Moj prvi Box - Saveti!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.01.2010
12
0
0
36
www.webotec.com
Planiram veoma uskoro da napravim box, i vec 2-3 nedelje chitam po netu raznorazne ideje i probleme, pa sam doshao do mog nekog vidjenja boxa. :sun2:

Hteo bih da me savetujete shta da izbacim/ubacim ako je potrebno, poshto mi je ovo prvi box (veci, pravio sam neshto od kutije kompa, ali neuspeshno :eek:hno: )

Slika govori hiljadu rechi, tako da kazite svoje mishljenje slobodno :)



A da, planiram ovo da stavim u podrum, pa me zanima kako da temperaturu regulishem? (to mi fali)

Pozdrav za sve btw, nov sam i na forumu ::respect: :leafblunt:
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
verovatno misli na hydro, aeroponic neki, nesto, pa za to kadica koja drzi rastvor.
sto se grejanja tice, to ce ti biti zeznuto, imas na forumu ovde zanimljiv grow dnevnik lowraider 2, koji su svo vreme bili na 24/0 svetla i imali su fin urod, pogledaj to obavezno i razmisli o tome

edit:

sto se grejanja tice, mozes da kupis termostat (za grejanje ili slicno) i povezi sa grejacima iz fena, to bi trebalo da ti bude dovoljno
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ta 2 venta za upuh stavi oba doli na dno i izbaci balast van boksa nekako.
To je šta ja ovako iz prve vidim.Neki sistem za zaljevanje se radi a, neka
neka al poslikaj sve kad budeš sastavlja jer biće tu zaebancije.Možda i
da za prvi put zaljevaš ručno da skužiš kako šta pa onda egzibicije.
I ako misliš sistem za zemlju netrebaju ti raspršivači nego samo
cjevčice iz pumpe do svakog pitara...
Al čep je najjači:ludaci_lol:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ako je hydro radije pričekaj s tim.
Zasadi u zemlju,lakše če biti i tebi,više ljudi se kuži u zemlju nego u hydro.
 
27.01.2010
12
0
0
36
www.webotec.com
Pa nije bash hidro ali ukrao sam da kazem neku foru... Poenta "kadice" i chepa hahaha :D je ta da... Nisam stalno tu, pa bih namestio tajmer lepo, i to bi shljakalo fino... tipa da pusti vodu (rasprsivache) na svakih 6 sati odprilike... Aaaaa shto balast napolje? Mislim, ne vidim razlog ?
A da... Pa, rasprshivache bi stavio jer kasnije bi prskale i biljku, shto mislim da je bolje... Shta mislite?
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Vecina ovde obicno zaliva na 3-4 dana,a ti bi na 6 sati...Imas odredjen razlog ili mislis da tako treba?
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Zaliva se tek kad se prosusi zemlja od predhodnog zalivanja,jer stetnije je da bude stalno vlazna...imas temu o zalivanju (i to ne jednu) prostudiraj malo...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Nemoj za boga miloga stavljati rasprskivace u box da ti tucu po biljci...pa voda+vruci hps bomba-pozar-bez krova nad glavom :(