Moj prvi indoor !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Hehehe, hvala hvala na podrsci... imam ja vec MH 400W koja radi, (nemam sad aparat da ih uslikam, ne biste ih prepoznali od juce, (slike dole) i sad... (masala: da kucnem u drvo) i one se trenutno nalaze u spajzu (ostava) gdje nema nista ( nije sad ostava sa kamaru polica, nego jedna viseca stara kuhinja, u koju rega mogu dohvatiti sta mi treba, i to je to. Ima gore na vrhu (u cosku samom) prozor sa rupama (većim) i ne drzim nikakvu pregradu, tipa da zaklonim ili slicno, jer ne vidi se vani nista, a imaju ventilatori (to ako bude potrebe) tih dimenzija koje mogu taman staviti u tu rupu (10€), mada za sada nema potrebe, na prozoru (kad se izadje iz ostave) imam samo zaluzine zelene na prvom prozoru, to su oni stari sa dva krila, i ja komotno mogu otvoriti prozor gdje je vent, i da puse u njih (kao sto i radi) svjez vazduh, vent je direkt ispod prozora... spajz je sirina 100cm duzina (jer je duzi) 1,5 i visina oko 2,30 (tj. koja je standardna visina plafona) dotle mogu ici malte ne, ali ne zelim ih ja tako, hocu manje "borice", evo izrasle su i trece internode na vecini biljaka, a juce ujutro nije bilo, neke sam kontao cjepnuti, ali cu ih ipak neke rastezati (LST) koliko bude moglo :). sutra ce slike, na 10-ti dan (racunam i onaj dan proveden pod 30W neonkama :) hehehehehe, i 23-ceg su pod MH400, evo sad sam malo podigao lampu, cisto radi sigurnosti, jer ce raditi citavu noc, nema im spavanja nocas !!!! Samo cu ih zaliti ujutro (kad i uvijek oko 04 do 05:00h i nastaviti, sutra cu uploadovati nove slike, i od sutra pocinjem gnojiti, jutros sam zalio sa vodom pH 6,5 i ujutro prije zalijevanja provjericu jel jos uvijek 6,5 ... necete moci prepoznati ih :) heheheh (da kucnem u drvo...) :sun2: ja koji ih malte ne gledam non-stop, u dva-tri sata vidim razliku (ako vjerujete) evo maloprije list u ovoj velikoj saksiji nije presao saksiju, sad je na rubu malte ne... ko da im stereoide, anabolike dajem :) heheheheh al' su pod MH400 visina lampe 45cm, super dole hladi, nemam jos termometar, ali kad stavim ruku, fino hladi vent, sve biljke i mrdaju se sve do jedne (sto mi je najbitnije)
Izvinjavam se na velikim postovima, jer hocu najbolje da objasnim kako i sta, tj. da vas uputim sad na pocetku, kasnije necu tipkati ni ja post jedan pola sata :) i vise hehehehehe
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ipak sam se odlucio na varijantu a to je jos jedna prigusnica .... i imati odvojeni dio gdje da vegetiraju, i ovamo odmah na cvjetanje. Imam obje lampe (ne vjerovatno koliko je skuplja MH !!!!) MH je 69,00 (35€) dok HPS oko 36km (oko 17-18€) i imam jednu prigusnicu, tako da cu uraditi (najgore je poceti, i onda cu sto se kaze imati samo za sebe, nista vise - da imam zapaliti
Jos aparat nije kod mene, ali neka drago mi je, jer cete se sigurno iznenaditi koliko su napredovale !!!!
Jos cu i video uraditi, da i to mozete pogledati, ujedno i box, i njih... kao i dosta slika :)
Napravio sam 2L vode sa pH 6,5, mozda i 6,3, da pokusam jednom samo tako zaliti, da im spustim pH, jer sigurno zemlja je sada 7, i onda cu sa 6,5pH stalno zalijevati (i od sutra pocinjem sa prihranom...)
eee evo mi konacno aparata :) heheheh
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo mali update (mali :) hehehe) ipak nije dosao aparat :( uglavnom sa mobom sam slikao, ali svaku izvlacio i stavio u sobu pod normala svjetlom sa blicom (mob. Samsung SGH-D900i) 3.0Mpx
Slikao sam odozgo i sa strane, da se najbolje vidi biljka,... mislim da sam postigao da ih tempiram svjetlom, ona "moja" koja kaska tj. nikla 26-tog, extra napreduje, a ona sto je zute listove odmah, takodje super napreduju...

