Moj prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

puRa

Aktivan Član
24.05.2008
58
24
8
35
cekam finalnu sliku tvoje kraljice . kad sam video ovu zadnju sto si stavio u stomaku mi se nesto okrenulo :dada
 
10.08.2014
8
0
1
Poz ljudi i ja sam se po prvi put oprobao u Growthu pa me zanima par stvari. On je danas posle 4 dana visine nekih 7-8cm ali to je stabiljka a gore ima 4 lista. E ovako trenutno je u saksiji a presadio bi je negde u outdoor, pa sad treba celu stabiljku da zakopam ili kako v3c da je presadim?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Dobrodosao.
1. Uzmi lopatu
2. Nabavi dobru zemlju
3. Iskopaj rupu nekih 30cm3
4. Izvadi oprezno iz teglice (kad je suhlja zemlja-stabiljka izmedju prstiju i okreni naopako, sama ce ispast)
5. U predhodno iskopanu rupu na dno stavi predhodno kupljenu zemlju
6. Na tu zemlju polozi biljku (zajedno sa zemljom iz teglice, to ce sve bit u jednom komadu)
7. Zatrpaj sa ostatkom kupljene zemlje
8. Dobro zalij (eventualno nadodaj jos zemlje nakon zaljevanja)

10. Ostavi ju jos neko vrijeme u teglici ako je tegla dovoljno velika, jer ovisno gdje sadis, pojest ce ti ju tako malu. Skakavci i puzevi....i ostala gamad.
11. Ovo procitaj https://vutra.org/topic/9972-zemlja/ . Ne kupuj jeftinu zemlju tipa Cvijetko, Matko, Humus, Jadranka i sl. ....
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
U pravilu ti mozes i odma stime u zemlju, al ti je rizik dok je tak mala da ne ostanes bez nje. Ja bi prebacio u vecu teglu i pricekao jos tjedan dana. ILI .... prebaci odma pa zastiti sa nekom mrezicom (metalnom ili onom za komarce). U toj maloj teglici nece moc jos dugo, a mozda bi i mogla jos tjedan dana...jbga....ne vidim ni teglu a ni biljku. Pogledaj donju starnu tegle gdje su rupe dal vidis bijelo korijenje....ako je vec dole sve zabijelilo onda presadjuj...ako jos ne vidis nista....ostavi. I ostavi to na suncu da raste i pazi na zaljevanje, u tak maloj posudi jako brze ostane suha ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VauVau
10.08.2014
8
0
1
Zemlja je non stop vlazna ne mokra vec vlazna pazim na zalivanje na svakih 3,4h dolijem joj vode koliko mi treba vremena do cvetanja?
 
10.08.2014
8
0
1
I da nisam dobijo odgovor da li kad je presadim treba da pokopam celu stabiljko samo da lisce ostane van zemlje? Sry administratorima sto je jos jedan post na fonu sam izgoreo mi komp inace bi i sliku dobili :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Nadam se da si svijestan da si pre kasno zasadio. Pogotovo ako nije automatik. Cvijetanje ide ovih dana, al cekaj jos, pa nek je niknuka. Presadi to u zemlju, zastiti i pusti da raste....barem da nesto dobijes od nje. Drugi put sadi u 5om mjesecu a ne sad ;)
 
10.08.2014
8
0
1
Pa kazi mi koliko mi bremena treba citao sam da je to oko 50,60 dana i da li cu doboti bar 10g suvog?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
VauVau je napisao(la):
I da nisam dobijo odgovor da li kad je presadim treba da pokopam celu stabiljko samo da lisce ostane van zemlje? Sry administratorima sto je jos jedan post na fonu sam izgoreo mi komp inace bi i sliku dobili :D
Cijelu stabiljku u zemlju do kotiledona (ona prva dva mala listica)

VauVau je napisao(la):
Pa kazi mi koliko mi bremena treba citao sam da je to oko 50,60 dana i da li cu doboti bar 10g suvog?
Odkud da ja znam kolko, jel ti znas koji strain si sadio? Neznam u kojim uvijetima ce biljka bit, mozda netko od pametnijih ce ti znat odgovorit kada ce procvijetat a ovih 50-60 dana je period od kad biljka procvijeta pa do berbe, al za svaki strain je razlicito. U tegli ili na u zemlji na suncu?. Biljka je tek nikla a tebe odma zanima kolko ces dobit....to ti nitko nece moc odgovorit ovdje. Sve ovisi o tebi i prirodi kako cete se brinut za biljku... Pusti da raste i nek procvijeta kad procvijeta i dobit ces kolko ces dobit, to je manje bitno trenutno.
Ako koristis Android onda uploadaj ovak
https://vutra.org/topic/12082-upute-za-upload-slika-putem-mobitela-dropbox/
 

