Moj prvi uzgoj boginje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43


Na 3 biljke trenutno su se pojavile ove fleke. . . Razmishljao sam da svaki dan stavljam biljke na prozor pa da ih pre mraka vratjam u box, koliko je to dobro tj loshe?
 
05.03.2010
8
1
0
47
fleke su od svijetla, odnosno vrhovi listova su spaljeni od toplote žarulje, malo odmakni žarulje od biljčica!!!!!!!!!!!

nikakav prozor po mom mišljenju!!!!
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
prozor? i ja sam to pretpostavio, poshto se stvarno trudim da im pruzim FULL uslove

E ovako ljudi, biljke tje polako u prirodu tj za nekih par nedelja, a sajt je skroz neplodan!

Na stochnoj pijaci sam nashao zenu koja moze da mi proda chisto kozije djubrivo, pregorelo.

Koliko da stavim na m2? Inache planiram da u prodavnici kupim dzak vetj meshane zemlje sa humusom(identichna zemlja u kojoj su rasle) pa da u to presadim biljku, ali kontam da bi bilo dobro kad koren produzi dalje da ima hranljivih materija

Ili je mozda dobro da pomesham ovu zemlju u kojoj su rasle, sa perlitom kao shto sam i sada i da dodam tu zemlju sa sajta i to kozije djubrivo, pa pravo u tu smeshu. . .
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43


Epa drugari ja se malo igrao, tj napravio skroz novi krov i otvore za ventu, sijalichki ima tachno 19, a biljke su stare 18 dana.

Ne znam sa chime da uporedim, ali chini mi se da fino napreduju. . . Josh kada bi ovde bilo ljudi koji znaju da odgovre na konkretna pitanja :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale ti malo kompliciraš oko te zemlje vani izgleda...

Kako misliš ti da je ta zemlja u šteku nepolodna po čem nije mi jasno...
Jedino ako je sami kamen i kamen nema zemlje...
Kako može biti neplodna ako je zemlja i ima je dosta...
Ako ima korova to prvo poprskaj sa tekućinom i otribi što više možeš... Drugo poprskaj oko šteka i po samom steku protiv kukaca,pauka,mušica itd...
Te kemije za prskanje neznam sad kako se zovu...
To zemlje ako možeš kupit vreću pomješaj sa malo zemlje iz rupe gdje ćeš presaditi nemoj siliti sa đubrom i tom đubrenom zemljom uprskat ćeš stvar...
Rupa neka je šira nego sadnica koju imaš pa taj višak možeš pomješta sa kupovnom zemljom i onda okolo popunit da se korjen može probit...

Obamotaj nečim te posude jer biljke će ti uskoro stati kad korjen dođe do kraja i ugeda svjetlo...
Folija i malo strech folije to pod hitno uradi....
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Matori posude su vetj obmotane, samo nisi dobro gledao ;)

Pa ***** mu misha svi djubre, pa reko i ja, imam shemu za djubrivo i to prirodno. A na svakom drugom topic-u ljudi to preporuchuju. . . I shta sad ja da ne djubrim. . . Meni je tako lakshe. al ja bi da izvuchem maximum od biljke.

Zemlja nije kamen, al ko da je od kamena, raste trava al je generalno jako tvrda. Pa sam mislio da poboljsham kvalitet, shta mi je teshko da malo preorem i stavim djubriva! Samo nikako neko da mi kaze koliko bi trebalo. . .

