Moj prvi indoor !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
vjeruj...:) kad ih tako mazis normalno da im je dobro.ove su dobrog gazdu nasle :).
al stednjak mi je najveca fora.divan je,s šerpom za prokuhavanje :).
samo deri!!!
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Takođe i ovo je vanredni update:

Juče sam pokušava dosta puta sa da uploadujem video klip (koji je do sada najbolji, ali nije nešto moglo, error neki izbacivao stalno...) Evo sad konačno ide upload i sad još par minuta i gotov će biti...

Ovo je onaj klip od sinoć, znači kad sam ih slikao. Tajmer se ugasio 10min prije (kradem im po 10min. dnevno :icon_lol: ali sinoć sam sjeo pored njih i skenirao kao i obično, od vrha prema dole. Fino srolo jedan doobar i sjeo pored njih, (opušta me to - to je za ne povjerovati !!!!) i kad se ugasio tajmer, odmah sam za aparat i počeo slikati, (još joint nisam ni ispušio), onda sam klip napravio koji je najbolji od svih do sada... jer nije snimljen pod lampom tako da se super i sve vidi... napredak i ostalo, samo što se na klipu vidi joint (a i glas mi se čuo... "Doooobar - doooobar", tako da sam editovo ga, i malo "voice istanjio"... čisto radi prevencije...

Pošto ne znam dal se vidi, imam prozor u ostavi (sa rupama onaj) baš za ventilaciju, to mi je oooogroman plus, jer spustio sam malo niže HPS ali zato veeeliki ventilator, direkt puše (na 3 brzini) u nju... tako da lampu hladi a topli zrak fura kroz prozor, tako da mi je lampa nekih 40-tak max. cm od biljaka, i super im je (bar za sada...)

Jutros kad sam otvorio zastor, i pogledao, par njih su JOŠ UVIJEK imale dignute listove, ne sve ali 4 i to najbolje koje napreduju... samo gen sative (ove dvije biljke) one su spustile samo listove, i naravno čim se upalila lampa, prozor otvorio, vent se upalio - sve opet digle listove. Jutros sam ih zalio sa čistom vodom, (pH 6,5) mada sam možda trebao još malo smanjiti (6,3 npr) al' nema veze...

I evo klipa KONAČNO !!! :) heheheh upravo je završen upload... :

[video=youtube;LyfoQHpTqGA]http://www.youtube.com/watch?v=LyfoQHpTqGA[/video]

Da opet napomenem, ovo je od juče (tačnije sinoć...) 03-06... njihov prvi dan kad su primile 10ml Plantelle...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
trq7 je napisao(la):
vjeruj...:) kad ih tako mazis normalno da im je dobro.ove su dobrog gazdu nasle :).
al stednjak mi je najveca fora.divan je,s šerpom za prokuhavanje :).
samo deri!!!

Hehehhe taj štednjak je u ostavi ima ihh od kad... nije se nikad ni koristio, šerpa nekad je tu radi vode i isparavanja (pogotovo poslije podne, kad upekne...), ali je prozor odmah iznad, tako da čim isparava, vent to propuše (cirkuliše okolo i vani ide topli zrak kao i vlaga...
Štednjak je spušten bio, ali digao sam onaj poklopac jer je bijelo, radi reflektovanja, ništa više...

Inače zaboravio sam to napomenuti daaavno.... svi znamo kakve su ostave od prilike, uske a duge... tako da je i moja duga 1m (koji cm više) dok širina je oko 60cm, tako da veći mi reflektor ništa ne bi pomogao, samo bi više svijetla vani izlazilo, tj. vidjelo bi se sigurno, a i ovako osvjetljeno je i lijevi dio komplet (tamo gdje je prigušnica tj. pult onaj, gdje stoje stvarčice koje su mi tu (pumpica, termometar, hydrometar... ) eh, da mi je ostava šira, eee u tom slučaju bi bio manje savijen refl. ovako je sasvim OK, tj. dovoljno...

