Moj prvi grow 150w by M3

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario_m3

Aktivan Član
10.03.2008
59
4
0
36
Box: Big Tower Chieftec (sxvxd-21x65x55), box obljepljen foliom za zastitu od sunca za aute

Svjetlo: 1x SHP-TS Silvanya 150 W 17500lm, 2050 K i 2x cfl stedne TEZ 1300lm(svaka), 6700 K
Sve montirano na reflektor.

Ventilacija: 1 x 120 mm, 3x 80mm-PC vent (jedan gore sprijeda puse a odostraga veliki izvlaci van topli zrak, nesto tipa kao CT, ispod lampi je staklo a ova dva venta su iznad stakla, te dolje 2 upuhuju) sve spojeno na jedan adapter 12 V, 500 mA.

Zemlja: Plantella Balkonia + stiropor

Sjeme: Domacica

Posuda: 1x 10 l

Ovako za sada su posadene samo dvije biljke, stare 3 dana i trenutno su na rezimu 18/6 i bit ce dok ne izbace 3-4 internoode, a onda i stavljam na rezim 12/12, i pocinjem sa LST-om jer je box dosta mali. Nadam se jednoj zenskoj biljci koja ce izgurat do kraja. :pat:


Evo neke slike da vidite kako to izgleda: http://yfrog.com/iypicture001etj
http://yfrog.com/1spicture003zsj
http://yfrog.com/12picture004tuj
http://yfrog.com/jkpicture006tsj
http://yfrog.com/4036051604j

Svaka primjedba i komentar su dobrodosli !! :sun2:

Dosta sam toga naucio na ovom forumu a posebno se moram zahvaliti zlo&naopako jer mi je dao puno korisnih savjeta. :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Tropico
03.07.2009
1.740
2.317
188
uuuuuuuuuu evo ovo volim, jedan pocetnicki micro grow koji je uraden do jaja. Prva liga. Prvo na tvom mjestu sto mih napravio je posadija u case od pola litre 6-7 sjemenkica stavija odmah na 12/12 prve dvije koje bi pokazale da su zenske ostavija a ostale izbacija, te ih vratija u vegetaciju. Vrlo odvazno staviti 150 w hps u takav mali box...nadam se da si racuna i rijesija problem sa temp ukoliko ga bude....Sve najbolje pratim ovo sigurno i + rep!
 

mario_m3

Aktivan Član
10.03.2008
59
4
0
36
Tropico je napisao(la):
uuuuuuuuuu evo ovo volim, jedan pocetnicki micro grow koji je uraden do jaja. Prva liga. Prvo na tvom mjestu sto mih napravio je posadija u case od pola litre 6-7 sjemenkica stavija odmah na 12/12 prve dvije koje bi pokazale da su zenske ostavija a ostale izbacija, te ih vratija u vegetaciju. Vrlo odvazno staviti 150 w hps u takav mali box...nadam se da si racuna i rijesija problem sa temp ukoliko ga bude....Sve najbolje pratim ovo sigurno i + rep!

Hvala Tropico na savjetu, budem ako otkrijem da je jedna muska (ili obadvije) u drugu polovicu posude prepolovio na 4 dijela sa preprekama, pa u svaki dio po jednu klicu, ako me kuzis, hehe. Vidit cemo ove idu za par dana pod 12/12, pa sta bude. Dalje cu vas obavjestavat i stavljat slike.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
:thumb:
Nekako je bolje kad se male sličice vide odmah :icon_razz: pa zato ubuduće kopiraj link iznad kojega piše Embed thumbnails of this image Forum
Evo ti rep raste :nana:

Pozz
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Super uredno svaka čast nadam se kako si ostalo skužio kao i pravljenje samog Box-a .
Imam jedno pitanje da nije džaba nick moj kakav jest..
Reci mi jeli ono vidim trafo od lampe unutar Box-a na slikama ???
Ako jeste moj ti je savjet da ga vadiš jer temp.. će biti teško održavat kao i vlagu jer to grije dosta + lampa...
Tropico ti je dobro rekao da ubodeš još koje sjeme ako nisi siguran da su ženke ta sjemena koja imaš.
Bit će ti žao potrošenog vremena bez obzira bila 1 ili obadve muške....

