moj prvi uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.01.2009
12
0
0
39
Pozdrav svima ekipa evo bas danas sam malo lupetao po forumima i nadem ovaj odusevio me u startu nego da ne duljim posadio san kao sto rekoh 1. put i evo tek san sad procita sta i kako bi treba nije neka elita domacica je u diru. evo vec su nesto izrasle pa da podjeli s vama ...



i evo jos jedna




znam sta cete rec previse se izduzile,, sad sam sazno dok sam cita po forumu moze se kako to ispravit s vremenom ?
i da evo kako sam to napravio bio neki stari pitar sa cvjecem ono se osusilo ja ga otkinuo prebacio zemlju niknule sjemenke stavio i evo sta se dogodilo ...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
neznam di da pocnem ... puno vise svjetla... puno manje biljaka u jednoj saksiji... ako vec mislis nesto izvest onda ih vadi dok su jos male i stavi ih u posebne posude ...nadi neke case od jogurta ili nesto ...jer ce ti se ovako korjeni ispreplest , napravi to dok jos nije kasno i ovaj put se potrudi da biljke stavvis u saksije koje nisu prozirne... i ponovo da ti kazem vise svjetla i odvoji svaku biljku u posebnu casicu...
inace dobro dosao na forum i sretno s uzgojem!:sun2:
 
30.01.2009
12
0
0
39
dakle vise svjetla ok sutra idem po lampe i da trebam ih lagano svaku u svoju casicu prebacit. posto zivim sa cimerom netrebam radit boxove ili svejedno da napravim jer kao trebaju svoj prostor ?
temperatura nam je izmedu 20 i 23 u stanu uvjek i stare su oko 6 dana
 
30.01.2009
12
0
0
39
hvala na tako brzim odgovorima i savjetima sutra presadujem. tako da cu postat nove fotke nadan se da cu obavit posao kako treba .
trenutno citam o osvjetlenju ali toliko toga ima da poima neman sta da izaberem a para se nema puno ...
 
30.01.2009
12
0
0
39
evo stavio sam svaku u svoju i to sad izgleda ovako :




a trenutno koristim samo jednu lampu philips 20w i izgleda ovako :



sad zanima me vezano za lampu bi li bile dovoljne ovakve 3 recimo ?

hvala i pozz svima

:sun2:
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ako ćeš koristiti štjedne NIKADA nemoj da ih ovako držiš(kao na slici).Jako je loše za žarulju.Nemoj dirat bulbu ili koristi rukavice. .Dobro si odlučio koristiti CFL za prvi grow al ako ćeš se ozbiljno baviti time spremi malo novca pa kupi bar 5 23-25w(svaka daje oko 1500lm), moraš imati bar 6000lm za svaku biljku (ipak da ti neće crknut i da imaju 5000lm al rast bit će sporiji)pa ih sve natrpaj ispod tih žarulja.Kasnije ćeš ubiti sva :balls: ili/i ćeš dodati još žarulja.Ma što više to bolje. Da ti se ne izduže previše obavezno nađi neki vent. Od PC-a naprimjer. Pazi kako zaljivaš-pričekaj da ti se prvo zemlja osuši (zbog suviše zalivanja isto postaju predugačke i slabe). Nađi neki Zoo-shop pa pitaj za Ph tester. Moraš regulirati ph vode. Drži ph među 6.5-7. Spremaj vodu s kojom ćeš zaljivat 24h prije zaljivanja jer u vodi iz vodovoda ima chlor (neznam dali se ovako kaže na hrvatskom sory:eek:hno:...uglavno mislim na Cl iz Mendeleeve tablice:icon_lol:) pa se mora "dehlorirati". Ako ti je ph visoko možeš koristiti limun ako je nisak možeš koristiti backpulver. Naravno ako možeš ići do neki grow shop možeš kupiti ph up i ph down pizdarije ako imaš love (to je bolje ali ja ti kažem jeftinije varijante).
Za sad ovo su najbitnije stvari kojih se sjećam da moraš znati. Ovisi od tebe dali ćeš ostati u klubu "sjemenke kljijaju šta ćemo sad" ili ćeš bar pokušat da ovo uradiš do kraja. Držim ti fige, sretno!
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
J***m se retardiranog! Zaboravio sam ti reći ono najbitnije! Ovo je čudan forum i ćeš puno naučiti od njega! Čitaj!
Još nečega sam se sjetio! Na prvoj slici ne vidim baš kakve su ti tegle. Moraš staviti alu foljio oko svake tegle ili nešto slično da ne stiže svjetlo do korijena.
http://www.softsecrets.nl/forum/?t=-3 -ako znaš engleski
http://www.rollitup.org/
http://growclub.org/ - ako znaš ruski
Čitaj, radi, budi sretan:watchplant:
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
dobro je za pocetak ...rastavio si ih ...sada posude umotaj da nebudu prozirne jer svjetlo jako smeta korjenu ... 3 stedne ti nisu dosta za toliko biljki ...ali sam siguran da ce ti pola bit mudonje tako da ce ti ostat 3-4 ...a da bi 3-4 biljke kvalitetno lumeniziro trebat ce ti puno vise stednih i trebat ce ti puno truda i volje , jer da bi odradio 3-4 biljke sa stednim treba ti dosta znanja i najvise iskustva ...
ali kao sto sam ti reko prvi put ... prvi grow je uvjek skolski ...puno naucis na svojim greskama... zato ce drugi bit siggurno uspjesan...