Tokom uzgoja od početka, sam nekoliko puta čistio (komplet) sve... i par puta poprskam sa onim alkosolom, ono za dezinfekciju, (kad je H1N1 zavladala ono, raja su masovno kupovali, ali toga imam u bolnici koliko hoćeš :) on ubija SVE moguće bakterije, i ima miris limuna ono.. inače za ruke je predviđen, tako da sam ih par puta skrooz izbacio vani, i dole dobro naprskao, sa strana, oko štednjaka (pogotovo strana do zida..) i nakon par minuta, pustim vent-ove da furaju komplet da malo procirkuliše vazduh komplet u ostavi, ... i vratim onda biljke (jer u ostavama uvijek ima bubica nekih... to sam htio da pobijem sve, kao i jaja (ako ih je bilo...) za par dana ponovo ću... hehehhe mislim da je ova ostava među najčistijima :) hehehe
Još jedan stoni vent. mi treba da puše u veliki vent, čisto radi svježeg zraka...aaa da ne spominjem, da je non-stop otvorene sve sobe prozori, tako da propuha ima dovoljno :)
Samo mi se temp digne na 30 poslije podne, (kad je sunce) AKO ne stavim ili peškir mokar ili šerpu sa vodom.... to juče nisam uradio i ovaj digitalni zabilježio je oko 16-17:00h 30c na vrhovima biljaka, a inače je 27-28max, dok dole niže je 25C... zato danas moram ih malo više obraćati pažnju na njih, da vidim jel ih ta temp od juče šta "pojebala", za sad ne vidim nikakve znakove, sve extra izgleda, listovi gore... pa vidjećemo kako će danas proći.
Ne znam dal da spustim poklpopac od štednjaka, ili ga ostaviti ovako? iza su pločice... pa nekako logično mi je da ga dignem, a i on je (oko grijača, plate) sve bijelo...mada ima 30cm od njega do lampe najmanje...
Et' da ne peglam više...

Pozz do slijedećeg update-a

EDIT:
@ XxFiAdRoxX - Heheh nije ovo kuhinja, ovo je ostava, oli ti špajz... kako god :) a i kako bi koristio kuhinju tj. šporet??? hehehehe... štednjak je tu odavno (nemam ga gdje...) i ne koristi se nikad, zato je u ostavi...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo novih slika: čim se tajmer ugasio (10minuta ranije, i kradem joj svaki dan po 10minuta... :) evo za to vrijeme sam opet slikao i napravio klip :) jhheheh ujutro im je PLANTELL-a, njam njam... i ipak sam se odlučio da im dam punu dozu, tako da sam napravio mix, jutros, pH 6,3 - 6,5 ono nije ni između 6.0 a ni 6,5 pa tu je negdje izmedju...



Evo i video klip :icon_lol: :icon_lol: :icon_cool: :181:
[video=youtube;WynzxIxppho]http://www.youtube.com/watch?v=WynzxIxppho[/video]

Naravno i video klip, bolje su kvaliteta sad.... prošli i sad :)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
ZmijugaLoma je napisao(la):
tako da sam napravio mix, jutros, pH 6,3 - 6,5 ono nije ni između 6.0 a ni 6,5 pa tu je negdje izmedju...
haahaahahhaha looool :rofl:
lol :icon_lol:
spotrgo sam se od smijeha hahahahahaha

p.s. zašto im kradeš 10 minuta svaki dan? hahahahaha
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Hehehehhe namjestio sam tajmer 10min tačno prije 12h, jer dok ih pokrijem, namjestim, još malo "proluftiram" sobu (propuhom) i tad uradim par snimaka i gotovo... a inače tih 10min, one nadoknade ujutro, jer zaljevam evo upravo u ovo vdijeme (6:40) i taman u 7:00 se pali lampa... tako da u suštini ne gube one tih 10miin.... :) a i ništa im neće smetati, samo da nema više od 12h... to je problem, a 10min +- to nikakve veze ne igra...
Odo zalijevati, evo 6:40 kod mene heheheheh

EDIT:
Evo upravo zalio biljke, upaljena im je lampa,
@- "Bozga" ne znam šta ti je smiješno???? Haj ti probaj sa lakmus papirom odrediti 6,3 to bih baš volio vidjeti ..... :) Ako već daješ komentare, makar budi upoznat sa komplet dnevnikom i sa čime "baratam" od opreme... da imam digitalni, misliš da bih se zajebavao sa lakmusom??? On mi koliko toliko pomogne da vidim koliki mi je pH vode (pogotovo mix sa gnojivom!!!)
 
31.05.2010
47
3
0
40
extra ti je dnevnik !!!!

vrlo poucan i pun korisni informacija a pogotovo slika,jedino mi je zao sto nisi slikao muzjake cisto da se i to vidi...
imas rep+ i od mene,naravno (dao bi ti i 2 al nemoz :)) )
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Pozz raja, odlučio sam da ne postam svaki 1-2 dana slike i sl. jer sad cvjetaju, tako da ne vidi se svaki dan pomak preko videa a ni slike...(ja naravno vidim). Ovi svi video klipovi su urađeni prije dva dana osim onih gdje piše ("jutro 26 dana) jer danas im je 27-mi dan cvjetanja, čekao sam da uploadujem nekoliko pa da onda stavim, inače glupo bi bilo post po biljci... mislim ono da čim uploadujem na youtube odmah napravim post, pa samo za to bi trebalo 7 postova. Zato sam juče uploadovao dosta toga. Pokušao sam označiti biljke koja je koja, tj. koji je fenotip i sa kim su se ukrstavali...

Prvo ide otvaranje box-a: :icon_lol:
[video=youtube;jwfJjOhushc]http://www.youtube.com/watch?v=jwfJjOhushc[/video]

Biljka br1. (Skunk x SkunkN1 x Low Rider x Domaja - F3 hibrid (25 dana cvjetanja)
[video=youtube;NQAcajRafkg]http://www.youtube.com/watch?v=NQAcajRafkg[/video]
[video=youtube;_by53GgBe4A]http://www.youtube.com/watch?v=_by53GgBe4A[/video]

Biljka br.2 (Skunk N01 x Hindu Kush x dobra domaja x AK47 - (jutro 26 dan)
[video=youtube;WkxrUn6o1gs]http://www.youtube.com/watch?v=WkxrUn6o1gs[/video]
[video=youtube;WAWWqQxYbzM]http://www.youtube.com/watch?v=WAWWqQxYbzM[/video]

Biljka br.3 (domaja x AK47x dobra_domaja - F2 fenotip )
[video=youtube;3eILaxWMOxM]http://www.youtube.com/watch?v=3eILaxWMOxM[/video]

Biljka br.4 (F3 Fenotip, ukrštena biljka, hibrid (nepoznata genetika)
[video=youtube;OrAwSPnoq8U]http://www.youtube.com/watch?v=OrAwSPnoq8U[/video]

Biljka br.5 (Domaja x Hindu x domaja - F2 strain)
[video=youtube;3qjkjnwUdrc]http://www.youtube.com/watch?v=3qjkjnwUdrc[/video]

Uploaduje se momentalno još dvije (jedna je super dobra razgranata...) vidi se u ovom videu u desnom ćošku gdje je više biljki u boxu - (jutro 26 dan)
[video=youtube;tl7jU9NLe2c]http://www.youtube.com/watch?v=tl7jU9NLe2c[/video]

Uploadujem još 2 videa (1 biljka) čim završim ubacujem ih ovdje :)
------------------


EDIT: Evo upravo su uploadovana ova još dva videa, (jedna biljka)

Biljkja br.6 (Hindu(F) x AK47 (M) x dobra domaćica (M) - F2 fenotip
[video=youtube;WU4aKMWdx9A]http://www.youtube.com/watch?v=WU4aKMWdx9A[/video]
[video=youtube;k68VXPNu40w]http://www.youtube.com/watch?v=k68VXPNu40w[/video]

Ovo je ona biljka koju sam "kvrcnuo" tj. zdrobio na sredini od prilike, ali ona se oporavila preko noći, tj. ujutro već se digao vrh, i tako je rasla, sad tamo dio gdje je "pukla", naravno to malo samo dok ne osjetite unutra da je "šupljina" kvrcnula... zahvaljujući tome, razvila je extra dobre grane i dobrih cvjetova.

Samo bih dodao da su ovo video klipovi (više snimci... velike HD rezolucije, pa je upload duže trajao jer je snimak od 1min oko 150mb... Ukoliko vama štopa, pričekajte nek se učita komplet video, pa onda pogledajte, možete gledati i preko čitavog ekrana (bez gubitka kvaliteta videa)...

