Moj prvi unutrasnji grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
stavis ko za ct fleksibilno alu crijevo do reflektora,
a vent di ti pase, u neki cosak. bucit ce kolko i vent.
+ jos malo strujanje zraka po cijevi. to se u biti i
najvise cuje, al to ti je i sa ct-om tako. a i spustanje
odnosno dizanje nije neka teska fizika, metar lanca i
dve kuke... kak hoces. to je sam jedna od solucija.
ja sam improvizirao iz dva razloga. pare su jedan ali
meksi problem, veci mi je problem bio sto ct moras
narucit, neznam di bi mogo otic u ducan i kupit ga,
a da mi doma dodje paket 50x50x50 sa cudnim
sadrzajem, neznam kako bi to objasnio.
btw ideja bas i nije moja, puno ljudi to radi, vidio
milion slika na stranim forumima - kazu air cooled hood
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
slazem se stobom...ti si reko fleksibilno alu crijevo...hehe, a ja sam reko hose ! tako da smo rekli istu stvar....:))

malo vise posla...a i malo sam gledao...da bi to bilo full efective i s parama si tu negdje tako da...kako ko hoce :)

ako si dobar s rukama i dobro ti ide sastavljanje i slicno i ako imas vremena i malo mrve pameti mozes to sastaviti bez beda....

peace !
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ljudi pravite prigusivace za ventilatore pa nije to neka neuka! Treba vam supljikava cev ili neka mrezasta resetka koju cete saviti u obliku cevi precnika vaseg ventilatora oko toga stavite 5cm staklene vune i sve to zajedno u cev koja je sira znaci za 10cm od precnika unutresnje cevi!
Sve ti zatvorite da ne ispada vuna napolje a na onu unutrasnju cev kacite fleksibilna creva i to je to!
Bitna je duzina prigusivaca kod odredjenih jacina ventilatora! Ali od 1m prigusivac je dosta za 430m3/h Vent koliko sam ja informisan pa se orijentisite po tome ali sto duze mozete nemoze da skodi!
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
meni buka nije problem, ko mi dodje tolko blizu
da cuje taj ce me provarit.. al svejedno sam onu
cijev koja ide od box-a van oblozio starim poplonom.
nema do perja...
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Juce su mi stigle semenke od Aliena (Orange Bud). Narucio sam 29. januara a stigle su 6. februara. Platio sam karticom. Nikakvih problema nisam imao. Stigle su na kucnu adresu.
Sve sam nabavio sto mi treba sem prigusnice, a i to treba da stigne za koji dan pa da pocnem sa zanimacijom. Box je gotov, ostalo je samo jos da namontiram svetlo. Upload slika uskoro.
P.S. Za sve koji krecu od pocetka i nemaju nista od opreme: BEZ 200 EVRICA NE MOZE DA SE NAPRAVI DOBAR BOX I KUPE SEMENKE !
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Evo kako izgleda moj box.



Za fazu vegetacije ide MH od 400W, a posle HPS takodje od 400W. Nisam nabavio cooltube ali mislim da ce i ovo da zavrsi posao.
Zemlja je substral terra magma ph 6,8 i 15% stiropora. Saksije su od 12 litara.



Trenutna temperatura zemlje je oko 24 stepena, a vazduha oko 26 stepeni. Posle klijanja im je trebalo dva dana da izadju na povrsinu. A sadio sam Orange bud.



Evo kako sad izgledaju



Ovo na slici boxa levo je grejac u koga direktno duva mali ventilator, da mi odrzava temperaturu preko noci. Planirao sam da ih prvih 10 dana drzim na 24/0. El to OK? Slike su od pre dva dana. Danas sam ih zalio sa po 400ml vode.
E da, kod nas je voda izuzetno mekana, oko dh 3, sto znaci da je ph vode malo preko 7, jer meka voda ne moze da bude bazna i obratno (bavim se takodje i akvaristikom :) Da li to znaci da cu kasnije imati problema sa ph zemlje posto se djubrenjem snizava ph?
Svaka kritika i savet su dobrodosli.
Pozdrav.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Jeli ti ono termostat sa termo-akumulacione pecke???
Kontam da si ga na vent prokopcao!!
Kako sljaka? Kakva je temperatura?

