Moj prvi grow (white widow hps 400w)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.02.2014
35
58
18
Vec duze vrijeme uzivam u canabisu,posto je teze nabavit nesto kvalitetno mislio sam napraviti nesto svoje da bude odlicno :D
Posto nisam iskusan sadnjom biljka,htjeo sam svoj "plan" podjeliti sa vama kako bite mi mogli pomoci oko grow-a.
Svako misljene je dobro doslo.

Moj grow box:
stari ormar 200v x 100 d x 80s (skoro pa cjeli oblozen mylar foliljom)

Svjetlo: 400w hps sunmaster dual spectrum+industriska prigusnica sa propravljacem i obican reflektor.

Sjeme: White whidow od GHSC x5

Zemlja: composana i gnojiva hesi (tnt i grow ja mislim)tjst za veg. i cvjetanje

Ventilacija: 4x120mm,2 sa strane za usis i 2 gore za ispuh (pc vent. bit ce spojeni na atx napajanje od 400w.)+jedan manji kucni vent. unutra u box-u)

Evo slike da vidite kako to izgleda:
flwvq0.jpg


Mislio sam napraviti scrog.
Malo me brine ta ventilacija dali ce bit dovoljna i naravno hladnoca jer mi je box u staroj kuci gdje je u ovo vrijeme 10-13stupljeva cca.

Misljenja i kritike su dobro dosle :D
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Stavi grijalicu sa termostatom, glamox 600w i miran si, potrošnja za grijanje boxa ce ti bit do 10 eura na mjesec.
Ormar oblozi sa stiroporom, izvana. Jesi možda razmišljao o CT.
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Sretan grow,sve je to super,samo cepaj :D ne treba ct,samo uperi taj kucni vent izmedju bijoza i svetla da pici.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz
13.02.2014
35
58
18
Grijalicu imam neku malu,ali u kuci imam pec.na drva koja je u drugoj prostoriji ali cjev prolazi pored ormara pa gore tako da cu provat grijati na drva jeftino je haha.
I da imam tnt I bloom(nisam se.mogao sjetiti imena)
Sutra cu spojiti ventove I upaliti sve "na suho" da vidim temperature I to sve pa vec u nedelju bi mogao posaditi.
Nadam se da ce biti sve.ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
U vezi napajanja pc ventova...400w napajanje ti bez veze guta 400w struje ;) Budući da i ja koristim isto pc ventove,puno ekonomičnije i praktičnije je otići do nekog pc servisa i propitaj imaju li za prodat kakav polovni ispravlječ za laptop 15-24v i spojiš dva venta od 12v u seriju. Imaš regolaciju,ništa se ne grije i puno manje struje troši. nešto slično ovom http://www.njuskalo.hr/prijenosnici-oprema/punjac-laptop-univerzalni-punjac-laptop-oglas-8256459

edit:
dosta dobar vent http://www.links.hr/?naziv=ventilator-scythe-gentletyphoon-120mm-3000-o-min&option=artikl&id_artikl=050.908.303
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
thebigweed je napisao(la):
Ventilacija: 4x120mm,2 sa strane za usis i 2 gore za ispuh (pc vent. bit ce spojeni na atx napajanje od 400w.)+jedan manji kucni vent. unutra u box-u)
mičurin je napisao(la):
400w napajanje ti bez veze guta 400w struje
Nisam siguran, mislim da je deklarirana snaga napajanja tek snaga koju je ono u stanju isporučiti na sekundaru - prema potrošaču/komponentama, a ne snaga na primaru koju napajanje/transformator konstantno vuče iz mreže.
Napajanja vuku iz mreže uvijek nešto više nego isporučuju (toplinska disipacija itd), ali nije baš da 24/7 vuku cijelih 400w, ni blizu.

http://www.pcchip.hr/hardver/koliko-zaista-trosi-vase-racunalo

Inače :thumb: mičurine&co. za savjete - sretan grow želim thebigweed! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
frend,elektroničar mi je objašnjavao potrošnje kod pc napajanja koji nemaju trafo nego neke điđe!'!? uglavnom ispada puno ekonomičnije ovo sa napajanjem laptopa,a ako on prtlja prtljam i ja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
pitanje za ove koji imaju vise iskustva sa comoposanom..
vidim da je thebigweed uzeo composanu za rhododendrone..koje je,jerojatno,nesto drugacija od one za univerzal ili one za sobno/balkonsko bilje..
znam da rododn..vole laksha tla..koja su sa nesto nizim ph-4-6 cini mi se...pa...zanimaju me iskustva..ako je itko od vas koristio composanu za rhododn..

hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja sam pre vise od godinu dana dao savet u temi za zemlju

Sem je napisao(la):
composana i terramagma su se do sada pokazale kao najbolje, s tim da composana ima sirok izbor razlicitih mikseva te savetujem da koristite univerzalnu ili za ruze, nikako za palme, rodondedrone i sl (ovo vazi i za ostale proizvodjace koji imaju sirok spektar mesavina
vjestica je u pravu, ako se dobro secam rhodons vise voli kiselu zemlju, zato je i pravljen miks bas za "njega"
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
da da...tako sam si i mislila...no..ako je netko probao...tko zna...mozhda se to malo iznivelira upotrebom vode iz pipe koja ima cca ph8 ... iako...cisto sumnjam ..jer na ph4 nasoj biljci nece biti dostupna neki elementi/hranjiva...tako da...hmmmm
ali..nikad ne znash...bolje chuti iz 1.ruke..jel..