Et' još imam jedan video gdje su svi zajedno... taj ću sad staviti na upload (oko 250mb) 2min. max :)
Slijedeći update, tek za par dana ću uraditi, tako da se vidi razlika, ne kao i do sada... sad ipak ide cvjetanje. Jutros su dobile punu dozu plantelle (15ml)... pH oko 6.3 (mjereno lakmusom), (Bozga, nije ni 6,0 a ni 6,5 po bojama) :icon_lol: , :icon_cool:

Pozz i dosta od mene, :)

EDIT: Još jedan video klip: (Komplet sve zajedno... :) )
[video=youtube;VQefVaahD0Y]http://www.youtube.com/watch?v=VQefVaahD0Y[/video]
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Samo bih dodao na brzaka, da ovo sve što piše "dobra domaćica", odnosno domaja, to je biljka kojoj ne znam porjeklo, znači može veoma lako biti neka od plemenitih, jer vrlo vrlo vrlo rijetko uzmem sjeme iz nečijeg panja vutre (kad dođe da počasti i sl., ali bio je ovaj što isto uzgaja, tako da znao sam da je neka plemenita vrsta, što meni ako ne znam koja, označim je samo sa "dobra domaja" i gotovo) znači da mi se ta vuva u tom trenutku extra ali baš extra dobro svidjela, i uzmem oko 10-tak najboljih ono (ista sorta) sjemenki, tako i kad posadim, bude ženka, po dimu osjetim da je dobra i da nije fuj neka...,a samo mužjake izbacim sa strane i kesu od zamrzivača nabijem na njih, i okrenem stablo (ne komplet sa saksijom), samo stablo i savijem max. i dooobro prodrmam, to u kesi dobro zamotam i u frižider, i opet mu novu kesu nabijem na njega.. jer na vrhovima sjeme se otvara prvo, ne ono niže, ono neće još, i opet slijedeći dan uradim isto... i tad ga isječem skrooz, i to je to - komplet procedure uzimanje polena od biljke !!! Oni kad pokažu sex, tj. bobice, ne moraju pod lampu, dovoljno samo da ih odvojite od svojih biljaka, (ženki) - ja koristim wc, jer od trenutka kad pokaže spol, pogotovo na vrhu, za 2-3 dana polen je spreman...
iako nema veze, može mi ući polen ako neko isto uzgaja npr: na vrhu zgrade, i 1km od mene, i mudonja ispusti polen, i ako ga vjetar donese do mene, tj. kroz prozor a odatle glavni vent. ubacuje svjež vazduh u ostavu, može vrlo lako da oplodi SVE moje biljke. Čim one oplode se (ovo važi i za outdoor pogotovo....) čim se oplode, svu svoju energiju, i hranu što im dajemo, usmjeravaju (umjesto na rast cvjetova) one prave sjeme, jer pistile na početku idu i idu i rastu, sve u potrazi za polenom, čim uhvati polen, prestaje rasti cvjet, (kao što bi trebao) i počinje u njemu se stvarati sjemenke...
Ovo što govorim za mene, to je baš baš baš da sam peh ne znam kakav :) hehehe šanse 1: 1,000,000 ali nije isključena mogućnost.
Ja kad skupljam polen, OBAVEZNO je to naveče, u WC-u, koji ima onaj svoj vent - usisnik, i to gledam da uradim sve u par sekundi... kasnije za ukrštavanje, iz kesice (može u frizideru stajati dosta dugo, čak i do par grow-a (uzastopno)... više vremenski nisam isprobavao... kad hoću da oplodim neku biljku, skinem naravno sve sensi hedove, ali ostavim dole one male hediće koji se nisu dobro razvili, znači oni sa još uvijek bijelim pistilama manjim, npr: kao sad na mojim biljkama.. one dole male male hediće...kad kesu sa polenom, označite uvijek koji je koji :balls: i ostavite 1-2h sobnoj (ne naglo zagrijavati ničin, niti stavljati na sunce... jer potpariće se unutra i sve propada...(pošto je presavijen više puta, i ne ulazi zrak. Kad ga izvadite stavite nek odstoji na sobnoj temp. 1-2 sata, kasnije lagano odmotajte, otvorite i sa kistom (najbolje se nanosi...)samo pređite preko bijelih pistila.. tj. tih hedića... to je SVE !!!! naravno u blizini NE SMIJE biti biljaka sa hedovima, tj. one koje niste skinuli, jer vrlo lako, mali povjetarac može oploditi neki cvijet na drugoj biljci... znači kad pokupite urod, ostavite jednu sa par donjih grana na kojima su mali hedići... samo preko njih lagano pređite sa kistom i to je to, završeno (nema potrebe ponavljati više puta, uvijek mislim da drugi put ću skinuti polen ili će pasti dole na pod :)... i još stavite par dana pod lampu, - tad možete spustiti HPS niže nego inače... (dok ne vidite (jer vide se sjeme kako nastaje.. veoma brzo, pogotovo preko noci... režim je 12/12 još uvijek) što više držite pod lampom. to bolje sjeme izađe, tj. ono deblje i tamnije... mada ne morate držati pod lampom, možete ostaviti je u sobi, normalno u ćošku na nekoliko dana, ne mora biti pod lampom, neko koristi, neko i ne, samo ako imate sunca, stavite dole na sunce da udara u njih, brže će sve ići, a i to će pomoći da budu dobre sjemenke, tj. debele i tamnije

