Moj prvi indoor !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Hval hvala, drago mi je da ga neko prati, iii imam pitanje jedno, da ste na mom mjestu, sta bi uradili? Kad staviti na cvjetanje? Rast ce jos dok cvjeta jel tako? To znam, ali ne znam ja htio bih svakoj max. svjetla da dobija. Da ih ostavim ovako pa nek same se namjestaju ili sta?, inace rano mi je na cvjetanje stavljati, tek im je 21 dan!!!!!!
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Prekrasno bilje, stvarno su velike već. mislim da ti je 25 dana čak dosta. ako ih lst-iraš možeš dogurati do 30 dana.
ove koje su visoke moraš podvezati da sve istodobno prate rast i dobe svoj dio kolača tj. svjetla.
To sam se i ja pitao uvijek, kada na cvijetanje, kad ono dok već 30 dana odcvjetaju, totalna gužva u boxu.
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Sve su mi osim jedne (koja se bas vinula ka lampi, ko mostarac kad skace sa Starog Mosta, :) Znaci sve su iste visine (1cm gore dole, ali ovako kad ih gledam, totalno isto malte ne.) Upravo izmjereno:
Visina: 24-26cm (osim ove jedne koja je 32cm) vidi se na slici...
Starost: 22 dana
pH: 6,5 - 6,8
svjetlo Philips MH 400
Fotoperiod: 20-22h pod lampom 2-4h mrak
Zao mi je sto nemam trenutno ovdje nista bolje od "multimedije" osim mob. (3.0mpx) kamera...



I evo one najvece, i opet je ona malte ne vertikalno digla "listice" vrhova, ne znam da li vidite?


Bezze_SA konacno "dobijem" i kaze mi da se kao ne brinem, da mogu jos neko vrijeme ovako, a kad bude trebalo da cemo ih, citiram: "povaljacemo ih, ne brini" bas ovako rece.. Ne znam tacno na sta je mislio, i samo dal vidi on ove slike, jos sta bi bilo da im dajem full dozu gnojiva (stavljam 1/4 cepa, na 2L a treba 1cep), eto koliko malo gnojiva i svega ih par puta zalio mozda 3-5 puta, nisam vise sigurno!!! Sad cu od ponedeljka 3x zaljevati na 7 dana, ali pravu dozu (da probam, sta me briga!!! :icon_lol:
Evo i video (isto sa mob-om) vidi se koliko se razgranala najveca ova...
[video=youtube;bbVWEH86KlE]http://www.youtube.com/watch?v=bbVWEH86KlE[/video]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bezze_Sa

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ipak nemoj pretjerivati s gnjojivom,ako im paše sad četvrtina ne znači da bi sa punom dozom pojačale rast...jer vrlo se lako dobije kontra efekt,pregnjojavanje,stres,ili u najgorem slučaju ubistvo!
Povaljati...nadam se da misli na LST,privezati ih u stranu da budu niže itd.
Sve u svoje vrijeme:)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo jos jedna info samo:
Visina lampe od ove najvece je 32cm, dok do ovih ostalih (10cm vise) znaci 40-tak cm s tim da u nju i u biljke zajedno veliki vent (dovoljna za sada brzina II, na trecoj odnese... nekad ga dignem malo, (sek-dvije) da propuse iznad lampe malo,
Uvijek mi se ono desavalo da od one biljke od koje najvise ocekujes, na kraju ili joj nesto bude ili mudonja, uglavnom one medju najslabijima se pokazu na kraju najbolje !!!!
Evo imam jos jednu u 10cm duboke saksije, ove sam sve presadio, ali ostala mi jedna biljka (konto sam je dati ovom jednom liku, ali .... sta znam ko je, pa zato... (ne poznajemo se nesto, znam da radi oko elektrike i to je sve)!!! Nju nisam presadio jer nisam imao saksije i zemlje, a radi nje sad kupovati 1 saksiju i 6kg zemlje, koja ce na kraju propasti... Sad evo kontam, uzeti (nek propadne zemlja, ko da je 100€, i presaditi je, jer bas fino se razvila i izbacila velike listove a unutra se vide vec grane koje ce rasti... T
Nije mi bilo mrsko, evo donio sam digitalac (7,0Mpx) uglavnom bolja ce biti slika...
Samo cu slike staviti, jer sve ostalo znate vec:



