Moj, po ko zna koji pokusaj uzgoja - seme random iz paketica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.06.2017
11
10
3
35
Seme: random iz paketica
Zemlja:vojvodjanska crnica, kamen da bacis nikao bi... s tim sto sam iskopao rupe i ubacio neki humus za cvece.

Posto nisam imao mogucnosti da sadim u case, niti sam mogao da nadjem bolji i bezbedniji sajt od kukuruza, iskopao sam rupe i nasuo humus i ubacio vec proklijale semenke, preko toga sam stavio isecene balone od vode kako bih zastitio biljku ako dodje do nicanja.
Okolo sam pokrcio jedan krug kukuruza, pogotovo u pravcu istok-zapad, zbog sunca...

Inace kukuruz je pored moje njive.posto se ja bavim vocarstvom i povrtarstvom bicu prisutan tu svaki dan. Imam bunar, tako da voda nije problem.
Sto se bezbednosti tice, vlasnik kukuruza je iz susednog mesta, i radi ogromne povrsine zemlje. Najveci broj parcela mu je u drugom ataru, tako da kontam da ce se ovaj kukuruz medju zadnjim skidati...

Slikacu to sve i okaciti ovde.
Pozz

Samo sto sam sve ovo mogao da uradim ranije, posto je jos pre 15 tak dana zavrsena sva obrada kukuruza...

20170627_095617.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
04.04.2017
47
17
8
27
Super, pratim te, posto i ja ove godine radim isto sto i ti.
Samo bi ti preporucio da ne ostane toliko biljki na jednom mestu 2 do 3 najvise na 100m udaljenosti. Da se nebi primetilo posle. Sve najbolje i srecno u growanju

P. S. I da nemoj praviti ogromne rupe u njivi, sve se vidi ako se obrati malo paznja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LazarGrower

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
tako da kontam da ce se ovaj kukuruz medju zadnjim skidati...
2x sam izgubio biljke u kuruzu zbog berbe istog, kasno si zasadio tako da sumnjam da ce to stici do kraja, biljke ce biti niske i kuukuruz ce ti praviti hlad ako malo vise ne raskrcis. cim vidis muske cupaj, preblizu si to zasadio al racunam da ce se prorediti kad povadis muske. sanse su male al kad si krenuo teraj pa da vidimo dokle ce da ide, sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LazarGrower
25.06.2017
11
10
3
35
Nazalost, da, preblizu. Al to mi je palo na pamet tek kad sam sve uradio...

Ljudi, hvala na podrsci.

Ne ocekujem nesto posebno od ovoga, al reko da probam... :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
prvi krug kukuruza prelomi na pola, drugi prelomi na gornjoj trecini, napravi upadni ugao za sunce. kukuruz je velik i raste svaki dan a biljke jos nisu ni proklijale. nemoj masakrirati al napravi malo mesta za vazduh i sunce
 
25.06.2017
11
10
3
35
Hvala na savetu. Veceras cu to jos malo da pokrcim.

Kod nas kazu, "ne izuvaj se prije vode", al da pitam nesto...

Ako ovo sve bude kako treba i ako bljke niknu i krenu da rastu...
Da li ih poćerati nečim?
Neke aminokiseline?
Tipa Isabion?
posto mi se to jako dobro pokazalo na povrcu, radio sam neke oglede... razlike izmedju tretirane i ne tretirane kulture su ogromne.
 
Poslednja izmena od urednika:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Ljudi, hvala na podrsci.
ok, ali nema od toga nista, to i da pocne da cveta polovinom avgusta nece zavrsiti pre sredine oktobra; i sam znas da se kukuruz zadnjih godina skida cak i polovinom septembra, a kako stvari stoje sa vremenom tako ce biti i ove godine.

za vegetaciju ti ne treba nista, jer je njiva nadjubreno za kukuruz (valjda je covek domacin :) za kasnije ok
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LazarGrower
25.06.2017
11
10
3
35
ok, ali nema od toga nista, to i da pocne da cveta polovinom avgusta nece zavrsiti pre sredine oktobra; i sam znas da se kukuruz zadnjih godina skida cak i polovinom septembra, a kako stvari stoje sa vremenom tako ce biti i ove godine.

za vegetaciju ti ne treba nista, jer je njiva nadjubreno za kukuruz (valjda je covek domacin :) za kasnije ok

Ima da sabotiram komsiju, da ne pokosi kukuruz do oktobra XD
 
25.06.2017
11
10
3
35
I ja sam razmisljao da odrezem. Palo mi je to na pamet. Ali sam izbusio flase cigaretom. Plasim se ako niknu, kada budu, male da ih ne smlati jaka kisa.
Volio bih da cujem jos necije misljenje, dal da odrezem gornji dio flase?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a koliko ti misljenja treba, vidis da se flase "znoje" iznutra. ne valja bas toliko vlage, nisi zabo klonove. seci bar neki deo, mlade biljke moraju imati vazduha. ovako npr. i te rupe koje si napravio, slobodno povecaj nozem il cim stignes. mora biti cirkulacije vazduha
20170627_095617.jpg
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
I ja sam zakasnio ove godine, ali zar nije malo prekasno, kraj juna je ?
Ne znam je li dopusteno pisati ovako sporedno mimo dnevnika, dok sam tu da ti i ja pozelim srecu, valjda ce se kombajn pokvariti ove godine ;)
"Nikad" nije kasno za automatike i dobre patike.
Sve je dopusteno na ovom forumu pisati dok nepredjes granice pravilnika.
Kombajn se nije pokvario al je zapo jedva ga iscupase:zvezda::
Posred njive rov koda je ratno stanje:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LazarGrower

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Najlosiji grow do sada.
Od biljaka nece da bude nista jer su skuhane. Stavio si ih u tudi kukuruz i to plasticne boce koje se vide i iz aviona. Lose. Lose. Jako lose. Ja ti osobno preporucam da prekines to sto radis, maknes sve sa sajta i razmislis malo bolje. Nista ne postizes, nista neces nauciti a velika je sansa da padnes. Za tvoje dobro mali. Sto li su samo skrivile te sjemenke u proslim zivotima da ih karma sada tako nagraduje.
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Neznam kad ti taj bere kukuruz ali neće ti biljke biti gotove do sredinom 10 miseca.
Pametno sa susjedima, ti najbolje znaš kakva ti je situacija i da li možeš izvesti ovaj podhvat.
Dobro da si iskida ove posude, sad imaju puno više zraka. Sretno i oprezno!
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
porazmisli kuda budeš napravio put do biljaka , ako bude komšiji posle žetve sumljivo , ode pravo na tvoj bunar sa vodom , i biće ti problem , samo napred deco kukuruza :thumb::D