Moj prvi hidroponski grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2012
35
1
0
33
Pozdrav svima
U ovoj temi ću vam predstaviti moj prvi hidrponski uzgoj.
Posejao sam 4 biljčice u grow box
Od opreme, unutra je 200W HPS sa reflektorom, dijamantska folija i korito sa 15 litara vode.
Unutra je đubrivo LeMaGro Vegetative koncetracije 0.3%.
Biljke su jako loše gajene, ranije su bile u koritu zajedno sa čilijem, i posejane su u vreme cvetanja i rađanja čilija i korišćen je LeMaGro Fruit, tako da su biljčice, koje su visine manje od 10cm, već dale par hedova :/, pa sam ih hitno premestio u drugi box.
Tu nastaje problem, biljke su počele da žute, šta da radim, evo i slika...
5.JPG
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    131 KB · Pregleda: 116
  • 2.jpg
    2.jpg
    116,4 KB · Pregleda: 97
  • 3.jpg
    3.jpg
    150,5 KB · Pregleda: 113
  • 4.jpg
    4.jpg
    125,4 KB · Pregleda: 123

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa jel reguliraš pH i ec? Jer biljke su ti u ***** do jaja. Rađe nanovo počni kak spada.
I opiši malo setup kad već predstavljaš grow...
 
02.03.2012
35
1
0
33
nemam instrumente za regulaciju ec i ph :S

Ovako, grow box jer drveni ormar, koji sam opasao folijom.
Unutra je HPS 250W, sa reflektorom, dole je korito u koje sam sipao 15 litara vode, stavio preko toga stirodur, na kome sam izbušio 4 rupe, za 4 saksije.
U vodi se nalazi 2 rasprskivača za vazduh koji imaju dvojaku ulogu, prvo, da obezbeđuju korenu kiseonik, a druga je da stalno mešaju vodu, kako bi đubrvo stalno bilo jednako raspoređeno.
U vodi je LeMaGro Vegetative đubrivo, koga sam ubacio 5g, tako da se dobije otprilike 0.3% koncentracija đubriva, ako dobro računam :D
to je otprilike to oko tog gajenja.
Ja ne znam dal je to možda nastalo od prevelike temperature, mada, ne verujem, jer kolko sam skontao u sred rada, ne bude velika temperatura u boxu
Pre nego što sam ubacio u ovaj box biljke, gajio sam ih zajedno sa feferonama, tipa bhut jolokia, habanero, jalapeno... i biljke sam ubacio u trenutku kada je u vodi bilo LeMaGro fruit đubrivo, da bi feferone lepo procvetale i dale lep plod (kao što i jesu), tako da biljke nisu mogle lepo da se razvijaju i rastu, a trava je dala hedove na par centimatera visine, da bi sprečio dalje razvijanje hedova, premestio sam ih u drugi box, gde sam im dao đubrivo za rast i razvoj, međutim, dobio sam ovo što se upravo događa.
Voleo bih da ih spasem, ako je ikako moguće :/
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav
Na zadnje dvije slike ti biljka počinje sa cvjetanjem koliko ja vidim, kakav ti je režim svjetla?
 
02.03.2012
35
1
0
33
biljke su odavno počele sa cvetanjem, ali ja ne želim da se to događa jer su manje od 10 cm visoke
režim svetla je 18/6
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Nabavi mjerač pH obavezno...
Za EC, daj reci šta to gnojivo (N-P-K-Ca-Mg) sadrži u postotcima pa ću ti reć koliki ti je EC otprilike.
Dalje, kakvu vodu koristiš? Česmovaču?
 