Vidi se ova najveca (32cm) biljka i njeni listici od novog vrha, komplet (kao sto se i vidi) su prema lampi se digli, ne samo oni, kod jos biljaka isto ... Takodje se vidi na jednoj slici komplet, vidi se da se dooobro razgranala, direkt odozdo ide grana gore posebno, kao kod ove prve, gore isto bijele pistile, kao da je pokazala spol, ali nije - naravno, to su novi vrhovi, tako je bilo i na pored, i eno ih sad zeleni, to su vrhovi od listica od glavnog vrha.
Toliko za sada, mislim da je previse od mene ovoliki materijal slati svakodnevno !!!??
Necu video sa aparatom ponovo (nema potrebe) i mislim da (tj. siguran sam) da nije niko "ispratio" ovako (svakodnevno) biljke, i toliko fotki i klipova
 
29.05.2010
38
8
0
37
pazis ti njih i mazis...samo tako :sun2:

svaka cast,rep+ za kolicinu foto i video materijala :clap:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
lijepo stvarno lijepo,zaslužio si reputaciju...samo tako nastavi i opušteno bit če to super!!!pozz
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
A sta cu, moram hhehe, sam zivim pa mi je to extra ono, nema ko da dolazi, moj stan (mislim na gazdu i tako to) 40 kvadrata, meni super. Zato hocu da u drugoj sobi napravim PRAVI box, ovo je nista sta sam odlucio. U cosak drveni okvir, i okolo staviti (cim nadjem...) onaj materijal, ma i obicni plasticni pvc. Samo da je bijel sa jedne strane. Taj prozor tu gleda u dvoriste sa druge strane, ali tu samo prolaze 2-3 starija covjeka (koja zive tu... paucine od ljudi) Tu sam konto (sad za sad) postaviti ove drzace za (6 imam) 6 stednih, i tu postaviti za kloniranje (majku drzati i klonove). Mislim da 6 stednih (jacih naravno) bi dovoljne bile za odrzavati "Mother" i klonove. U istoj toj sobi (radi svjetla, nece im smetati, isto napravio "Vege box#1" jos jednu prigusnicu i montirati tamo MH a sad gdje se nalaze da tu bude "Flowering" box. Svakako sam zivim, pa sto da ne iskoristim, znaci ovo dvoje bi bilo u jednoj, a ova za cvjetanje bi bila u drugoj sobi (radi svjetlosti).. Tu imam takodje srece za prozore, jer kao sto rekoh skroooz su na strani gdje je okruzeno sa 4 zgrade, niko ne prolazi tuda malte ne, A svakako ce imati (i dovoljno prostora i taj koji nadjem materijal za "ograditi". Tu sam konto staviti kameru i da u ovoj sobi uvijek nadlegadm stanje tamo u oba box-u, ima program koji omogucuje do 4 web camere u isto vrijeme (WebMax cini mi se...imam ga samo mi PRO verzija treba :). Za to ce biti potrebne neke investicije, ali ne puno, drvo i ostalo na vikendici imam, samo ovaj materijal mi treba.. kao i naravno novu prigusnicu. Posto ce ista biti, sam cu je spojiti (po uzoru na ovu sad hehehehehe ;)
Evo uradio sam kao mali tlocrt, (izmjenio sam sobe tako da ukoliko ima ljudi na forumu, a slucajno bili kod mene, ovo ce ih zbuniti skrooz :) tako da ovo nije moj stan, ali ovo je ono za pokazati kako i sta.



Jos jednom napominjem moderatore i admine, da ova slika (tlocrt) ne predstavlja nikakvu "prijetnju" mom stanu gdje planiram odraditi ovo.
Nije u razmjeri, tako da nije ovoliki dimnjak koliki je nacrtan :) nije u razmjeri, nacrtao sam za 10-tak minuta u paint-u da samo "docaram" gdje ce biti sta, kad ovo se zavrsi... Ovo je samo kao zagrijavanje, slijedeci cu put sam (oko kloniranja jos malo moram, jer to nisam nikad ni gledao (uzivo) a ne radio, tako da ce biti mi problema oko toga najvise, ali vidjecemo sve u svoje vrijeme. Kad svi kloniraju sto ne bih i ja mogao :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Extra idu, šta sam ti rekao... lagano samo i strpljenje. Znam ja da ti buljiš u njih svakih 15-tak sekundi, ali pusti ih, čak ni previše pažnje može škoditi.... ako kontaš šta hoću reći :icon_lol: :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Rješio sam drzati ih jos neko vrijeme u vege fazi, jos neko vrijeme....
Nisam mogao vise cekati nikog, i odlucio sam to uraditi SAM!!! Pa sta bude, ako ne bude kako treba, sta da radim!!?! Osim vi da me posavjetujete. Evo kako sam savio vrh ove jedne (najvece)
Isao sam na onu stranu gdje nema da zaklanja nikome, ima tu biljka, naravno ali ne ide preko nje, nego sa strane, tako da je taman to mjesto.