Rezim svjetlosti je varirao, nije tacno bilo, tako da sam ih ja rucno palio i gasio, tj. ugasim oko 00:00 ili oko 01:00 do 04:00 odnosno 05:00h i tad zaljevanje, i nakon 15-tak minuta upalim lampu (vent puse dok zaljevam). Moram uzeti tajmer, ovaj digitalni (mislim da je medju prvim digitalnim) poceo je da zeza, pali sam, gasi sam kad hoce.

Vodu stajacu (2L) kojom sam izmjerio pH bila je 7, sa sircetom (domacim) sam spustio na 6,5 ali vise ide prema 6,0 (ali nije tacno 6.0, tako da predpostavljam da je oko 6,3 od prilike jer mjerim lakmusom). Prvo sam isprobao u soljici, jedan stick i 7,0 tacno je pokazao, dodao oko 10-tak kapi sirceta (ocat) i u sekundi je pao pH (boje se odmah promjenile toliko da je ispod 4,5 bilo (lakmus prikazuje od 4,5 do 10.0) po 0,5 nekad boja nije ni na (npr:) 6,5 a tamnija od 6,0 ... vodu sam sredio za nocas, ali nocas necu zaljevati sve jer sam jednu malo vise zalio jutros, pa je danas "tuzna" inace mi je medju favoritima...

Visina je od prilike tu negdje, jedino sto su najmanje ove dvije u vecim saksijama, (ali su otisle u sirinu), nego ove u manjim. Visina im je od 6,5cm do 7,5cm najveca...
Danas im je 10 dana
Evo i slika poredao sam ih da vam je lakse pogledati, prvo odzgo pa sa strane...



Eh, ovu sam jutros malo vise zalio, zato mi je "tuzna" ovako... fakat sam je previse zalio, zamjenio je sa onom drugom, nisam gledao ... .:( jer prosli put sam onu vise zalio nego ovu (govorim o ove dvije u velikim saksijama) nju necu zaljevati do daljnjeg...

A evo i one dvije biljke, "najgore", ona koja je bila zaostala, i imala listove (vrhove) zute, novi su krenuli i sve ok, i ona koju sam "ja posadio" i koja je otisla do pola saksije prvim zaljevanjem... :) heheheh jbg ona je 26-tog nikla kaska dobrih 4 dana sigurno, ako ne i 5. Evo, prepoznacete ih :) ali mi je drago da su ipak i one se "oporavile" i krenule dalje :) hehehe



bas se fino oporavila, mislio sam da ce tako nastaviti, kako raste, tako i da "zuti" i opada samo lisce, ali vidim da se oporavilo. Neko mi rece da bih mogao odsjeci ove vrhove (koji su pozutili) i evo "moje koju sam posadio :)" Nisam vjerovao da ce niknuti, konto sam da ce istrunuti sjeme u zemlji, ali nakon ceprkanja malo po zemlji (prijatelj) i kao "izdigao je" malo, i uglavnom nikla je (sa zakasnjenjem) i sad ima najgore mjesto pod "suncem" :) ali nek ide... hehehhe



Et' toliko od mene za danas, mislim i da je previse

P.S. Pogledajte ih prije samo par dana, :) eheheh ima slika sigurno... masala bice, bice nesto od ovoga


EDIT: Debelo se dvoumim dal da rezem vrh, ili ne, dal da ih razvlacim ili ne, ako i odlucim se za rezanje, sad je vrijeme, pa isto se dvoumim koju bih. Hocu da ovaj prostor iskoristim maximalno (gdje su biljke),..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo mene ponovo, sa mnogo dobrih vijesti :)

