moj prvi uspesni grow . . . :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.07.2010
38
2
0
32
Pozzz ljudi sadim vec godinu dana nikad mi nije uspelo, evo sad sam se malo potrudio, slikam svaki 2 - 3 dan, ako pogresim negde da vidim sta i kako da sledeci put ne pogresim. Slike su od ispadanja iz semenke do sad - (danas). semenke su iz vutrice koju sam pusio. 2 rastu lepo 1 nesto slabo ne znam sta joj je. Evo pogledajte slike zadnje 3 slike su od najvece do najmanje po rastu ( isto vreme su stavljene da klijaju) . . . hteo bi da cujem vase misljenje o njima, stavljacu slike do berbe, tako da mozete da pratite i dajte mi savete . . . hvala :))
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Kao prvo,ove iz prozirnih flaša premještaj u neke druge posude....orhideje se sade tako da budu u prozirnim posudama,marihuana ne......ostalo,hmmm....zemlja je čini mi se neka obična...šta planiraš kasnije ?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
prvo, nije dobro u sam humus, previsok je pH, pomiješaj sa malo treseta da spusti pH i malo perlita za prozračnost.

drugo, tu je koliko vidim blato do koljena, nemoj to zalijevat ko da lopoče sadiš jer si samo napravio blato i korijen ne može disati..

treće, nemoj saditi više biljaka u istu posudu jer će ti se nakon nekog vremena spetljati i više ih nećeš moći presaditi bez da oštetiš korijen...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
zavario sam od smjeha....a sad ozbiljno,ovakvo blato u pitaru još nisam vidio,suši to i ne zaljevaj do nove godine
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
stari dajem ti rep+ jer si me tako nasmijao i oraspoložio dan da nemaš pojma...svaka ti čast...kralj si ;)

p.s.. vidim i hidro imaš :) to je prva lekcija da u tanjuriću ne smije biti vode....
 
05.01.2012
14
1
0
44
ma sitne greske,biljke su ti lijepe sa obzirom sta si im radio iz pocetka, sad poslusaj savijete i pilaj dalje,,bitno da su izasle
 
05.03.2012
19
12
0
32
na ovoj zadnjoj slici desna biljka..koren je dosao do zida posude,to ti je lose..oblozi alu folijom ko sto rekose gore..a uskoro ih presadjuj u vece posude.. :)
srecno sa grow-om
 
15.07.2010
38
2
0
32
Slikano je posle kise, kad pada kisa stavim ih u basticu pored cveca . . . samo od gore je zemlja iz baste stavio sam zato jer su puno virile iz zemlje kad je duvao vetar krivile se i morao sam da ih ubacujem unutra u sobu, ovako je jace skroz dole i rastu bolje ( ravno, ne krive se ) . . . hvala na savetima, smanjicu zalivanje, i uskoro napolje na sajt (kad bude suva zemlja, ove false cu sa skalperom da rasecem i izvadim tako ubacim u rupu, a ovu u saksiji ne znam kako cu ako moze neki savet ? ? ? )
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
pozdrav thc, imas cijeli podforum vanjsko uzgajanje za citat. da, tu di si postavio temu :) i vjeruj mi neces trebat ni pitat vise za savjet jer ces znat sve sta ti je potrebno :) sretno s daljnim growom, pamet u glavu i

peace out!
 
06.04.2012
19
1
0
37
ja cak nebi trebao ni da pricam jer neznam nista o sadnji ali zasto blato?? iskreno one su krasno krenule ali moje neko misljenje to blato ce im jako smetat ali vidjet cemo moj savjet poslusaj maki i osusi to malo :))) sretno
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Bio sam naduvan kad sam napisao onaj post, sad mi malo krivo, pa cu ti dati par savjeta da ne ispadnem supcina.

Uglavnom, vidio sam neki tvoj post u kojem pises kako se raspravljas s mamom u vezi growa. To nije potrebno, ona to ne mora znati, ni njena best frendica na kafi. No nema veze, ovo ti je ionako hobi a ne polu pro grow od kojeg ces imati koristi. Znaci, samo igra i nesto prakse pa onda bar iskoristi tu praksu za sljedecu godinu (posto nemas uvjete za indoor).


Ako nemas novaca covjece ili si preskrt da das nesto para, onda si to trebao nadoknaditi s malo truda. Ako nemas novca za zemlju, mogo si ici negdje okolo trazit dobre hrpe, malo ocistit od eventualnog smeca (korijenje, korov, bube) pa pognojit i izmijesat. Ili uzet 20kn za cigare i kupit finu zemlju koju ne trebas 2 tjedna gnojiti.

Otici u ducan, kupiti plasticne case za tulume. Svaku do pol napunis sa vodom, ubacis 10 sjemenki u svaku casu, sakrijes case na tamno mijesto, pogledas za 48h, imat ces sigurno barem 3 klice (proklijale sjemenke). Uzmes olovku, probusis malo zemlje u casici gdje ces gurnut menku. Onda uzmes pincetu, njome izvadis jednu klicu i stavis u jednu plasticnu casicu ispunjenom zemljom a u sredini probijeno olovkom. Zaboravio sam ti reci da s iglom izbusis plasticne casice kako bi mogao visak vode teci van. I naravno, u zemlju moras staviti stiropor, radi boljeg zraka u zemlji i boljeg protoka vode. Nemoj sad uzet stiropor i rastrgat ga na komade od 1cm nego na sitno sitno na one skroz sitne kuglice. Tek onda ih pomijesas sa zemljom. Pogledaj dnevnike uzgoja na forumu, svi imaju stiropor.

E onda nakon 5-7 dana, kada vec porastu, znaci da imaju vise pari listova, onda mozes izrezat casicu/e na dnu i samo ispustis zemlju skupa s stabiljkom u novu vecu posudu s vise zemlje. E onda nek stoje tjedan dana, nakon tjedan malo pognojis (s cime uopce gnojis?). Nakon mjesec dana mozes ih furat outdoor di oces da presadis.


Uglavnom, ovo su samo natuknice, ima tu jos caki no pogledaj ovo sto sam ja napisao i pogledaj ovo svoje.


Ja pretpostavljam da ako ti tvoje biljke ne uginu od previse vode, onda ce narast jos koji cent u par tjedana...
Uglavnom, tek sam se digo, da ne duljim, odi uzmi 30kn, kupi 10-15l zemlje, paket casica i kreni ispocetka jer od ovog nist. Jos imas vremena, tek je 4. mjesec, znaci imas jos 4 dobra mjeseca za vegetaciju.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
da,na ovoj zadnjoj slici biljka izgleda pre dobro s obzirom na obzir da ne dolazi u obzir....lol off-puko sam danas ko kokica
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Itekako će biti nešto od ovoga,zašto nebi bilo,ćovijek će biljke staviti u outdoor što znaći da će 90% posla obviti priroda i kad prolista forum i uvidi kako i šta da napravi skoro pa da će grow rasti samo od sebe.
THC frend samo naprijed bro,vijerujem da ćeš uspijeti