Evo ja sam to ovako uradio, sad su sve biljke na istom nivou ono... iste visine, ovu sam savio na ovu stranu, ne smeta nikome, a sredina je sad BAS izlozena svjetlu. Koliko sam upucen, ona bi se sad trebala okrenuti prema lampi, jel tako??:

Imam jos jedno pitanje, mislim ne mogu vjerovati ali moram podjeliti i ovo sa vama. Jutros kad sam krenuo da ih zalijem pred paljenje lampe, primjetim bijele dlacice na vrhu, isto - identicno kao da cvjetaju :) hehehe ono iz sna, pa protrljam oci - vidim bijele male dlacice :) hhaahahahha, kad na kraju to su vrhovi listica (vide se i na pored biljci, smo sto su malo vise izrasli i nisu tako bijeli kao ovi... ali kako sam se trznuo jos ono tek ustao... evo pogledajte i vi sliku, ja se trznuo pravo na sekund :)



Evo ih sad sve skupa (sa onom savijenom, nisam nikoga cekao niti molio pa iako userem nesto, znam ja sam kriv i gotovo. Evp_


Uhhh zaboravih umalo, .... kad budem ih stavio na cvjetanje, i pokaze se mudonje, njih liferujem i volio bih ostale (ako bude mjesta) prebaciti u jos vece saksije, ali cim ono pojavi se mudonja, njega vani a jednu o ostalih prebaciti u npr: vecu saksiju?? Znam da ce stres biti, ali hoce li se sta biljka sjebati zbog toga?? Radi ovoga, slijedeci put ce biti rad sa klonovima, malo se steliti na pocetku i bice to kako treba :) neka imam 50% uspjeha, meni super !!! hehehehe
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Extra, bas volim kad me oduseve biljcice :icon_lol: evo pod lampom su od 4h (4 sata mraka, ono dok sam zalio, vec je upaljeno malo svijetlo,), i naisao na problem koji hitno moram srediti. Skonto sam da mi je sve teze i teze zalijevati, tesko mi prici do onih zadnjih biljki, moram ove izmicati svaki put da bi dosao do zadnje u cosku npr: a vidim da ima dovoljno svjetla jer ide ravno, i u "duetu" sa ostalim heheheh, eh tu dolazi problem sa ovom koju sam savio (glavnu stabljiku "povalio" kako rece bezze_sa hehehe) Et' haj i da moram pomaknuti par biljki (opet idem na to da ce biti mudonja 3-4 od oka), evo srecom blizu mi je bila, ali da je gore ova sto sam savio i zavezao za drugu (kukica kao neka, i na nju zakacio, i sad ako pomjerim ovu, ide i ova kontate???? Moram HITNO da smislim nesto, ali opet nista bez pumpe, a pumpu nema teorije da kupujem jos... jer znam da cu kasnije vjerovatno imati problema, nema sanse da zalijem sve biljke a da ih ne prebacim iza sebe. !!!! Jedino sto od prilike svaki dan su okrenute po malo, evo sve digle listove ko lude...!!!! :) smijesno vidjeti ali hahahahaha moram ovo uslikati....
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo i slika, uslikano prije 2-3 minute:
Vegetacija: 23 dana (starost)
lampa: 40cm od vrhova (veliki vent puse direkt i u njih i u lampu)
ph zemlje: 7,0 (maloprije mjerio vodu zemlje!!!)
voda kojom zalijevam (stajaca ph 6,5)
Gnojio sam nekim gnojivom CVETAL (9-7-7), i sad im dao malo odmora, davao sam im 1/4 doze, jedno 3-4 dana uzastopno !!! Vjerovatno zbog toga se pojavljuje zuckasta boja na donjim listovima...?
Voda gdje je gnojivo i obicna voda, na kraju je smanjena na pH 6.5
Visina: 32 - 34cm, (ima jedna manja oko 25, ona je "bubnjava" sva nekako a na cosku je!!??!?!! i ova sto sam je savio ona je list samo digla malo vise (vent puse na tu stranu, zbog toga, a inace krenula je prema svjetlu da se izvija !!! :icon_lol:



Ona jse najvise razgranala, i prije, evo razmako sam ovu da vidite monstruma (sta je ovo ukrsteno moj prijatelju :) hehehehe) sta god, kad protrljam sek. granu i stavim prst pod nos, suza mi krene skoro na oci!!!
ali ce biti mudonja 100%, obicno najbolje budu mudonje, jel tako?
Evo sve jedna biljka, vidi se koliko se razgranala dole...



