad neki nowi član dopALi na vutru!

po meni bi lampe Trebo roknut na desetak cm od biLJaka...
wentilaciju obawezno sprowedi netrebaju ti nikakwi cooleri nego par ventowa od kompa da ti izvlače zrak iz tih procjepa na ormaru po mogućnosti da ti je jedan ispod lampi da izvlači topli zrak i jedan da cirkulira po biljkama...
trebat će ti i neki filter ako živiš sa starcima jer će to pošet smellat kad tad!
ako dobro widim iza te folije šta si lijepo zalijepio:) je bijela podloga koja ti ravnopravnije reflektira nego ta alu_Foolija...
:sun2:
...i Nemoj se zabrinjawat oko tih kwalitetnih menki jer ako owu balkanku izvedeš na prawi put to ti je braco to!!(Swi ti tworowi su zakon al Ful imam poštowanja prema domaćem Balkanskom Oridžinal sranju!!)

Swi će ti reć da se bolje malo strpit, naprawit kako spada i onda se bacit u te wode:goldmaryjane:...
 
18.10.2008
45
0
0
42
hvala na odgovoru

Lampe su na nekih 25 - 30 cm od pocetka rasta biljki mozda trebam malo pribliziti ? Svaki put kad otvorim ormar prostor oko biljki nije uopste toliko zagrijan ,toplota bude na vrhu ormara (topal zrak ide gore naravno) ali ipak je ne bude puno uopste jer kako sam rekao ormar je malo razvaljen sa zadnje strane to je "alternativni" izlaz za topal zrak.

Prije 2 godine sam usao u sedmi mjesec (kad bude po 30-40 stepeni) bez ikakvih ventova i zavrsio grow uspjesno zato jer sam drzao vrata od ormara otvorena stalno i prozor :p
mislim da sad toplota nece biti nikakav problem,jedino nesto drugo.

Sto se tice ventilacije kad otvorim prozor one se lagano njisu na povjetarcu ,mada vjerovatno neki mali vent bi bio bolji jer postaje sve hladnije. Nekako vise idem na tu varijantu fresh air nego da samo cirkulira onaj isti koji je odavno tu. Sreca mi je da je ormar uz prozor.

Da, ova strana pravo iza njih jeste bijela nisam je ni trebao obljepljivati ,a strane su smedje boje tako da tu treba.Vjerovatno cu skinuti sa bijele strane.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Prati si temperature, pa probaj spustit na 5-7cm. CFL brdo gubi na daljini
 
18.10.2008
45
0
0
42
ok, mada mislim da imaju dosta svjetla jer sija opasno ,ipak imam 475 wat na 1/2 m2, mozda i puno
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
ono sta se meni isto cini a vec su drugi primjetili da su ti svjetla predaleko... bar po ovoj slici sta je tu mi se cini kako ti se izduzila trazeci to svijetlo... ako si kako u mogucnosti spusti te lampe josh nize... ovo 17 naspram onih 30 je dobro ali ako mozesh do nekih 10 bi bilo josh bolje...
 
18.10.2008
45
0
0
42
ok probat cu jos da priblizim lampe , nove slike cu postavit za 7-10 dana da vidite razvoj

jel neko ima prijedlog koliko da ih pustim da rastu prije 12/12

zaboravio sam da kazem da ih trenutno drzim 24/0
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Drzi ih jedno 3 tjedna u vegetaciji. Nemoj 24/0, nego 18/6 da se korijen uspije dobro oformit
 
18.10.2008
45
0
0
42
one su vec 14 dana na 24/0 mislim da bi bilo bezveze da ih sad odma prebacim na 18/6.
vjerovatno bi pocele ulazit u cvijetanje a samo su 8 cm visoke ,zelim da iskoristim visinu koju imam.

posto sam ovako poceo 24/0 mislim ostavit jos 16 dana da bude 30 onda prebacit jednu sedmicu na 18/6 pa tek onda na 12/12

drugi put kad budem radio probat cu ovo sto si ti rekao sa 18/6 od starta
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Nece ti pocet ulazit u cvjetanje... Neprirodnije joj je 24/0 nego 18/6
 
18.10.2008
45
0
0
42
ma ok je to sve, idu one fino :)

to sam uzeo iz ovog videa , Michelle Rainey, ona uzgaja u medicinske svrhe ima kronovu bolest
i druzi se sa masom nekih uzgajivaca koji to rade legalno u svrhe medicine.
njen nacin je 24/0 a vidim da joj biljcice ispadaju savrseno tako da nema beda :)

http://www.youtube.com/watch?v=HFYMOz8QleU&feature=related

evo ovde uz trimanje afgani bullridera prica o svjetlu i
koliko joj ukupno treba da zavrsi proces
 
18.10.2008
45
0
0
42
Moram da kazem da lijepo napreduju od kako sam priblizio lampe.
Lagano ide 3-ca sedmica vegetacije.

Nove slike kroz par dana.
 
18.10.2008
45
0
0
42
evo malo slika ,solidan napredak za 5 dana






evo kako to kod mene izgleda :)



kad se sve usporedi sa ovom slikom od prije 5 dana , ja sam zadovoljan progresom

 
18.10.2008
45
0
0
42
stavio sam jos jedno sjeme u zemlju pa ako krene krene ako ne ipak je dobro :)
samo da bude sto manje muskih :p
 
18.10.2008
45
0
0
42
eh da zaboravio sam reci da sam prije 3-4 dana nahvatao malo kisnice
tj dovoljno za njihovo zaljevanje.

imao sam na umu da im malo dam prirode izgleda da se dobro pokazalo, bujaju opasno :)
 
18.10.2008
45
0
0
42
evo i novih slika, za 2 dana ce im biti tacno mjesec dana
vec 5 dana ih drzim na 18/6 i nekako mi izgledaju veselije :)

mislim da cu iduci put ici odma na 18/6 po preporuci kolege laidbacka :)

uskoro ih prebacujem na 12/12,uglavnom sve je zdravo i zeleno :)






 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.