moj mix grow :-)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ok...thx na pomoci..opet....:b_hop:

znaci da prestanem zaljevat s nutrientima? samo voda?

skonto sam di treba rezat...danas cu jednu tak pa da vidim i ja kak to ide... :cool44:

jos te moram nesto pitat al nemrem se sad sjetit kaj....jbg....kad se sjetim pitam....


da,btw...imas ti kaj u box-u? vodis dnevnik? daj link ak da......
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
e nece mi uploadat slike..... :mrtva_banana:

a evooooo...

nlx...nakon skoro 30 dana...



4way...



pa jos jedan 4way...



i ludi fruti...najmanji ali ide....



osto sam pri istoj shemi zaljevanja....nadam se da se necu sjebat....


kak vam se cine???

da nekaj promjenim????

ostale cu pri sljedecem javljanju.....

peace and out
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ne bi te želio obeshrabriti, ali čine se male za 30n dana vegetacije ... i razmak između internoda je velik, kao da im fali svjetla. Inače, sve 5, keep us posted.
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
TorcidaSpalato je napisao(la):
Ne bi te želio obeshrabriti, ali čine se male za 30n dana vegetacije ... i razmak između internoda je velik, kao da im fali svjetla. Inače, sve 5, keep us posted.


da to si i ja brijem,al neznam dal da priblizim hps-ku jos....bojim se da ih ne sprzim....sad je na nekih 65-70cm.....
temp. je oko 22-23*C...vlagu neznam jos nisam nabavio hidrometar.....

kaj mislis da priblizim hps-ku jos?
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
Bezze_Sa je napisao(la):
Samo tako nastavi, super idu, i još malo pa ih prebaci u veće posude, gdje će dočekati kraj :)


e da i sto se tog tice,nemam bas mjesta za vece posude pa sam brijo slozit ovak neku shemu....
stavio bi "nesto" na posudu do prvih listica i dopunio zemljom...

reci kaj mislis jel bi bilo ok?

znam da sam cito negdje na sajtu da korjen moze izrasti iz stabljike skroz do tih prvih listica....jel je to tak?




razmak izmedju posude i tih prvih listica mi je od 5-10 cm....

evo slike...
ovo je 4way na njemu je najveci razmak....



evo jos nlx...na njemu je najmanji razmak....



a ovo je ona rezana...bas me zanima kak ce izgledat.....




kaj velis na onu semu za posude?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Previsoko ti je lampa, spusti je bar na 30ak cm od vrhova i naravno, osiguraj protok zraka između vrhova i lampi, presađivanje u veće posude bilo bi poželjno, ne znam kakav si sa prostorom, pokušaj nabavit četvrtaste pitare da lakše sve to posložiš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marions

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
hashberryboy je napisao(la):
da to si i ja brijem,al neznam dal da priblizim hps-ku jos....bojim se da ih ne sprzim....sad je na nekih 65-70cm.....
temp. je oko 22-23*C...vlagu neznam jos nisam nabavio hidrometar.....

kaj mislis da priblizim hps-ku jos?
Spusti HPS lampu slobodno na nekih 50 slobodno... i nek na vrhu bude oko 30 stepeni temp. slobodno.... !!!! Garant su se izdužile malo, iako ja nisam vidio na slikama (nisam ih uvecano gledao pa mozda zato???)
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ma u tom je i bed...slab sam sa prostorom i nemam di nabavit takve cetvrtaste posude....
a lampu sam sad priblizio na 50cm pa cu za par dana jos malo primaknut....da se ne sokiraju....ventilacija je dobra.....

thx na savjetima svima.....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
hashberryboy je napisao(la):
ma u tom je i bed...slab sam sa prostorom i nemam di nabavit takve cetvrtaste posude....
a lampu sam sad priblizio na 50cm pa cu za par dana jos malo primaknut....da se ne sokiraju....ventilacija je dobra.....

thx na savjetima svima.....

Meni je lampa spržila biljku na nekih 40-tak cm, plus sto su biljke bile vani, ne u box-u, jedino ako imas neki vent koji će dobro hladiti lampu, i onda mozes malo više spustiti, al ja 400W lampu ne spuštam ispod 50cm.... najbolje ako mozes nekako izmjeriti na vrhu temp i sve do 30 stepeni je OK (na vrhovima biljaka) i tako spustati lampu...