Raspričah se ja pravo... tj. rastipkah se :) dosta od mene...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Do juče (dok sam imao kameru, napravio sam dooosta snimaka, mnogo ih je u kompu, ... tako da neke klipove samo pokazujem, neke samo prebacujem na youtube (tamo da stoje...), a neke su "private" :icon_lol:....
Evo ovaj, taman snimao juče u jutro i u pola frke upali se i vent i lampa :) hehehehe (07:00), super je vidjeti kako se slika mijenja mislim same biljke....
Meni izgledaju super, od 5L su sve skoro (osim dvije..) a naravno da imam prostora bile bi one u kantama veeelikim :) hehehe, nego zbog tih saksija, pH zemlje skače pravo, i to veoma brzo (pogoto ove sa 3L (dvije što su)... ipak tu je 7 biljaka, da sam radio topiranje, ili nekoliko još "zdrobio" tj. "spustio dole" glavnu stabljiku, (meni bolje ova metodaa nego LST raditi :) ali LST ima svojih prednosti zato..) mislim da bi urod isti bio, doduše, mislim da sam mogao još jednu "kvrcnuti", onu najveću, ali gotovo sad...

Evo juče ujutro - taman ih zalio: (tu one dobiju onih 10-tak minuta što im kradem na veče :) hehehe)

[video=youtube;jm1I5RMTNTM]http://www.youtube.com/watch?v=jm1I5RMTNTM[/video]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo i koja slika, da ne kažete kako samo videa stavljam, ali morao sam iskoristiti priliku dok je bila kod mene kamera :) a i sebi sam napravio finu kolekciju :) hheheh
Nego:..
Evo mali update: pošto idu i nove slike (od jutros - par minuta pred paljenje lampe)



Malo sam napravio glupost, mislio sam da će moći, ali izgleda da nije, mislim da sam "sprzio" malo vrh ove jedne biljke (to je druga) ona prva je na početku cvjetanja skoro... jer MH sam držao bliže, vent (isti) puhao u nju i sve super bilo, još baš pratio, i svaki čas gledao, i vidio da na 25-30cm MH 400W dok veliki vent puše u nju, extra biljkama, a njima što više svjetlosti to bolje... tako kad sam zamjenio MH sa HPS-kom, uuuuhhh tad su problemi, jer imam osjećaj ako ne duplo, onda sigurno tu negdje ... grije ova HPS od MH (ista jačina)... i konto ja haj' rega, isto će.. .kad vidim počeli se "krutiti" oni mali listovi na vrhu, na jednoj ovoj, na ostalim nije...to je bilo daaavno, valjda koliko je mogao vent. da oduva topli zrak ispod HPS.... elem ponovo se desilo isto, srećom nije puno, a i sam je vrh, neće ići još u visinu sigurno, tako da će oni svakao (ti listići) se uvrnuti, u cvjetove... (gore su slike od te jedne, gdje joj rastu ispod vrha odmah cvjetovi :) hehehe bujaju, bujaju....
Još samo da mi je temp. spustiti malo ono preko dana kad je najtoplije... bar da se ne penje na 30C u tih 2-3 sata... inače jutros sam im digao lampu - čisto radi temp...ništa više... jedan osc. vent, ali da je unutra (dole) jedan takav (manji) super bi bilo, tj. taman... ali šta sad, gotovo... slijedeći put neće biti ondje, slijedeći put biće malo bolje sve to :), najgore je početi, kasnije svakih 20-tak dana skidaš nove...,



