Moj prvi grow (WW)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.12.2007
26
1
0
44
Vrijeme je za 12/12, već sam možda i trebao, najveća je 43cm, najmanja 32, a još nisam uzeo klonove (nekako sam nepoduzetan ovih dana, a čak nisam ni napušen, možda baš zato :icon_lol: ). Uglavnom, klonovi idu što prije, vjerojatno danas, pa bi majke kroz par dana stavio na HPS 12/12. Zanima me jedna stvar koju je netko ovdje spominjao: da li mogu odcvjetalu biljku koristiti kao majku ako ju vratim na 24/0 i kakva će biti njena kvaliteta?

Malo sam bio zabrinut jer su se neki donji listovi počeli uvijati i dosta spuštati, ali kad sam ih malo obilnije zalio malo su se oporavile. Dajem im 2-3dcl vode sa peroksidom svakoj, svaki dan (tegle su 15L), i malo manje od pola doze gnojiva i vitamine na svakom drugom ili trećem zaljevanju.

Brine me malo vlaga dok im je mrak, ide do 80% iako stalno piči mrcina od venta koji ispuhuje van, ali vlaga u toj prostoriji je inače malo veća, pa ću morat uzet neki odvlaživač zraka (troškovima nikad kraja...). PH zemlje još neznam jer čekam faking PH metar već mjesec dana, ali zaljevam sa pročišćenom vodom kojoj je PH 6.5 pa je to valjda ok.

Evo par slika




Ovo je donji list na najvećoj biljci, malo je požutio i ima neku smeđu fleku na sebi (prva slika je bez blica, druga sa, pa zato ovako odudaraju)





 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
ljepotice, nema sta

ovo za smedje fleke ti je nedostatak kalija. barem iz mog iskustva. pognojis ih dobro s gnjojivom koje ima vise kalija i to bi trebalo bit rijeseno. taj list neces spasit ali ces sprijecit da ti se pocne penjat na druge.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
Gonzo je napisao(la):
Zanima me jedna stvar koju je netko ovdje spominjao: da li mogu odcvjetalu biljku koristiti kao majku ako ju vratim na 24/0 i kakva će biti njena kvaliteta?

nisam te bas dobro skuzio , ali ukratko :

ako je mislis cvjetat do kraja, ubrat plodove i vratit u veg radi kloniranja.....mozes !
ja upravo to sada radim....i biljci treba otprilike 20 dana da se vrati u veg i razvije toliko da mozes uzet klon .

ali ako ces ga sada vec uzeti...nema potreba kasnije vracat u veg !

ali nesto si prico kroz par dana na 12/12...to te niasm dobro skuzio sta zelis !

btw....biljke ti izgledaju super ! :rasta1:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
bolje uzmi klon prije cvjetanja ako ti ne odgovara baci ga
ili od početka 12/12 pa kad krene pol pokazivati vratiš je u vege fazu ako ti odgovara
a za 20 dana koliko ti treba vratit biljku sa cvjetanja u veg
možeš slobodno zasadit ponovo jer za 20 dana imaš finu biljčicu
 
06.12.2007
26
1
0
44
Mislio sam ovo šta je Weedman rekao, mamu koja je odcvjetala i koju sam pobrao vratit na vegetaciju, ali vjerojatno ću i uzimat klonove sada, da budu spremni za cvjetanje kad poberem ovu prvu turu. A jel mama mora bit na 24/0 ili može i na 18/6?
I velite dobro izgledaju.. Ja sam se zabrinuo zbog ovih donjih listova šta su se počeli uvijati u kandžu prema dolje, ali gore mi izgledaju dobro pa se ne brinem previše.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ne brini za donje listove oni su i onako za skidanje
ti probaj kako ti misliš da treba pa javi rezultate
ali nema smisla ovo što ćeš da radiš
odradi to kako treba bez mnogo experimentisanja
uzmi jedan klon i razvijaj ga da ti bude mama za sledeći grow

p.s. e da inače vrh su ti biljke,svaka čast,malo kome prvi grow bude tako fino odrađen,uglavnom bi svi neke hudinijeve recepte
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ja isto mislim da ti nije potrebno nakon floweringa vracat u veg...dovojlno ti je da sada uzmes koji klon i nema beda !

ja sam to napravio samo da vidim koliko je ta metoda upotrebljiva jer sam cito o tome pa odlucio probat . i motoda je ona izlazna....ako slucajnoi ne uzmes klon u vegu , a stvarno bi ga zelio....onda mozes kasnije...

a ono sta rekoh da ce joj trebati otprilike 20 dana....to jos ako je biljka donekle fotoreceptivna...moze biti da treba vise moze i manje :)

pozz
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Samo gruvaj WW je zilava sorta!

Sve zuto seci i uvek ce ti biti lepa i zelena!

Moj ti je savet da sledeci WW grow seces 2 puta vrhove i tako dobijes 4 vrha za cvetanje!
Videces kada krene cvetanje kako ce ti vrhovi biti nacickani hedovima! Pa kad istera jos one male grancice po vrhu pa se i tu navata! Zver blago receno! WW preporucujem i pocetnicima, Jako je zilava! i zahvalna!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
uf kako vam reći da je ww (i to je pitanje koja genetika) zahtjevnija vrsta i da se ne preporučuje za prve growove,ali danas je svašta ww tako da me ne čudi žilavost
kidanjem vrha ne dobijate 2 ili 4 nova već gubite glavni
lst - vezivanjem je oblikujte brže je bez stresa
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ja ti preporućam iz svog iskustva da ne uzimaš klona koji je predugo u floweringu možda tjedan dana do 2 max ali kažem do tjedan dana dalje traje duže nije to više to .i reći ću ti još jednu stvar a to je da nisu svi klonovi isti naj bolji naravno se meni pokazao top najjači najbrži i naj potentniji klon a ima i jedna dobra strana toga da biljku obezglaviš(i nije to tako strašno 3 internode dole,taman za ravninu)pogotovo ako ju misliš poslat skoro na flowering a to je da ćeš dobiti skoro ujednačene sve bočne grane u zasebne top kole i sve će biti u ravnini što je opet dobro za približit što bolje reflektoru jedina stvar što još treba napomenuti da kad ju obezglaviš za tog top klona pusti ju bar par dana još na veg da se oporavi i to je to . e da i ako imaš problema sa visinom u vege boxu neznam dal ga imaš obezglavljenje ti je isto rješenje da razviješ niže biljke . malo sam možda otišao off ali sve je to za ljude. meni je proces oporavka reznice od rezanja do probijanja jiffy-a 6-8 dana i tada ih selim u male pots sa zemljom baš sa klonove i uspješnost je 100% . a klonovi su takvi da ne odsječem ni jednog lista sa nijednog klona. možemo i priložit neku sliku za one nevjerne u foto album galeriji :prof10:

klonove možeš uzet i od bud-a na flowering biljci i vratit ćeš ga na vege uz puno njege samo kakva će genetika tog klona biti to je već drugi par čarapa a vjeruj mi ako je nešto osnova dobrog higha onda je to dobra genetika :)
pozz
 
06.12.2007
26
1
0
44
Jučer sam napravio nešta jako idiotski, posebno zato šta znam kako bi se to zapravo trebalo raditi... Uzeo klonove, nisam imao rockwool ni jiffy, pa sam ih stavio u zemlju, koju sam prije tog obilno flushao vodom (jer joj je početni PH ispod 6 i piše da treba flushati prije upotrebe), i pošto mi se žurilo zbog raznih razloga zapiknuo sam ih u to blato, nadajući se da im u početku ne treba prozračnosti jer još i nema korjena, a zemlja će se osušiti za 2 dana. Stavio sve u ormar sa 85% vlage i pod neonku i ujutro vidim da su se svih 5 povili ko visibabe, glavom u zemlju. Sad znam bolje za sljedeći put... Odlučio sam da ih uopće i ne uzimam, sljedeći tjedan me nema, a zahtjevaju prskanje dvaput dnevno, što je previše da nekog tražim da mi to odrađuje. Ionako bi bili preveliki nakon vegetacije od 8-10 tjedana koliko bi čekali da se oslobodi box za cvjetanje... Umjesto njih sadim uskoro iz sjemena Silver Haze taman tako da odvegetira dok WW odcvjeta.
A šta se rezanja/LSTiranja tiče ja sam se odlučio za LST, iako sam čitao na nekom stranom forumu izvještaj lika koji radio eksperiment baš sa WW, jednu nije uopće rezao, jednu je jedanput, jednu dvaput i jednu triput. Najviše je dobio od ove šta je rezao dvaput, a najmanje od ove šta nije nijednom, žao mi je sad da nemam taj link... Za sljedeći grow možda i sam napravim sličan pokus. Ali mislim da bi LST dao slične rezultate.
Pozz do sljedećeg updatea kad bi moje ljepotice trebalo grijati sunce od 600W :sun2:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Klonove bodi u zemlju slobodno odma samo ih prvo umoci u neki hormon za lakse zakorenjivanje!
Meni od 5 uspelo 5!
Samo ih prskaj 3 puta dnevno i poklopi sa nekim mini rasadnikom!
Nedelju dve i dosta!
 
