Moj prvi mini box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.08.2015
22
14
3
29
E ovako pozdrav svima hocu da vas pitam za savjete i sve sto mi moze biti od pomoci jer nemam apsolutno nikakvog iskustva sa indorom pa da pocenom box sam napravio od kartonske kutije dimenzija 40x30x24 kao sto naslov kaze jedan mini box unutar te kutije sam oblijepio obicnom kuhinjsom folijom (75% refleksije ja mislim) sijalicu jos nisam posatvio ali kontam da stavim jednu sijalicu 100w stednu onu veliku jer mi je komplikovano da pravim sada 3-4 grla i pa da stavljam vise sijalica po 25w ako je to greska ispravite me dalje ventilacije trenutno nemam ali temperatura u sobi je od 20 C do 25 C max 30 C tako da mislim da mi nece biti ni potrebna ventilacija jer mogu regulirati temperaturu u boxu ako bude potrebe nabavit cu i ventilaciju ali za sada izbusim 2 rupe 4x4 cm zbog cirkulacije vazduha to je sto se tice tih tehnickih djelova boxa.E dalje sto me zanima je da li ce se osjecati miris vuje u sobi pogotovu kad procvjeta jer u outu mi mirise na 5 m a ako postoji nacin da to neutralisem necim da mi soba ne bi mirisala na vuju to je ono sto me zanima mislim da nisam zaboravio nista eto ko god ima iskustva neka se ukljuci jer su mi pomoc i savjeti dobrodosli hvala svima na razumjevanju :D
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Savet: kupi makar šperploču na meru ili napravi drveni box. Odustani od kartonske kutije,već je jednom bio slučaj na forumu da se čoveku zapalio kartonski box.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Poslusaj ovog matorca iznad sta pise ;) kupi sper plocu ili osb plocu... ne mozes to samo tako osvetljenje uzet od 100w... moras da znas koja je boja,koliko lumena.. ventilator moras ubacit,kako mislis da kontrolises toplotu u box i cirkulaciju... znaci pri dnu rupu i pri vrhu neki ventilator... kuhinjsku foliju izbaci pravice ti hot spotove,bolje ofarbaj mat belom bojom... i bolje bi bilo da sredis tri keramicka grla na taj prostor... a sto se tice mirisa,ovisi dosta o strejnu al nista sto air wik od lavande ne bi mogao resit...
 
14.08.2015
22
14
3
29
Hvala vam na odgovorima ok napravit cu box od drveta e sad zanima me koliko lumena bi bilo dovoljno za taj prostor i jel moze to sa jednom malo boljom sijalicom koja ce da emituje osvjeteljnje od 7500 lux ili mora da budu 2-3 sijalice.Ventilator cu izvadit iz starog kucista ili cu ubacit jedan mali ventilator precnika 7cm mislim da je i on dovoljan samo moram da ga nadjem negdje sam ga zabacio pa cu potrazit lakse mi je to nego da skidam sa kucista pa onda moram da prespojim da bi ga mogao povezat sa strujom a miris cu da rijesim sa air wikom mada mislim da nece bit problema sa mirisom dok ne procvjeta al stavicu je odmah na 12/12 tako da ce procvjetat cim bude polno zrela znaci za 20ak dana i da jos naglasim sjemenke su od neke domaje iz outa.
 
14.08.2015
22
14
3
29
1234.png Evo nasao sam mjesto u ormaru malo je drugacijih dimenzija mislim samo na ovo iznad kutije 30x38x44 visina sirina i duzina stime da cu na kutije ovdje gdje pise cipsi izbusti rupu za saksiju tako da ona nece nista zauzimat i oblijepit cu box bijelim papirom ili onim za auto sto reflektuje svjetlost eto mislim da je ovo odlicno mjesto stim da moram probusit ormar eto mislim da je to sasvim solidno sto se tice svjetla i na ovaj prostor mislim da ne treba vise lumena od 7000-8000 :D
 
14.08.2015
22
14
3
29
ok danas moram probusit 2 rupe i postavit sijalicu a za par dana postavljam i ventilator i onda krece gorw hvala ti za sve savjete nadam se da ce za nakih 2 i pol 3 mjeseca bit sta za zadimit
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead