moj mix grow :-)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
elephant0r je napisao(la):
Ja bi to na 12/12 posto si na hpsu..

Inace cini mi se da biljkama fali svjetla za 400w setup.. ocito imas jako los reflektor, ili ga nemas uopce sta je najgora moguca solucija.

Mozda je i previse udaljeno svjetlo.. hmm..

Moj prosli grow sam cijeli odradio sa 400W i bez reflektora, ali su se biljke ponasale skros drugacije. U vegetaciji su sporo rasle u visinu. Sad mi se opet pojavljuje ista situacija. Biljke bujaju ali ne rastu u visinu previse. Slijedeci grow pkupujem MH lampu za vegetaciju.
Sad imam reflektor... "profesionalni" :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
hashberryboy je napisao(la):
evo slika cjelog box-a (nije bas neka kvaliteta jbg)...


na ovoj je desna strana boxa....to su nlx i 4way(skroz ljevi red)...njih sam podvrgnuo lst-u.......:cool44:

Evo odmah da ti kazem da ti je na ovoj slici, mudonja ce ti biti (90%) mislim kako vidim, ova dole lijevo skrooz, gdje se ne vidi saksija....!!!
Iiii mozes staviti ih na cvjetanje, jer ce i u cvjetanju biljka malo narasti...
Imam osjecaj (mozda sam krivo skonto sve...) al' puno biljaka na malom prostoru (još pročitah da "razvlačiš" par njih, a sve to pod 1xHPS400W set????
Na slici gdje ti je box, ne vidim ni lampu ni reflektor...
Ovdje igraju vise faktora, dok je (koliko mogu vidjeti i iz predhodnih slika) da im je pravo malo svjetla....
To što su ti počeli žutiti listovi, ne mora bas biti 100% da je P u minusu, al' ako ti je slabo svjetlo (bolje 3 dobree biljke, nego 10-tak štrkljastih...) Mislim, kad budu cvjetale, da nece "smetati" jedna drugoj i tako zbog jedne-dvije biljke, shebeš sve ostale (zbog manjka svjetlosti... pa ih onda "guraš" sto blize jedna drugoj kako bi "uhvatile" što više svjetlosti....)
Prije svega, pogledaj tj. izmjeri pH vode i zemlje (ako ikako mozes...) pa tek onda dalje, jer biljke ili nemaju dovoljno ili im je previše gnojiva (stavljao si im u ranoj fazi dosta hemije pa zato kazem, mada ne mora to biti uzrok!..."
Evo ti slika i nadam se ces sigurno skontati sta joj je.....
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Hashberryboy moj savjet je - keep it simple i puno ljubavi, pjevaj im, puštaj ziku i sl.!

Ja moje Hashberrije održavam svaki dan, lagano vezanje, cvikanje listića, zalijevanje za sad 7-3-6 Composana mineralnim organskim gnojivom dok ne prjeđem, na Guano.
Dodajem peroksid i sok od naranče ili limuna... Biljkice uživaju i dobro im je makar je boksić ful mali. Visok tek 65 cm, ali kako izgleda odabrao sam super. Samo mi je problem miris jer još vegetiraju, a boksić i soba smrde na veliko. Probao sam improvizirat s nekim ultra jeftinim karbonskim filterom ali ne pomaže previše :/
Sad su 3. dan na 12/12 nakon 3-4 tjedna vegetacije, radio sam koliko se vidi i LST...
Promijenio 865 CFL na 827 i ukupno imam 124 watta fluoro rasvjete i kad ustanovim spol za sve biljke (ova najveća je dečko) dodati ću još 70 watta VTN odn. HPS.

Ovo je prvi fenotip, star negdje 3 tjedna i 3 dan na 12/12. Ful široki listovi, ultra mali razmak između grana i jak miris, koji je postao malo skunky, a u početku je bio čisto šumsko voće.

2 tjedna 1. fenotip


3 tjedna 1. fenotip


3 tjedna 2. fenotip - ovaj raste k'o lud na sve strane ali nažalost ispao je dečkić.


4. tjedna 2. fenotip


i ovo je 3. Hashberrry , 4. tjedan isti fenotip kao i ovaj drugi...


Malo mu je spržen list jer je bio preblizu svjetlu... Imam ih na nekih 5 cm od žarulja :D

Nadam se da ću idući tjedan vidjet neku žensku u boxu. Da su bar dvije ženske bilo bi prezakon... No do tada ću biti na stand by pošto ne mogu napraviti svoj dnevnik jer sam pred ban zbog kretenskih moderatora...
Peace
Boz :b_hop:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
No do tada ću biti na stand by pošto ne mogu napraviti svoj dnevnik jer sam pred ban zbog kretenskih moderatora...

