Moj mali python projekt!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.12.2014
353
246
43
30
Evo ekipa, htio sam se malo pohvaliti i podijeliti zajednici u slucaju da nekome zatreba :)

Pred nekoliko godina sam naucio raditi u Pythonu i u zadnjih nekoliko mjeseci sam poceo intenzivno uciti jer mi je sinula ideja, morao sam ju realizirati i mislim da sam napokon dosao do stadija gdje mogu reci da sam nesto napravio :)
Evo ukratko, kako bude kome trebalo, bilo edukativno ili za nesto drugo, mislim da programcic moze naci primjenu na vise mjesta, iako najcesce zavrsi na crackanju wi fi-ja, ali ja to osobno ne podrzavam, iako je to naravno do korisnika, ne mogu ja znati niti govoriti ljudima sta ce s njime raditi :)

Uglavnom, Smartwordlist, kako sam ga nazvao, radi dictionary datoteke, koje su fakticki datoteke sa velikim brojem mogucih passworda, i takvi text fileovi se kasnije mogu koristiti u programima kao sta su EWSA (elcomsoft wireless security auditor) ili hashcat, koji uzimaju jedan po jedan i usporedjuju ih sa handshakeom (onaj kome treba, znati ce, da ne trpam temu bespotrebno :D)

Uglavnom, ostvario sam ga programski najbolje sta sam znao, da ne izgleda kao da blokira, dok radi password racuna i postotak prethodno, pa znate na cemu ste, a sta se tice performansi, ja sam sa svojim laptopicem koji ima i7 4510U i hard sa nekim malenim SSD-om (neki neobican hard, 8gb SSD + 1 TB rom), u 24 sata napravio text file od 122GB! :D
Evo da nebi bilo da pricam bapske price :D
11227886_10205310302369725_8628437748660514789_n.jpg


Da bi skripta funkcionirala, potreban vam je Python 2.7, ima puno razlicitih funkcija za raditi moguce passworde po svakakvim uzorcima, od slova, brojeva, hex oblika, pa i do onog "eto znam da mi sifra sadrzi ime i jos neka tri broja", i to sam nekako uspio realizirati, ali umjesto brojeva mozete jos birati velika, mala slova i simbole. :)
I jos cu puno toga u medjuvremenu nadodati u nadi da presisam vec poznati Crunch! :)

Eto, ako tko iskusa, bilo bi super samo da mi napise kako mu se svidjelo jer jos nisam dobio neko pravo misljenje!

I evo jos jedna slikica posvecena mojoj vutri! :D
HZdIILb.png


Pozz!
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
16.12.2014
353
246
43
30
Booooze moj koji stalkeri! :D

Jos sav zbunjen, nisam ni kavu popio, inace ne koristim pravo ime na fejsu, a treba mi uglavnom zbog faksa, ali su me nekako probili i morao sam im slati sliku osobne i zabranili su mi promjenu imena :(

I hvala za promjenu kada sam nisam bio pametan da to skuzim... :D
 
Poslednja izmena:

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Nisam ja stalker, ja sam oficir za bezbednost članova i kontrolu avatara na forumu, kako je utvrđeno na poslednjoj regionalnoj sednici komiteta za zaštitu sajta Vutra.org od elementarnih nepogoda. :D

Samo radim svoj posao. :p

Inače, samo napred sa programiranjem, to je moja prva ljubav, samo što ja više volim PHP, Javu i recimo Perl. :)
 
16.12.2014
353
246
43
30
Ajme, perl mi je zakon, u javi sam htio neku igricu raditi za android, ali mi je na kraju poceo zezati onaj nullpointerexception, a kako sam ja bio relativno noob, a radio sam po nekom tutorialu, bilo mi je tesko identificirati problem pa sam odustao nakon tri dana trazenja rjesenja :D

I potpuno razumijem sve gore, sve je ok, samo sam se salio ;)
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Ajme, perl mi je zakon, u javi sam htio neku igricu raditi za android, ali mi je na kraju poceo zezati onaj nullpointerexception, a kako sam ja bio relativno noob, a radio sam po nekom tutorialu, bilo mi je tesko identificirati problem pa sam odustao nakon tri dana trazenja rjesenja :D

I potpuno razumijem sve gore, sve je ok, samo sam se salio ;)

pa nullpointerexception se dogodio jer si pokusao baratati sa nekom varijablom koja je bila prazna.

a što se tiče wordlist generatora, ima ih par... meni noviji najzanimljiviji je ovaj: https://github.com/tkisason/unhash naše gore list
 

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
dvije riječi nindža rainbow tables
isto tako s hashcatom možeš napraviti rječnik ne treba dodatna skripta, ali zanimljiv projekt.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
16.12.2014
353
246
43
30
Ma ja sam se htio samo uvjeriti da mogu krenuti na sockete i te stvari, da sam savladao IO i baratanje sa loopovima :)

Sada krecem na argparse da ne radim ove glupave loopove za unos podataka nego da se lakse koristi kod i kada bude sve na mjestu, mozda nastavim s ovim projektom, ali kao sta se rekli, manje vise ima programa koji uz ovo imaju jos opcija, tako da ne vidim razlog da s ovim nastavljam :)

Sta se tice NPEa, jbg, probao sam svugdje traziti, debugao, nigdje nista nasao, igrica je bila fora, neka dva mala prasca sta se dobacuju s lopticom, na kraju sam skuzio da se to nece moci ni portati na android i eto :p

A ovo sam postavio u nadi da ce ekipa, pod uvjetom da im se svidi baciti pokoju donaciju da za sljedeci grow ne odbijam od stipendije bas sve, a i da mogu cisto ljudima kao freelancer prezentirati neki rad otprije da vide da nisam bas tutlek jer mi ni na jednoj stranici do sada nisu dali ni sansu da se pokazem :)
 
Poslednja izmena:

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Ma ja sam se htio samo uvjeriti da mogu krenuti na sockete i te stvari, da sam savladao IO i baratanje sa loopovima :)
A ovo sam postavio u nadi da ce ekipa, pod uvjetom da im se svidi baciti pokoju donaciju da za sljedeci grow ne odbijam od stipendije bas sve, a i da mogu cisto ljudima kao freelancer prezentirati neki rad otprije da vide da nisam bas tutlek jer mi ni na jednoj stranici do sada nisu dali ni sansu da se pokazem :)

Super! Tako treba i samo naprijed.
Radi open source i free closed source aplikacije/servise. Ponude ce doci same od sebe ako ostavis svoje kontakte na tim projektima.

btw. većina IT poslodavaca trazi github profil za programere a za diplome im se živo fucka. za sistemce traze certifikate.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Imam ja jos palente za pojesti dok se budem necim mogao ponositi! :D

Ali da, nadam se da cu dospjeti negdje uz malo truda :p
Vidis, za ovo zadnje stvarno nisam znao :)