I evo ih zajedno:


Moram da naglasim, kad udjem u kucu, osjeti se praaavo ali ne onaj miris kad se ispusi joint, nego bas karakteristican za njih !!! Jos ako neko ima da mi da neki prijedlog oko zalijevanja (zadnji post), evo i ja smisljam sta i kako a da ne koristim pumpu, onda moram bure, pa ihhh, bolje hydroponic da sam radio !!! heheh pa jel?
 
02.04.2010
33
1
8
33
Nebi bilo bolje da si hydroponics za prvi grow, svasta moze poci po zlu.... stvarno su ti lijepe biljke i ovako :) Sto se tice zalijevanja, izdrzi jos neko vrijeme dok ne pokazu spol - prorjedit ce se prostor dok izbacis muske hehe :)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
UPDATE 25-ti dan vegetacije pod MH 400W

Svakim danom mi je sve teze i teze da zalijem biljke. Zadnjih 4 dana samo cistom vodom (ph 6,5-6,8), jer prije toga sam jedno 3-4 dana uzastopno zalijevao sa 1/4 doze gnojiva CVTEALA, (3-4 jutra) i isad cistom. Ja mislim da je vrijeme je da biljke idu u svoju III fazu, tj. cvjetanje. Gledam ih nesto i kontam kakve bi mogle (tj. koliki ce dzumbus tu biti, kako ce biti tesko zaliti, kako ce mi biti i koja ce guzva biti. Imam trenutno ovdje 11 biljaka, (jedna je jos u onoj staroj saksiji (manjoj), ali raste i ona i razvija se kao i ove !!! To je ona sto sam je trebao dati haveru, evo je jos uvijek ovdje :) hehehehehh
Onu najvecu sam JA povalio :) hehehe :icon_lol:i digla je vrh prema lampi gore, i sve one male skroz listice ih vertikalno digla, inace ona se najvise razvila, dosta novih grana, evo slike:



Evo i drugih:



Evo ih zajedno sve: (klinac, sad jedva stanu na aparat (da bude komplet 1 slika, sad se moram izmaknuti malo vise da ih uhvatim sve :)




Ja mislim da je vrijeme da ih stavim na cvjetanje, tj. da zamjenim lampu, i smanjim 12/12. Bice strahovito guzva, sad ono sto bude mudonja (volio bih 4-5 od prilike) onda bi ove taman imale, a u slucaju da bude mudonja 1-2, visak cu presaditi na neku kotu vani. Tako da cu unutra ostaviti 6-7 MAX (vidjecu kako ce stajati) i naravno koliko ce biti tacno to cu jos na vidjeti. Ipak bolje 5-6 dobrih, tj. koje ce dati bolji urod, nego ubaciti jos 3 npr: i onda niti jedna kako treba da "izgura" sa hedovima

btw: danas mi je bio bezze_sa kod mene, on mi to rece, i posto sam gledao njegove uzgoje prije, (jedini sam znao za svaki grow gdje je radio, cak neke sam mu vani pomagao (vozio ga, kad nije imao auto, i pomagao mu busiti rupe (davno, kad je prvi put neonke stavljao, tako da sam vidio dosta stvari, od gresaka (koje je sam i rekao gdje se zezno, tj. da bi bilo bolje na drugi nacin nesto uradio, i ja mislim da je vrijeme jos i 20ti dan ih staviti na cvjetanje ...
sta vi mislite?
Ovu jednu na slici sam izgleda malo vise zalio (poceo joj je kroz jedan list probijati zuckasta boja, tako da ona/on nece ujutro dobiti vodu :) tek kasnije i to veoma malo... :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa možeš, što nije problem, samo eto da od tih 11, ti bude npr: 7-8 ženki, extra bi ti bilo, ostalo možeš sebi dozvoliti, mužjake. Ali ne vjerujem, vidjećeš da će biti sasvim malo mužjaka, da ćeš morati se "odreći" nekih tu iz box-a. Super extra su ti ukrštene sjemenke. Dim će ti biti ako ne zeneš na gnojivu, ili na sušenju, biće pravo nevjerovatan !!!! ;)

