Moj prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.05.2012
5
0
0
35
Eo ovako narucio sam iz alina 10 female sjemenki white widowa. Posto mi je ovo prvi puta da sadim bio bi zahvalan na vasoj pomoci.
Box je trenutno u izradi pa necu jos kacit slike. Radi se o tome da box pravim na tavanu a dimenzije su sljedece: -širina: 2m
-dužina: 4m
-visina: 2m

Box se pravi od rigips ploca i bit ce potpuno zatvoreno, sa unutrasnje strane sam mislio staviti staklenu vunu kao izolaciju.
E sad imam jedan problem. za 15 dana idem radit na more a vracam se u 9. mjesecu kada bi i zapoceo grow pa sam htjeo dok sam jos tu nabaviti sve potrebstine.
Posto ce kad se ja vratim vec polako odlaziti toplo vrijeme mene brine toplina u boxu, jer kao sto sam reko bit ce na tavanu koji nema nikakvo grijanje. Posto mi struja nije nikakav problem mogao bih iskemijati neku grijalicu tipa ovo http://www.spalcom.rs/include/getImage.php?id=133.

E sad bih trebao vasu pomoc: Dali bi ta grijalica (+ sijalice) mogla ugrijati toliki prostor.
I eto da mi preporucite koje i koliko sijalica da uzimam
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
4 hps od 400w bi ti radilo cuda :) ali uzmi u obzir koliko ce ti para to trosit, mislim kad si vec uzo sjemenke sigurno si uzo u obzir to... ali ajd uzmi jos jednom u obzir :)

peace out !
 
07.05.2012
5
0
0
35
DJFlyHigh je napisao(la):
4 hps od 400w bi ti radilo cuda :) ali uzmi u obzir koliko ce ti para to trosit, mislim kad si vec uzo sjemenke sigurno si uzo u obzir to... ali ajd uzmi jos jednom u obzir :)

peace out !


Novci stvarno nisu problem jer sam rekao da cu odvojiti za to koliko god bude trebalo (idem radit na morem pa...)
4 komada bi bilo dosta za svih 10 biljaka?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
da, ljepo si sredi ventilaciju, kupi si postene reflektore da sto vise prostora pokris sa svjetlom, ostalo vjerujem da sve znas, inace se nebis upustao u ovako "velik" grow, a ako ima nesto sta neznas, imas sve na forumu, a ako to sta te zanima nema na forumu, pitas tu :)

peace out !
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mislim da ti je puno 8 m2 za 10 biljaka, taj prostor moras grejati + imati jaku rasvetu... racunaj da ces trositi bar 1.6kw na sat (x min. 12 sati dnevno) pa taj rezim bar 3~4 meseca... ja bih prostor (povrsinu) bar prepolovio, ako ne i smanjio na 1.5~2.0 metra kvadratna, sasvim dovoljno za dobar grow i licne potrebe
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ta 2 ventilatora nikako ti nece bit dovoljna, trebaju ti barem 2 ona sobna da mjesaju zrak i pusu u biljke, i treba sredit upuh zraka i ispuh jos za optimalne uvijete... slazem se sa powerseedom da je nepotrebno takav prostor raditi za grow ali ako se mladi gospodin vec odlucio za sve i ustrajan je u tome, ja cu ga samo usmjeriti kako i sta uz to, iako znam teoretski, neznam u praksi. ali evo u svom prvom growu vidim da nema neke velike razlike izmedju tog dvoje :) sretno gospodine :)

peace out !
 
07.05.2012
5
0
0
35
PowerSeed je napisao(la):
mislim da ti je puno 8 m2 za 10 biljaka, taj prostor moras grejati + imati jaku rasvetu... racunaj da ces trositi bar 1.6kw na sat (x min. 12 sati dnevno) pa taj rezim bar 3~4 meseca... ja bih prostor (povrsinu) bar prepolovio, ako ne i smanjio na 1.5~2.0 metra kvadratna, sasvim dovoljno za dobar grow i licne potrebe

Problem je sto ga sada vise nemogu smanjivat, jer su grede konstrukcija na koje ce ici rigips ploce, a te dimenzije koje sam dao je sirina i duzina izmedju tih greda, ako bih ga smanjivao morao bi kupovat one limene panele za rigips. Vidio sam da si spomenio jaku rasvjetu, pa eto ajde preporuci mi koje i koliko sijalica da uzmem i usput ventilatore.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jos jednom cu ponoviti, velik je to prostor za 10ak biljaka, tu imas 8 m² a ako ukljucimo i visinu to je 16 m³... za vege bi ti trebale bar 3x600 mh a za cvetanje optimalno npr. 6x400w ili 4x600w hps... + uz to adekvatna ventilacija i znak ? da li ce trebati dogrevanje zimi... desetak biljaka staje u 1.2 do 1.5 m² i to pokrivas sa jednim hps-om od 400 ili jos bolje od 600w, a ovako kako si naumio, probaj i javi nam kako ide... bez dobre izolacije na tavanu zimi ce lako biti hladno dok ne rade lampe, leti prevruce dok rade lampe... lahka jebada, po meni za prvi put prevelik zalogaj je ta kvadratura, napravi si manji box, lakse ces kontrolisati stvari
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.217
1.098
Trøndelag
po meni sve vece od 1m x 1m x 2m(v) (400 ili 600hps) nije potrebno i prelazi osobne potrebe. Da dobis 100gr iz ovakvog boxa ti je dosta do iduceg growa,tesko da ces i popousiti.
 
07.05.2012
5
0
0
35
Nemislim poslje toga vise sadit barem ne u toj kuci i u tom boxu (namjeravam ga odma rusit cim zavrsi grow), jer se vjerovatno selim tamo u 4-5 mjesecu pa ono, Htjeo sam da sto vise dobijem kolicinski bas zbog toga sto poslje toga nemam namjeru opet narucivat sjeme i sadit
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ti opet po svome, sta covek onda da ti kaze, probaj pa vidi kako ce to ici na 16 m3. a ja ti opet kazem da prinos toliko ne zavisi od kvadrature nego od iskustva i toga da li znas sta radis ili ne, sa velikim prostorom samo ces imati vise problema... ako znas da radis dovoljana ti je povrsina od 1.5~2 m2, sa lampom od 600w mozes izvuci na 10 fem. ww biljaka bar toliko grama suvog, a to ti je onda vise od 1.5 gr. dnevno da pusis narednih godinu dana svakog dana... i sad ti to kolicinski nije dovoljno jer ono trosis 2~3 gr. svakodnevno... e da ga jeb** onda, sadi po celom tavanu i otvori dnevnik da vidimo kako ide... mozda nesto i naucimo, sretno
 
10.05.2012
19
1
0
45
Sto bi ljudi rekli " Biljkama treba sunce, voda i zemlja"
Nigde nekazu da im treba prostor :)
Ovde ima mnogo iskusnih koje bi trebao da poslusas jer ti savete daju iz visegodisnjeg iskustva.
Zelim ti svu srecu
 

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
36
Pozdrav kolega, pročitao sam u jednom tvom postu da si kupio sjeme iz alien shopa. Ja hoću kupiti sjeme od njih ( ja sam iz Hrvatske) zanima me jesi ti imao kakvih problema pri nabavi? Jesu ti provjeravali na pošti? I jesi iz Hrvatske? Nadam se da ti neće biti problem odgovoriti :)