02.03.2012
35
1
0
33
na žalost, koristim česmovaču :S
ali s obzirom da je otvoren taj lavor, hlor bi trebao da ispario veoma brzo
đubrivo mi je NPK: 25-10-15
Da napomenem, nemam nikakve ventilatore na boxu, pa je to najverovantije problem, sutra ću kupiti 2 ventilatora od 12cm, tako da ću ih namestiti po uputstvu sa ovog foruma
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
za to formulu ti je EC 1.2 - 1.4 kad ga mješaš 1g/l. Vjerojatno veći kad se tome doda EC vode (pogledaj izvještaj o kvaliteti vode iz tvog vodocrpilišta). U svakom slučaju omjer koji ti stavljaš u tank je premali. Kod česmovače nije problem u kloru nego u karbonatnoj tvrdoći koja diže tvoj već ovako upitan pH. NABAVI pH METAR. Odmah!!!
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Ebay ili dealextreme. Do tad nabavi lakmus ili tekućinu za akvarije. Bitno je da držiš pH između 5.5 i 6.2. Vodu pusti da odstoji 24 sata, prilagodi ph na 7.0 sa limunskom kiselinom, dodaj gnojivo pa opet namjesti ph na 5.6 sa nitratnom kiselinom ili koju već imaš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ja sam imao u planu pokrenuti ovakav projekat ali visa sila mi uvali nesto neplanski pa me zajebe u namjerama.uglavnom pratim ovo i ucim.pozdrav
 
02.03.2012
35
1
0
33
u suštini, trenutno neam apsolutno nijednu kiselinu, ali mogu nabaviti koja god treba
sutra stavljam 2 venta od 120 mm, a uskoro ću da odradim i nešto po pitanju ph merača i kiselosti vode

@opa cupa
najveća prednost ovog sistema ti je da ne moraš nikad da zalivaš biljku, otprilike je možeš ostaviti u nekoj prstoriji i za mesec dana dođeš i vidiš napredak :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
najveća prednost ovog sistema ti je da ne moraš nikad da zalivaš biljku
Ali zato moraš provjeravati ec i ph i imati kvalitetnu opremu. Po meni jednostavnije zaliti zemlju, u *********** su problemi puno izraženiji vidiš i sam.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Je da se ponavljam poslije ekipe ali u svakom slucaju suludo je ici u hidro bez ph mjeraca barem...Uvjeti moraju biti idealni a kod tebe su daleko od idealnih nazalost. Volim hidro ali nikada nisam imao vremena za to, jer ako ces iskreno uzima vise vremena nego da imas cijelu livadu negdje posijanu...
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Angkor je napisao(la):
najveća prednost ovog sistema ti je da ne moraš nikad da zalivaš biljku, otprilike je možeš ostaviti u nekoj prstoriji i za mesec dana dođeš i vidiš napredak :)
Nije to baš tako - u zatvorenom recirkulirajućem hidroponu dolazi do fluktuacija ph koje se moraju ispravljati (dodavanjem kiseline ili lužine), autonomija biljke ti je najviše tjedan dana prije nego što ti ph skoči na 8+.
 
02.03.2012
35
1
0
33
stižu mi svi merači iz hidroponike sutra ili prekosutra, tako da ćemo moći lepo da se zabavljamo

Kojim supstancama je najbolje da smanjujem ili povećavam pH?
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Angkor je napisao(la):
biljke su odavno počele sa cvetanjem, ali ja ne želim da se to događa jer su manje od 10 cm visoke
režim svetla je 18/6

Nije ti sigurno bio od početka režim 18/6 ako su već sad počele sa cvjetanjem, osim ako nije automatik. Bolje pričekaj opremu pa kreni ispočetka, već su se dosta namučile a još će se vratit u vegetaciju.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Angkor je napisao(la):
@opa cupa
najveća prednost ovog sistema ti je da ne moraš nikad da zalivaš biljku, otprilike je možeš ostaviti u nekoj prstoriji i za mesec dana dođeš i vidiš napredak :)

Pa sad znamo svi zašto su ti biljke ovak dobre :vb_kez:

Ako ćeš imati takve iluzije, i bez opreme i truda (trošenja vremena) ići u ovakve pothvate rađe nemoj. Već su svi odgovorili zašto to nije tako...

A sad kad ti dođe i mjerna tehnika i kiseline, bolje kreni iz početka i za tjedan dana ćeš imati biljke veće nego sada i lijepo ćeš moći odgrowati lijepi hidro kak spada.