Biljke koje sam posadio na pocetku u velike, juce sam presadio jos 3 (nisam imao vise zemlje :( ) tako da sad imam 6 u velikim, i 5 u manjim saksijama... Ove u velikim LUDE :)

Tajmer mi je prno skrooz, (zato sam ja trazio analogni - nekako mi sigurniji :) i tako da nekad su pod lampom 20h, nekad 22 a i desilo se par dana da su bile 19h pod lampom!!! (ne smeta im to koliko vidim...) sad sam evo dok pijem kaficu, uslikao (mob.) i napravio dva kratka videa da imate neko stanje o biljkama, ipak slika je slika, a na videu se neke stvari bolje vide...



Ovo sam maloprije slikao (jos ni kafu nisam popio - nemojte zamjeriti :) hehehe)
Ne znam dal se vidi, ali ove u vecim su bolje (naravno) a danas planiram jos tri (ove u manjim saksijama) presaditi u ove vece, tesko mi je manevrisati sa njima, jer tacno su stale 3 saksije po sirini (ako se vidi...) tako da cu 3 reda napraviti 9 kom, jednu sam obecao (davno jos kad sam kupovao lampe..da cu dati jednu kad nikne, i male se razgrana (sta ce on sa njom pitaj boga :) hehe)

Kao sto rekoh, ne mogu ih okretati u mjestu, (ako bude potrebe kasnije...) ali mogu im mjenjati mjesta, pa to cu i uraditi...
Danas cu pokusati snimiti (ujedno moze i edukacioni video biti..) sa pravom kamerom, presadjivanje jer ove okrugle saksije nisu bas ni male... ali juce kad sam gledao kako radi (prijatelj...) ne izgleda tesko (ove su od 1L okrugle, saksije iz kojih presadjujem u vece od 5 (nema mjesta za vece, tj. ima ali ne bi moglo sve stati, to mozda kad pocnu cvjetati, pa ukloniti mudonje i vidjeti omjer, ako bude prostora za ostale zenke, njima cu "dati" vece saksije :) ... samo jos da dodam, korjen je komplet se prosirio (do dna saksije) i bijel pravo (na sto mi drug kaze da su zdrave!!!
Takodje kupio sam i gnojivo (znam da je rano, ali neka ga, naletio na njega 5€ "CVETAL" N ima ga u 4 varijante (dok ne bih procitao tacno ne bih znao...) dok P i K normala (inace sam uzeo za zelenkaste biljke, ne za cvjetajuce..) uglavnom jos ce proci 10-tak dana (od oka...) kad ih budem prihranjivao, do tada cu napisati sta pise na CVETAL-u, jer me je zbunilo N u 4 oblika. Uglavnom sinoc sam "napravio" 4L vode, spustio im pH na 6,5 i to ce im biti dosta naredna 3-4 dana. Evo i video (jer slike ne valjaju, a nisam mogao ih iznositi ili gasiti lampu radi slikanja... na klipu se bolje vidi

[video=youtube;ggMrNfrG-XQ]http://www.youtube.com/watch?v=ggMrNfrG-XQ[/video] [video=youtube;Y9qN5jAFmK4]http://www.youtube.com/watch?v=Y9qN5jAFmK4[/video]

Ovaj zvuk sto se cuje, to je od ventilatora ... :icon_lol:
Toliko za sada...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Hvala, hvala.. drago mi je da neko prati i ukazuje na greske, sto se tice "guranja" jos, nece biti potrebe, sigurno ce biti koji mudonja, tako da ce biti mjesta, a i malo razvuci ih, (lagano ne previse) uglavnom koliko da popunim taj prostor. Ispravio sam malo refl. mada jos je mogao onako, jer sam biljke izgleda "tempirao" sa svjetlom, a stalno puse u njih osc. vent, veliki onaj... biljke su velike ali niske !!! Ja po izgledu rasta, i po listovima, vidim 3 vrste, a sve su isto imale uslove.
Danas sam kao sto sam i planirao, uradio presadjivanje (sa prijateljem naravno :) jer ne bih mogao ja onoliku saksiju (prije gdje su bile..) staviti tako ravno i precizno - nema sanse, sve bi mi se raspalo u ruci (kao sto je ova jedna krenula, ima slika pa pogledajte... malo mi je opasan stres imala, ali tu je Bezze uletio i nije pucao korjen...i opet je stavio u centar... sad im je pravo dobro, samo jedna nije
Zao mi je sto nemam niti aparat, niti kameru, danas bih ja snimao presadjivanje... biljke su to super podnijele. Ove dvije samo sto su bile prije od pocetka, su OOOGROMNE, ne mogu vjerovati, ona je komplet prve listove VELIKE izbacila i ne vidi se zemlja nikako, a visina joj 7cm (sad i malo vise mozda jer su se ove nove internode sto pocinju, digle se vertikalno skroz... !!!! Ovo nikad nisam vidio...

