Moj problem sa travom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
haha...filmaši...meni joint uradi to da zaboravim na probleme i da se opustim (npr. ja se naduvan u skoli i ono bude ispit i ja ga samo predam boli me ***** za sve i onda kada me pusti vutra svatim koje sam sranje uradia)... a valjanje od smijeha je neizbjezno sa dobron ekipon:rofl:(pušim 2 god)
 
14.05.2008
1
0
0
40
E vako ja sam novi na ovome forumu pa evo da napisem svoj prvi post i odgovorim isaac-u.

I ja sam tako nesto pusio oko 15-tak godina vutru i iskreno sam presro, velike kolicine utjecu na mozak jako puno i to nije nikako dobro sto sam i sam skuzio. Kada neko pusi toliko dugo u velikim kolicinama mora doci do paranoje ali sto je ono najgore povratka nazad nema i to sam sam skuzio :(.

Ti si skuzio da su ti paranoje krenile nakon tih par dana kada si stalno pusio al nebrini nije to samo zbog tih dana vec je to ruzlatat digorocnog pusenja.

Travu moras studirati da bi je pusio, prvo je pitanje sta pusis cime je to prskano i dali je prskano ili nije, drugo moras kroz neki period recimo od godinu dana izabrati sebi jednu vrstu koja ti odgovara mozda ti odgovara outdoor a ne indor itd... ili mozda na kraju krajeva tvoj organizam nije uopste za toga. Zatim ono isto jako vazno skim i kako pusis. Mi smo recimo bili takva ekipa gdje nam je furka bila daj se slozi sto brze sto vise i to nije bilo dobro nikako.

Marihuana sama kada je sadis trazi 100tine nekakvih uvjeta i svega da joj udovoljis i moras se jako puno da se trudis oko nje i biti njezan sa njom, a tako je isto i kada se pusi moras da uzivas 100% onako kako treba ili nikako.

Nakon sto sam stao jer nisam vise mogao da izdrzim od paranoja i lupanja srca i svega necega sam upoznao lika u Amsterdamu koji ima 67 godina i pusi travu od svoje 21. Ispricao mi je nako stvarno pricu iz iskustva i shvatio sam da sam jako grjesio.

Kaze: jako su bitne godine kada podjes da pusis trava nije za osobe ispod 18 godina a to stvarno i jeste tako kada bolje malo razmislimo.
Kaze ja kada stavljam travu stavim pola cigarete i samo jednu taknu tanku liniju izmrvljene vutre preko duhana ili cistu travu jednu malu cupicu ispusim na lulu i to je to i pusim 3 puta sedmicno i tako citav zivot i kaze da mu je uvijek lijepo i da nikada nije imao problema oko pranoja i koje kakvih pojava jer nikad nije pusio da se ububa vec da se opusti lagano, lagani osmjeh i nista vise.
Sadio je sam sebi travu i pusio uvjek lijepu kvalitetnu travu i neprskanu i stalno pusi WhiteWidov jer kazu da mu samo to odgovara.

Puno mi je jos toga rekao al eto sad bi morao roman da ispisem da bi sve naveo.
Ja iskreno mislim da su godine jako bitan faktor jer treba ipak mozak preci onaj period razvoja iz puberteta to je jako bitno.

volio bih i sada jedan jokavac uz kavicu da udarim ali hebiga nema vise :).
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
to ti je kriza koju svi s vremenom prodju... kad te jednom te paranoje prodju ako ne odustanes od dima vratit ce se sve na svoje mjesto i vise ih nikad neces imat (bar je tak bilo kod mene)

ja sam skoro puko jednom al duga prica....
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Da se i ja izjasnim za ovo oko paranoje....To je prenapumpana prica,ako se i desi to su neke paranojice,ne mozes toliko zaglibit.Ma okrenite se oko sebe pa cete vidjet sto je paranoja...Ljudi su po prirodi paranoicni.Nego najveci problem kod duzeg pusenja pogotovo ako se rano pocne je neka ravnodusnost,da ti puca bas za sve.to je lose.Zato kaze cika Rambo vutra poslije 30 te:icon_biggrin:Ma samo ne pretjerivat i dobro svima
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
LOl.. a bas su te paranoja price presmjesne.. ulovi bilo kakav tipican zenski/muski/teen casopis i uzivaj u "normalnosti". Tko koga vara, koga jebe sef u dupe, kome se sta krade, sa kime je celebrity napravio djete, koliko ljudi je gdje poginulo.
Pa mi kad se pocnemo tako ponasati izbrijemo da nismo normalni.. a svi su takvi inace.

