Moj prvi hidroponski grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2012
35
1
0
33
primetio sam da su listovi počeli da žute na sredini, a ne po obodu, verovatno je to zbog lošeg ph i loše ventilacije

Večeras ili sutra ću da namestim 2 ventilatora od 120mm i korektan pH i EC, pa ćemo videti kako će da se ponašaju
Ne bih voleo da radim sve ispočetka još uvek, ovaj grow nek mi bude nešto tipa žrtveno jagnje, pa kad sve skontam, onda lepo da zasadim :thumb:
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Zbog karbonske tvrdoće vode koja djeluje kao pH pufer. Normalna voda drito iz pipe ima ph od 7-7.5. Kad odstoji jedno 24 h naraste na oko 8.5. Karbonatna tvrdoća ujedno i ima to svojstvo da vraća ph na staru vrijednost.
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
dodaš limunsku kiselinu dok se ph ne stabilizira na 7,0. Pomoglo bi kada bi zanao tvrdoću svoje vode, btw. onda smanjiš ph sa nitratnom, fosfornom ili sulfatnom kiselinom na 5.6 do 6.0 i moliš boga da stvar radi.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
vlad ti si tata mata za *********** rekao bih...neznam bas puno o tome, pa necu pametovat al me zanima posto nema zemlje nego se koriste hidroton kuglice, kokos ili nesto slicno, onda korjen nije tako cvrsto fiksiran pa je lst tesko primjenjiv?...ustvari me zanima koje tehnike treniranja se mogu primjeniti tim nacinom uzgoja...i koliko cesto provjeravas biljke? na dnevnoj bazi, tjednoj?
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Evo ovako, za ventilatore morash da se snadjesh, obavezno! a ph u tolikoj posudi morash da regulishesh svaki dan dok ti biljke ne ojachaju posle malo bolje podnose varijaciju ph. Znachi kad bi imao kanistar od 50l ili 100l sa poklopcem ph bi ti rastao na svakih 7 do 10 dana. Ja sam u posudi od 10l svaka 2 dana regulisao, ec ti i nije toliko potreban ali ph je obavezan max do 6.5 ali 6.2 je idealno. Oce od svetla da skache. A listovi su ti 100% od toga zuti. Ph obaraj limunovim sokom mada moze i sa esencijom ili jabukovo ili vinsko sirce, nishta ne shkodi.
Ja sam vege radio samo sa cfl 6400k 18/6.
Shto se tiche djubriva za vege ti treba neki 12 4 8 koji je idealan, ja sam koristio za vege 12 4 6 sa mikro i makroelementima i sve je bilo po propisu. E da i mozesh da ih prskash kiselom vodom iz pumpice ja to raio i bile su lepo zelene. POzz i bolje kreni nanovo pa lagano!!! Srecno
 
02.03.2012
35
1
0
33
hvala za info :)

dok ne skontam sve lepo, ne krećem sa novim grow-om...
videću da pomešam destilovanu vodu sa mineralnom, valjda će bolje čuvati pH, a ako to propadne, stavljam sve u saksije i nek ide polako :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Nema čuvanja ph!
Treba da se menja voda bar jedno tjedno i dobro očisti bar jednom u 15 dana.
Ako ne mjenjaju se stvari drastično.