I evo ove koja se sprzila neki dan... :( oporaviće se, znam, samo ne znam koliko je vrhu (ali tek se počeo ono formirati) tako da ima velike šanse da na kraju bude fin veliki head na kraju... :)

 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Pa sad, moglo je i bolje, da sam neke stvari uradio na vrijeme... ali šta je tu je... i evo opet i sad, od one od koje se nadaš da ćeš najviše dobiti, ta te biljka "izradi" i izbaci bolje hedove ona na koju sam manje (da tako kažem..) pazio, po ćoškovima bila... ali et' 4 su fine ono, od toga 2 baš baš (da kucnem u drvo, da ih ne ureknem ... :) ehehehe) i 3 ono, biće valjda nekih 100g na kraju ... tako da su to upravo one F3 hibridne... takodje sam ostavio ukoliko bi ukrstio neku, pa sam dole ostavio grančice sa vrhićima (kasnije će biti veći :) heheheh) pa kad poskidam sve, možda (možda) oveo F2 fenotipe da ukrstim... o tom - po tom...
Nego brine me pravo sad drugi problem... Imam organizovan (uža familija) da idemo na more oko 01-02 augusta... samo mogu ostaviti djevojku (ona jedina zna), ali ona blaaage veze nema, ne vjerujem da zna i pravilno zaliti, ona bi samo "istresla" vodu kao vodopad na biljku i to je to.... ko da gledam.... :icon_lol: (naravno morao bih je naučiti kako da napravi mix-vode (pH6,5) dan prije, a isto tako (ukoliko bude potrebe da digne lampu) inače sam kupio i još jedan vent.40cm veliki stajaći, 60W - 60Hz, brži nego što sam imao onaj... i tek sad kad sam ga montirao na šporet (spustio poklpopac da mi ne smeta, prigušnicu ispod prozora, a ne u kontra ćošak, koja je stvarala ooogromnu količinu toplote, i koji sam konj ja, nisam ni razmišljao, a odatle je ipak teže sa jednim stojećim 40cm (45W - 50hz) i borio sam se sa temp. da je spustim, na razne načine, tek kad sam ovaj montirao, tad su biljke počele ZNATNO da "plešu" :) heheh ne znam koliko je to dobro, sad u ovom periodu (danas im je 30-ti dan čini mi se cvjetanja) to je trebalo mnooogo ranije, ali polako, za slijedeći će biti kako treba :) sad mi je temp. 22-25 po noći, s tim da je razlika 2 stepena dole i pri vrhu...) i 27,5 - 28,7 max. (koliko je radio - dva i po sata), danas sam ga kupio i montirao... prve slike - vidjeće se extra... mislim da je mjesto, SAMO da je malo šire upotrebljivo tokom čitave godine.... možda odradim još jedan grow, s tim da će biti mnooogo drugačiji od ovog... biće "rezanja", možda i topiranja, mada rezanja (2x max.) će biti sigurno, pa ćemo vidjeti, ako sad je 7 normala stalo, bez da zaklanja niti jedna drugu, (svjetlost do dole ide...) tako da sa većim reflektorom, komotno ću moći 4-5 biljaka u velike (duplo veće) saksije staviti, i onda šta poraste, ima da bude zmaj... zmajeva !!!
U planu mi je komplet jedan stan, pa ne znam šta će ispasti od toga :) hehehe, iiihhh. kad bi to bilo, napravio bih video 100%, neki mali home video....

Ovo sa morem mi pravi pravi problem...ne znam šta i kako???
Kontao sam da ja odmah dignem za nekih 10-tak cm još (da joj ne ispadne - kako je smotana što se ovoga tiče) pošto me neće biti 7 dana SIGURNO, ako mi ne dosadi, (inače meni more nakon par dana dosadi, neam ja živce se pržiti ko gušter na suncu...) ali što je najbolnije, rekli mi da ne razmišljam o parama, i da uživam !!!
More ili Biljke ?
JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH ubiću se majke mi, ne znam šta da radim....
fakat sviju mi....
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
ma neznam haveru...
znam kako ti je,jer i meni cura samo zna da gajim i nisam imao kome ostavit u Zgb, biljke,a i cura mi je u Sarajevu,ali zna oko bilja :)))
pa sam ja zato lijepo ponio njih na more :),one na godisnji,a ja na šljaku ;))