A sto se tiče slike, ubaci je u dublju saksiju i zatrpaj zemljom, bas kako si nacrtao, al ostavi nekih par cm da viri stabljika prije listova, nemoj skroz zatrpati stabljiku, pa da direkt iz zemlje idu listovi (kontas sta hocu reci...)
Ne bi trebalo nista da im bude....
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
uglavnom moro sam nesto napravit sa hashberryem jer nisam imo nikakve vece tegle,bili su u onim 8cm visokim(ful male),a malisani su se k tome i full izduzili....
da ne duljim...:flamed:
ovo je samo privremeno rjesenje,al ak se pokaze dobrim ostajem pri tom....


da iii...drzi se cvrsto,to mi je bitno,kak izgleda to ne... :watchplant:


@ beeze_sa

na ovo sam mislio kad sam ti prico za tegle u par postova prije
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
evo slika cjelog box-a (nije bas neka kvaliteta jbg)...


ovu prvu ljevo sam rezo...vidi se (ali slabo) kak idu dvije grancice iz vrha.....:b_hop:



na ovoj je desna strana boxa....to su nlx i 4way(skroz ljevi red)...njih sam podvrgnuo lst-u.......:cool44:



i ovo su fruti....(2 biljcice gore desno) isto lst.....




e i sad se pojavio problem....
poceli su mi neki listovi dobivat simptome kao da im fali P....



jel ih je rano sad pocet zaljevat s gnojivom koje je namjenjeno za cvjetanje,a koje ima dosta P ? gnojivo se zove pk13/14...od b cuzz-a.....
nisam ih jos namjeravo stavit na 12/12,ali ako treba (radi tog gnojiva) budem....

kaj ko misli o tome?


svaki savjet je dobrodosao....

peace & :respect:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ja jedino po debljini stabljike primjecujem da im je falilo svjetla , a sto se tice nedostatka ne bih se htjeo mjesati u to jer stvarno nisam siguran mozda bi trebao prvo provjeriti ph pa onda ostalo.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
@hashy:)
mozda ti pomogne ova tablica posto
chitam iz tvog prvog posta ovdje da ti
nutrijenata ne fale!
drzi se uputstava i ne prečeruj sa hranom:))
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Lijepo to izgleda.

Čime si to omotao biljke da nasipaš dodatne zemlje? Izgleda mi kao papir...
I nadam se da ćeš naći dovoljno visoku posudu
kad ćeš je ići presađivati ;-)

:maryjane:
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
to ti je neki materjal ko cerada (ono sa cime prekrivaju male kamione i trokolice) samo sto je ovo malo deblje i kruce i kad to savijes u tubu stoji cvrsto i bez da stavis u teglu i nasipas dodatne zemlje ....al ipak ziher je ziher,pa sam ja stavio...i sad se 110% sigurno nece prevrnuti ili nesto slicno
i visak vode mi prolazi kroz rupe na teglici pa nisam morao radit dno na tim tubama ili stavljat na neki tanjuric....
e da,100% je neprousno, i danas sam stavio i alu foliju da svjetlo ne smeta korjenu....

za sad im je dobro u tome pa ih nisam namjeravo presadjivat...

planiram sutra stavit na 12/12...
nlx je star 33 dana
4way 40 dana ali je bio slabiji na pocetku pa je sad ko nlx velik
fruti 28 dana
i hashberry 19 dana

znam da ako stavim sad dobit cu manje al to mi i nije tolki bed jer radim ih tolko puno (meni je 20 puno,neznam kak drugima) radi razlicitosti okusa,mirisa i tako to ne radi kolicine.
ionako ce bit mudonja i hermica pa ces se taj broj smanjit.
da mi ispadne od svake vrste po jedna potencijalna cura niko sretnijiod mene..:hehe:

kaj kazes? da ih ostavim jos na 18/6 bar 10ak dana da se i hashberry malo popuni ili pici 12/12?

pozz:maryjane:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Stavi komotno 12/12, nećeš dobiti nešto puno ako
ćeš čekati još tjedan dana.
A ovo bi trebalo biti pristojno što se tiče uroda tako da nema frke... ;-)

:maryjane:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja bi to na 12/12 posto si na hpsu..

Inace cini mi se da biljkama fali svjetla za 400w setup.. ocito imas jako los reflektor, ili ga nemas uopce sta je najgora moguca solucija.

Mozda je i previse udaljeno svjetlo.. hmm..