moj prvi put :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
ono sto bi ti ja preporucio frende je to da ju pocnes vezati vec sada. Taman su spremne za jedan fini LST. Ako ne znas o cemu govorim upotrijebi search malo i naci ces bez problema. Google tako isto radi kako treba :) S obzirom da vidim da sve radis u vlastitoj radinosti pogledaj i sta forum kaze za SCROG :) U svakom slucaju biljke izgledaju ok, koliko mogu vidjeti sa ovih slika. Keep smile and grow!
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
Bizzarius je napisao(la):
ono sto bi ti ja preporucio frende je to da ju pocnes vezati vec sada. Taman su spremne za jedan fini LST. Ako ne znas o cemu govorim upotrijebi search malo i naci ces bez problema. Google tako isto radi kako treba :) S obzirom da vidim da sve radis u vlastitoj radinosti pogledaj i sta forum kaze za SCROG :) U svakom slucaju biljke izgledaju ok, koliko mogu vidjeti sa ovih slika. Keep smile and grow!

tenks za savjet, tak sam nešto i planirao, obzirom da toping nebudem radio jer mi ne sjeda i i scrog je nekak više za ekipu sa skučenim prostorima, ostaje mi lst koji nije zahtjevan,radio sam ga (vježbao) na staroj biljci, a i od svega stvarno mi se čini ko tretman s najmanje wstresa za biljku i za mene hehe
tak da da, počinjem raditi na lst-u za dan-dva.

tnx rista
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
danas počinjemo lst radit :)
wish me luck hehe al prije toga još jedna sličica mojih komada,ljubi ih tata

befunkydsc01400.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]


i neki novi budući klinci xD, jučer ujutro posijani...ah,ponose moj
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
Pitanje ; može li špricanje lišća i stabljike otopinom od koprive djelovati preventivno protiv insekata, djeluje li zdravo na biljku i može li naštetiti?

tražio sam ovdje na forumu o tome ali samo se spominje mix od koprive, ali nema ni omjera ni objašnjenja cjelokupnog djelovanja....

befunkydsc01401.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

uglavnom, nabrao sam koprive, umočio ih u vodu i pustit ču ih 24 sata da odstoje.
Zatim ocjedim i dobijem tu špric smjesu koja bi trebala štitit biljku od nametnika.

ali zanima me treba li se nekako razrijedit ta tekućina još sa čistom vodom? omjeri?
i sve vezano uz to.... ak neko zna.

pozzz i fala
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Ja sam citao neciji dnevnik,ne mogu da se setim ciji,ali uglavnom je napisao da je poprskao sa rastvorom koprive i da se pokazalo kao odlicno resenje.Procitao si sta sve sadrzi,poprskati sa tim povremeno,moze samo da prija biljci,kao prirodna prehrana preko lista.
Toliko od mene!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
E znao sam da ces mi to reci. Ne da mi se ici kopat po dnevnicima, puni su spika o koprivama. Forum je pun kopriva. Majke mi.
A ovo sto pise na majci ce ti slicno reci i groweri. Proseci se po dnevnicima.
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
Napušena Vjeverica;217496 je napisao(la):
E znao sam da ces mi to reci. Ne da mi se ici kopat po dnevnicima, puni su spika o koprivama. Forum je pun kopriva. Majke mi.
A ovo sto pise na majci ce ti slicno reci i groweri. Proseci se po dnevnicima.

sve 5 , probam pa napišem izvještaj hehe kaj sad,kaj je tu je :vb_kez:
tnx
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
pozdrav društvo :D

uglavnom, dan drugi i sjemenke su proklijale, kako sam rekao da ću ovaj grow pokušati ispratiti od samog sjemena potrudit ću se dat što bolji info kako bi neko drugi možda imao i neke koristi od ovog dnevnika, zasad je nekako samo meni za 'gušt' hehe

befunkydsc01404.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

posijane su 30.6.og u 5 ujutro
sjemenke su uličarke čiste a potječu od neke strong biljoze
posadio sam ih u mix šumske zemlje, dobro pročišćene od kukaca jer čovjek nebi vjerovao kolko ta gamad može biti mikroskopski sitna, tako da sam ju propustio između prstiju par puta.
dodao sam malo gnojiva,pravog iz kompostare iza kuće,ali ne previše jer ću ih ionako presađivati kad niknu pravo pa će dobiti svoju potrebnu količinu gnojiva u novoj tegli.(gnojivo je biljnog porijekla,trula trava,vrtno povrće i voće i slična otpadna zelenjava)
zasad su vani,neka niknu na prirodnom suncu kako bi stekle i malo imuniteta hehe a kasnije idu pod lampu.
zalio sam ih sa mješavinom vode i nekog praha kojeg sam dobio al stvarno neznam kak se zove, uglavnom plavkast je i miriši po deterđentu a služi baš kao poticaj proklijalim biljkama u rastu, eto.