Evo slike (zao mi je opet je mob, :( ) ... sutra cu pod normala svjetlom slikati, ima ovaj 3.0Mpx moze fina slika:
Evo one velike, ona je od pocetka sama u velikoj bila!!!


Debelo im je stablo vec, a nemaju ni 10cm!!!


Ovo je komplet sad, presadjeno u vece, i ostala samo jedna ona manja, ali opet, nisu to one male saksije...


Ovo je ta koja se jedino oklembesila, u velikoj do zida...sto je meni ispala (ja fol pokusao da prebacim :) :eek:hno: nekako smo je ubacili, i ostala jos jedna mala i nju planiram dati ovom liku...


Dodao sam danas na sve ove (2L vode)
pH: 6,5
gnojivo jos nisam poceo, ali danas sam dodao 25 kapi (tacno), (jednom cu procitati ovaj N, ima ga u cetiri oblika!!????) CVETAL mislim da je 10-7-7 na 0,5L jer pise tamo g/L pa u ovome g/L...
Eto toliko za vecetas :) biljke cu veceras drzati na 22/2 (nek se "odmore" malo... :) )

P.S. Bice boljih slika za koji dan, a i video dobar...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo jutros kad sam ustao, i ona biljka (juce sto je oklemesena bila od kako smo je presadili) sad je evo digla sve listove (kao i ostale) ove ostale SVE vertikalno bukvalno su digli vrhove !!!! Nikad ovako nisam vidio...
Danas cu samo postaviti slike i video, ukoliko konacno mi vrate moju kameru :icon_cry:!!!!!

EDIT: Posto sam ovaj post poslao prije sat, da ne pravim ponovo novi, uslikao sam nekoliko foto sa digitalcem i napravio 2 video klipa... moze se gledati i bas realno mozete vidjeti stanje.
Slikanjem mogu napraviti da izgledaju 10x bolje nego sto jesu, u tome je problem slike... klip pokazuje ipak vise (bar ja tako mislim)...
Danas im je 15-ti dan...



...i evo one koja je juce oklemesena bila (od kako smo je presadili, zbog koje sam bio najvise zabrinut, sad EXTRA!!! :icon_lol:



Evo i videa (sa digitalca)...

[video=youtube;x2a3pJp46Tw]http://www.youtube.com/watch?v=x2a3pJp46Tw[/video]

Ovaj je klip duzi (duplo) nego prethodni
[video=youtube;LnJyItRI3wU]http://www.youtube.com/watch?v=LnJyItRI3wU[/video]

