Moj indoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Dobro je,sad kada sam rekao "Neka bude dan"
smile_39.gif
normalno izgledaju :)
Izgleda da nocu chilliraju :)
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
U normalno vreme sam pustio "dan",nisam od danas ni otvarao :)
Normalne su skroz sad,bezveze sam se uplasio danas.Nisam znao da chilliraju preko noci :(

Da li je vreme da ih prihranim malo?
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Sasvim normalna pojava, ne samo kod vutre neg kod vecine biljaka, mada ja na svojoj VU nisam primjetio nikakve promjene, valjda sto joj nikad nije falilo nicega hjehehe previshe sam se brinuo o njima.

Ma jooook, sa gnojenjem sad mozesh samo napravit sr4nj3, u zemlji ima dovoljno hrane za prvih 15-20 dana najcesce, mozesh zagnojit extra malom dozom, ali fkt nema potrebe lijepe su i zdrave i vidi se da im nista ne fali lako je zagnojit kasnije.Ja to nebih gnojio sve dok ne puste prve pistile ali u slucaju da su od pocetka na 12/12, mislim da gnojivo za vegetaciju nije ni potrebno ako je od pocetka 12/12 rezim, osim ako sadish biljke u neku staru istrosenu zemlju, sto kod tebe nije slucaj.
Ocito ta zivina sijalica radi svoj posao odlicno iako je udaljena dosta, puno griju znam ali nemoze se reci da su slabe.Zivina sijalica od 250 w ima svjetlosni tok od 12700 lumena i temperaturu boje 4100 K ako je najobicnija u pitanju sto je nesto izmedju plavog i crvenog spektra, dok HPS te iste snage daje 27000 lumena i 2000 k najcesce, tako da zivine mogu super posluzit kao dodatak i u veg i u cvjetanju jer imaju spektar izmedju plavog i crvenog, taman da upotpunish spektar :)), samo te 3 CFL-ke od 864 zamijenish sa 827 kad procvjeta i naravno tu zivinu drzish iznad njih..
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ja imam nekoliko tih zivnih od 250 do 400 w zajedno sa reflektorima i prigusnicama, pa sam kontao testirat ih na raznim biljkama iz svog vrta to radim ovih dana box je vec spreman :D i bash me interesuje moze li se prigusnica od zivine upotrijebit i za HPS nesto sam googlao i izgleda da je to ista prigusnica samo sto neke hps zahtjevaju kondenzator i starter a neke imaju ugradjen starter kao i vecina zivinih. Evo ovdje imash sve informacije http://www.tez.hr/_hr/katalog/visokotlacne/zivine/
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Evo opet mali update :)
Slike su od pre ~10 min
Uradio sam neki lst,ali pol ne pokazuju jos :(
Mala je narasla
smile_39.gif


fotografija222.jpg

fotografija220.jpg

fotografija219.jpg

fotografija218.jpg
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Pitanje : na prvoj slici vidite jedan list na biljci iza koji strchi,kada spustim lampe on smeta :(
Sta da radim sa njim?
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
nedraj listove nit za zivu glavu
pa mjesta imas ka u prici pa zaokreni pitar
inace biljoze ti okej izgledaju:sun2:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Super, Izgledaju samo ih privezi i kontra stranu za dno stabljike , i mogao si to malo visocije vezat, ali nema veze vrh ce se vrlo brzo ipraviti prema svjetlu onda mozesh samo premjestit vec vezano da ne bi ponovo vezao.I slobodno mozesh ukloniti odumrle dijelove lista nemorash citav list... josh je rano za kidanje listova, slobodno podigni malo lampe imash dovoljno svjetla.. a za sta su te zuto-zelene zice jel' to uzemljenje lol
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Hvala ljudi :)
Mare,vec su se od sinoc vrhovi skroz uzdigli ka svetlu a ove male grancice su bas dosta narasle.A zeleno zuta zica nije uzemljenje,vec sam sa njom pricvrstio ventilator,ybg u trenutku nisam imao bolju ideju
emo-pioneer_smoke.gif
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Hahahahaha znam da je za vent to za uzemljenje je bila shala, samo ti to vezi u krug oko saksije i nek budu skroz u horizontali, i vezi pri samom vrhu 1-2 internoda ispod vrha, to opet zavisi koliki je razmak izmedju internoda samo pazi da ne zavezesh previshe pri vrhu tu je stabljika lako lomljiva, al i ako slomijesh vrh nece bit steta ,izrast ce 2 nova :D
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Cestitam ,nadam se da ce taj unknown bit seka takodje, batu posalji na vjecna lovista hihih, al za svaki slucaj stavi josh koju sjemenku na klijanje, pa odma na 12/12 sibni steta je ne iskoristit taj prostor.Evo ja sam nabavio 3 velike crne sjemenke od neke bash specijalne domaje ,zapalili nas 3 keca razbili se :D, i josh jedno 10-tak od malo slabijih, a zemlju cu sad pripremit i stavit u saksije.
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Nisam jos 100% siguran,ali jesam 60-70%.Imam solidno iskustvo u outdoor-u :)
Hvala Mare puno :)
Da znas da sam i ja razmisljao da bacim par semenki na klijanje pa na 12/12.
Imam opet 6 semenki dobrih vutrica,neki hibridi koje sam pusio,odvaljivali su.
2 od jedne vrste (neki mnogo jak stond daje) i 4 druge (sacekusa koja odvaljuje,mnogo jak high).Ova druga ima one velike tigraste semenke,pretpostavljam da je neka dobra sorta,mada ko zna...
9bgfig.jpg
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
To i jest char domacice sto nikad ne znash sta cesh dobit :), a u zadnjih 3-4 godine su hibridi zavladali i kod nas, ja ne pamtim kad sam pusio neku vutru od koje se ne devastirash :D, sto nije bio slucaj prije te 3-4 godine..
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Stavio sam na klijanje semenke,pa cemo videti sta ce biti :)
Bas bih voleo da mi proklijaju one "tigraste",da vidim te biljcice.
muv2iu.gif

Mogu ti reci da mi nedostaje ona vutra od pre,odes da uzmes paket i dobijes punu saku trave
www_MyEmoticons_com__smokelots.gif

Sada za isti novac dobijes malo vece od nokta palca,al' radi bolje
Ghelyon.gif
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
ma da dobijes punu saku isprskane industriske konoplje zubi pocnu da cvokocu a zeneke
ko loptice za bilijar dobro se secam tih vremena.
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Jeste :)
A vise od pola keta semenke.Jedan drugar nije vadio uopste nego pravo iz keta rolao,pa kad zapalimo joint,puca k'o petarde za novu godinu
a0860p.jpg


edit : stavljam slike za par minuta,pa mi pomozite da procenim pol :)