Moj prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
za ph vode pise 4.6

sad vise ne znam dal da prvo u casice ili odmah u tegle?xd

posto si rekao da su ove premale onda necu u te nego druge kupit
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
4.6? jel taj ph metar kalibriran dobro? Obicno je voda iz slavine dosta luznata a kod tebe pak kisela :)
mozes skidat sa sodom bikarbonom. neki manji prstohvat po litri bi trebo dic ph. barem tako vele(sa 4 na cca 6.5 prstohvat sode)...nisam isprobao pa me nemoj drzat za rijec.

Prvo nek ti voda odstoji pa vidi onda kolki ce ti bit ph....e tek onda ides korigirat na kojih 6.5 (al kalibriraj prvo da vidis jel ok radi)

A ovo za tegle neznam sta bi ti reko.....ja bi na tvom mjestu prvo u casice (posto su vec proklijale)....pa nabavio vece tegle.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
e to ti ne bih znala,sad ga prvi puta koristim xd
stavila dvije boce vode od 6l da odstoji pa cu sutra opet mjerit
a iskreno ne da mi se gnjavit sa casicama,al ako ujutro necu ic po tegle onda cu u casice
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.992
34.349
2.598
Nesta nije uredu sa Ph metrom...trebala bi ga kalibrirati :) Obicno uz Ph metar dobijes i onaj prah koji se reazmuti u vodi,odnosno dvije male vrecice...jedna je na 4,1ph a druga na 7 tako nekako i sa tim kalibriras ph metar.prvo u jednu tekucinu pa nemjestis i onda u drugu pa opet namjestis.
Ustvari neznam kakav ph metar imas ali odprilike svi se isto kalibriraju ;)

male casice su bolji izbor za mlade biljke...zbog lakseg zaljevanja.teze ces pogrijesiti u zaljevanju :)
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
ja sipala onaj prah iz vrecice pa onda mjerila haha,sad pokazuje 7,bez praha haha

onda cu u male prvo
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
hvala viner:)

Maloprije posadila prvi skunk#1 fem,dobro zalijala,pokrila folijom i stavila u sobu na mracno mjesto.Prilikom zalijevanja kroz rupice na dnu case mi pocelo curit,nadam se da je to ok xD Ostatak cu posadit navecer ili sutra ujutro.
Ph vode koja je odstajala u boci kojih 12h iznosi 7.5.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
toliko sam zapitkivao kada ce dnevnik, i sad ga tek snimim a on vec na 2 str. otvorila si ga bas kada sam uzeo day off :)
sretan grow
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
haha,nisi puno propustio;) da me nisi pitao za dnevnik ne bih se sjetila da ga napravim xd
hvala:)

jos mi ostala dva tutankhamona za posadit,sutra ce i oni doci na red :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ako si napravila otopinu od onog iz vrečice 4.1, a pokazalo je 4.6, onda ne mjeri dobro. Moraš kalibrirati pH metar da dobiješ točno mjerenje, inaće nema smisla niti mjeriti.
Za kalibraciju ti treba slijedeće:
  • destilirana voda
  • pufer 4.1
  • pufer 7.1
  • onaj mali odvijač iz seta
Uzmeš tu vrečicu di piše 4.1 i rastopiš u onoliko destilirane vode koliko piše na vrečici (nisam nikad s tim radio, ja sam imao gotove otopine za kalibraciju)
Uzmeš drugu vrečicu di piše 7.1 i napraviš isto kao i sa onom prvom (u drugoj posudi jel :p )
Uzmeš malo destilirane vode i ispereš sondu
Uroniš sondu u 7.1 otopinu i sa odvijačem namjestiš pH metar da pokazuje 7.1
Ispereš ponovo sa destiliranom vodom
Uroniš u otopinu 4.1 i provjeriš dali pokazuje 4.1 (ako ne, ponovo podesiš sa odvijačem)

Jel ti moraš prvo sve što radiš napravit krivo pa tek onda uključit logiku? :nana:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
kako cu to napravit kad sam potrosila onu vrecicu od 4.1?haha xd

da tako nekako,prokuzio si me :p
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
ok,to cu ujutro slozit

posađeno sjeme zalijevam tek kad se zemlja osusi?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
ono proklijano sjeme? Uzmi fajtalicu (pumpicu) i odrzavaj zemlju vlaznom posto je sjemenka plitko ispod povrsine a taj dio se najbrze susi, da ne zaljevas sve bezveze a opet da ne ostavis sjemeku na suhom. Tek kad biljka poraste malo onda cekas da se zemlja pocne "susit". Nemoj to pre doslovno shvatit :D sama ces vidjet kad zaljevas... mozda za pocetak je najbolji pokazatelj odvajanje zemlje od ruba tegle pri vrhu i tezina posude...a kasnije ces sama znat u kojim periodima i sa kolko vode zaljevat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.