Moj prvi grow (white widow hps 400w)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Isan je napisao(la):
Nisam siguran, mislim da je deklarirana snaga napajanja tek snaga koju je ono u stanju isporučiti na sekundaru - prema potrošaču/komponentama, a ne snaga na primaru koju napajanje/transformator konstantno vuče iz mreže.
Napajanja vuku iz mreže uvijek nešto više nego isporučuju (toplinska disipacija itd), ali nije baš da 24/7 vuku cijelih 400w, ni blizu.
Tako je, ni blizu ne trosi tih 400w, snaga koja vam pise na PC napajanju je samo maksimalna snaga koju on moze isporucit a ne nikako da to napajanje toliko stalno trosi u to budite 100% sigurni, osobno sam testiro i mjerio s digitalnim wat-metrom... :dada !
U prosjeku PC kucno racunalo trosi oko 120-160w na pocetnom desktopu ali drugo je kad se furaju igre u to ne ulazim jer se ne igram na kompu,hehe...

Pozz ! :cool44:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Sretan grow.
Ja sam očekivo neki led.
Al vidim da nema grijanja tako da led nedolazi.
Prepostavljam da u toj staroj kući nema 2tarifno brojilo pa ti je svejedno kad lampa gori.
Al ipak ponoći stavi da radi, noći su još dosta hladne
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Prošlo je mjesec dana od otvaranja dnevnika...vege bi trebao biti pri kraju!?! Kakva je situacija?
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
@FantomSB
Opcenito da kod kucnih zarulja i raznih uredjaja ali kod HPS ili MH i dr koje imaju razne prigusnice,potpaljivace,balaste,startere i sta sve ne vec i jos k tome duzina kabla u metrima ako je nesto duze provuceno od uticnice, sve to ima svoje gubitke koji se na kraju zbrajaju i zato se dobije ta razlika u potrosnji od one navedene na samoj zarulji... !! :icon_rolleyes:
Nadam se da sam ti malo pojasnio zasto je to tako... :icon_wink:
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Ma ja sam zabrijo, davno sam mjerio na lampi od 250w i bila je potrošnja 250w. Stim istim uredajem sam sad mjerio lampu od 400w i potrošnja je bila 426w. Neznam ni sam kako sam uspio izmjerit na ovoj od 250w, može biti da je lampa stara ili tak neš.
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Pazi vjerojatno imas pravo u vezi ove od 250w, mozda i jesi dobro izmjerio s tom lampom da trosi 250w ako je ta lampa stara i potrosena odnosno slabije svijetli, moguce da se tak onda potrefilo ona bi i trebala i slabije trosit ako slabije svijetli i to je to..., za ovu tvrdnju nisam siguran jer nisam imao prilike to isprobat...!! :icon_cool:

PS; posto smo malo skrenili od naslova, slobodno neka se postovi prebace negdje gdje je prikladniije...
 

Kobi

Banned
Banovan
26.08.2013
75
188
33
Posto radim sa sijalicama do duse sa natrijumovim son-t uglavnom, mislim da ako priblizis tu sijalicu resices problem grejanja e sad nemam iskustva sa biljkama kako to deluje to ce ti reci neko iskusniji i verovatno me ispraviti ako gresim ali te sijalice greju kao lude...jednom mi se upalila rukavica (kozna) pokusavajuci da je skinem i to ugasenu sijalicu!

Tako da je moje neko misljenje da ce da im bude toplo poprilicno :D

srecno sa uzgojem...poz iz Srbije


i jos nesto...zaboravih da napisem malo pre...ako oces da proveris koliko W (Watt) trosi sijalica uzmes lepo od komsija Pere ili koga vec Ampermetar ili ti unimer obican...podesis onaj tockic da meri Ampere da bi izmerio to munes na sijalicno grlo dok sijalica sija naravno na dovode zica i ocitas rezultat!

W=V x A V=220 Amp. ces imati verovatno preko 2 (govorim iz iskustva) sto prelazi tih 400W preciznije sijalica trosi od 425W do 460W zavisno koliko je blizu trafostanica i jacina napona (V)

P.S. nadam se da nisam udavio!
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Vidi se da je zadnji put bio aktivan 22.02, to govori da je vjerojatno odusto, mozda ne od growa ali vjerojatno od vodjena dnevnika a mozda i foruma...