Čujemo se
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Juce sam gledao, gledao i kako zapalim joint, sve vise i vise me "guralo" da ih stavim na cvjetanje. Vegetacija je bila 25 dana, 26-ti dan je pocela (od 07:00 - 19:00) , tad gasim i zabarikadiram box. Imam neku tkaninu, (dupla je) probio sam rupe i zakacio, ma taman, samo fali do dna jedno 10-tak cm ali super je. Taman nek' se hlade :) a znam upaliti na 10-tak sekundi da propuse komplet box kao i njima (to sinoc)....Prozor je zamracen (mali u cosku boxa) i tako da do ujutro (jutros gledao) mrkli mrak i u 06:00 i u 07:00 jer nisam znao kad da stavim. A hocu totalni mrak.
Sinoc sam promjenio lampu, tako da od danas pocinje zvanicno III faza.
Visina biljaka je oko 34-40cm najveca ona tamo zadnja... Evo sad ce biti ovakvih slika ehehhe zutih hehehehehehe

Jedna me biljka toliko handrila juce i danas, da sam konto je izbaciti, kad jadna zedna bila.. Ja sam nju mislim preskocio 2x (ne uzastopno) ali onako, i sve je listove oklembesila !!!! Sad heheheh svi ko strijele, a veeeliki listovi, donji, ono prava indica !!! Oporavila se i ona koju sam povaljao, ide prema lampi tj. okrenula se :)heheheh
Sta bi bio moj update bez klipova, ili slika ili oboje:
Evo nekih danasnjih:




Evo one oklembesene sto je bila, jadnica spustila komplet skroooz listove, sad zalio evo jos se digli listovi hehehe :) na klipu se vidi kad je bila se oklembesila, ne kontam sta joj je, kad pogledam, suho sve ko barut!!!



Evo ih skupa:



Evo i realnije malo, 3 klipa po 2-3min. bas se sve fino vidi, i koliko se razgranala ona koju sam "povalio" hahahaha cuj povalio....

[video=youtube;GqFflNy1-6M]http://www.youtube.com/watch?v=GqFflNy1-6M[/video]
Na klipovima se vidi biljka (druga je, iza ove u manjoj saksiji) - vidite kako se oklembesila???? strasno!!! Mislim da se vidi na svakom videu, ali kad sam joj prije sat vremena dao vode, (nego sto cu slikati) u roku 2min svi su joj se listovi bili skoro dignuli, za ne povjerovati je kako tako brzo reaguju....
[video=youtube;qI-XvEdp7ZM]http://www.youtube.com/watch?v=qI-XvEdp7ZM[/video]

[video=youtube;ZAnoh2Cjw1c]http://www.youtube.com/watch?v=ZAnoh2Cjw1c[/video]

Et mislim da sam dooobro obiljezio sa svime (pogotovo slike i videa) pocetak cvjetanja !!! Nemam sad nikakvu ono u podsvjesti brigu, koliko ce biti muzjaka. Ma da bude pola, 6kom, i to ih jos u vece, i povaljam, ima da "vijenac" oogorman napravim, a sve u sredini napravim, ukrug ih sve povaljati... heheheh
Toliko za sada od mene (i previse ba)


EDIT: Evo sad dok sam pregledavao videa, vidim da je prvi (sa digitalcem 7.0Mpx) bolji nego ovi sa mob-a (5Mpx) !!! Tj. cistije se vidi. Od sad video radim samo sa ovim !!! naravno kao i slike :)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ihh, jes da nisam gledao prije kako drugi to rade, (da ne govorim ovdje od kad sam, i da citam jednostavno kako raja uzgaja (nove ideje za npr: "uradi sam" i sl.) sta i kako, a i tu mi je drug (kolega sa foruma) dosta pomogao, bez njega, sigurno ne bi doguro ovako. Juce su krenule na cvjetanje, danas im je drugi dan, tako da ono, ne strpljivo cekam da pokazu spol, da odmah izbacim, jer moram prostora napraviti. Sad je guzva, a ne za 10-tak dana, kako ce biti pitaj boga.... :)

Btw: Hvala na pohvali, fino je procitati da sam uradio nesto kako treba !!!! (bar se nadam da ce biti i da je sad kako treba) heheh

Hvala, hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.