Moj prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
Evo i mene ovdje nakon sto je boks uspjesno zavrsen uz veliku pomoc nekih clanova foruma kojima se mnogo zahvaljujem i nadam daljnjoj suradnji :icon_mrgreen: Također se zahvaljujem svom mentoru za pomoc oko kupovine opreme.


Dimenzije boksa su 125x200 mm.

Oprema: - prigušnica eti 600w
- žarulja superplant 600w
- cool tube 150x490
- filter win hy 125mm 400m3
- ventilator win ufo 125
- vent.crijevo 127 mm
- kupaonski vent.,125 mm

Sjeme: tutankhamon(4),skunk#1 fem(4),white widow fem(2)

Evo par slika:

http://i.imgur.com/4ncMIU4.jpg

http://i.imgur.com/vkaY41e.jpg

http://i.imgur.com/9h8mCgQ.jpg

http://i.imgur.com/yWyNI7j.jpg

http://i.imgur.com/boWemgG.jpg


Sjeme sam danas popodne stavila u vlažan ubrus.Za dan dva očekujem da ce biti spremno za sadnju. :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Lijepi box :) ...napokon :D
Daj samo makni tu foliju sa poda....ne treba ti na podu nista reflektirajuce.
Jos bi neki jeftilen vent dobro dosao unutra da malo mixa zrak :)
...pazi da tih 2 dana nebude previse...tak da si pripremi tegle i zemlju ;)

Sretan grow ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
stipe je napisao(la):
Lijepi box :) ...napokon :D
Daj samo makni tu foliju sa poda....ne treba ti na podu nista reflektirajuce.
Jos bi neki jeftilen vent dobro dosao unutra da malo mixa zrak :)
...pazi da tih 2 dana nebude previse...tak da si pripremi tegle i zemlju ;)

Sretan grow ;)
hehe,da,hvala :D
haha,a danas bas popunila rupe dolje na podu haha
stavit cu jednog
nece bez brige ;) evo tegla http://i.imgur.com/girLL7k.jpg http://i.imgur.com/zcnObu1.jpg http://i.imgur.com/TJLOrQg.jpg nadam se da ce ove od 20cm biti dovoljno velike

hvala :D
rastanaut je napisao(la):
hvala :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
sretan grow, jedan mali prijedlog sto se tice slika.. bolje uploadaj preko postimage-a i onda kad uploadas imas thumbnail za forume i samo tu zaljepis link, preglednije je i ljepse nego ovako s linkovima :) sretno jos jednom i poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Odpuni rupe onda :D
...ovo sa telgama ce bit malo nategnuto. ove prve 3 posudice za salatu mislim da su jako pre male.
A ostale teglice...kolko je pa to litara? 4-5L ? Moje misljenje je da ce to bit malo knap. Trebala si ic na cetvrtaste. Mozes ic na vecu litrazu i da stanu sve u box ;)
Neznam....vidi sta ce ti drugi rec, mozda nisam u pravu al mislim da su teglice pre male.
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
:D
ove prve tri su vece od ovih poslije...xD
hm...a ne znam,onda cu vece morat kupit
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Mozda jesu vece...tj sire al djeluju plice. Dubina posude ti je bitnije od sirine ;)
Imas box sirok 2m. znaci ako kupujes kockaste tegle mozes ic na 35x35 komotno u dva reda. ili kak ti vec pase da sad ne racunam :D
Sve u svemu....sto veca tegla to bolje al i dalje stojim da 3.6L ili 4L je pre malo.

Ispada da pametujem....al fakat je lijepi box i super si se pripremila i potrosila dosta novaca, i bilo bi stete u*ebat sve sa malim teglicama....nek bude onda sve kak treba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alan B'stard

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
sirok je 125,visok 200 xd
a onda cu druge kupit.znaci 10 tegla po koliko l?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
onda pises ŠxD :D ...visina je trenutno manje bitna
a kaj je onda 125x125? pa gledaj kak ti stanu. mislio sam da je 200 sirina. Il odi u 3 reda pa jednu zguraj nekak :D kajzanam....zracunaj kak ti najbolje odgovara u box najvece tegle. 2 reda ili 3 reda.
10 komada je dosta za taj box.
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
da,125x125 :D a razmjestit cu ih vec nekako xD

sad pogledala sjeme i vidim da su klice vec lagano van provirile...izgleda da cu sutra sadit :D prvi puta kad sam posadila tek toliko da iskoristim sjeme,u plasticnu casu,kad mi je izraslo kojih 10 cm,dok sam presađivala u veliku teglu korijencici su mi se trgali jer su bili predugi vec...jel to neki problem koji mi se ne smije opet desit?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
a ja bi mozda iso na 3 reda ili nebi iso na 10 biljaka. nekad je manje vise ;)
zato sam ti i reko da pripremis sve, pretpostavljo sam da bi moglo vec proklijat...ti bi jos 2 dana cekala :D ak mozes sadi to danas...sigurnije je (klica prema dole kad ide u zemlju)