Pred ban si zbog sebe samoga, nitko ti nije dao bodove iz cista mira. Pogledaj si profil, imaju objasnjenje.
http://forums.vutra.org/members/bozga.html
bozgashjpgys1.jpg


Ocekujem ispriku moderatorima, pa ti maknem 'pred ban' status ili ti dajem trajni ban jer si krajnje neugodan i bezobrazan.

Ispricavam se vlasniku topica na ovom spamu, biti ce uskoro uklonjen.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Ban Express dolazi uskoro na stanicu, karta je rezervirana,
a hoćeš li je podići ovisi samo o tebi.

Mi nikoga ne procjenjujemo samo tako pa mu lupimo bodove...iz par postova
možeš steći jako lijepu sliku o nekoj osobi i kroz naredno vrijeme
vidiš jesi li se prevario :)

Mi ti ne branimo ništa niti te mrzimo (jer te ne znamo), ali trudimo se
stati na kraj dezinformacijama...i opet vidim da se spominje neka limunada
i fanta...a to si sigurno pročitao na ICMAG-u :cool44:

p.s. zaboravio si napisati koliko staviš šećera unutra da nije kiselo :D (šalim se) :D

:maryjane:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
U redu, ispričavam se brainchipu na neugodnosti. I bilo bi u redu da mi se makne pred ban status jer fakat nisam imao namjeru ugrožavati bilo koga niti sam bio previše zločest, eventualno glup ili sam htio probati WW koju je uzgojio Stoner pa sam ga pitao i on mi je na to odgovorio s 30 kaznenih bodova. Yeah, koja rasta solidarnost... Kao da si ja ne mogu sam uzgojiti.. Pih! Radim to već zadnjih 6 godina.
I to se sve desilo tak brzo da nisam ni stigao pročitati pravila foruma... I eto.. To je to.

A kaj se tiče Hashberrija imam dojam da će to biti nenadjebiva škulja. I ne koristim fantu nego normalan limunov ili narančin sok da se voda malo zakiseli jer treba biti malo kiselo ipak, voda iz slavine ima pH od 7,8 čak i 9 kad malo odstoji..

Boz:snupi:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
bozga je napisao(la):
U redu, ispričavam se brainchipu na neugodnosti. I bilo bi u redu da mi se makne pred ban status jer fakat nisam imao namjeru ugrožavati bilo koga niti sam bio previše zločest, eventualno glup ili sam htio probati WW koju je uzgojio Stoner pa sam ga pitao i on mi je na to odgovorio s 30 kaznenih bodova. Yeah, koja rasta solidarnost... Kao da si ja ne mogu sam uzgojiti.. Pih! Radim to već zadnjih 6 godina.
I to se sve desilo tak brzo da nisam ni stigao pročitati pravila foruma... I eto.. To je to.

A kaj se tiče Hashberrija imam dojam da će to biti nenadjebiva škulja. I ne koristim fantu nego normalan limunov ili narančin sok da se voda malo zakiseli jer treba biti malo kiselo ipak, voda iz slavine ima pH od 7,8 čak i 9 kad malo odstoji..

Boz:snupi:

Alo Božga ...

Ajde sad zamisli da tebe neko preko neta pita da mu daš malo od svoga growa ? Kako bi se osjećao, šta bi mislio za toga lika i kako bi odreagirao ... pogotovo kad su svi u paranoji od pandura ? Kakva crna rasta solidarnost ?

Nadalje, kažeš da uzgajaš već 6 godina, a ipak ti je toliko napeto žicat nekog vutru preko neta ??? ... a i taj 'Pih!' pristup ti je malo bez veze, valjda ti je jasno da tako indirektno omalovažavaš ostale ?

Mislim da ti fali 'mota' u odnosu sa ljudima, ako si zapravo ovakav kako si se nama prikazao, sigurno znaš o čemu ti govorim.

Ipak, ja sam siguran da se u tebi krije jedan fin i pristojan mladić koji bi rado napravio nešto korisno za ovu zajednicu.

Predlažem ti da se skuliraš i pomogneš nam (najbolje dobrim primjerom) i vidićeš kako će sve doći na svoje mjesto.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Taj "pih" je tu zato kaj evo, pokazujem da i ja znam growat i da više neću žicat nikoga i da nisam fejker. Eto. A i vrapci na grani znaju da je u HR situacija katastrofa što se tiče vutre i da ljudi ne znaju radit posao stoga i nema dobre vutre.
(...To je bila situacija kad sam dobio famozne bodove...)

