Moj prvi uzgoj boginje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
E ovako u petak 6og marta sam klice stavio u zemlju i eto rastu vetj par dana :)

Biljke sam stavio u bokale od 5x3L i 4x4L, s' tim shto je za tih 9 bokala otishlo 40L zemlje i 4L perilite. Nadam se da to ne znachi da sam previshe pritiskao zemlju? Na zapreminu od 31L stalo 44L

Stavio sam na jednu plochu 16 x normalnih grla, a u njih obichne shtedne sijalice, koje u proseku imaju oko (11w) 550 lumena, znachi otrpilike oko 9000 lumena. Razmak od biljaka 4 prsta.

Box u sushtini i nije box, al videtjete bolje na slici. Znachi ovako, uzeo sam par debljih stirpora i od njih napravio "kutjicu". Sa prednje strane nema nishta, jer sam uzeo onu ogromnu foliju za kola i stavio sa svih strana, tj oblepio. A od zadnje strane - pa ispod - i sve do prednje je iz jedenog dela. Tako da ja samo prvi deo uzmem i poklopim odozgore. Slika bolje govori nego ja :)

Tako da ovo chudo i nije box u klasichnom smislu :)

Box se nalazi u sobi gde stalno kroz prozor dolazi koliko toliko svezeg vazduha, a poshto sam pochetnik evo i prvog pitanja. Da li je neophodna venta, poshto i onako par puta skidam foliju kako bi ih oroshavao, a i nije hermetichki to zatvoreno. I ako vetj moram da biram, a imam samo jednu za pochetak, dal da stavim onu koja ubacuje il izbacuje vazduh?

Svetlosni rezim je 18/6 i planiram da ih polovinom aprila presadim u prirodu tj negde u vojvodjanskoj ravnici pored reke :) Kako bi do sredine maja pokazale pol i onda se vratile u vegetaciju.

Zalivam Rosa vodom koja ima cca 7PH, zalivam jednom dnevno da voda dublje ode, a proshavam 5-7 puta dnevno chim vidim da je zemlja malo suva.

Moje znanje nije veliko, pa su svaki savet i preporuka dobrodoshli. Planiram/nadam se da budu bar 3 zenke i da se lepo obezbedim za narednu zimu shto se nashe boginje nam tiche :)




http://img411.imageshack.us/i/79503382.jpg/
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale te posude obavezno omotaj Alu-folijom jer korjen će doći do svjetla i eto problema....
Sa vodom pazi nemoj forsirat nema potrebe,probuši posude na dnu kad narastu i zaliješ sa više vode mora da izađe višak u suprotnom će se ugušit korjen i opet problem..
Bušenje posuda na dnu uradi odma kasnije će biti teško...
Naveo si režim svjtla nije loše to je tvoja odluka koji ćeš odabrat ali nisi naveo koja je Temp... Box-a upaljeno i ugašeno svjetlo..
Ventilaciju kvalitetnu kako god umješ uradi jer to je jedan od uvjeta za dobar Grow....
 
21.06.2009
1
0
0
32
ljudi nemojte je uzgajati to je ilegalno..... :))

--------------------------------------------

JUST DONT DRINK AND DRIVE TAKE JOINT AND FLYYY
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Nisam nabavio termometar, al uvek je izmedju 19 i 25 ovih dana tju znati precizno, rupe vetj izbushene ;) Predflog za bolji rezim svetla?
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Ma režim je Ok !!!
Termometar pod hitno nabavi jer treba im dobra temp... i uredna moraš znat da je to jako bitno...
Nebi bilo loše da malo pogledaš u završenim dnevnicima kako i šta temeljito par puta prelistat....

