Moj prvi grow - OUTDOOR (nepoznate sorte)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2012
11
0
0
32
Prva biljka koju sam posadio 25.04. je bila seme Domaćice koju sam pušio. Posle 2 dana je izašla na površinu i trenutno je stara 18 dana. Visoka je 4,5 cm. Što se nje tiče nemam nekih briga, sem toga da je usporio rast u poslednjih desetak dana.
Evo slika od danas :)

dscn3007v.jpg

dscn3006y.jpg






11.05 Drugu biljku je
drug našao pa mi je pokazao.. Biljka je bukvalno nikla u pukotini gde se spajaju beton od uzdignute pozidice za ogradu i pod. Ortak je nekako izvukao iz pukotine sa sve korenom, pa sam je brzinski presadio u čašicu.. Preživela je i nošenje u rancu do kuće, i iako se ocmoljila, taj dan se ispravila za samo nekoliko sati na suncu, i skroz ozdravila uprokos mojim očekivanjima... Evo kako je izgledala u tom trenutku:

https://forums.vutra.org/attachments/vanjsko-uzgajanje/1742d1336763162-moja-prva-biljka-dscn3008.jpg


Međutim, došlo je do komplikacija. Sledeći dan (juče) oko 19h sam krenuo da proverim šta je sa biljkom, kad imam šta i da vidim. Čašica je pala i tako verovatno ceo dan ležala.. Odmah sam vratio biljku u prvobitno stanje ali se ona za taj ceo dan ocmoljila samo tako... I to nije kraj priče. Jutros je bio jak vetar i padal je kiša, tmurno nebo itd. Uneo sam ih unutra ali kad sam video vremensku prognozu malo sam se uspaničio.. narednih 4 dana će biti ovako tmurno, bez trunke sunca, a najgore od svega je što pada kiša neprestano.. Ne znam šta da radim, ima li neko savet?

Evo kako sad izgleda druga biljka :

dscn3009a.jpg

dscn3008t.jpg


Izvinjavam se zbog slika u kupatilu, ali tu imam najjače svetlo ( neonke ) pa sam ih privremeno tu stavio xD



I usput stavio sam još dve semenke da proklijaju, ali izgleda da neć proklijati jer je već 7. dan od kad sam ih stavio na klijanje a nisu pustile ni milimetar klice.. Ali ako nekim čudom proklijaju, uvrstaću ih u ovaj dnevnik :)
 
15.04.2012
11
0
0
32
Jutros je bio jak vetar i padal je kiša, tmurno nebo itd. Uneo sam ih unutra ali kad sam video vremensku prognozu malo sam se uspaničio.. narednih 4 dana će biti ovako tmurno, bez trunke sunca, a najgore od svega je što pada kiša neprestano.. Ne znam šta da radim, ima li neko savet?


E ljudi ovo je hitno, jel može bilo ko da mi pomogne molim vas ? Unapred Hvala, i izvinite na duplom postu :banana_rasta:
 
05.03.2012
19
12
0
32
ma nemas frke bre..to je sve priroda..samo da ne bude hladno..a ja mislim da sredinom maja ne moze da bude toliko hladno da osteti biljcice..msm da moze da osteti,propali bi svi outdoor-ovi koji su sad zasadjeni u zemlju..
samo opusteno..
a za semenke..jel ti stoje 7 dana u vodi ili sta? verovatno nece ni proklijati..(moraju da budu u mraku..najbolje ti je da "sejes" seme..potopi ga u vodu 24h i onda ga ubodi u zemlju 5-10mm ispod povrsine..natopi fino i proveravaj da se ne isusi skroz zemlja..al da ne bude ni previse i uvek vlazna..nakon max 3-4-5 dana izbice na povrsinu,ako je ok seme..al to kad prodju ovi tmurni dani(posle 16og maja...))..
pozdrav i sretno!
 
