Moj početak (svaki savijet je dobrodošao)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.08.2010
10
0
0
43
Pozdrav svima koliko god vas ima!!!!

evo ovako... prije 4 dana sam bio kod frenda, on ima whitw widov i samo što mu nije počela cvjetati, uzeo sam od njega 3 klona i za sad mi se dobro drže zanima me dali je meni to kasno što sam napravio, dali sam to morao napraviti ranije, hoće li biti išta od tih mojih biljaka, za sada su mi pod neonkom 24h a danas sam upravo kupio i Osram 250w koju planiram koristiti nakon sto biljčice ojačaju i krenu u zemlju želio bih da mi date što više savjeta o ovome i da me navedete na pravi put... p.s kupio sam sredstvo za brzi rast korijena i umočio biljku u to i stavio u vatu običnu za 10-ak dana bi mi moralo pustiti korijen pa planiram u zemlju s tim!!! ako nabavim baterije za digitalac stavljam slike da vidite...

unaprijed Vam puno hvala....!!!
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
zaboravi sada na berbu, nisu ni pustile korijen. odi, čitaj forum, nauči sve o klonovima, onda tako i postupi.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Najmanje 8 tjedana ili dok ne bude zrelo.Ako imaš loše uvjete može proči i 10 tjedana ko od šale.samo teraj dan po dan,ne pali vatru dok je zec u šumi:)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Periodi su okvirno da se zna otprilike.Ako baš želiš znati,kad staviš na 12/12 potrebno je oko 10-20 dana da biljka pokaže spol.Tebi treba ženka,znači pustiče pistil.kad pusti pistil nek prođe 10-ak dana onda počni brojiti.Znači kad staviš na 12/12 nakon 20-25 dana počneš projiti 8 tjedana.I opet ti kažem,može ti proči i 10-12 tjedana ako imaš loše uvjete.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
kao sto green kaze mislim da nece biti gotova posle 8 sedmica od 12/12 zavisi kakvi su ti uvjeti sve to oduzi cvjetanje ako hoces tacno da znas kada je za berbu kupi mikroskop i gledaj trichove,ali dug put do tamo,samo citaj
 
14.09.2008
11
0
0
34
HazeSeeker je napisao(la):
Berba je 8 tjedana nakon Što ih staviŠ na 12/12 ...moŽeŠ bez co2 .


e fkt sry ali zanima me sta znaci ovo 12/12 .... svako malo pise al nisam nigdje naso objasnjenje, pa ako nije problem da mi netko objasni ?
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav tensone
kada biljku zelis da stavis na cvetanje stavljas je na rezim rada svetlosti 12/12. u prevodu 12h svetla i 12h mraka. u mraku mora biti totalni mrak i nesme se ometati!
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav!
u svakom slucaju si dobio najpametnije savjete...dobro su ti decki rekli..green-i ostali sto se tice cvjetanja...htio bi jos nadodati da se osim znanja naoruzas i strpljenjem!
meni je klon od cvjetajuce biljke pustio korijen kroz 2 tjedna,a tek poslije mjesec i pol skoro je normalno poceo sa rastom (to je bio neki experiment,a opet i sve ovisi o uvjetu koje pruzis biljkama)tako da je strpljenje jako bitno,osim sto bi ti bilo pamteno i da malo proucis i procitas po netu i naucis osnove...uglavnom sretno i samo polako!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nemoj cjepidlačit !

outdoor je outdoor, priroda se za sve pobrine,
a mjesec je važan detalj u prirodi, puno toga ovisi o mjesecu, tako da ćemo ovo pitanje zanemariti!
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
U prirodi ponekad nije POTPUNI mrak. zato pitam za mjesec, odnosno potpuni mrak u boxu. Možda je pitanje ispalo malo bahato, nije mi to bio cilj.
Zanima me, zapravo koliko štete će se dogoditi ako u nekom trenutku damo malo svjetla u boxu, npr, kratkotrajno otvaranje boxa u popodnevnim satima. Dakle, ne govorim o paljenju lampi, već o maloj količini prirodnog svjetla koje dolazi iz sobe (ala mjesečina)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ee kod indoora ti to nije dobra stvar... jednostavno kad su deca u fazi mraka, npr. taman si sad stavio na 12h mraka, apsolutno ti ništa svjetlosti nebi smjelo ulaziti u boks...
to uzrokuje stres, i biljka može dobiti ****,... zato je boks najbolje ostaviti zatvoren i ne otvarati ga dok je u fazi mraka!

nije ti pitanje bilo bahato nego malo nesmisleno, ali možda je moj odgovor zvučao bahato, ali to nije !