Sretno !!!!!!!!
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
hvala ljudi, s' obzirom da sam pre cca 7 dana odluchio da se bacim na sve ovo mislim da nisam losh :) jbga netju vishe da se trujem sa ulicharkom xD
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
bilo bi bolje da si stedne stavio u vodoravan polozaj a iznad sijalica stavi neki reflektor...

da i pazi sa zalivanjem nemoj preteravati inace lepo si to skockao svaka cast :)

pitanje oces ih presadjivati ili ostavljas do kraja unutra ?
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
sistematika :)

inache odgovor na pitanje imash u mom prvom postu ;) a shto se tiche vodoravno-horizontalno imao sam 2 opcije

1. 9 komada horizontalno

2. 16 komada vodoravno (sutra stavljam josh 4) znachi 20 komada

mislim da je opcija 2 bolja, a za reflektor iznad sijalica po mojoj logici nema potrebe, al bitje

hvala za komentar, trudio sam se xD

Ako bi ih ostavio unutra mislish da bi mogao da uradim neshto bez HPS sijalice?


1. Sutra montiram ventilatore pa imam pitanje vezano za iste. Imam 2 od intelovih PIII procesora, jel bolje da stavim obojicu unutra ili da stavim jedan da duva unutra, a jedan da izbacuje vazduh. Poshto ni jedan netje ubacivati vazduh jer ima koliko toliko rupa sa strane (nije klasichan box) pa tje vazduh sam ulaziti, samim tim shto jedan ventilator izbacuje, a usled toga se spoljashni i unutrashnji pritisak menjaju, pa tje svez vazduh ulaziti sam kroz rupe sa strane.

2. U sluchaju da se odluchim za indooor grow, koliko bi mi ova postavka valjala, znachi cca nekih 11000 lumena. I koliko bi biljki mogao da teram u ovim uslovima. Znachi bez HPS sijalice i ostalih *****rija(sijalice ostaju vodoravno) :)
 
21.02.2010
0
0
0
32
filipe reci mi jesi preko aliena narucio semena il kako? ja planiram tu u aprilu tako slicno nesto da uradim... pa sam hteo jos jedno da te pitam.. koliko te je izaslo sve zajedno kesha sve sto si ulozio? :)
rece da si iz vojvodine cini mi se, zr,okolina mozda? :p
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Nisam brate iz vojvodine, al tamo negde idu biljke, tj videtjemo josh svakako negde pored Dunava.

40 kila kvalitetne umixane zemlje, 20 grla i 20 sijalica, pa rachunaj sam ;)
 
21.02.2010
0
0
0
32
semena iz aliena il..? to mi je i najveca briga za sad, odakle naruciti i sta... :S
a i mogao si mi dati otprilike cifru samo u evrima koliko je ukupno :p
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
kako nije potreban reflektor,sto vise svjetla to bolje,stavi nesto iznad sijalica da reflektuje svjetlo prema biljkama treba ti bar 6000lumena na jednu biljku ili vise i nabavi nesto da kontrolises ph mogao bi posle imati problema s tim.ok
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
nece ti te cfl sijalice sprziti biljke samo poslusaj i uradi kako ti kazu, vjeruj mi isplatise
fino si to sklepo, nesto ce bit
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
A sada novonastala situacija!!!

Izmerio sam temp. i bila je 33 celzijusa, toliko o tome da CFL ne greje! Spustio sam prvi deo "cirade" i spala je na 25, ne znam kako su biljke i do sada rasle. . . E sad se ja pitam da li da stavljam uvopshte ventilatore(a stavitju ih) il samo ostavim prednji deo cirade otvorenim. Mada sumnjam koliko tje 2 CPU coolera motji to da rashlade. . . Inache sad je temperatura 22-24 celzijusa, shto verujem daleko vishe prija biljkama.

Ovako sam merio temp. poshto je tu jelte najblize bilju

 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Flip je napisao(la):
Izmerio sam temp. i bila je 33 celzijusa, toliko o tome da CFL ne greje!

pa covece kak nebi grijale kad imas 16 il 20 kom unutra! i jos bez ventova.. stavi ti njih a ak nebu dost jos i stranicu otvori..