Moj prvi uzgoj boginje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
28 dan

Stigla i papica u vidu Slavola :)



A evo ga i prvi problem, da napomenem to je samo na jednoj biljci i nije onaj prvi par listova koji inache i treba da se osushi.
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Moj metod

Floravit npk 8:4:4 - voda - Slavol, oroshavanje svaki dan po par puta u blagim dozama, mislish da su ovolike zato shto nisam chitao i uchio ;)



29 dan, uskoro tje prvi mesec, moratje neka torta da se zamesi :D

Iskreno iz dana u dan me sve vishe nervira kako je zabranjeno gajenje marihuane i to za lichnu upotrebu, a od alkohola godishnje umre toliko miliona ljudi. Dok sa druge strane u istoriji medicine i chovechanstva nikada nije zabelezen smrtni sluchaj usled koristjenja kanabisa. Tuzno je u kom svetu zivimo. . .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico
03.07.2009
1.740
2.317
188
Biljke zdravo i lipo izgledaju nema sta, evo rep+

Ja se nebi previse nervira oko zabrane konzumiranja, i proizvodnje kanabisa u vlastite svrhe jer s tim nece nista postici a izgubiti ces dosta zivaca...J...me se sta je zabranjeno kad mi opet uzgajamo :D
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
hvala ljudi!

@ Tropico

gajimo, al sa rizikom i mogutjnosthju da zaglavimo zatvor. . . i to zbog toga shto netju da trujem svoje telo alkoholom i raznim sranjima, nije da ne volim da cugnem tekilu :) al pre tju zarolati nego popiti xD

Inache biljke su pod 19 obichnih CFL sijalica(imate u ranijim postovima kako sam to montirao) koje imaju u proseku 55lumena, shto je 10450 lumena, na 8 biljaka (bilo ih je i 9 al sam jednu izvadio da ima vishe prostora), jeste da sam pochetnik, al kod mene lichno ona pricha "minimum 4000 lumena po biljciza vegetaciju" vishe ne pije vodu :D

Grow nije ni blizu kraja, ali mogu da kazem da uz malo truda, slatke muke i chitanja moze brzo MNOGO da se nauchi (ja se ovom tematikom bavim oko 30ak dana). Hvala svima koji su mi pomogli sa svojim savetima, medju kojima bi posebno zahvalio Hejzu, Peri Liju i Zokiju (ako sam nekoga zaboravio/izostavio nije bilo sa namerom).

Jedini peh je shto sam voleo nabaviti josh neke semenke npr nekog lepog skanka il domaje, ali valjda tje ljudi vremenom skontati da nisam drot, pa tje se neka dobra dusha javiti :) Samo da ne prodje proletje. . .

Josh jedno vazno bih napomenuo, forume generalno ne praktikujem jer nemam vremena, ali na ovom sam pocheo polako da se osetjam kao u jednoj lepo shiroj porodici. Znam da sam sigurno mnogima vama u pochetku delovao kao neki klinac, jer sam bio sav u brzini "kako i shta", al to je bilo samo usled toga shto sam imao veliku zelju da pochnem sa gajenjem, a pojma nisam imao. A sve u zivotu volim da odradim kako treba.

Josh jednom hvala svima koji su pomogli

The saga continues. . . xD

P.S.

Zeleo bi da se ovim putem obratim i administraciji. . . Od samog pochetka kao i svim novajlijama mi je kazivano "koristi search". Koristio jesam, ALI su rezultati tj finishiranje pretraga jako ochajni, da ne detaljishem znate vetj na shta mislim. Bilo bi lepo da se to sredi, jer ko i stvarno ima zelju da nauchi i da chita, nije u mogutjnosti usled loshih rezultata koji se vezuju sa bilo kojom rechju u topicu. A pri samom davanju rezultata ne ide direktan link ka tome, nego ka samom topicku koji moze da ima trilion stranica ;)
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Svjesni smo da je vutra search malo slabiji , ali zato imamo rješenje . Koristi google !! I na kraju svakog pojma koji pretražuješ dodaj riječ vutra !
Google je mnogo močniji pretraživač ...pa eto koristi se s njim .

npr . kada ja nešto tažim napišem ....zanimljivi načini uzgoja vutra i to je to ...
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ovo se polako pretvara u prashumu! :)

