Moj prvi PC projekat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Pozdrav Ekipa.... Volio bih da mi netko pomogne...vec sam par puta pitao u svom dnevniku medjutim nisam dobio odgovor.....

Stvar je FILTER ZA PC GROW BOX....

Ja sam napravio svoj filter.... uzeo jedan vent od 12cm, sve lijepo napravio, napunio kocku ugljem bla bla bla,,, i radi, testirano tralala tralala :D

E sada...biljoza mi je usla u cvat, pocinje se osjecati miris u sobi malo, mada jako malo, al imam ideju pa da vidim sta vi mislite o tome, ja sam trazio po netu, nisam uspio naci nista korisno...Dakle

Mislio sam naprijed na filter staviti JOŠ JEDAN pc vent od 12cm koji radi na principu " da uvlači zrak" a onaj drugi za izbaciva, kontam da cu tako dobiti na snazi filtera?????? Šta vi mislite?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Probaj pa vidi da li funkcionise, nema drugog nacina za utvrditi. Tako smo svi mi ovde koji se bavimo diy projektima. Ako sljaka podelis sa ekipom pa ce nekome biti od korist.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Probaj pa vidi da li funkcionise, nema drugog nacina za utvrditi. Tako smo svi mi ovde koji se bavimo diy projektima. Ako sljaka podelis sa ekipom pa ce nekome biti od korist.

Proucio sam dosta... Ako postavim 2 paralelno, vuće više zraka kroz ugalj, al meni treba pritisak dakle da sto vise izbacuje pa cu popodne odraditi to ovako pa slike postaviti

Vent - Filter - Vent

A ima i jos jedna ideja

Vent -> vent -> Filter
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Palac

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Po meni pc vent i filter nema sto trazit u istoj recenici. sumnjam da bilo koji ima dovoljno tlaka da progura zrak kako treba.
Ima smisla ako ti treba tlak. Da bi se

Nesto mi ova poslednja nema smisla.
ima smisla. serijsko spajanje ventilatora (jedan iza drugoga) sluzi za povecanje tlaka. paralelno (jedan pored drugoga) sluzi za povecanje tlaka.
morao bi nesto jace napravit, ili ako mozes izvan kucista neku mini turbinu. sa vecim filterom ces si takodjer olaksat protok.
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Po meni pc vent i filter nema sto trazit u istoj recenici. sumnjam da bilo koji ima dovoljno tlaka da progura zrak kako treba.
Ima smisla ako ti treba tlak. Da bi se


ima smisla. serijsko spajanje ventilatora (jedan iza drugoga) sluzi za povecanje tlaka. paralelno (jedan pored drugoga) sluzi za povecanje tlaka.
morao bi nesto jace napravit, ili ako mozes izvan kucista neku mini turbinu. sa vecim filterom ces si takodjer olaksat protok.

Pa kontam ako su jedan do drugoga onda više zraka gura kroz filter a serijski veći tlak....

Opet se vraćamo na poečtak kada sam rekao da treba biti stealth haha, sada ti zamisli pitaju me sine što ti turbina puše u kompjuter hahah mada da ti iskren budem starom sam pokazao dok nije upaljen bio i objasnio mu, i tad mi je reko pa u ovome se može i trava sadit haha

I već raditi 45 dana, usli su 100 puta u sobu, stara samo kaze da soba fino mirise a stari mi kaze jos ti onaj komp sa svjetlom radi, šta testiras ovoliko više hahah.... Mada mi stari i zna da duvam, pricali smo o tome, samo mi kaze sta ce ti to... i kaze uvijek, ja sam to presto jer nisam mogao financirati hahah
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Ako imas mogucnost probaj ugurat kupaonski cjevni vent od 120mm prije ili poslje tog home made filtera, veca je sansa da ce provuci nego se zezati sa pc ventovima koji jedva mjesaju zrak a kamoli vuku/guraju kroz filter!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ako imas mogucnost probaj ugurat kupaonski cjevni vent od 120mm prije ili poslje tog home made filtera, veca je sansa da ce provuci nego se zezati sa pc ventovima koji jedva mjesaju zrak a kamoli vuku/guraju kroz filter!

Probao vec moj hondicius :D pa znas kako to galami prix :D al evo odma da ti kazem, kad zavrsim ovaj grow uzimam šator pa ono... pod ledom cemo nesto ozbiljno raditi, probam sada.... samo mi se stuzila, pa me je Panta natjerao da trcim kuci s posla i busim rupe na zardinjeri, nema puno rupa za drenazu :D
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Radio sam sa wc ventovima u pcu pa znam kolko je glasno, da se kolko tolko utisati ali za potpunu tisinu treba raznih nadogradnji pa se gubi stealth samo pc-a, i u satoru ce ti se turbina/vent cuti ako ga ne izoliras necim al aj bar ima vise prostora za radove! Lako moguce da si prezalio, kod nase biljke bolje da fali malo vode nego da ima previse pa obrat pozornost na te sitnice el cesto znaju zeznuti kad se najmanje nadas!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH and hazeri

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Ja sam pc radio samo sa kupaonskim ventom fi125 bez filtera! Pogledaj po dnevnicima bilo je nekakvih pokusaja u pcu sa filterom samo neznam kolko su bili efikasni!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Ako se dobro fiksira u nekakv okrugli otvor i zasilikoniraju spojevi smanji se vibracija pa i buka.
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Čitaj malo vise forum ima sve lepo objašnjeno. Za sve što te interesuje imaju teme tako da tvoje je samo da čitaš. Nije teško.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener