moj mix grow :-)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
pozdrav svim vutroljupcima!!!!

ovako...
imo sam do sad 2 grow-a bez i jednog problema...
sad sljedi treci....

za pocetak box: cosak prostorije velicine 90cm siroko,80 duboko i 170 cm visoko,mat bijele boje


oprema: 1 hps od 400w
4 pc kulera od oko 8cm promjera
1 kuler iz auta(onaj od kilera)
1 veliki osc. ventilator za cirkulaciju(da mi djecica plesu)
1 karbonski filter
1 termometar
1 tajmer
planiram sad jos kupit ph metar i hidrometar.......

zemlja mi je mix od: oko 60% crnog humusa,30% supstrata za cvjece i 10%stiropol


on nutrienata cu koristit: od hesi-a-----wortel,tnt complex,fosfor,supervit..
od b cuzz-a pk 13/14,bud bild tabz(one tablete za pumpanje vrhova)
slobodno se nadovezete sto bi mi jos moglo zatrebat.... :)

a sad biljcice:
imam ih za sada 15(svaka ima dovoljno mjesta) od kojih: 4 -4ways-a.....sjemenke sam uzo iz hemija od proslog grow-a
6-NLX-a.....njih sam uzo s aliena
5-neki skunk koj je bio u djiru(zovem ga ludi fruti) i ima nevjerojatan slatkasti miris i okusa(nekako mi vuce na marelice)

ova 4 4ways-a su posadjena 20.11. krenula su ljepo al se nakon tjedan dana pojavi problem----neke su pocele zutit na donjim listovima a neke sivit i uvijat se prema gore...
dodao sam malo wortel-a(1.5ml),tnt complex-a(1.5ml) i supervit-a(oko pola kapi-ne pitajte me kako sam uspio stavit samo pola kapi) u litru vode i s time zalio....full malo....njih sam prije 2 dana presadio u vece tegle(4l)
sirenje tog zutila i sivila je prestalo i nadam se da se nece ponovit.....
za sada nastavljaju.....

ovih 6 NLX-a pice ko ludi....posadjeni su tjedan dana poslje 4ways-a(27.11.) a sad su vec skoro pa duplo veci.....prije 2 dana sam ih isto presadio u vece tegle(4l)...njih sam isto full malo zalio sa onim mix-om nutrienata koj sam gore naveo.....

a ovih 5 ludih frutia idu naj slabije(tek prvi rebrasti listovi)......posadjeni su pet dana poslje NLX-a(2.12.).....jos uvjek u malim teglama......njih zaljevam obicnom vodom.............ne pokazuju nikakve znakove "bolesti".....
idu polako ali sigurno...... :)

jos 5 hashberry-a danas ide u zemlju.....molim se za njih.....

a sad:
ovako,planiram radit scrog metodu....
zanima me od kojeg materjala napravit mrezu i kako slozit opcenito tu konstrukciju a da se da nesmetano zaljevat i tako to....
dali da postavljam mrezu prije ili tek nakon sto utvrdim spol biljki?
kolko da ih pustim u visinu prije nego ih prebacim na 12/12?
jel istina da je najbolje pobrat vrhove kad se pojave prvi zuti trikomi?
ako ne kad je?
zbunilo me gro razlicitih tekstova-neki kazu kad 70% dlacica pocrveni-posmedji neki kad se pojave prvi zuti trikomi(tad su vec sve dlacice crvene-smedje)...
do sad sam brao kad su 80% dlacica bile crvene-smedje....

svi savjeti i sva iskustva su dobrodosla......
molim Vas pomozite mi da sto "bezbolnije" prodjem ovaj grow.....

slike cu stavit za par dana kad osposobim fotic.....

unapred hvala
Vas hashberryboy
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Za SCROG ti je najbolje uzeti komad žičane ograde, imaš one plastificirane verzije. Ili sam napraviš okvir od drveta i pomoću nekog kabela ili žice sklepaš screen. To je vrlo jednostavno, improviziraj! :smoke18:
Stavi screen kad saznaš spol jer mislim da ti je tako jednostavnije. Imaj na umu da kad staviš na 12/12 biljke će se početi izduživati i kad počnu rasti grane, samo ih stavljaš ispod screena tj. žice dok god ne budeš zadovoljan s veličinom vrhića. One grane koje ne narastu do žice slobodno odrežeš.
Nemoj gnojiti biljke prva dva tjedna uopće. Nakon dva tjedna počni s laganim dozama...
Stavi neke slike...
Boz :sun2:
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
Crass je napisao(la):
Kolkosi platio karbonski filter???