ajd probaj joj objasnit osnove...
valjda nemoze toliko ukenjat ako te nema nekih 10 dana...
vec su biljke velike,jake itd...
digni lampe vise,timer radi svoj posao,a ona samo nek zalije i prekontrolira...
jest da moze Ph zeznut ali nece im bit nista tih 10 ak dana...
mozda manji urod malo tj. nece bit do 100 % po tvom ćejfu,al bit ce 95 % ...
e sad ako ti nije nesto do mora i raje,mozes ti i u 9.mj. na more,bit ce čevru i tada a indoor ce zavrsit :))
znam obitelj,i folovi i to...nije lako...
ma odluči gdje te vise vuce,a opet da familija ne posumnja sta...
ajd ne opterecuj se,bit ce super kako god okreneš...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ama ne idem sa rajom, u tome je problem, nego sa familijom...(uža skroz familija), tako da nemam s kim "skakati" i zajebavati se, a inače meni remo dosadi nakon 5-og dana, (opet zavisi mjesto - naravno) jer ja više volim "Aktivnosti na vodi..." skuteri - motorni čamci sl. (u tome ja uživam... :) )
Pokušaću je (ali nema interesa ona, jednom daaavno samo povukla dim, i to je to (i tad je tjerao malte ne... ima 4-5 g.) i ništa osim cigare ona ne konzumira, a biljke (kao i cvijeće ukrasno na balkonima) niša ti to nju ne interesuje.... ali rekla je da joj objasim par dana pred odlazak, mislim glupo bi bilo da ostanem bez 7 biljčica :)
Naravno, ono meni nije zimnica, meni će outdoor (nekih 60-tak biljaka - biti do proljeća) usput i koji indoor u međuvremenu i ne bojim se da će mi nestati
...samo bi mi bilo krivo radi 5-7 dana (sumnjam da ću izdržati ja svih 7 dana...ali za 5-7 dana mora (džabalesku sve...) i da kad se vratim ostanem bez njih. Tajmer (paljenje gašenje - ventovi ) a ona samo da zaljeva ih (imam im već dozu vode, koliko im dajem svako jutro (oko 2dl - kad je vruće pravo, (oko 14:00-16:00 tad ih isto zalijem, jer tad oklebese listove, i moram ih rashladiti malo, ali vrlo malo im dam vode (više volim im češće dati, nego 1 doobro pa za 2 dana opet, - to može da su mi veeelike saksije ... ali u ovim moram lagano....
.... i sve to ja njoj moram objasniti. Znam sad na pamet odmah napraviti (bez mjerenja) mix-vode i spustiti pH na 6,2-6,5 (boje na listiću lakmusa nije ni 6,0 a nije ni 6,5) svašta joj moram objasniti ... mada razmišljam o jednoj drugoj varijanti...
Tj. da ih (biljke) imam uvijek na oku i dok sam vani (kao i do sada)... Više info o ovome u dijelu za "Svijet kompjutera i ostalog" forum....

Uglavnom snaći ću se već :)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo nakon par dana, novi update:



Nema potrebe da stavljam više slika, vidi se dovoljno :) ... ostalo je još malo - sasvim malo i vjerovatno će na vrijeme biti skinute dok ne krenem na more :) ...:bis: :rofl:
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Raja, evo mene vratio se sinoć sa mora, ponio sam 2 biljke, i super mi je bilo... možda pošaljem koju sliku, da vidite kako se uživalo u čamcu, i sa ooogromnim joint-om ....
nema se više šta ovdje dodati, samo još smoke report: naročito kad vidim kod drugih, da se tako napuše od jednog joint-a, dok ja opet ispušim 2 rega u 2 sata, i normala, a troje havera (upravo na moru, u Gradcu :) heheheh sreli se slučajno) razgulili se pravo (bar tako mi rekoše...)
Meni je ona, manja, najbolja bila, nije najviše dala, ali najkvalitetnija je, i praaavo dobra..... sušeno je 5-7 dana (i noći) pred more, sa ventom...tako da su bile suhe, ali et' moglo se ostaviti još 2-3 dana, neke grančice ono pucaju, neke ne, ...tj. sasvim su blizu da puknu...)

Ovim bih završio ovaj dnevnik, moderi - lock, i nadam se da sam ga propratio sa mnoooogo i previše informacija, pogotovo video klipova i slika naravno....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.