Danas nije tako i sretan sam što sad imam super providera s vrhunskom sensi (ne koristim više nazim diler) i da ih bar ima što više:thewave:.

Moja reakcija na ove bodove i sl. stvari je takva zato jer sam još prije nekoliko godina, preko Overgrow foruma upoznao super ljude s kojima sam razmijenjivao sjeme i vutru.
Očekivao sam to od domaćeg foruma, ali danas su stvari valja malo zajebanije... Možda je i zato OG pao... Hm...

No niš, sad growam solo i ako me netko pita, ne skita! :p

E da, sretna Nova i te ricefo , puno sigurnog growanja i sveg ostalog što inače ide uz ovakve parole... Idem zakurit jednu... Over. bok. Boz. :smoke18:
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
@ del...

pozz care..

ima novosti samo nikako da copim malo vise vremena da to sve utipkam,al evo danas se bacam na to navecer...stoga ocekuj i slike veceras.....:sun2:


peace

btw jesi rjesio problem zutih listova??? :watchplant:


pozzzzzzz
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
A jesam i nisam...
Zagnojene su jucer, promatram dali ce se pojavljivati i dalje.
Nebi smjelo vise.
Mislim sam sam kriv,
sto sam im davao preslabu dozu gnojiva.

Ono bojis se joj samo da ih nesprzis,a vraga mogu one podnijet sve.

Sad su topirane prije par dana pa ocekujem da se malo ojacaju u sirinu.

Bit ce dobro ,njegujem ih ,dajem im ljuske od jaja u prahu,
pazim kako zalijevam,cak sam i problem sa temp rijesio...islo je do 38 stupnjeva.
sad je stabilno na 25 c a na vrhovima 28c.
vlaznost 55-65 %
sve je uredu samo da je tako bar bilo od samog pocetka,al sta ces na greskama se uci,i drugi puta cu pametnije! :D

pozzdrav
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ej..

ok zvuci...
samo reci mi cemu ljuske od jaja???

cime su one bogate? odnosno zasto ih stavljas?

postaj neku sliku ako nije bed....


pozzzz:wave:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
Kompost možete i napraviti tako da lišće začinskog bilja ili ljuske od jajeta namočiti u kišnicu te ih ostavite da kroz 10-15 dana u vodu puste hranjive tvari. Povremenim zalijevanjem ovako priređenom tekućinom biljke će istovremeno dobiti i vodu i gnojivo.

Pri tom valja uvažiti bakine savjete, te biljke zaliti ostacima kave i čaja. Ako je kava bila zaslađena učinak će biti i veći jer će šećer u supstratu aktivirati faunu. Osim toga efekt gnojiva postići će se visokom razinom kalija iz kave koji će ojačati obrambeni sustav biljke. Iz istog je razloga u zemlju dobro umiješati i sitno nasjeckanu koru banane koja sadrži veliku količinu kalija i šećera.

Kako bi spriječili razvoj gljivica možete napraviti otopinu ili u zemlju utisnuti prepolovljeni režanj češnjaka. Otopinu pripremite tako da usitnjeni češnjak prelijete vodom i ostavite da stoji nekoliko sati do najviše jednog dana. Nerazrijeđenom otopinom 2-3 puta tjedno poprskajte biljke napadnute od raznih nametnika.

To procitah na nekoj stranici pa sam ovdje samo zalijepio...

Sos jos nisam dodavao,ali planiram...
Vjerujem da ce im odgovarati...
Mislim ovdje pise da bi trebao zalijevati sa tom vodom koja je stajala skupa sa ljuskama.
Ja sam obrnuto napravio...stavio u vrecicu zamotao ju nekoliko puta pa sam tuckao sve dok ljuske nisam pretvorio u prah.
I to sam zasuo ispod svake ,pa tako svaki put kad zalijem vodom ,nesto ljuske propuste od hrane...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pozdrav .

evo samo moje misljenje na brzaka , valjda ne smeta :)

sta se tice domace napravljenih komposta, gnojiva i slicnih stvari . . . svakako bih to upotrebljavao za sobne biljke, cvijeće i sl. ali za indoor cannabis nebi .
ne kazem da nije dobro , ali opet ne valja pretjerivati .
ako sam napravis gnojivo ne vjerujem da ces znati koliko je stvarno to hranjivo i koliko najvise ili najmanje mozes dat cannabisu, a ako znas onda sve 5 ! :)

kupljena gnojiva => znas tocno koliko ima N, P , K i ostalih sastojaka . i ono najbitnije znas koliko izmjesati s vodom ako je tekuće gnojivo i siguran si da neces naskoditi svojim biljkama. samo postupiti po uputama :))

sretno u growu ! peace .