Samo pici!

Pozzzzz!!!!
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Jeste sa TA peci i kontrolise i ventilator i grejac posto ide preko releja. Temperature su, kao sto rekoh, zemlje 24 a vazduha oko (+-1) 26 stepeni.
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Evo grupna slika od 05.03.2008. Stare su 9 dana. Jos su na rezimu 24/0. Planiram da foto period podesim na 20/4 i tako drzim jos 10 dana, a posle da idem na 18/6. El to OK?
Posto mi je ovo prvi grow kako Vam se cini? Da li su porasle u okvirima normale za ovih 9 dana?



Ove dve u casama planiram da presadim u vece saksije. Po Vasem misljenju, da li im je koren do sada dovoljno razvijen da mogu odmah da ih presadim? I ova jedna me strasno nervira sto je tako mala. Da li ce da se izvuce vremenom?

Toliko za sada. Pozdrav.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
mogle su da budu malkice vece ali nista ne smeta
sad ce one to da nadoknade, presadjuj te male sto prije u sto vece posude
i piči , ovo mi mirisi na uspjesan grow. samo napred!!!!
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Mali update 08.03.2008. (12. dan vegetacije)



Ova je najveca



Poslednji put sam zalio sa rastvorom H2O2. E sad, dali su zbog toga pocele brze da rastu ili ne, ne znam. Jos nemam iskustva. U svakom slucaju i danas su dobile rastvor H2O2.
Jos uvek imam problem sa peticom. Nesto nece pa nece. Takodje sam im istumbao mesta. Da li je vec vreme za unutrasnji ventilator koji ce da glumi povetarac?
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Update (25. dan vegetacije)

Jos uvek nisam prehranjivao, ali vreme se polako blizi. Evo na ovoj trecoj pocinju da zute listici skroz dole, pa predpostavljam da je djubrenje blizu. Ispravite me ako gresim.

1.

2.

3.
Ona je ujedno i najveca.

4.
Ova je najmanja, ali je najgusca. Ima isti broj internoda kao i treca.

5.
Moj favorit :ludaci_lol: Verovatno je u pitanju genetika posto su sve istog uzrasta.
Eto mala reklama za Dutch Passion :devilfingers:

i grupna



Razmisljam o LST-u. Sada imaju 5 internoda i sestu u zacetku. Da li je vreme za LST ili da sacekam jos malo? Ja licno bih cekao jos malo.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Razmisljam o LST-u. Sada imaju 5 internoda i sestu u zacetku. Da li je vreme za LST ili da sacekam jos malo? Ja licno bih cekao jos malo.[

Ja bi ih počeja LST-irat nakon 3. interode. Kasnije će ti stabljika bit pretvrda za neko ozbiljno savijanje.

Mene je najviše dojmija sistem prikazan u post na linku: http://forums.vutra.org/42507-post6.html. Samo me završno FIM-ovanje nije nikako išlo.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nahrani ih covjece.. stavi 1/4 doze gnojva za prvi put pa lagano idi prema 1/2.. lst bi trebao pocet isto sto prije radit.. inace super zdravo izgledaju!!

Nebi te htio urec, al cini mi se da bi ti ova na prvoj slici mogla ispast mudonja..
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Danas su LST-irane :) ali nisu prihranjene. Koje djubrivo je bolje Plantella List 6-3-6 plus mikroelementi ili Terra San sa guanom 7-5-6 (bez mikroelemenata, bar nista ne pise na etiketi)?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Mozes kombinirat malo jednog malo drugog.. da biljka dobije sve sto treba.. naravno pripazi da ne pregnojis..
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja sam radio prije i imao odlicne rezultate.. Vise raznih izvora nutrijenata za biljku moze biti samo dobra stvar, a ako se pazi da je kolicina 1/2 preporucene doze zbilja ne vidim sto moze poci krivo..

Al ako bas moras izabrati samo jedno od gnojiva, izaberi ono sa mikroelementima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.