da...problem je ako trgas korjencice.....ne kuzim sad....jel ti mislis ic direkt u finalne tegle ili ces prvo u casice??? radis dupli poso al ok :D
uglavnom, nemas kaj trgat korjenje.....meni je lakse presadjivat kad je zemlja malo susa. stavis stabiljku izmedju kaziprsta i ovog srednjeg, i okrenes sve naopacke. casa/teglica bi morala sama ispast...ak ne...malo kvrcnes po dnu(u ovom slucaje je dno gore :) ) ...i to mora ispast sve van. korjenje ce drzat zemlju na okupu i tak zajedno sa zemljom stavis u novu teglu za zemljom di si napravila rupu u novoj zemlji velicine te casice/teglice. i nakon toga sve dobro zalijes. nije to nikakva mudrost....prekjucer sam biljku od metra i pol vadio iz fi40 tegle i sve je islo u komadu van bez pucanja.
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Ako presadjujes iz casica mozes odsjeci malo pri dnu casice i zaljepiti ih ponovo okolo selotejpom, kad presadjujes samo odljepis selotejp i pustis biljku da zajedno sa zemljom sama sklizne u saksiju. Mada to sto je Stipe napisao odma da posadis u velike saksije je bolje i lakse. Dobro pripremi zemlju sa stiroporom i mozda nekim drugim aditivima ako si planirala, na forumu imas sve oko tih procedura. Zemlja, svjetlo, voda i pravilna prehrana su najvazniji :)

ps moras citati forum, sve je tu i dostupno je svima, prelistaj teme oko pripreme zemlje obavezno prije nego se upustis u sadjenje. Takodje zalivanje i stimanje vode. PH vode je jako bitna stvar. Opet kazem sve imas na forumu, koristi "search" i lagano prelazi jednu po jednu temu i sve ce ti biti jasno vec za par dana. Sretno :)
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
a jednu cu jos ugurat negdje xd
danas sigurno ne,jos nije izaslo,tek se otvorilo xd

pa mislila u casice,al sad cu u vece tegle odmah haha
ma nespretno mi je bilo presađivat iz casica,kako god okrenula xd
a ti si se vec spraksirao :p

jel dobra voda iz slavine za zalijevat,i koliko cesto je potrebno?

stiropor sam pripremila,i zemlju kupila odavno http://i.imgur.com/TJLOrQg.jpg
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
dobra je naravno, ali bilo bi dobro imati Ph metar da mozes provjeriti koliki ti je Ph, zalijevas kad je zemlja suha, zemlja odlicna a stiropor i nema nekog smisla al ajde nece stetiti :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
joj joj joj :) tak dugo na forumu a takva pitanja :) ajde zensko si pa cemo progledat kroz grane :p

Nema veze sto se otvorilo....mozes ti i direkt u zemlju sjeme bez vlaznih maramica ;) ...nema potrebe cekat, samo riskiras. Cim sjemenka "pukne" mozes odma u zemlju.
Presadjivanje iz casice nije nauka....kad se zemlja bude dovoljno suha da se odvaja od rubova, sama ce ispast kad okrenes. Nemora te biti strah ni najmanje.
Voda direkt iz pipe nije dobra, previse klora ! Natoci si u boce i imaj ih spremne. Nek prodje barem 12h od tocenja u boce do zaljevanja da klor stigne ishlapit. (nabavi ph metar pa korigiraj ph)
Zaljevas kad zemlja bude suha. To ces sama vidjet kad se na vrhu pocne odvajat od stjenki. I mozes vidjet kad tegla bude skroz lagana. To ces sama skuzit nakon par zaljevanja. Kad zaljevas zali posteno...tak da procuri dole u tanjuric. Pricekaj 2-3 min da zemlja popije kolko oce odozdola...ostalo prolij.
Stiropor mozes i nemoras stavljat...nema neku pre veliku ulogu osim da zemlju drzi prozracnijom. Ja sam stavljo na pocetku, sad vise ne. Nema neke razlike.

edit....sad vidim da imas ph metar. Imas i kalibracijsku tekucinu...umoci u to i vidi dal ti pokazuje kolko je na tekucini. Ak je ph previsok mozes ga smanjit sa limunom ili octom ili limunskom kiselinom u prahu.
Nisi nista bezveze mrvila....iskoristi to sad samo nemoj pretjerivat. Ionak imas dosta malo zemlje, pa nemoj pretjerivat.

....sta na kraju sa teglama? oces ic na casice ili ces u ove tegle koje si vec kupila? Kolko je to na kraju litara? 3.6L ili vise?
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
previse toga ima za citat,knjige su mi draze :p blago meni :D

onda cu odmah ujutro posadit,u velike tegle da se ne gnjavim sa casicama

sad cu to pripremit da sutra bude spremno.Jel bitna temperatura vode?

imam ph metar,mentor mi poklonio :D gore slika



cek,treba mi malo vremena :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jel bitna temperatura vode?
Bitna je. Pusti da odstoji par sati na sobnoj temperaturi prije zaljevanja i to je to.
Ako su fem menke, nema potrebe kretati sa malim posudama, ali problem sa velikima je što će ti dugo bit vlažna zemlja dok su male. Presađivanje i nije neki bauk, ne kontam što svi rade paniku oko toga :icon_lol: Ja kad sadim regular, nekad i 2x presađujem :) Zato nikad ne trebam gnojivo za vegetaciju :)
Sretno :)
:wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.