Jedva cekam slike XD XD...


sa odgovarajucim ventilatorom oko 100 eura....

samo filter oko 35 eura....

sa aliena sam ga narucio.....
predobro mi radi....za sada..... :notnice:
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
e da....sam da se zna...

za ova 4 4ways-a nisam 100% siguran da su 4ways...tako su mi rekli......ja sam samo uzo sjeme.... :cool44:
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ovo prvo je 4ways i njegov problem...kako da ga rijesim?


ovo drugo je takodjer 4ways i njegov problem....kako da ga rijesim?


ovo je NLX u svom punom zanosu... :icon_biggrin:


jos jedan NLX....


ovo je onaj ludi fruti koj je bio u djiru...


ovo je drugi ludi fruti stvarno malih dimenzija...bas je nekako mini.... :icon_biggrin:


treci ludi fruti koj sam sebi radi LST...:icon_question: ko zna dal ce uspjet....


ovo je jedan hokus pokus..upikno sam u zemlju grancice od proslog 4ways-a....za sada se drzi...bili su listovi potpuno zuti...malo sam dodo gnojiva i "digli su se"...dobili na boji....idu dalje pa sta bilo bice....


a ovo je pogled na dio boxa...


SORRY LJUDI KAJ JE LOSA KVALITETA ALI JEBE ME FOTIC I MORO SAM SLIKAT S MOBITELOM.......
p.s.zadnju sliku nisam okreto...sorry opet....


sljedece slike za tjedan dana......

pozdrav Vutroljupci!!!:rasta1:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
zemlja mi je mix od: oko 60% crnog humusa,30% supstrata za cvjece i 10%stiropol

Tek sam sada vidio ovo. Pazi kako zaljevaš!
Crni humus zadržava vlagu i lako ćeš napraviti blato ako prečesto zaljevaš.

U tvom slučaju prije bi stavio kontra odnos, znači 60% za cvijeće i 30% humusa

:maryjane:
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
gloSS_ZelenKy je napisao(la):
Tek sam sada vidio ovo. Pazi kako zaljevaš!
Crni humus zadržava vlagu i lako ćeš napraviti blato ako prečesto zaljevaš.

U tvom slučaju prije bi stavio kontra odnos, znači 60% za cvijeće i 30% humusa

:maryjane:
hvala za savjet....
kaj da kod sljedeceg presadjivanja napravim obrnuti mix?

pozz
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
gloSS_ZelenKy je napisao(la):
Tek sam sada vidio ovo. Pazi kako zaljevaš!
Crni humus zadržava vlagu i lako ćeš napraviti blato ako prečesto zaljevaš.

U tvom slučaju prije bi stavio kontra odnos, znači 60% za cvijeće i 30% humusa

:maryjane:

60% za cvijeće ,to je zemlja sa supstratima jel? i 30% humusa ...

zar to nije prejaka smjesa za biljku?

mislim neznam,ono pretpostavljam...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
hashberryboy je napisao(la):


zemlja mi je mix od: oko 60% crnog humusa,30% supstrata za cvjece i 10%stiropol
Meni je mix zemlje OK, i ja koristim ovako... (Ovo 60% je humus (treset) pretpostavljam, sa organskim gnojivom...) [/quote]
hashberryboy je napisao(la):
on nutrienata cu koristit: od hesi-a-----wortel,tnt complex,fosfor,supervit..
od b cuzz-a pk 13/14,bud bild tabz(one tablete za pumpanje vrhova)
slobodno se nadovezete sto bi mi jos moglo zatrebat.... :)
Heheh, dobro si se i "hemijski" spremio sa gnojivom, tako da lično ne mislim da ti još šta trpaš u biljke..... aaaa inače ne koristim nista od navedenog, al' u svakom slučaju, ti kreni sa 1/4 od propisane i gledaj biljke, i povećavaj do 1/2 doze (od propisane, npr: pola čepa, ako je propisan 1 čitav na 2L)[/quote]
hashberryboy je napisao(la):
dodao sam malo wortel-a(1.5ml),tnt complex-a(1.5ml) i supervit-a(oko pola kapi-ne pitajte me kako sam uspio stavit samo pola kapi) u litru vode i s time zalio....full malo....njih sam prije 2 dana presadio u vece tegle(4l)
sirenje tog zutila i sivila je prestalo i nadam se da se nece ponovit.....
za sada nastavljaju.....
Ne znam jesil' trebao odmah gnojiti (pogotovo male posude... tek biljke krenule...) jer ima dovoljno za razvoj u zemlji, koju crpi iz suptrata.... Previše može naškoditi korjenu i odmah će ti listovi početi žutiti...)[/quote]