Znachi rech je o kozijem pregorelom djubrivu

A inache rekla mi je jedna zena koju dugo znam, da ona stajasko djubrivo stavi u neku kadu i da sipa tu vodu i da sa tom vodom zaliva biljke. I da od toga rastu kao lude. . . Neko mishljenje il iskustvo?
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Jesam dobro pogledao u posude ali nevidim da su te desne obaivjene zato sam i rekao a ako jesu oonda Ok...
nisam mislio da ih neđubriš nego da ih nepređubriš na to sam mislio...
To kozje đubrivo bi trebalo biti jako dosta po nekoj logici nisam se nikad koristio sa njim a nemoj se žurit jer neztko će ti već napisat odgovor...
Tu smjesu sa 2 zemlje uradi Ok je ta shema ali kažem i ponavljam nemoj presolit....
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
ako mislish "presoliti" sa djubrivom? netju sigurno! zato i chekam odgovore ovde, hvala chovek na brizi i savetima :) kako ti se chine biljke za sada?

nego ja idem u chetvtak na sajt, pa bi bilo lepo da znam koliko smem, pa da lepo malo razbacam to djubre i pustim da ostoji. otud zurba ;)

p.s. pogledaj slike sa pochetka pa tjesh izvaliti razliku shto se tiche folije
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Flip je napisao(la):
E ovako ljudi, biljke tje polako u prirodu tj za nekih par nedelja, a sajt je skoro pa neplodan! Jako tvrda zemlja. . . trava natavno raste

Na stochnoj pijaci sam nashao zenu koja moze da mi proda chisto kozije djubrivo, pregorelo.

Koliko da stavim na m2? Inache planiram da u prodavnici kupim dzak vetj meshane zemlje sa humusom(identichna zemlja u kojoj su rasle) pa da u to presadim biljku, ali kontam da bi bilo dobro kad koren produzi dalje da ima hranljivih materija

Ili je mozda dobro da pomesham ovu zemlju u kojoj su rasle, sa perlitom kao shto sam i sada i da dodam tu zemlju sa sajta i to kozije djubrivo, pa pravo u tu smeshu. . .

. . . . . .
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
E ovako ljudi odluchio sam se za kupovinu onlinem prvo sam mislio white widow, al mi reche par ljudi kako ona nije za nashe uslove. . . Znachi sajt na kome tje biljke biti je 100% siguran i podjubren ljutski.

1. Trebaju mi preporuke shta da posadim tj naruchim!? Inache biljke tju gajiti scrog metodom i naruchitju feminizirano seme

2. ova domatja tura mi je na 18/6, stare su 21 dan(imatje 41 dan prilikom presadjivanja) , a planiram da ih presadim 15og aprila u prirodu. e sad negde sam chitao da ako bi ih stavio na 20/4 da bi sassvim sigurno u prirodi, tj posle presadjivanja pokazale pol i taman negde u maju bi se vratile u begetaciju.

Treba mi neki savet i mishljenje vezano za ovo
 
S

silikolor banda

Guest
auu da si malo ranije krenuo mogao si nabaviti femi seme i raditi scrog sa klonovima. mada mozda ni sad nije kasno, neka neko iskusniji da misljenje
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43

24ti dan

Stize seme Boze zdravlja, netje biti kloniranja verovatno, al tje biti scrog durbanke za pushenje :)
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ne matori, 18/6, a vani idu za jedno 2 nedelje, poshto je ovde uveche i po 8 celzijusa samo, a i dobar vetar zna da duva.

Preporuka za spushtanje svetla, tj kako i shta?

Ja sam kontao za jedno par dana svaki dan da krenem da kratim za po pola sata, tj da skratjujem dan i produzavam notj dok ne svedem na isto kao shto je napolju
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma zajebi brate kracenja svetla od kraja na 18/6 .. i napolje to je to znaci jos dve nedelje i napolje :) ja sam siguran 90% da ce pokazati pol po presadjivanju 15 dana al da je ne lupam videcemo kako ce biti ....
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
tako tju i uraditi DEFINITIVNO! hvala svima koji su se muchili samnom :)

sad mnogo bitnija stvar, kada mogu da krenem sa LST-ijem najkasnije? poshto je uvopshte nisam savijao, a poshto sam batalio ScrOg definitivno tju da opalim po LST-iju.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Pa šta će ti lst kad ih bacaš vanka.Pusti ih neka rastu
a ako ti se igra uzmi jednu pa je rasteži,vezuj i presavijaj ;)
E i možeš kad očeš