30ti dan

e sad imam dilemu vezano za meshavinu za sajt, defitivno ide isti mix zemlje i perlita +vermikulit, al sad se dvoumim shta preko svega toga da dodam od ova dva

http://www.***********.com/?id=0470264f478b2d10bb05d43467f643eb

http://www.***********.com/?id=3d9270441c2969106fefab8abc614bbe

al kontam da je prva opcija bolja. . .
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Bravo Filipe!
Upravo sam pročitao tvoj dnevnik i nema šta.Sve 5!Vidi se da si napredovao u zadnjih mesec dana.
Da si noučio domači zadatak.Samo teraj tako.
Šta se presađivanja tiče napolju jedan moj savet!
Nemoj da trošiš pare uzalud za ono šta ti netreba.Kad presadiš lepotice vani na zemlju preko poslaži kamenčiče koje si iskopao i nađeš ih okolo_Oni če da održavaju vlažnost ispod.I još nešto,moje skromno iskustvo govori da je dobro oko svega toga stavit malo bodljikavih grančica.To če da drži podalje neželjene goste.Pošto u prirodi ima dosta životinjica što vole da gricnu našu bilku.Barem dok su tako male da su malo zaštičenije.
Meni jedan jako dobar trik kad ih presadim napolje je da ostavim pored svake kantu od 5l vode sa malom rupicom koju napravim na licu mjesta sa šrafcigerom tako da lagano kaplje dok ne iscuri.Nešto ko kap na kap sistem.Da imaju ljepo rahlu i vlažnu zemlju da krenu dalje sa što manje stresa.

Evo tolko od mene i imaš rep+
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Hvala druze! Nije da se nisam trudio :)

Inache stvar koja je davno kupljena, a zaboravih da spomenem

31Cgm%2BmrnML._SL500_SL160_.jpg


A shto se tiche zemlje odluchio sam se za gotovu zemlju sa perlitom, pa kad se to sve pomesha sa zemljom iz shume bitje oko 25L po biljci :D

Ovako sam otprilike napravio rachunicu po biljci

60% gotova zemlja, sa sve humusom i ostalim stvarima, ph oko 6

25% zemlja sa sajta

15% perlit

Ako neko ima neku ispravku vezano za odnos, slobodno nek da predlog ili ispravku.
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Idemo jedna grupna slikica :)

34ti dan

Realno ovoj biljci ne treba mnogo dati, ali joj treba dati i rezultati su maximalni. Inache chekam seme HG-a, a kad ono stigne ove dajem na usvajanje najverovatnije, onome ko ih zeli. Dosta smo se igrali sa domatjicom, a i ne bi da mi neki bezobrazni muzjak sluchajno zakachi feminiziranu himalayku ;)

Svetlosno rezim 18/6

19x550-700 lumena, obichne CFL sijalice, cca 10 000 lumena sve skupa, ovako je to izgledalo:


ph merach za vodu, dobar mix zemlje (5,5 - 6 ph)

i malo volje, toliko je potrebno da se postigne neshto ovako, tj 9 zdravih i lepih biljchica devojchica ;D

Trenutna visina im je 41cm
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Idemo jedna grupna slikica :)

34ti dan

Realno ovoj biljci ne treba mnogo dati, ali joj treba dati i rezultati su maximalni. Inache chekam seme HG-a, a kad ono stigne ove dajem na usvajanje najverovatnije, onome ko ih zeli. Dosta smo se igrali sa domatjicom, a i ne bi da mi neki bezobrazni muzjak sluchajno zakachi feminiziranu himalayku ;)

Svetlosno rezim 18/6

19x550-700 lumena, obichne CFL sijalice, cca 10 000 lumena sve skupa, ovako je to izgledalo:


ph merach za vodu, dobar mix zemlje (5,5 - 6 ph)

i malo volje, toliko je potrebno da se postigne neshto ovako, tj 9 zdravih i lepih biljchica devojchica ;D

Trenutna visina im je 41cm
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
@hex

folija ide s' polja, pa preko nje kesa(folija) da ovo ne ispuca

@Remus

stize mi himalayka i netju da drzim neshto o chemu netju brinuti, bolje da usretjim nekoga, mislim da sam za ovih mesec dana savladao osnovne veshtine i netju da se mlatim sa domatjicom :)