uz ovaj novi grow, kombiniraću update i onog starog growa koji je jučer primio LST a sad izgleda ovako ->

befunkydsc01406.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

rasparao sam staru plahtu na trakice i time sam ga povezao jer je i moj pokojni ćaća sve vezao sa razderanim krpicama i znao je reć da je to najbolja varijanta za vezivanje biljki, najmanja moguća oštećenja,stres i sl...osobito ako je pamuk :)
kolko vidim dobro se drže, nemju oštećenja,dižu se i rastu i valjda im je onda okej :D

pitanja/sugestije uvijek dobrodošle

pozz
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
dobar dan lepi moji

danas sam se bavio koprivama.
jučer sam nabrao svježe lijepe i opake koprive, umočio ih i pustio da se namaču 24 sata,tj.,do maloprije.
precijedio sam ih u veću plastičnu bocu i to preko gaze jer ću ih koristit u špricaljki.U toku namakanja i povremenog miješanja tih kopriva sa nje otpadaju sitni komadići, zato cijeđenje preko gaze da se pumpica od špricaljke ne zaštopava.

befunkydsc01407.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dobiveni sokić lijepe je smeđe boje i finog mirisa.
napunio sam špricu a ostatak neka malo odkipi u boci pa ću to koristit samo kao gnojivo za zemlju a ovaj u špricaljki ću brzo potrošit tako da ću biljke pošpricat 2-3 puta u toku današnjeg dana.

befunkydsc01408.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

ostatke koprive stavio sam u kompostanu pa neka trune...bit će fini kompost za buduće naraštaje :)
nadam se da će kopriva učinit svoje, obogatit i osvježit biljke a i da će potjerat potencijalne nametnike..

eto,pozzz za sad
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
dobro jutro :D

evo samo usporedba od prekjučer ujutro i danas ujutro, čini mi se da će ovaj grow bit puno jači jer mi se mladice čine deblje i čvršće, barem imam takav filing.
njih sam isto jučer našpricao s koprivicom da malo očvrsnu.
uglavnom proklijalo je 95% a brijem da će i ovih 5% danas...neka dobra uličarka čini mi se hehe

juerdanas.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

usporedba growa prekjučer/danas

pozz
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja ne volim "domace" sjeme stavljat direkt u zemlju, uvijek prvo u destiliranu vodu da puste klicu pa onda u zemlju, cisto da mi ne zauzimaju mjesta a ne bu nis od njih.
Nego, spamam ti po dnevniku jer se naprosto moram podiviti tvom potpisu

"i see offline people" ahahahhahaha evo vristim doma od smijeha majke mi hahahahahahha ludilo hahahahah
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
Napušena Vjeverica;217725 je napisao(la):
Ja ne volim "domace" sjeme stavljat direkt u zemlju, uvijek prvo u destiliranu vodu da puste klicu pa onda u zemlju, cisto da mi ne zauzimaju mjesta a ne bu nis od njih.
Nego, spamam ti po dnevniku jer se naprosto moram podiviti tvom potpisu

"i see offline people" ahahahhahaha evo vristim doma od smijeha majke mi hahahahahahha ludilo hahahahah

hehe,nije bed za spam, bitno da sam te nasmijo :D

uglavnom, zadnjih 10tak godina sam pokušavao svakih nekoliko mjeseci uzgojit sebi pokoju biljčicu, probao sam maramice,vate,sterilizirane zemlje,destilirane vode,žarulje,svjetla pa čak i pjevanje biljkama i nikad stari moj nisam uspio dobit ništa....svojevremeno je i moj ćaća (pokoj-mu-dušu), da bi mi pomogo, pokušao sijati u staklenik gdje je on uzgajao neke svoje travke hehe i ništa, eto, nikad ništa.

ovo je prva godina da mi se sreća osmjehnula, i da mi se čini da će nešto bit od svega ovoga.
već sam reko da ću prwi grow podijeliti frendovima pa nek se slavi...

a sad,kad sam krenuo s tim, a sjeti se prvog posta i one jedne dobivene biljke kad nisam znal ni kaj ni kud s njom, baš sam se zaljubio u ovo uzgajanje...skroz me povuklo, stalno sam na netu, istražujem nešto, updejtam, raspitujem se (s oprezom hehe) i tak...totalno sam se ufuro i volio bi bit majstor majstor hehe

eto, uživaj frende, pozz
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
zdravo dragi prijatelji

ovaj put dolazim sa malo 'bed' postom. Radi se o nepozvanom ali čini mi se jako zadovoljnom gostu.

befunkydsc01422.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

još jučer sam primjetio da mi je sredina jednog lista nagrizena, tj.,pojeđena.
sumnjao sam na neke mušice koje su se btw.,nakupile zbog špricanja otopinom od koprive al o tome ću kasnije.
zanimljivo je da je list pojeđen na sredini i rijetko koja živina može i ima sposobnost tako izgristi lišće.
jutros sam ga uhvatio na djelu, dečko se lijepo odmara na listu i gricka, sredinu naravno :)

brzo je saniran

befunkydsc01423.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

i pušten na slobodu hehe

znači,primjetite li lišće pojeđeno od sredine, u pitanju je skakavac a po veličini 'čeljusti' nebi se začudio da je sposoban pregristi i samu stabljiku.

a sad kaj se tiče te famozne koprive, sve 5, vjerujem da je gnojivo bez premca, ali taj ugodno neugodni miris koji se dobije špricanjem te tekućine, mislim da je magnet za milijun vrsta muha,mušica,leptirića a nebi se začudio da je i ovog skakavca privuko.
tak da treba bit oprezan s tim šprickanjem da nebi bilo ; 'wtf, di mi je biljka?'

eto deca, lp