Moj prijatelj se drogira marihuanom :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

neurotransmiter

Aktivan Član
03.12.2006
66
1
0
iskreno,da je ja uzimam godinama,upitala bih se sta to nije u redu pa ne mogu da podnesem zivot takvim kakav je.Nisam zakleti protivnik ali nisam ni pobornik.
Ma,to je stvar licnog izbora,mislim da treba legalizovati...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Uuuuuuu pa nemoj i ti molim te....

Ti gledas sa jedne strane a ja sa druge.
Slazem se da je to stvar izbora i tako treba da ostane ali sagledavati razloge a ne gledati sa obe strane nije dobro.

Evo recimo da gledamo iz ugla nekog ko koristi:
"Ne mogu da razumem da ljudi znaju za cannabis a ne zele sebi da ulepsaju zivot"

Tvoje misljenje je da on nije sposoban za zivot a recimo ovaj ugao gledanja kaze da je on svestan i svesno ulepsava sebi zivot.

Veliki problem je predstava cannabisa.Ljudi daju milijarde na marketing i samo to prodaje nesto ili na drugu stranu istice.
Ako se radi na antimarketingu cannabisa i to godinama onda se dolazi do samo jedne strane sagledavanja.Po danasnjem marketingu kanabis ne sluzi nicemu a mak sluzi iako je od negovog "derivata" zavisno mnogo mnogo ljudi.Znaci marketing.

Za morfijum se izdaje recept a mozes postati fizicki i psihicki zavisnik ali zasto se onda po tom principu i cannabis ne prepisuje bolesnicima.
Nije tacno da cannabis nema u sebi nista sto bi pomoglo coveku u njegovom odrzavanju zdravlja u fizickom i psihickom smislu.

Ni jednu kampanju ne vodi neko ko nema koristi ali pitanje je ko u ovom slucaju ima korist?

Godisnje se daju bilioni na experimente sa lekovima i na istrazivanje sastava nekih biljaka.Pored sve ove prasine oko cannabisa jos se niko nije setio da izvrsi celokupno ispitivanje ove biljke i jednom za uvek zapusi usta onima koji govore da ona ima svojih prednosti u ondnosu na neke biljke.

Da li se ovo namerno nece,mozda ne sme uraditi ili ne sme reci sta je istina ?
Naravno,zaboravio sam da pomenem da se ovakvog ispitivanja jos niko nije setio.

Sta je u pitanju od svega ovoga?
 

neurotransmiter

Aktivan Član
03.12.2006
66
1
0
a jebote,jel znas ti nekog na heroinu koji kaze da je heroin stetan?
ajd,ne primaj se,,,bolje da uzmes dim iz moje lule bla bla :lol:
iskreno,ja ne znam ni jednog dugogodisnjeg korisnika marihuane koji ima sadrzajan i smislen zivot,koji je nesto napravio,proizveo i koji tezi nekom cilju i bori se da do toga dodje,e sad,je se stvarno ne krecem u krugovima korisnika pa verovatno i malo znam nekih primera koji su cista sirova ambicija i pretpostavka uspesnog coveka.
mada je lep model zivota provedenog u kuliranju u oblacima...mislim,kako to moze da bude lose :D
al sta ja znam,meni to nijei potrebno,ja sam prirodno takva.
stiglo mi neko cvece od nekog tipa iz inostranstva,i ja sutradan,posto me je mrzelo da iz kupatila donesem vodu i zalije moje saksijsko cvece,uzmem onu vodu iz vazne i pedelim saksijama,i tako onaj buket uvene...no,to je ipak destruktivno,sad zamisli da koristim marihuanu od koje bi me bilo jos manje briga...
ajd da ne tupimo,ziveo kanabis.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ma ne tupimo caskamo uz kaficu (evo ja pijem kafu a solja 2dl :D )

Veruj mi, nisam ja nigde pisao da je cannabis "sveta biljka" i da nema mana ...ima mana kao sto je to sto ti navodis ...odnosno ona vodi ka nekim drugim stvarima kao ispunjavanju sebe i svoje licnosti.
Nije dobro uzimati 10-20 dzointa dnevno kao sto sam to ja radio ali isto tako nije dobro uzimati svaki dan pola kilograma kolaca koje najvise volis.
Shvatas me valjda da se granica u lepom mora napraviti i tu nema diskusije oko konzumacije ali stvarno iz licnog iskustva mogu reci da nije "droga" kakvom se predstavlja ali i da jeste zasto se ne legalizuje kao supstance koje su svuda u svetu legalne....