15.04.2012
11
0
0
32
Pappi je napisao(la):
ma nemas frke bre..to je sve priroda..samo da ne bude hladno..a ja mislim da sredinom maja ne moze da bude toliko hladno da osteti biljcice..msm da moze da osteti,propali bi svi outdoor-ovi koji su sad zasadjeni u zemlju..
samo opusteno..
a za semenke..jel ti stoje 7 dana u vodi ili sta? verovatno nece ni proklijati..(moraju da budu u mraku..najbolje ti je da "sejes" seme..potopi ga u vodu 24h i onda ga ubodi u zemlju 5-10mm ispod povrsine..natopi fino i proveravaj da se ne isusi skroz zemlja..al da ne bude ni previse i uvek vlazna..nakon max 3-4-5 dana izbice na povrsinu,ako je ok seme..al to kad prodju ovi tmurni dani(posle 16og maja...))..
pozdrav i sretno!


Znači da ih iznesem sada napolje, ovako u čašicama, ili da ih već sad presadim ?

Nije meni frka što je hladno, nego što nema sunca ni traga..

Semenke sam stavio na klijanje pod istom metodom koja mi je do sad uspevala a to je : Toalet papr stavim na tacnu, navlažim, stavim semenku, ponovo papir, ponovo navlažim, ponovo tacna preko, sve to u plastičnu kesu (zavežem) i u ormarić u kom je mrakčina samo takva :D


Hvala ti puno..
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ostavi to napolju nista in nece biti sta mislis ako nema sunca da umire pa kako ostake biljke sve je to isto. za klijanje stavi na neku toplotu meni stoje na ups od kompa baterija je topla klija ko nenormalno i to kutijica za nakit samo da je odole toplo

kakva je to zemlja i kako zalivas to nju kara ne vreme
 
15.04.2012
11
0
0
32
Stavio sam biljke napolje ali su pod krovom da ih kiša ne bi zalivala bezveze :) zemlja je ok jer je zemlja za cveće, zalivam je istoači i kao i ovu malu.. Čim dođe lepo vreme (petak) presađujem veliku biljku, pa ću napraviti update na vikend ako do tada ne bude većih problema :D

Što se semenki tiče, non stop je vlažno, znači ista je metoda, isto mesto na kojem je proklijala sadašnja mala biljka.. Ma valjda će proklijati, sad sam proveravao crne su sa tim da imaju malo beličasto na vrhu... snaći ću se da im bude toplo valjda će to pomoći.. Možda vlaženje toplom vodom ?

Hvala svima na pomoći i podršci..
 
01.05.2012
27
0
0
32
Tek sam se bacio u uzgoj pa ne znam puno, ali da, toplina za vrijeme klijanja ekstremno pomaže... danas ujutro u 7 imao sam samo jednu proklijalu sjemenku koja se nije puno pomakla u tri dana, a kad sam ih polio toplom vodom (ne vrućom, nekih ~30°C) i stavio kraj laptopa da se griju dok se igram, u roku dva sata izbila je klica od 2mm na drugoj sjemenki...
 
05.03.2012
19
12
0
32
btw:to belo ide na dole,kad sadis seme...
i nemoj da ih cackas,samo proveravaj da je vlazno sve..
ako ih diras,manje su sanse da proklijaju..realno :)
 
15.04.2012
11
0
0
32
*UPDATE*

Konačno lepo vreme krenulo od juče. Izneo ih na sunce. Jutros da vidim šta je sa biljčicama, kad imam šta i da vidim.. Hrpa puževa koja se osladila sinoć, opkolila moje dve biljke.. Veća koja je juče živnula se iz nepoznatog razloga osušila i iznerviran sam je odčupao i prosuo zemlju iz čaše. Mala biljka je ostala sa jednim jedinim listom živim. I taj jedan list deluje zdrav pa sam ga ostavio ako ništa bar da mi spiče ovo do kraja.. Ne znam da li uopšte može da nastavi grow ? Može li ? Najverovatnije ću se otarasiti moje miljenice od koje skoro ništa nije ostalo.



Ali...sreća u nesreći je da sam juče pušio neku dojajnu travuljinu i uzeo 4 semenke... Od one 2 koje sam ranije stavio je jedna proklijala tako da planiram da ih sutra direktno sejem u zemlju na sajt.. Ima li neko neku ideju kako da prenesem budak do sajta (moram putem do tamo) a da niko ne vidi da je to budak ? Prenosiću noću..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ajd sad malo ozbiljnije, one prve fotke nisu mnogo ni obecavale, sretno sa novim growom i sadi direkt u zemlju sa nekom zastitom od puzeva, imas o tome na forumu/blogu... nisam znao da je zabranjeno nositi nocu budak il ashov sa sobom ;)