06.12.2007
26
1
0
44
I zapiknuo sam ih u zemlju, samo prezalivenu, blato. Inače sam ih umočio u clonex, uzeo sam grančice od 10tak cm, dijagonalni rez skalpelom, sve kao sa video tutoriala, strpao u ormar pod neonku, gdje je vlaga 85%, prskao vodom listove. I svi su ko nojevi zabili glavu u zemlju. Samo se jedan drži obješen na pola i još mu dajem šansu da se uspravi. Neću ih stavljati pod kupolu ili tegle, dovoljna je vlaga unutra, a bojim se da bi tegla mogla zarobiti dosta topline pa da ih ne oprži. Ma ionako me neće doma bit pa se neću moć brinut o njima, a stare cure će imat vizitu svaka dva dana, čak mi je i bolje da ne kloniram, ovako ću stavit Haze sljedeći... Lako poslije opet uzmem sjeme WW ili neko drugo.
 
26.09.2007
8
0
0
47
Gonzo, Box Izgleda Pro. Reci Mi U Čemu Je Fora Sa Zidovima Boxa, Od Čega Su, I Kakvi Su To ProzorČiĆi?
 
06.12.2007
26
1
0
44
Box je kupljen u growshopu, iako sam ispočetka teška srca dao pare za nešta šta bi sam mogao napravit jeftinije, sad mi nije žao ni centa, jer kad sam kupio ivericu i mylar za drugi vege box nije me ispalo puno jeftinije + zajebancija. Mogao sam koristiti šperploču i obojati ju u bijelo pa bi prošao još jeftinije, ali nema kajanja sad... Uglavnom, zidovi boxa su presvučeni tim reflektirajučim materijalom, ima ugrađene prozore sa mrežicom protiv prašine i kukaca
 
06.12.2007
26
1
0
44
Pozdrav!
Vrijeme je za foto update, 2 tjedna su na 12/12, pokazale su spol (nema iznenađenja, sve su cure kad je feminizirano sjeme) i bujaju kao divlje, toliko da im je postalo tjesno u 1.2 X 1.2 X 2 m, jedva ih razmjestim. Morao sam ih i svezati, da ne idu previše prema svjetlu, a i da se donji djelovi razvijaju, samo jednu još nisam (nestalo špage :icon_biggrin: ), ali i ona danas ide dole :b_cowboy:, i jedna indicasta koju i neću vezati jer je ionako niska. Sve ostalo ide po planu, piju ko blesave, malo su se prehladile dok me nije bilo tjedan dana, ali već su se oporavile


:sun2:




 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
nema sta ........ovo stvarno izgleda lijepo :)

svaka cast i samo tako nastavi ! !

peace :banana_rasta: !
 
06.12.2007
26
1
0
44
Mislio sam stavit zadnje fotke pred samu berbu, ali kad već pitaš, evo par friških:

35. dan cvjetanja, budovi su se fino formirali, a 5 biljaka se toliko raširilo da im je mala površina 120X120 cm, a šta bi još bilo da sam radio pravi LST... To mi je pouka za ubuduće, maksimalno 4 biljke stanu da im bude komotno i da ne smetaju jedna drugoj previše. Neznam kako neki strpaju 8-10 na manji prostor, npr 1mX1m, ja ih nemam srca tako gušiti. Više ih ne rotiram po boxu, baš zato šta je potrebna teška geometrija za razmjestit ih, uz to bi se vjerojatno strusilo nešta kristalića kad bi se trljale jedna o drugu (htjele bi se cure zabavit kad nema muških). Stari veliki listovi su počeli sve više žutit i otpadat, biljeli kristalići su se već posipali oko vrhova. Berba je planirana za 3-5 tj, kako koju.
Slike su malo prežute, valjda sam nariktao krivi program na fotiću





:sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.