Koliko sam razumeo radis kao zdravstveni radnik i reci mi molim te da li se od lakohola moze postati fizicni zavistan a da li si u tvojoj strucnoj literaturi procitala da se to desilo nekom konzumentu cannabisa?

A nije problem sa cvecem, poslacu ti ja jedan buket ima da te opije cim ga budes pomirisala :wink: i lak je za odrzavanje jer mu ne treba zalivanje :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Izvini ali jos samo ovo... zar ne mislis da danasnjoj deci racunar "unistava" zivot na skoro isti nacin kao sto sti iznela za cannabis ?

Neko igra samo igrice a neko ume da napravi posao sa racunarom - neko samo pusi da bi imao drugaciju realnost a neko pusenje cannabisa iskoristi na pravi i kreativan nacin.

:p
 

neurotransmiter

Aktivan Član
03.12.2006
66
1
0
heheh...da vish sta mi se desilo,studirala ja i tada sam zivela kod nekih bolida u stanu,njihov sin totalni debil,neradnk al nije losh.
vidim ja on leluja nesto danima,pitam ga sta je kad kaze on.bili mi pre par veceri muvali se po nekoj rusevini pored zgrade,ono mrak kad,zgazimo u nesto sto shushka,,,upalimo upaljace,kad ono,neko braaaaaaaaate,prostro po svim sobama te rusevine travu da se susi,,i oni tako ojade tipa,napune kese i ja mislim da su mesecima imali.
e da,kao cvetitji su jaci jel tako,ja sam ti totalni amater :lol: i sta ono bese po bojama,zuta,crvena.....?
ma alkoholicari su smrt,neka crkavaju...jer oni pored sebe uniste dom,decu ,porodicu...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
hahahahhaha ala su oni srecnici .... :D ... mislim srecnici sto ih taj lik nije nahvatao kao mu kradu vutru LOL

a sta po bojama ?
da, inace samo cvet cannabisa sadrzi veliku kolicinu thc-a kao sredstvo odbrane od prirodnih neprijatelja u kojima se razvija i seme za reprodukciju...

E vidis kako je ta supstanca "alkohol" legalizovana a stetnija je od cannabisa...o tome pricam, da tu nema logike
 

neurotransmiter

Aktivan Član
03.12.2006
66
1
0
ma neka tu nema logike,ko je trazi ,a te boje,,,,el ima neke vrste marihuane po bojama,pa kao neka zuta,pa kao neka crvena,panam red ili tako nesto.... :)
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa u principu nema...

sve su zelene u razlicitim nijansama zelene ...sem varijacije na ljubicastu znaci biljka nije zelena nego je ljubicasta sve ostale nose ime zbog nekakve metafore
...po boji onih dlacica...iz cistog hira uzgajivaca... ma dobile su ime zbog raznih stvari i gluposti...

ko trazi logiku u tome...pa bar 20% covecanstva...zar treba okrenuti glavu pred ovom brojkom ?


kanehbosem
poceli smo vec o slobodi u dombinoj temi...

inace danas me drugar zamolio da mu kupim rizle,kupio sam mu rizle i meni cigarete iako su tu stajali policajci ,jedna policajka i jedan policajac...
pogledali smo se , cini mi se da su uputi pogled " AHA... " ja sam uputio pogleg " I STA SAD..." i to je to...
koristim svu svoju datu slobodu...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
cuti sad sam zavrsio sa nekim katalogom..

koji off topic ? vidis valjda o cemu pricamo...
inace mislio sam na to kako su onako vazno zinuli u mene "aha...sad znamo sta radis ! "