Paranoja je po meni posljedica kapitalizma i pokvarenosti vrha drustva u srzi, a posto smo svi odgajani u takvom ekosustavu i sami smo poprimili duboke korjene toga mentaliteta koji se kosi sa nasom pravom prirodom.. paranoju koju izazove vutra tumacim time sto me potice na razmisljanje i daje mi do znanja na psiholoskoj razini da imam krvio usadjene vrijednosti iz proslosti kada nisam znao birati, vec sam sve samo upijao kao spuzva.. Sada treba izvrsit filtraciju svog tog naucenog materijala za mladih i ludih dana, izbacit lazi i onda nema straha od paranoje :)
 
18.11.2014
1
1
0
Pozdrav,
ova tema je davno postavljena ,ali ja bas imam neki los kont u poslednje vrijeme .. Kad god pusim i s kim god pusim uglavnom sam u nekom losem tripu,generalno .. Desi mi se naravno da se smijem i sta znam ono da je sprdnja da se cijepamo od smijeha,al sama sa sobom uvijek je neki los kont .. Teske neke teme,vezane za mene,moj zivot,sve mi nesto besmisleno izgleda ..Desava mi se isto sta znam kad sam u nekom drustvu upadnem u trip da isfuravam sve ljude oko sebe da ih ponizavam sprdam,nesvjesno sta znam .. I sinoc mi se desi trip da sam ja ta koja je sprdana prvi put ... I uopste imam neki filing da mi vutra izostrava sve sto ne valja u mom zivotu,a pusim je da bih se opustila .. Znam da ne moze biti isto kao u pocetku,al bas bas sam isparanoisana. Dosta ljudi u mom okruzenju je ostavilo vutru bas iz tog razloga .. Ja nisam pusila nekih mjesec i po ajd reko da vidim sta kako ,i ovih par daana se napusavam,i evo ne mogu vise,opet cu prestati ..Bas mi je krivo a ono necu je ostaviti nikad pa kako god .. Kontam da mi je to sve od spida i eksera i sta ti ja znam sta sve nisam uzimala .. I bas mi je bed ono .. Ne znam sta vise od sebe
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Napravis malo pauzu od svega i probas mozda nesto trenirati..nesto sto volis koji god sport,moze malo trcanje ,malo teretana itd..i posle naravno i vutrica ali naravni umereno sve i sve bude mnogo bolje..:) trening ume izbaciti dost negativne energije koja se skuplja u toku dana kod nas..:) a ono gore sto kaze Pow gledaj da izbegnes i nekoristis..:)
 

Vena1312

Banned
Banovan
03.06.2018
1
0
0
38
Ako rokas s frendovima na serije po 3 dima odjednom,bolje pusi lagano jedan po jedan da ti bude sto veci chill,i kad pusis pljugu dobro je imat neki sok da ti ispere gadan okus iz usta,i trebas se samo zajebavat s ekipom i chillirat,i naravno da ti nikad nece biti kao prvih par puta,zato sto ti mozak stvara sve vecu toleranciju na duminu bez obzira koliko dugu stanku napravio,i kad se ne mozes vise bas napusiti,nego te samo baci u chill mode ili te umori pljuga npr jaki otkucaji srca,tad ti dumina sluzi kao neka stvar za opustanje,a ne za zabavu kao sto je smijanje,a o paranoji ovisi do tebe koliko si stresan ili take neke stvari,sad imam 13god i idem u 7 razred haha znam da zvuci smijesno ali pusim duminu vec oko 3 god sto mi je bilo dovoljno da prokontam da trebas samo izchillirat,tako da samo chill i laganica :D