Moj prvi uzgoj boginje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
@ upitnik, daleko sam od zurbe nego ne mogu uvopshte da oderedim pri kojoj bi visini to trebalo?

@kilder, prvi deo cirade je non - stop dignuta, przi 20 CFl-ki, nemam merach, ali sasvim sam siguran da vlaznost nije na nivou

E sad ljudi POMOTJ, imam samo 24H! Trazio sam po netu neke sijalice il CFL-ke koje mogu u obichna grla, a dobre su za uzgoj! Pa pomagajte drugarica mora da naruchi do sutra, a ja sam slabo shta nashao!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pogledaj envirolite :) ako budes uzimoa uzmi najjacu milim da je 250w al nerazumem zato neuzmes hps ,, za jos manje para ... ja kad bi uzimao envirolite uzeo bi i plavi i crveni spektar al veruj mi za te pare uzmes hps sa svom opremom i samo ustekas u struju :)

ove envirolite su skupe :)
 
S

silikolor banda

Guest
ja takodje preporucujem hps. mnogo vise lumena za istu jacinu u w. i bas ti je rano za lst. ako ces da je prebacivas u prirodu gledaj da uskladis foto period sa duzinom dana napolju
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
skupa je postavka za HPS ko djavo, to tju na jesen. . . gleedam sad neke fine CFL sijalice, a ne mogu da nadjem!!! ako neko naleti molim vas javite link. . . kako se beshe ona biljka koju je onaj lik iskoristio kao dokaz na sudu, mislio sam da je Ja(c)kob, al nema te nigde na netu?

a za CFL sam mislio neke sijalichke od 30, 40, 50W. . . ne 250 one ni ne idu u normalno grlo
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
Sad najnovije po elektro radnjama imas CFL od 80w i 100w!!!!!!!!!!!! i idu u normalno e27 grlo a izgledaju kao namotana opruga dugacke oko 20 cm, ali i kostaju oko 20 e. Pa sad, 2x20 e=40e, a mislim da je toliko i HPS.....
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ljudi hotje li mi neko retji kad da pochnem sa LST-ijem? Plashim se da ne zakasnim . . . Inache oroshavam Prolom vodom (8.8ph) u koju sam dodao malo sirtjeta i kisi malo, pa bi trebalo da sam ubo. Za par dana stize PH metar svakako :)

Mogu da kazem da se iz dana u dan vide VELIKE promene.

E sad treba mi mishljene iskusnih! Shta mislite kad je najbolje da ih bacim u prirodu (rech je o centralnoj Srbiji), a zelja mi je da krenu da cvetaju i da se vrate u vegetaciju kako bi imao na jesen shto bolju berbu. A da se opet u isto vreme ne mlataram sa svim biljkama i chekam septembar da bi znao koja je koja.

Danas je 13ti dan od kako sam klicu stavo u zemlju, a gore imate sliku kako trenutno izgleda. Hvala ljudi
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
ja pocnem s lst cim dode do 2-3 internode.. sam lagano savijam bez uzeta, to tek kasnije.. mislim da cak više ojaca stabiljka a i nove grane odma svijetla vise dobivaju tak da mozes vec pocet ak mene pitas!
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Chitao sam malo po stranim forumima i definitivno sam se odluchio za spoljashni ScRog!!!

Koliko sam skontao u tom sluchaju je najvetji rod? Ae ako neko moze temu vezanu za scrog, nisam mogao da nadjem. . .
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
3 puta sam radio balkonski scrog i stvar je jedino u sorti koju gajiš
kod dominantnijih sativa treba ti mreža postavljena na višoj razini da bi dobio neki optimum što se tiče prinosa---možeš ići i u širinu ( znači niže) ali to znači dodatno vezivanje svako malo..balkon je balkon
a i cvijetanje potraje koji tjedan duže ako ju žešće treniraš ... čisti thai sam morao otcapariti u 6. tjednu cvjetanja...bolje da nisam ni započinjao... 6 mjeseci sam se jebo oko nje za K....inače toplo preporučujem svakom ko ima mogućnost za vanjski scrog
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
1. dodatno vezivanje chegA?

2. kako je treniram?

3. chisti "thai"?

vanjski je skrog, tj spoljashni! hahahahah polako, ali sigurno pochinjem da pricham po vashki :p) Idem na Rammstein pa kad se vrnem idu slike bebica (znachi emocije su proradile) lol :)
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43


15ti dan od stavljanja klice u zemlju, iskreno bitje mi zao kad budem morao da ih prebacim u prirodu i odvojim se od njih xD
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
vanjski scrog možeš da radiš samo na balkonu, u manjoj verziji, ili u visoko ograđenoj bašti kojoj samo ti imaš pristup u većoj...sve ostalo je visoko riskantna opcija pa čak i da si ga stavio na najnepristupačniju klijet do koje možeš samo helikopterom da priđeš...uvijek će se naći neki šumar lovac planinar psihopata s istančanim njuhom za čudno aranžirane biljke ...

biljka se mora trenirati u scrogu-provlačiti kroz mrežu ili vezati za nju da bi sve grane bile u istoj razini...a tu poso nikad ne staje...i nema smisla to raditi na mjestu koje možeš da posjećuješ jednom mjesečno
thai je sativa koja nikad ne prestaje cvjetat i izduživat se i nije za naše podneblje

već sad ti je vani 12/12 i nema nekog smisla tjerat ju na cvjetanje pa vraćat u veg pa ponovo...nećeš si tako povećat prinos nego samo stres...biljke su ti male i možeš ih držat još kod sebe pod lampama dok ne narastu i ojačaju i onda izbacit van sredinom 4.mjeseca...prinos biljke koja raste 7-8 mjeseci sigurno nećeš moć popušit za vikend
a ako već oćeš samo žene bacat van onda je na cvijetanje prebaci odmah...2-3-tjedna dok pokaže spol i najmanje još tolko dok se sigurno vrati u veg...taman do kraja 4.-početka 5. mjeseca da može da se na miru prebaci van
aj sretno
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Flip je napisao(la):
E sad treba mi mishljene iskusnih! Shta mislite kad je najbolje da ih bacim u prirodu (rech je o centralnoj Srbiji), a zelja mi je da krenu da cvetaju i da se vrate u vegetaciju kako bi imao na jesen shto bolju berbu. A da se opet u isto vreme ne mlataram sa svim biljkama i chekam septembar da bi znao koja je koja.

Danas je 16ti dan od kako sam klicu stavo u zemlju, a gore imate sliku kako trenutno izgleda. Hvala ljudi

repeticija
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
jos su male po meni za prirodu ja bi jos cekao... jos dve nedelje .. pa ce mo videti kako i sta..
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Jedna biljka je pochela da dobija zute fleke, sve su pod istim svetlom, u istoj zemlji i imaju isti tretman. Za sada su dva lista krenula da zute, jedan s' kraja jedan po sredini, kao zute tahcke od par milimetra.

Sve ostale biljke su tip top