Toliko za sada, imam osjecaj da previse (gledajuci ostale...) radim "UPDATE"... ne moguce da sve je OK, niko nikakve zamjerke? kritike? (to mi treba, da ispravim na vrijeme) naravno, heheheh ne bi ni pohvale bile na odmet :icon_lol:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Neka super je to, za tako uzak prostor reflektor je dovoljno savijen da baca tačno dole svjetlo. Kasnije ćemo ga malo izravnati kad budu veće malo. Pročitah negdje da si planirao LST meni ništa o tome nisi spominjao
iiii da je lampa makar 5 cm prema tebi super bi bilo, skontaćemo nešto, lakapo ba :icon_lol:
vidim da ti je drago (da ne urekneš ih hhehehehehehhehahahaheheaehah šalim se ba) samo održaji pH kako smo se dogovorili (uhh zaboravih ti reći a i ostali da znaju, CVETAL gnojivo je dobro, i dobro je za naše biljke, ima ga za obje varijante (veget. i cvjetanje)
Taj što ti spominješ, u 4 oblika, nema u četiri, ima u dva oblika što je valjda normalno. Mislim da ti je to ovo, proguglaj malo, sve ćeš naći, ali evo da ne kažeš smrad i tako ;):
Evo šta kaže:
-----------------
Tekuće gnojivo za zelene biljke namjenjeno je gnojenju sobnih, balkonskih i lisnatih ukrasnih biljaka. Sadrži optimalan omjer hranjivih tvari koje potiču bujan rast zelenih dijelova biljke.
SADRŽI:
90,0 g/L ukupnog dušika (N), 6,0 g/L (N) u obliku nitrata, 84,0 g/L u obliku anoida, 70,0 g/L fosfora (P205), topivog u vodi, 70,0 g/L kalija (K2O), topivog u vodi, 1,0 g/L magnezija, (MgO), topoivog u vodi. Sadrži i mikroelemente bora (B), ciinka (Zn), željeza (Fe), bakra (Cu), mangana (Mn) i molibdena (Mo) te biostimulatore sa sinegrističkim učinkom.

Zeleni Savjet:
Otopinu gnojiva pripremimo tako da u 1L vode dodamo 10ml (sadržaj 1 čepa) gnojiva i dobro promješamo. Tako pripremljenom otopinom zaljevamo biljke. U razdoblju razvoja rasta biljke gnojimo jednom na tjedan. U razdoblju mirovanja gnojimo svaka 3 tjedna. Tek presađene male biljke prvi put gnojimo tek nakon 3 tjedna.
-------------------

Proguglo CVETAL (taj što si uzeo) za vegetaciju, i kao što vidiš iz ovoga, ovdje ti je omjer 9-7-7 kontaš??? i ne znam gdje si pročitao (N) u 4 oblika kad su samo u dva tj. u nitratima i u anoidima
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Dobro je da si se konacno javio, u ovoliko postova niti jedan nisi ostavio
nemoj folova sad kao nemas vremena i sl. kad si na kompu, imas vremena odvojiti na 5-6 minuta (bolje nego da dolazis :) hahaha)
Znaci svidjaju ti se - extra i ja jutros sam se iznenadio kad sam ugledao onu da je digla listove, jesili pogledao slike, koliko se ovi novi vrhovi digli vertikalno malte ne...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Zaboravio sam dodati, što se tiče te slike (što cmizdriš odmah !!!! :icon_lol:) rekao sam ti da će se "oporaviti", ipak mi smo iz velikih saksija presađivali u još veće, to je biljkama stres veliki, pogotovo ta kojoj ti se prosulo pola zemlje, ali eto drago mi je da ti se oporavila. One ostale koje smo presađivali, nisu veliki stres doživjele, jer niti u jednom periodu (bar dok sam bio kod tebe nakon presađivanja još 1h najmanje) niti jedna nije spustila listove. Ja čim sam vidio da su i nakon 1h listovi gore, znao sam da nema šanse da će se "oklembesiti" kako ti kažeš hehehehe kasnije tamo. Gledaj (evo javno ti govorim ovo) uzmi pod hitno tajmer, jer nije ti rješenje da ustaješ svaku noć u 03:00 i palit ih (tačnije od 3 - 4) znači one su 3-4 sata u mraku. Govorim ti ovo jer je jefin tajmer a mnogo ti pomaže ba, takođe biljke sigurno vole kad im je isto sati svjetlo i isto sati mrak, nego jedan dan 20h pa drugi 22h pa treći 18 pa 24, mislim da bi im bolje bilo da imaju tačan fotoperiod (bez obzira koju šemu izabrao)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Molim za savjet hitno !!!

