Moj prvi vanjski uzgoj!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.06.2012
34
1
0
30
Bok ljudi nov sam na forumu,
biljke su mi vec u 3 tjednu pa sam naisao na ovaj forum i vidim da ima dosta iskusnih ljudi.
Pa evo da uploadam koju sliku pa ako ima koga da mi da kakav savjet.
Biljke si stoje na balkonu i imaju dnevno jedno 10h sunca
Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting slika1
Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting slika2
Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting slika3
Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting slika4
Mislio sam pocet sad sa hranjenjem nac neki NPK 2-1-1 ili nesto slicno.
zaljevam ih svaki dan uvecer ili kad kad ujutro.
Hvala unaprijed! :) peace
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ne zalijevaj svaki dan nikako, pogotovo jos dok su tako male, moze se korijen ugusit i ode sve... zalijevaj po potrebi biljki, znaci kad vidis da je zemlja kompletno suha, ne po nekoj rutini tako...
neces moc isto odradit cijeli grow na balkonu :) ili sklepaj box pa sadi indoor, ili prebacuj ih na sajt negdje vani i rokaj :) sretno !

peace out !
 
03.06.2012
34
1
0
30
Sta kazes na gnjojenju, jesu li spremne da im dam malo hrane?
I neidem sad na neki veliki uzgoj, volio bi vidjet da dobijem svojih prvih 10 - 20grama ako me razumijes :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
razumijem :) nemoj gnojit dok barem ne udju u 3 tjedan... ja sam gnojio tek kad su imale 30dana. jer za vege fazu biljke imaju dovoljno hrane u zemlji tako da je nepotrebno gnojit :)
a pusti ih onda na balkonu ali neznam kako ce ti se odvijat situacija... imas puno stvari na forumu... samo malo potrazi i naci ces sve :)

peace out !
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Pa ako na tom balkonu imaju 10h direktnog sunca onda nije lose, ali sta ces kad ti izraste 1.5 ili 2 metra mislim da ce biti jako uocljivo na tom balkonu, mislim ja ti samo kazem da budes svestan toga ali ti znas najbolje da li je moguce da to neko primeti ili ne. Srecno i pratim :ludak
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Mozes ih pognojiti, vrijeme im je (vidim po slikama). Daj im pola doze gnoja, nemoj vise za prvu ruku pa za 7 dana opet pognoji. Tako male a vec su pocele odbacivati donje grane kako bi imali energije rasti u zrak.

A visine se uopce ne moras bojati, LST je majka.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Polako samo...ajdmo ovako; Prvo pusti da se zemlja u posudi dobro osuši,onda preokreni naopako izvadi sve komplet van i zatim dodaj još zemlje u posude.Lagano vratiš ovo što si izvadio nazad u posudu,zatrpaš uokolo sa zemljom još, i zalij da se sjednači.
Koliko vidim posude su oko 10 litara.Možeš sa prihranom izgurati i u njima biljke do kraja,ako nećeš da presađuješ u veće.Ja ne bih,da sam na tvome mjestu.
Znači kad nadodaš zemlje da ti biljka izlazi iz zemlje u visini ruba posude,zalijevanje u ovoj fazi prorijedi na svaka 3-4 dana,jednom obilnije.Kasnije kad narastu,vidjet ćeš...biti će potrebno svaki dan,predvečer.
Da spriječiš biljke da idu u visinu,obavezno topiraj https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...crog-sog-fim-lst-hst-data-sid.html#post156536
i to nekoliko puta još stigneš do pokazivanja spola.
Obzirom da nisi napisao sortu,pretpostavljam da je domaćica neka.Za prvi grow nemoj puno filozofirati već si uzmi jednu Plantellu list,kasnije kad procvatu Plantella cvet i lagano samo po uputama gnoji.
Imaćeš i više od zacrtanih 10-20 g po biljki.
Sretno:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
03.06.2012
34
1
0
30
Hvala na savjetima postivam sve, ide update kroz 4 - 5 dana. Pa vam javim.
Plantella cvet mi je ready za kasnije a za ostalo cemo vidit jos, nevjerujem da cu ih vadit i dodavat zemlje imo sam neke zavrzlame sa presadivanjem tako da ostaju ovake kakve su.

Jos jedno do pitanje, imo sam problema sa nekim imbecilima po biljci, mislim da su uši sto mi je onda vrtlar jedan iskusni potvrdio pa sam si kupio aphicid izrađen iz ekstrakta dalmatinskog buhača, sad sam vec 2 puta poprsko biljke uvecer u razmaku od 2 dana pa tek opet tamo kroz 3 - 4 dana. Imali ko kakvih iskustva s time pa da mi ptovrdi da ne ubijam biljke s time.
Hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
super su one obzirom da ih skoro tri sedmice zalivas svaki dan, ali ipak mislim da zuti donji listovi nisu isto sto i odbacivanje donjih grana, al na napusenog smo vec navikli ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa jesi procitao sta ti je ven napisao, tipa:"zalijevanje u ovoj fazi prorijedi na svaka 3-4 dana,jednom obilnije.Kasnije kad narastu,vidjet ćeš...biti će potrebno svaki dan,predvečer." nije on to meni pisao... ja inace moje dok su male, a u manjim posudama zalivam svakih 5~7 dana, zavisi od vremena, moras proveriti prstom da li je zemlja unutra suva, il ostavi da pocne da se odvaja od rubova posude, i kreni malo u citanje foruma pa ces manje stvari raditi krivo
 
03.06.2012
34
1
0
30
Dada procito sam,necu vas puno zamarat sad vise, cujemo se za 4 - 5 dana pa ide update :)
Jos jedno kratko pitanje, dali da cupam zute listove na biljkama?
 
03.06.2012
34
1
0
30
Evo mali update nakon 3 dana pa mi recite sto vam se cini.
Evo danas su tocno mjesec dana stare sve tri biljke!
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Biljka 1:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Biljka 2:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Biljka 3(Kriticna):
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Nisam jos poceo s gnjojenjem cekat cu jos tjedan dana mislim da jos nije potrebno, mozda jedino Biljku 3 da vidim oceli se popravit ista, pocela je odbacivat donje grane i listove.
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Zalivaj sa necim za listanje u malim kolicinama da se oporavi..ako ne gresim sa plantelom listanje sam oporavio moju gora je bila od ove...