ukratko ovo popravi
-omotaj case
-rjesi neki vent da ih malo ljulja da im stabljika ojaca
-refleksija iznad lampi
-nemoj previse zaljevat
-nemoj gnojit prvih mjesec dana
a ostalo citaj po forumu ...ako ti se tesko snac na forumu ...moja preporuka je da citas dnevnike uzgoja ...pogotovo završene dnevnike , iz njih se da puno naucit!!

... od koliko w su te lampe ... ja imam par phillipsovih od 23w ..jesu to te?
ako jesu za pocetak si uzmi par komada plavog spektra 865 i par komada 827 crvenog spektra a kasnije ces dodat jos crvenog spektra kad i ako doguras do cvjetanja

SRETNO:sun2:
 
30.01.2009
12
0
0
39
pozz rodaci evo nismo se dugo culi pa da malo updatam dodao sam jos jednu lampu 20w pfilipsova tu sam nasa po kuci negdi ,, gazda ima fetis sa svjetlima ima ih miljon hehe

nego evo slikica ..
ta mi je najljepsa nekako ,,,



i ovako sam ih omotao u novine najjednostavnije cini mi se



vjerovatno cete primjetit da je jedna daosta izgorila a na drugoj komad lista .. (da to sam pametan ja stavio obicnu sijalicu od 100w da gori na 5 cm od nje ... a nista nadam se da ce se oporavit..

e da i na kraju kako to izgleda . .
(nadam se da im je relativno ok ovako )

 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Pusti čovika, neće sluša ... pa neće, on je jedan od onih likova koji uče na vlastitim greškama, nije ni to nužno loše, a i utvrdi se gradivo.
icare.gif
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
da semeni jos cetiri takve sijalice kupi i bice ok... nece al oce...pozzzzzzzzzz
i ispot tih 6 siljalica bi bilo najbolje jednubillku ..
i najbolje bi bilo jos da slusas al stvaro ovako nece moci jos dugo ima da se sjebu...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
bongash je napisao(la):
Pusti čovika, neće sluša ... pa neće, on je jedan od onih likova koji uče na vlastitim greškama, nije ni to nužno loše, a i utvrdi se gradivo.
icare.gif

Ma nek se uči na vlastitim greškama (to je jedna od najboljih vrsta učenja) al bilo bi bolje da ga spriječimo da se na kraju ne razorača. Osim toga ovo je maltretiranje jadnih biljaka:mrtva_banana: Nisam se htio svađat(ipak smo ovdje da jedan drugom pomažemo) al žao mi je kad ovakvo nešto vidim:icon_cry:
 