Biljke mi ludo rastu... ne prepoznatljive su u jutro i na vecer. Ne znam sta da radim, da ih ostavim ovako da se isprepletu ili da ih savijam? Ali opet kako da ih savijam, tj. jel glavnu granu ili .... malo sad pokazale su da im je "vruce", mada puse onaj ventilator dobro, sad sam ga na 2 stavio
Uslikacu sutra da ne bude svaki dan slike....
Vidi se fino da ima jedna veca nego ostale, i granatija, a ima jedna 6-7cm ali tolike listove ima da ovo nisam vidio, odmah je ooogromne listove izbacila ... a nema u njoj 7cm sigurno!!! a jos nisam poceo gnojiti, sta ce tada biti tek???
 
04.06.2010
19
0
0
32
Moje misljenje, nisam neki pro, tek prvi grow radim, ali mislim da je to zbog svetla, ogromno lisce, radi fotosintezu i koristi priliku da velikom povrsinom uhvati svetlo, sto je dobro, a grane su ti debele za to sto stalno duva vent nanjih, tako da oni deo svoj energije prebacuju na ocvrscavanje bilje koje ce ti trebati kasnije kada dobijes plodove. Ne bi trebalo da bude problema tako treba da bude, kasnije ce izrasti sigurno. Ja bi na svakoj svojoj biljci uradio LST, dobrijes vise... A zavisi od prostora, msm da to ti i mozes a i ne moras da uradis. Zavisi samo od tebe.

Ali vidi neka ti neko iskusniji odgovori na tvoje pitanje, jer sam se ja nacitao svacega ali nemam iskustva bas...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ok, ako je to sto kazes, sto nije onda kojoj je najbolje mjesto mislim sto ona tako nije ... ona se samo razgranala uveliko!!! Mislim da je neki gen od neke doobre indice, dzaba nista bez slike.. takodje biljka pored nje, isto se razgranala, ali nije kao ova, vidi se razlika u listovima, ova duguljastije listove ima, nego ova druga...
Problem mi je u LST-u, savijao bih ih je, ali ne znam kad ide, i bojim se da ne puknu mi, jer hocu max. iz ovog prostora da izvucem !!! Naravno bice mudonja, i bice prostora, pa ne znam dal da pokusavam ih rastezati (savijati)... Prebrzo mi prerasle, inace bih ja to cvikno, al preraslo mi, sad vec imaju po 4-5 spratova, ali ova jedna mi bas smijesna (ova sa velikim listovima, ne ide u visinu...

EDIT: Dodatak slika: ipak ni ovaj dan bez slike :icon_lol: hocu samo da vam pokazam sta ja vidim, inace znam po sat vremena sjediti i zagledati svaki mm svake biljke.. :)

Ovo je biljka koja je i najveca i najvise se razgranala, vide se mali dole od dna pa prema vrhu (uz stabljiku...) i ona je 14cm visine, uslikao sam je odozgo i sa strane:


Ova je sa strane:


A ova biljka mi je cudna pravo, od pocetka ona je izbacila listove, i ti su listovi rasli i rasli, sad se saksija ne vidi (ne vidi se ima nekoliko dana od listova, nju mi je bas tesko zaliti, moram podici listove i lagano onda... Ova je visoka 9cm... Evo na ovoj slici se vidi kako listovi prelaze preko saksije !!!!

i ove sa strane (nije ona visoka, to me cudi!!!) inace sam stavio ispod CD-ove da je dignem da bude od prilike u istom nivou sa ostalima...