hashberryboy je napisao(la):
a sad:
ovako,planiram radit scrog metodu....
zanima me od kojeg materjala napravit mrezu i kako slozit opcenito tu konstrukciju a da se da nesmetano zaljevat i tako to....
Imaš plastičnu mrežu, raznih dimenzija (rupe), i običnu su zelene boje, i njih ti preporučujem, jer su kao prvo fleksibilne, nego metalne neke varijante!!!
hashberryboy je napisao(la):
dali da postavljam mrezu prije ili tek nakon sto utvrdim spol biljki?
kolko da ih pustim u visinu prije nego ih prebacim na 12/12?
Tu metodu je najbolje raditi sa klonovima, ako već hoćeš da radiš tako, najbolje ti je da biljke ranije staviš, dok vegetira, znači čim se digne, ti sam je uvrći tj. guraj vrhove da se sami isprepletaju. Jbga, moraćeš se pravo potruditi kad krene cvjetanje da ostraniš mudonje. Mozes rezati ih (što je još bolje, prije nego mreža dođe, tj kad počne da se "račva" da što bolje popuni mrežu (jer tebi je cilj u ovoj metodi, da se mreža ne vidi od vrhova!!!) .... [/quote]
hashberryboy je napisao(la):
jel istina da je najbolje pobrat vrhove kad se pojave prvi zuti trikomi?
ako ne kad je?
zbunilo me gro razlicitih tekstova-neki kazu kad 70% dlacica pocrveni-posmedji neki kad se pojave prvi zuti trikomi(tad su vec sve dlacice crvene-smedje)...
do sad sam brao kad su 80% dlacica bile crveno-smedje
Ja takodje skidam kad cvijet 80% posmeđi...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
delboy je napisao(la):
60% za cvijeće ,to je zemlja sa supstratima jel? i 30% humusa ...

zar to nije prejaka smjesa za biljku?

mislim neznam,ono pretpostavljam...
Obrnuo si haveru :) hehehhe, takav mix bi ubio sigurno biljku, al' on reče 60% humusa, i 30% zemlja za cvijeće, (i to isto je humus, crnica, i ne mora sadržavati (osim ako ne piše na kesi) suptrate...) i 10% stiropora
Nisi dobro procitao :)
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
bezze_sa hvala na pomoci.....:thankyou:

reci kak da ih rezem?

da rezem one 2 male grancice koje izlaze iz vrha biljcice?

jel imas mozda neku sliku di bi vidio di da tocno rezem?
ili ak mozes slikat neku svoju pa mi zaokruzit di da odrezem.....
kolko produljuje vegetaciju takvo rezanje?

dali se onda razvijaju 2 bud-a(glavna) na biljcici koja bi kad bi spojio bila velicine jednog ko na biljcici koju nisam rezo? ili se razvijaju 2 normalna bud-a?


sorry ak te tlacim s pitanjima....

p.s. kad sam zalio sa onim mixom nutrienata(malo manje od pola propisane doze) biljcice su zivnule.....sad ih zaljevam svaki treci dan sa full malo tog mixa a ostale dane cista voda.....

p.s bit ce slike za koj dan....

pozz
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
hashberryboy je napisao(la):
kolko produljuje vegetaciju takvo rezanje?
Ne možeš baš reći da "produljuje", jer ti si taj koji "određuje" koliko će vegetirati. Bolje koristiti riječ "usporiti" joj rast. Znači ona raste i razvija se normala, ali u visinu ide sporije nego inače...

hashberryboy je napisao(la):
dali se onda razvijaju 2 bud-a(glavna) na biljcici koja bi kad bi spojio bila velicine jednog ko na biljcici koju nisam rezo? ili se razvijaju 2 normalna bud-a?
Razviju se dva glavna vrha, drugim rječima isto ko da dvije biljke jedna pored druge rastu... sa DVA glavna vrha
hashberryboy je napisao(la):
sorry ak te tlacim s pitanjima....
Eee.......imaš svoj dnevnik, oni koji hoće da odgovore, oni će i odgovoriti i pratiti tvoj log.... ko neće ne mora!!! :icon_lol:
hashberryboy je napisao(la):
p.s. kad sam zalio sa onim mixom nutrienata(malo manje od pola propisane doze) biljcice su zivnule.....sad ih zaljevam svaki treci dan sa full malo tog mixa a ostale dane cista voda.....
Obično kad biljke dobiju previše gnojiva (suptrata) odmah živnu, i nenormalno počnu rasti i razvijati se, i nakon nekog vremena počnu propadati..... Ne znam, ja sam uvijek gajio uz što manje hemijskim sredstava...
Evo ti i slika, nadam se da ćeš skontati gdje rezati.... :icon_lol: Ovo je već cjepnuta par dana prije...