30.01.2009
12
0
0
39
covik je napravi sve sta je moga j ga .. neman love za vise svjetla ne kuzim se u elektriku da bi paralelno spojio vise grla a i mora bi kupit grla ili trebam kupit jos neku lampu za sto neman para j ga tako je kako je.. razmisljan za jos jedno svjetlo sto prije (ona stolna lampica jos jedna bi super dosla) kad skupin pare neman ni 50kn za potrosit .. j ga spizdili sve pare na rukomet i sad je faza krpanja :( pa kad ih vec iman nekako mi je zao ugasit ovaj projekt ipak sam se bar nesto potrudio oko njih i da kupio sam ph tester u zoo centru sad je i voda u redu samo me j ga jebe najvaznije a to su ta svijetla
studentski zivot rodaci (nisan doma pa da iman materjala u garazi ili nesto za skrpat)
e i normalno da san procita sve sta ste mi pisali pa nisan retardus bar ne totalni ..

hvala

pozz
 
30.01.2009
12
0
0
39
marinkis je napisao(la):
Ma nek se uči na vlastitim greškama (to je jedna od najboljih vrsta učenja) al bilo bi bolje da ga spriječimo da se na kraju ne razorača. Osim toga ovo je maltretiranje jadnih biljaka:mrtva_banana: Nisam se htio svađat(ipak smo ovdje da jedan drugom pomažemo) al žao mi je kad ovakvo nešto vidim:icon_cry:

sto je bas tako lose ?! ajme sad ste nas izbedirali totalno ...
nista dat cemo sve od sebe da ovo lici na nesto,, morat cemo izmislit nesto podhitno .. zanima me dali ce bit kakvih posljedica za plod ako ne nabavimo adekvatna svjetla jos kojih 10ak dana ? ako bas ovo sto radimo bas nema smisla onda cu ih izvadit i j ga to ce bit to
zao mi je jer nekako su mi drage postale ...
ali eto kako vi kazete
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nece biti lose al za 10 dana kupi jos cetiri one crvenog spektra ako mozes i vise napravi neki reflektor i sve ih stavi zajedno onako jednu pored druge u liniju...
i stavi to odma na 12 sati noc 12sati dan ..
kad ti biljke pokazu sppol onda ostavi jednu samo zensku naravno..
pobrini se da preko noci nemaju svetla uopste znaci da nikakvo svetlo nedopada na billjku...
ovvo je osnovno neprezalivaj billjku zalivaj je samo kad se povrsina zemlje osusi nabaci ventilator da duva po njima digni vlagu na min 50% ..
bilka ti nebi trebalo stojati u sobi gde nemoz napraviti mrak uzmi bar neku kutiju pa napravi u njoj box... prelepi to belim papirom zbog refleksije.. i to je osnovno.. min jeden vent da ubacuje vazuh i jedan da izbacuje..
sta jos reci.. presadi biljke bar u saksije od 3 do 5l moja je od 4l
neznam bate polako odradi to i nece biti frka al nece biti ni dobro al za tebe hoce i predobro za pocetak kasnije ces sam skontati sta i kako citaj forum i pamti sta si procitao :)
ima tu jos zajebancija nemoj ih gnojitti prvih 30 dana pa onda sa pola doze polako po u putstvu na gnojivu..
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
nije bed za sada dok su male , ali za koji tjedan ce porast i neces imat dovoljno svjetla za pola biljke a kamoli za 4-6...
ako si vec tolko ogranicen onda maximiziraj uvjete oggradi box sa necim reflektivnim ... u tvojoj situaciji svaki je lumen bitan ...isto tako falle ti lampe plavog spektra , fali ti neki vent ako nista da ih bar malo ljulja ...
nezelimo te bedirat ali ovako ces ih samo mucit ... njima treba 5 puta vise svjetla nego sto im ti trenutno dajes...
ali treba uzet u obzir da jos neznas kolko i dali uopce imas zenke ...
jedini savjet je nabavi jos svjetla kako got znas
a sto se tice spajanja lampi ...nista lakse ...rastavi jedno grlo koje kupis i ako nisi mutav sve ce ti bit jasno kad pogledas...unutra... jedna zica u jednu rupu , druga u drugu i to je to !!
i ja sam bio baksuz za elektriku pa sam skonto sve u par sati ... i spajat ventove i lampe i sve potrebno
ocito imas zelju ... potrudi se i uspjet ce! SAMO POZITIVNO