Danas im je 18-ti dan (to sam zaboravio napomenuti)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
To šta raste ko ludo,iako su male a listovi ogromni znači da im uvjeti jako pašu,i ne sekiraj se za hranu još,slušaj drugara kad ti več pomaže:)
LST nije neka mudrost,u biti više se komplicirano zove,hehehe!
Samo određenu granu privežeš i nakriviš ecimo da ne ide u visinu,nečeš savijati pod 180 stupnjeva nego do 90(pravi kut) max,i po biljci trebaš osjetiti koliko je ustvari savitljiva i dokle ide,al ono takoreči skroz bez otpora,jer se osjeti kad joj je kraj i kad je "natezanju" dosta.Neka ti Bezze_Sa pokaže i vidičeš da je jednostavno da češ se čuditi zašto si ga pita uopče.
Sretno,samo pići:)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Update:
temp: 29 i jedva odrzavam je. Svaki cas krpe su mokre, takav mi stan od 13:00 - 17:00 je osuncan do bola, toliko je suh vazduh da je to katastrofa (sta ce biti kad bude 30 !!!!) ima da poludim !!!! gore pri vrhu u ostave je hladniji vazduh, moram uzeti (vidio sam u "Elsatrade" ima vent i kontam da ubacim jedan za izvlacenje, (iako imam prozor sa rupama, taman sam konto u tu jednu rupu ubaciti vent) ili da stavim stoni gore na komodu? On bi gore puhao u prozor. Sad se osjeti trava kad se udje u kucu
pH: 6,5
gnojivo (jednom prihranio jutros), 9:7:7 sa 1/4 od propisane doze, lagano da im dajem, a i da mogu pratiti ukoliko bude problema
Trenutno vegetacija: 19 dana

Malo sam preuredio box, ustvari jos ispravio reflektor, a i sa drugim lancem sam ga postavio paralelno, i tako stoji cvrsto uprkos vent-u koji je na 2 (preko noci) i na 3 preko danaa... malte ne monsun na biljkama :) hehehehehhheh dobro nije sad bukvalno, ali moram da bi dosao do zadnjih tamo.
Evo danasnjih slika:




Evo pogledam prije 5-6 dana, kakve su bile i ne mogu vjerovati, a stalno su mi tu, imam srece pa zivim sam, inace ne bih ovako mogao!
Ovu najvecu sam konto LST, ali cim sam je poceo savijati, tako mi nesto u srcu steglo da nisam mogao, da sam bogdo ih cjepnu im vrhove nakone druge internode, to bi najbolje bile, ali su prerasle taj dio u dan-dva i zeznule me



EDIT: Trenutna visina je 15-20cm (ova najveca na slici ima 20cm, barem jutros heeheh)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Krivo mi, Bezze ne moze uvijek naletiti, stalno nesto zauzet, ujutro (evo maloprije pricali) samo ga na net-u mogu uhvatiti i rijetko preko dana. On mi je rekao pomoci da "spustim" biljke, tj. da ih vezem, (LST), objasnio je on meni sve detaljno sta i kako, ali ja sam jednostavno nisam mogao, krenuo bio da najvecu savijem, i predomislim se, rezanje sam kod njega vidio (daaavno jos i znam kad i kako se rezu i to sam planirao ne LST) ali prebrzo prerasle 3-4 sprat i gotovo onda,
Cekao sam ga 2 dana da samo naleti do mene da to odradimo i gotovo, ali njega nafatati - premija!!! :icon_lol:
Iako mi je jutros bas rekao da mogu se i sad saviti (LST odraditi) da nije problem, pa ne znam sta da radim...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo mali update:

Biljke su 22h pod lampom, 2h imaju odmora, zaljevam ih trenutno svaki dan (manje vode) jer su u 3L saksijama, kad krene cvjetanje, kad ustanovim muzjake (i uz vasu pomoc naravno), onda cu zenke presaditi u vece saksije tj. 5L - zavisi koliko bude muzjaka !!!!!
pH 6,5
3x zalio (po malo naravno) od kad sam uzeo CVETAL obicno 20-tak min. prije paljenja lampe (oko 5:40 :sun2: (mislim 3x tj. prije 3 dana). Ima slika od prije i sad, ali najbolje se vidi pravo kakvo jeste na klipu, pa nek prica ko sta hoce....




Dosta slika, po slikama su extra, (slikano sa mob-om, nisu nekog kvaliteta)
Ali zato sam uradio i VIDEO KLIP, naravno ne treba klip od 5 minuta biti, 1,20 min. samo da se fino vidi nista vise:
[video=youtube;VxMRBheVVG8]http://www.youtube.com/watch?v=VxMRBheVVG8[/video]

Et' nadam se da nisam previse davio, ali morate priznati da se vidi razlika, iako sam napravio mali "razmjestaj" :icon_lol: :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.