ANO

05.08.2013
29
76
18
Stigle nove fotke sa malo vecim problemom :wave:

Uglavnom, bila je velika oluja u mome kraju i dosta je sjebalo stablo sada nije vise uspravna nego je pala na zemlju bez ikakvih ostecenja probo sam je podici u uspravan polozaj ali to je nemoguce :p
Fotografija0060.jpg
-
Fotografija0065.jpg
Fotografija0061.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nemoguće da je nemoguće. Mora postojat način da se digne, neku špagu sveži i vuci. Uhvatit će ti vlagu s te strane na kojoj leži i plijesan će ti sve izjesti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ANO

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Predivna je.
Dobro kaže No Joke ,diži to u zrak.
Trebat češ dobru konstrukciju ili če biljka sama sebe slomiti.
Sretno sretno. Ma predivna je ,respect
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ANO

ANO

05.08.2013
29
76
18
moram onda neku šklopociju da napravim kako bi je vratio uspravno ali onda imam jos 1 problem bice previse vidljiva ipak je imala dobrih 2,5m, pokusat cu nesto da poduprem stablo cisto da se nebi sama slomila kao sto kazes... sta ti mislis?
Power, moram je izgurati do kraja nebih bas voleo sad da mi sve propadne u vodu bila bi stvarno velika steta :)

Zaboravio sam da vam kazem 2 granne su mi pukle stvarno ne znam od cega ... a ja budala strgo ovu gornju pa sam malo i stablo oljustio, nadam se da nisam nista sjebao...
Fotografija0063.jpg
 

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Ja bi uzeo nekoliko kolaca i prvo podupro glavnu stabljiku, tek toliko da se izdigne od poda a ostali neka podupiru najduže grane i one koje če kroz vrijeme postat pune i počet se lomiti.Kad pokolčiš uzmi zelenu špagu i poveži.
Sve te kolce mozeš zabiti unutar biljke i zakamuflirat da se uopče ne vidi izvana.
Takodjer raskrči malo okolnu šikaru da ti ne dira biljku.
Kolce zabijas tehnikom kratkih udaraca (uzmeš kolac u obe ruke i udri) te nakon što uđeš u zemlju nekih 50 cm ,izvadiš kolac i naliješ malo vode u rupu i opet par puta jače zabiješ kolac...
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Nema tu puno mudrosti ,vec samo snaga..druze zapni malo na misice i spasi tu lepoticu,na zemlji joj nema spasa..budi dzentlmen i spasi svoju curu..:)
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Drug,
Uvijek postoji način ako postoji volja.
Ne moraš špagama vezati, ako nećeš. Ja lično takođe mrzim ostavljati bilo kakve tragove oko biljke. Totalni sam opsjednut tajnovitošću.

Imao sam sličnu situaciju ove godine i najbolje što možeš uraditi a da ostane stealth jest:
- Nađi granu cca debljine tog stabla i dužine 10-tak cm.
- Rukom uspravi stablo u željeni položaj
- Istu granu sa početka podbaci na stranu na koju se biljka naginje tik do mjesta gdje ulazi u zemlju i počinje korjen.(možeš malo i ukopati)
- Granu koja služi kao stabilizator prekriji/zatrpaj okolnom zemljom - da se ne vidi. Napraviš tu mali brežuljak.
- Probaj i nogama tabati na suprotnoj strani od naginjanja biljke. Zemlja ti je rahla/prozračna/rastresita/isprana od obilnih kiša. Vidjećeš kako se diže.
- Biljka će ostati uspravna nakon ovog zahvata a tvoj uticaj će ostati skriven pod zemljom.

Ovo je toliko prosto, efikasno i najvažnije stealth. Radi na principu sličnom kao kod podupiranja nogare stola kad se klima u narodu tzv. kajlanje :D

Moja pomenuta ljubimica koja je usput ogromna i bila polegnuta komplet na tlo, je ovu pomoć prihvatila željno. Stoji uspravno i nakon kasnijih oluja koje su je zadesil. Jača nego ikad.

Svako dobro,

P.S. Pošaljem i skicu ako tekstualno objašnjenje nije dovoljno slikovito.

ANO je napisao(la):
moram onda neku šklopociju da napravim kako bi je vratio uspravno ali onda imam jos 1 problem bice previse vidljiva ipak je imala dobrih 2,5m, pokusat cu nesto da poduprem stablo cisto da se nebi sama slomila kao sto kazes... sta ti mislis?
Power, moram je izgurati do kraja nebih bas voleo sad da mi sve propadne u vodu bila bi stvarno velika steta :)

Zaboravio sam da vam kazem 2 granne su mi pukle stvarno ne znam od cega ... a ja budala strgo ovu gornju pa sam malo i stablo oljustio, nadam se da nisam nista sjebao...
Fotografija0063.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.