Sretno samo naprjed !!!!!!
 

mario_m3

Aktivan Član
10.03.2008
59
4
0
36
Trafo tj prigusnica je unutra jer nemrem je van stavit zbog svojih doma, ali sam je oblozio limom i lim foliom kojom je i kuciste oblozeno (vidi se na jednoj slici jer je poslje slikana) a iza trafoa su rupice tako da toplina ide izvan kucista, jer kuciste je napravljeno da nitko nebi mogao skuzit da tamo uzgajam. Par frendova je vec bilo kod mene, nitko ni ne sluti nista, ja im se samo nako podmuklo smiem kad mi dodu, "ehh kad bi znali sta je unutra, sta bi onda rekli za svjetla" ..hehehhe.., a oni svi briju svjetlo sto mi ide van kombinirao sam ga sa plavim ledicama, da se manje skuzi, da je to jebacnki moj novi komp, a nitko nekuzi da imam dva kucista u sobi.. ma smijeh :icon_lol:

P.S. Zlo sljedece slike cu stavljat kako si rekao, tnx na info
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
Ha,ha..E jesi lisica..

Tvoji su jos i dobri..moji se istripovali da je neki turbo usisivac:)))))))

inace dobro ti izgleda ..samo MLADJEG TREBA SASLUSATI,A STARIJEG POSLUSATI
Bezpotrebno rizikujes sa semenom.

sta se desava za temp? nisi merio??
 

mario_m3

Aktivan Član
10.03.2008
59
4
0
36
Kako mislis bespotrebno rizikujem sjemenom?
Cekam termometar da mi dode a bila ja pri vrhu kucista 35, pojacao sam ventilaciju do kraja.

3.dan 18/6

1. biljka:

2.biljka:


3.:
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
kako sam razumeo,imas u dve pregrade po jednu semenku?

da ti sve ide od ruke pa opet koja verovatnoca da bude jedna zenska. Ti racunas 50\50,u sta licno sumljam..mada DOSNOVA ce me demantovati,ali to su slucajnosti. Neko voli siguricu,a ja ti zelim svu srecu.

Super si poceo i to obecava..nadam se da si je sadio od pozadi:)))))))))))))))))))))))



........ala kucateeeee
 

mario_m3

Aktivan Član
10.03.2008
59
4
0
36
Remus je napisao(la):
kako sam razumeo,imas u dve pregrade po jednu semenku?

da ti sve ide od ruke pa opet koja verovatnoca da bude jedna zenska. Ti racunas 50\50,u sta licno sumljam..mada DOSNOVA ce me demantovati,ali to su slucajnosti. Neko voli siguricu,a ja ti zelim svu srecu.

Super si poceo i to obecava..nadam se da si je sadio od pozadi:)))))))))))))))))))))))
Hvala Remus. Kako mislis sadio otpozadi?
 

bvana

Aktivan Član
13.05.2009
75
22
0
34
pedantno , nema shta , bash mi se svidja kako si sve uglavio ,
nego pitanje , jer mislish kasnije presajivati >> ako ne shta ce da bude ako ti je jedna mushka , a jedna zenshka , osh da je ostavish u toj skaksiji , jer sam siguran da je teze tako presadivati

a drugo shto je pomenuo tropico da ih odmah stavish na 12/12 pa da ih kad pokazu spol vratish u vege , jer to nece da im izazove neki stres , nece da postanu hermici ??? ja sam sad pocheo grow , imam 9 biljchica starih 3-4 dana , sjeme domaja , a box mi je velichine 45x35x75 DxVxS , pa sam planirao od tih 9 da zadrzim 1-2 (nisam znao koliko ce mi njih niknuti pa sam posadio sve shto sam imao ) , mogu da idem isto kao ti na srecu , da ostavim 2 biljke pa da se nadam najboljem al mi se svidja ovo shto je TROPICO rekao pa me zanima shta mislite ?
 

bvana

Aktivan Član
13.05.2009
75
22
0
34
pedantno , nema shta , bash mi se svidja kako si sve uglavio ,
nego pitanje , jer mislish kasnije presajivati >> ako ne shta ce da bude ako ti je jedna mushka , a jedna zenshka , osh da je ostavish u toj skaksiji , jer sam siguran da je teze tako presadivati

a drugo shto je pomenuo tropico da ih odmah stavish na 12/12 pa da ih kad pokazu spol vratish u vege , jer to nece da im izazove neki stres , nece da postanu hermici ??? ja sam sad pocheo grow , imam 9 biljchica starih 3-4 dana , sjeme domaja , a box mi je velichine 45x35x75 DxVxS , pa sam planirao od tih 9 da zadrzim 1-2 (nisam znao koliko ce mi njih niknuti pa sam posadio sve shto sam imao ) , mogu da idem isto kao ti na srecu , da ostavim 2 biljke pa da se nadam najboljem al mi se svidja ovo shto je TROPICO rekao pa me zanima shta mislite ?