Moj prvi unutrasnji grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
elephant0r nemoj mislit da nešto pametujem ili da mislim da znam više o uzgoju samo bi htio da neko zna na što da ipak pripazi da nebi sjebo biljke,vjerujem da i ti to tako radiš pa da nebi netko krivo shvatio mješanje.Nemoj doslovce mješat gnojiva nego jedno vrjeme gnoji s jednim pa onda s drugim gnojivom,jel tako treba?
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
elephant0r nemoj mislit da nešto pametujem ili da mislim da znam više o uzgoju samo bi htio da neko zna na što da ipak pripazi da nebi sjebo biljke a i mene zanima jel tako,vjerujem da i ti to tako radiš pa da nebi netko krivo shvatio mješanje.Nemoj doslovce mješat gnojiva nego jedno vrjeme gnoji s jednim pa onda s drugim gnojivom,jel tako treba?
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Da, da. To sam i ja kont'o. Ne doslovce mesati u istoj posudi.

E, da. Imam i jedno djubrivo, od neke firme (ne znam tacno koja) samo mikroelementi. Nista NPK. Mozda kombinacija Terra San-a (bez mikroelemenata, dva tri puta) pa onda samo mikroelementi (jedanput)?
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
koristi plantellu od pocetka do kraja,
a sve ovo ostalo batali tj. nemoj da mjesas gnojiva:vb_whip:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mjesecar

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Update (32. dan vegetacije, 7. dan posle LST-a)

Poceo sam da koristim Plantella List (1/3 doze) 6-3-6 plus mikroelementi tek 29. dana vegetacije. Zasad sam zadovoljan kako stoje stvari :b_jump:

Prva


Druga


Treca


Cetvrta


Grupna
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
E, a sta mislite, da li bi im smetalo da im cviknem po jedan list? Mislim da bi na taj nacin donje grane dobile vise svetla. Ili da sa seckanjem sacekam malo?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
vjerujem da i sam vidiš koje bi trebao ukloniti
samo ove velike koji zaklanjaju pola žbuna
čekaš još ili ide na 12/12?:cow_yellow:
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Pa ja bih cekao jos malo, recimo jos 10-ak dana do dve nedelje. Ne znam tacno, procenicu kad ce na cvetanje. A sto se tice listova, upavo te koji zaklanjaju pola zbuna. Znaci mogu da cvikam?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
IMAO, 30 dana vegetacije je dovoljno, kontaj da će se izduživati još kojih 14-20 dana dok ne bace prve pistile, tj. pod uvjetom da su cure. :watchplant:
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Jos uvek ih pritezem, nece one da odu mnogo u visinu. Ja cu tu u najboljem slucaju imati dve zenke, tako da ce biti prostora. A ima i visine. Box je 1.7m visok, a same biljke su visoke sa sve saksijama 50 do 60 cm, onako odokativno. Uglavnom, priblizilo se vreme za cvetanje :sun2: Danas im je tacno 5-a nedelja.
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Posle malo razmisljanja odlucio sam se da ih danas bacim na cvetanje. Za dve nedelje dok ne pokazu pol imacu sasvim dosta vremena da ih jos malo savijam i mucim. Isekao sam sve ukupno cetiri velika lista koji su zaklanjali svetlo.
Orange Bud-u cvetanje traje 8 nedelja. Kako se racunaju tih 8 nedelja? Od dana kad se prebaci na 12/12 ili od dana kad krenu pistile?
Slike za neki dan, kad usprave glave, jer su sad pognute od savijanja pa nece biti lepe slike.
Pozdrav.

P.S. @ G e r o n i m O
A sta bi ti radio sa najmanjom? Cim bude zasmetala, ako zasmeta, leti napolje sa sve muskima pa nek se napolju k..... do mile volje :)
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Update (5. dan cvetanja)

Prvi utisak, HPS je odvratno svetlo za slikanje!!! Evo kako stvari stoje.

Prva


Druga


Treca


Cetvrta


Grupna


Malo manje sam ih zalivao, pre 4 dana, tako da su se malo obesile, ali verujem da ce sad da zivnu.
Sto se tice cvetanja, od kada se racuna 8 nedelja, od trenutka prebacivanja na 12/12 ili od pojave prvih pistila?
 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
41
pa valjda kad osjete da je doslo vrijeme cvjetanja, a to je kod indoora kad prebacis na 12h. sta ne?
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Ja pocinjem racunati vrijeme cvjetanja kada pistili budu dovoljno vidljivi na svakom vrhicu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.